Ceplenje psa

Hecker911 · 11182

Hecker911

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
: 27 Februar 2015, 00:41:21

 Imam psičko staro 1leto, pa me zanima , kako je z cepljenjem proti steklini.

 slišal sem da se pse po nom cepijo na tri leta.

 Zelo sem skeptičen glede ceplenja, pred leti sem dal cepiti psa proti steklini, pa mi je pes par dni po cepljenju obležal.

 potem je trajalo približno 8 mesecev da se je pes postavil na noge in spet začel normalno živeti.

 Razmišljal sem , da bi počakal da bi bila psička stara 3 leta potem pa bi jo dal cepiti proti steklini.

Prosim za vaša mnenja.

lp,  ::)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1 : 27 Februar 2015, 00:51:29
Psicka je bila cepljena (predvidevam) ze pri 3 mesecih, tako ima naslednje cepljenje, ko bo stara 15 mesecev. Ce ne boste zamudili datuma cepljenja letos in naslednje leto, boste potem rabili cepiti cez 3 leta. Sicer pa vedno znova.


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 27 Februar 2015, 06:19:57
Zdaj ti kar lepo pošljejo opomin, če ne cepiš, tako da če imaš psico čipirano, se bodo slej ko prej spomnili nate. Kazni so tudi določene po zakonu. Če psica ni čipirana, boš pa naletel na mino ob prvem obisku veterinarja.
Večina psov nima reakcije na cepljenje proti steklini, prej za kužne bolezni. Izogni se kombiniranemu cepivu.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 27 Februar 2015, 07:17:58

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 27 Februar 2015, 07:38:48
pri moji je bilo sedaj na vrsti, da bo cepljena čez tri leta in ker smo za nekaj dni zamudili,to pa zaradi tega, ker je imela vnetje mehurja in je bila na antibiotiku, pa so mi rekli, da jo moram pripeljati spet tri leta, potem šele pride umes pavza. bila sem full razočarana,saj sem upala, da je neki časa ne bodo pikali. poleg vseh ostalih cepljenj, je potrebno spet to ponoviti. osebno se mi zdi, da je teh injekcij preveč..



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5 : 27 Februar 2015, 07:47:43
Sej ni treba ravno na datum, jaz grem zdaj vedno prej za vsak slučaj da kaka bolezen vmes ne pride in se zgodi tako kot pri tebi.

Od heckerja pes pa po moje sploh cepljen ni in je brezveze tule pametovat, ker ga na koncu sploh peljal ne bo.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 27 Februar 2015, 12:05:01
Kimi: Zaradi takih primerov se vedno splača pripeljat psa na cepljenje teden ali dva prej.
Hekerjeva psička očitno še ni bila nikoli cepljena, torej tudi ni registrirana, ni čipirana, nima veljavnega potnega lista  in Heker je v prekršku. Bilo bi priporočljivo, da gre cepit takoj, če ne želi imeti psice v ilegali toliko časa, da ga bodo našli in oglobili. Pravila so se namreč precej zaostrila, kar je tudi prav, saj ob cepljenju na tri leta ne ostane več nobene varnostne rezerve.
Ne vidim nobenega pametnega razloga, zakaj bi se pri zdravih, odraslih psih izogibali kombiniranemu cepivu. Z njim imam odlične izkušnje, njegova edina slaba stran je ta, da cepljenje proti steklini s tem cepivom velja samo eno leto (torej ga ne moreš uporabiti takrat, ko si si zaslužil dveletni odmor).


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7 : 27 Februar 2015, 13:43:29
pri moji je bilo sedaj na vrsti, da bo cepljena čez tri leta in ker smo za nekaj dni zamudili,to pa zaradi tega, ker je imela vnetje mehurja in je bila na antibiotiku, pa so mi rekli, da jo moram pripeljati spet tri leta, potem šele pride umes pavza. bila sem full razočarana,saj sem upala, da je neki časa ne bodo pikali. poleg vseh ostalih cepljenj, je potrebno spet to ponoviti. osebno se mi zdi, da je teh injekcij preveč..

jap, jaz sem se z enodnevno zamudo zgrdo zafrknila... Sicer - ce je bila psica pri veterinarju zaradi vnetja in ima zabelezeno v kartonu, ti veterinar lahko napise opravicilo in ne rabis spet 3x zaporedoma. Preverjeno

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 27 Februar 2015, 13:53:10
Ne vem če še. Meni ni veterinarski karton čisto nič koristil, ko sem morala zaradi uvedbe strožjega režima cepiti zelo staro psico, ki je sicer ne bi več.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9 : 27 Februar 2015, 14:05:09
Po mojem je finta v tem, da ti veterinar lahko prestavi datum cepljenja, ne vem pa, ce te lahko prav opravici, da sploh ne cepis.
Za prestavitev sem sigurna, ker sem preverjala vse mozne variante. Obstaja prav nek obrazec za to.

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #10 : 27 Februar 2015, 14:13:37
Lahko, samo moraš izpolnit nek obrazec (ne vem če isti) ki gre na inšpekcijo. In takrat, ko so uvajali nov režim so praktično vse zavrnili. lahko da so se zdaj kaj omehčali. Jaz bom vsekakor zdaj pazila, da bom stare pse cepila vsako leto, tudi če ne bo treba dokler bodo zdravi, pa bom potem imela triletno pavzo ko bodo v takem stanju da jim bi cepljenje dejansko lahko škodilo.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 27 Februar 2015, 15:30:51
Seveda so izjeme oz. je mogoče prestaviti datum-

Ampak seveda ne, ker je nekdo šlampast in je "pozabil" in kr neki. Upam, da bo že enkrat red v tej državi tudi glede tega - vsaj malo reda. ???

Izjema je breja psica in doječa psica.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #12 : 27 Februar 2015, 17:58:39
Eno je red, drugo je pa če si prisiljen cepiti psa, ki mu lahko cepljenje škodi. Takrat, ko so uvajali nov sistem niso upoštevali priporočil veterinarjev. Niti slučajno ne samo pri moji psici (ki je bila prej redno cepljena 15 let). Medtem ko lahko predvidevaš kdaj boš imel psico brejo in jo cepiš prej, pri kroničnih boleznih in starostni oslabelosti ne moreš kaj dosti storiti.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 27 Februar 2015, 19:23:19
Seveda se da urediti.
 In če imaš psa starega 10 let in je bil redno cepljen, nazadnje 2014, ga boš cepila naslednjič 2017
 In breje psice se cepi potem, ne prej, ker pač ne moreš točno vedeti, kdaj bo breja in tik pred tem se ne cepi.
 Ko govorim o(ne)redu, pri tem mislim  lastnike psov pridobljenih od šteparjev, preprodajalcev, iz produkcije neodgovornih, v glavnem nerodovniških mladičev ali prišvercanih iz držav, kjer so mladiči ceneno blago.
Ti prav gotovo nimajo čipov in temu sledi: niso cepljeni.

Kaj tu ni jasno? res ne vem.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #14 : 27 Februar 2015, 20:06:50
Ne vem kaj tebi ni jasno. Ne govorim o trenutnem stanju ampak o lanskem. KO SE JE UVAJAL NOV SISTEM: Takrat sem bila prisiljena cepit starostno onemoglo psico, ki je bila prej redno cepljena 15 let,  KER SO MORASLI BITI TISTO LETO CEPLJENI VSI PSI (ki so jih imeli v registru) BREZ IZJEME. Na mnenje veterinarja so se ... posrali.