bakterijsko vnetje sečil

piaa37 · 1229

piaa37

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 24 Februar 2015, 10:10:04
Pozdravljeni,

imamo 4 mesece staro nemško bokserko, ki se ji ze od enega meseca naprej pojavlja krvav urin. Bila je ze na 4 različnih klinikah v Sloveniji, narejenih več kot 10 ultrazvokov, endoskopski pregled sečil, najdene niso bile nobene nepravilnosti. Po endoskopskem pregledu je bil zaradi raniranja sečnice za 14 dni vstavljen kateter, takrat se je pojavila oz je bila prvič vidna tudi bakterija. V casuvstavitve katetra in se 14 dni po njem je bil urin kljub bakteriji cist. Sedaj pa se ze 3 tedne pojavljajo bakterije izmenično okrogle in paličaste, zamenjana sta bila dve vrsti antibiotika, vendar je urin dva dni cist in zopet krvav. Prvi mesec krvavitve je jedla tudi Urinary, ker pa  v urinu, ki je bil pregledan tudi na mikro razen velikega števila eritrocitov, trombocitov in zadnji mesec tudi bakterij ni bilo videti ničesar drugega smo preklopili nazaj na normalno hrano.
Psička je normalno zivahna, normalno je, je pa res, da veliko lula in pije. Po mnenju veterinarjev zaenkrat ledvica bp.

Ima kdo kakšne izkušnje s tem? Počasi nam zmanjkuje energije.

Lep pozdrav,
Pia



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 27 Februar 2015, 07:45:54
tudi naša je imela krvav urin, in to močno, dobila je antibiotik, kamnov niso zaznali. glede na vaše stanje, smo jo mi kar vredu odnesli. je pa jedla primotren, pa mislim, da so to isti antibiotiki kot za ljudi  ??? ???, vsaj tako se mi je zdelo .



piaa37

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 27 Februar 2015, 21:13:11
Koliko pa je stara psicka in kako dolgo je imela krvav urin, mi smo sedaj dobili nov antibiotik, upam, da ze koncno prime.




KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 27 Februar 2015, 21:49:27
Jaz ti lahko povem iz izkušenj z mucom. Menjali smo ene štri vrste antibiotikov, ker so se po vsakem čez nekaj časa težave ponovile. Šele zadnji je res prijel in uspešno pozdravil vnetje. Meni je veterinar razložil, da se kri pojavi zaradi mehanskih poškodb mehurja. To je lahko zaradi peska ali kamenčkov. Lahko je tudi zaradi odebeljene stene zaradi infekcije. Lahko je tudi zaradi tumorjev. Da pa bi kri nastala le zaradi bakterije......ne vem.
Pa še to: antibiotik je potrebno prve tri ali štiri dni dozirati dvojno dozo, šele potem se preide na predpisano. Glede na to, da je mehur zelo teźko dojemljiv za antibiotike, poleg tega se ga teźko ozdravi, ker je nenehno podvržen ponovnemu onesnaževanju z okuženim urinom, je ponavadi zdravljenje kar dolgotrajno, kakšne tri tedne sigurno. Če je zdravljenje krajše, se bakterija v zelo kratkem času zopet razbohoti.
To je kolikor jaz vem o takih težavah.
Predlagam, da poleg antibiotikov psički dodajaš še kapsule brusnic.