Velik problem pomagajte prosim

Ziga000 · 4648

Ziga000

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
: 19 Februar 2015, 12:49:50
Lp
Doma imam leto in 2mesca starega mešančka med pitbulom in francoskim buldogom vse lepo in prav razvajen da mu ni para zahvala gre moji mami ki ga neprestano carta in razvaja ko sem jaz v službi. In problem je nastal kakšen mesec nazaj prej je lepo vse ubogal prišel k tebi na poklic dal tačko itd vendar zaj opažam kadar sem doma in je npr zunaj in ga pokličem noter ker je večinoma časa not se mi pes vleže dol in se ne premakne niti za cm in se dela gluhega samo gleda kličeš lahko kolko hočeš in se ne spravi nikamor... mate kakšno idejo kaj naj naredim ?

hvala že vnaprej!



Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 19 Februar 2015, 14:34:22
Vpišita se v šolo. Zdaj se ravno tečaji začenjajo ;)



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 19 Februar 2015, 17:50:59
Po netu prebrskaj vaje za odpoklic. Zelo posplošeno - vsakič ko pride, pohvala in priboljšek.



Ziga000

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 19 Februar 2015, 22:03:26
Kolko pa kaj stane šola ?



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 20 Februar 2015, 11:37:47
Žiga primer iz našega KD-ja  :)

Osnove socializacije in poslušnosti      240 €
Začetni tečaj   330 €
Nadaljevalni tečaj I   330 €
Nadaljevalni tečaj II (izpit C)      500 €

 Odpoklica se psa uči na dolgem, t.i. slednem povodcu (ki je dolg 10-20metrov),(cena okrog 20 eur)  šele ko pes to zares obvlada, pričneš z njim na ograjenem/varnem prostoru vaditi odpoklic brez povodca. Odpoklic je hkrati najbolj preprosta in tudi ena težjih zadev, kar se tiče pasje vzgoje. Pes mora najprej ugotoviti, da je z lastnikom fajn. Ugotoviti mora tudi, da je super kul, če te lastnik pokliče, saj potem dobiš nekaj zares okusnega. Pa še pohvaljen si. Waw, kdaj me bo poklical, mora biti stalno v njegovi glavi.

Najprej delaj vajo v okolju, kjer vaju ne bo mogel nihče motiti. Lahko tudi v stanovanju. Pokliči psa, ko je zamoten s čim drugim. Če pride do tebe, mu daj priboljšek, takoj za tem ga še pohvali.    Vsakič, ko izrečeš odpoklic in pes pride, dobi eno slastno nagrado in bodi  vesel in hvali že samo zato, ker pes pride k tebi,

Pes mora tvoj klic povezovati s prijetnim. Ne delaj napake in ga klicati, rec: " Medo, Medoo ... Medooo ... Medo! Medo!!, Medoooooo!!!" To bi bila napaka, ker se bo naučil, da ga pokličeš vsaj 5, 6, 7, ko zares pričakuješ, da bo prišel. Enkrat in nič več!


Če ne reagira, počakaj par minut in poskusi ponovno. Kliči ga z veselim glasom in zgovorno govorico telesa, da se veseliš njegovega prihoda.

Vajo potem lahko ponavljaš v okolju, ki ni več domače, vendar še ni dosti motečih elementov. Zadnja stopnja je, da utrjuješ odpoklic tudi v okolju, ki je polno pasjih izzivov. Takrat imej vedno psa na povodcu.

Med vajo bodi sproščen in ne napet, zagrenjen, če je tako ne delaj s psom, saj naj preberejo in zaznajo energijo.


Želim ti veliko veselja in uspeha pri vzgoji.
Pa v šolo pojdita! Tam se boš najbolje naučila, kako ravnati s psom, da te bo ubogal.

In pa pod NUJNO imet s psom AKTIVNE sprehode in jih podaljšaj, to da niso na istem mestu, naj bodo zanimivi. Menjava okolja, sprehodov, naredi sprehode zanimive in pestre, pes pa lastnika poveže z nečim DOBRIM, pa predlagam, da vseeno  lastnik vadiš z njim tiste osnovne finte, ki jih pes morda ( motiviraj ga z igračko, hrano)  že zna (poleg, sedi, sem, prostor, čakaj) ko bo vse to 100% izpolnil, nadgrajuj v težje : prosi, čakaj na mestu, pojdi od 3-12 metrov stran (stopnjuj) on pa mora  počakat, igraj se z njim, laufajta, vozita kolo, skratka čim več zaposlitve, rezultata ne bo čez noč, včasih traja par tednov do mesecev da se stanje izboljša, ne obupat! REZULTATI NISO ČEZ NOČ!  :)


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 20 Februar 2015, 11:48:14
Najdeš tudi KDje z bolj ugodnimi cenami. Alfakan ima na primer 95 eur za začetni tečaj. http://www.alfakan.si/cenik/

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 20 Februar 2015, 12:01:30
Hvala BlackDevil za dopolnitev :)
In potem smo mi tako dragi  :( :-\


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 20 Februar 2015, 12:06:25
Te cene od Samoyed lover so videti res navite. Se da najti res ceneje. Poleg tega je pametno pogledati koliko ur tečaj dejansko zajema. Društva se po tem lahko precej razlikujejo. Od tega, da so tečaji dolgi 2 meseca po 1 uro na teden, do tega, da trajajo 3 mesece 2x na teden po 1 uro... Najbolje, da se pozanimaš pri društvih v svoji bližini.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 20 Februar 2015, 12:27:55
Navadno so male šole in osnovni tečaji okoli 100-200€. Odvisno od regije kjer živiš.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 20 Februar 2015, 12:33:00
Navedla sem KD Maribor, te cene so za nečlane, za člane je ceneje  :) Mogoče bi res morala navesti cenejšo varjatno, a je to edina odlična šola pri nas, kjer psov ne matretirajo z bodičastimi ovratnicami, zapirajo v bokse ipd. Vsaj meni je ta edina znana, drugim ne zaupam, se opravičujem.  Pride pa še ceneje če poznaš koga, imaš veze. ;)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #10 : 20 Februar 2015, 12:55:03
Navedene cene so hudo navite in so vsaj enkrat višje od normalnih. (seveda imajo v vseh društvih za nečlane višje cene, a glede na to, da članarina pride cca 20 €...)
Sicer pa: pes je očitno odrastel in je začel prizkušati svoje meje. Kar je povsem normalno. Če je problem smo na domačem vrtu, da noče notri, ko ga enkrat spustiš ven, imaš par možnosti: če pes noče noter, ga preprosto zapreš ven in "pozabiš" nanj, tako da ne more notri tudi ko bi si želel (kar si lahko privoščiš samo, če je vrt dobro ograjen in če se pes na vrtu ne zabava preveč). Lahko mu podaljšaš bivanje zunaj, če mu je všeč in če ne dela škode. Ven ga spustiš pred hraanjenjem, ko pride notri, ga čaka obrok (ali kakšna kratka, zanj zabavna dejavnost). Ena od možnosti je seveda tudi ta, da se greš velikega šefa, daš psa na 5m povodec, ki ga vedno ko je zunaj vleče za seboj. Če pes ne odreagira na povelje, povodec pobereš in psa prisiliš, da gre noter (to zadnjo varianto priporočam samo tistim, ki nimajo nobene domišljije in ne znajo na drug način pripraviti psa do sodelovanja)

PS: Šol, kjer pse na tečajih maltretirajo z bodečkami je pri nas k sreči že zelo malo. Druga stvar je uporaba prisilnih sredstev pri tekmovalnih psih, ki se je pa res še precej poslužujejo. Je res zelo velika izbira tako programov, kot tudi metod dela, tako da si vsak lahko izbere tisto, kar misli da mu ustreza in kar potrebuje.


Ziga000

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 20 Februar 2015, 13:40:16
Kak vam se še naj zahvalim hehe super ste hvala za vse nasvete bom se potrudil kar se bo dalo z moje strani upam da nama uspe če ne pa boma šla pogledat tudi v šole za 1x bom pa probal kar sam doma.

najlepša hvala!



Majolka

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 20 Februar 2015, 15:09:21
Pes je verjetno povsem normalno preklopil in izbral za vodjo "krdela" tistega, s katerim se mu bolj "splača" sodelovat. In posledično ti izgubljaš primat.
Ne gre za priboljške, crkljanje itd... vodilno pozicijo dobiš nazaj z AKTIVNIM ukvarjanjem s psom. Igra, šport,  učenje trikov, postavljanje omejitev, hranjenje iz roke.

Veselo na delo pa srečno!   :)

I always listen ' I love you too ' from my dog, even if I didn't say 'I love you'... ♡


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #13 : 20 Februar 2015, 21:37:29
Ziga000 s kje pa si? Mi smo v Ljubljani hodili v Bajko, igralne urice za mladičke -180€. Res odlična socializacija za mladička!!

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/