najem konja

farmGirl · 12045

farmGirl

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
: 02 Marec 2015, 19:59:41
Pozdravljeni!
Z jahanjem se ukvarjam že okoli osem let. Rada bi vzela konja v najem, vendar imam kar veliko vprašanj. Ali imaš konja, ki ga vzameš v najem lahko nekje v oskrbi ali mora bivati pri tistemu kjer si ga najel? In za koliko časa se ga običajno v najem vzame? Par mesecev let? Prosim, da mi razložite vse o najemu konja saj jaz sama vem zelo malo  >:( :-\ Drugače pa imam narejen že izpit jahač 1 in jahač 2



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 05 Marec 2015, 02:36:26
Mislim da mora biti konj pri tistemu kjer si ga najel. Jst poznam najeme samo za krajse obdobje. Npr. do enega meseca, potem je pa vse ostalo stvar dogovora. Ubistvu je pomoje fora vsega skupaj, da imajo nekateri prevec konjev in enostavno premalo casa da bi imeli vse v kondicij, pa si potem na tak nacin najdejo ljudi da jih redno prejahujejo. V mojih casih jahanja takih najemov ni bilo oz. jih nisem poznala....



ličinka

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 05 Marec 2015, 21:02:11
Kot jaz vem večino oddajajo konje zato, da si pokrijejo stroške in pride najem konja približno za najemnino hleva in pa hrane, vet. odvisno ali ima samo ena oseba v najem ali se skupaj zmeni več ljudi nap lahko daš 50€ pa si deliš še z drugimi ali tudi po 300 pa je samo tvoj verjetno je odvisno tudi od lokacije nekje na domačem ranču mislim da za 100€ bi šlo skozi samo je ponavadi v dogovoru da ga lahko jaha tudi lastnik. na splošno nevem zakaj bi najel konja in ga pripeljal drugam saj te pride potem strošek najemnine in posebej oskrba ne vem kot je meni znano delajo to, da si pokrijejo stroške. Če imaš možnost namestitve itd... je bolje da malce dlje šparaš in si kupiš svojega. Za koliko časa je najem pa je vse odvisno od dogovora z lastnikom. Se najde tudi najem za določen čas in potem možnost odplačila samo to zna biti kar težko, ker nekateri na koncu izsiljujejo z ceno, ker vejo, da ti je konj prirasel h srcu in ga 5x preplačaš . Ne vem odvisno tudi kaj ti iščeš. Sicer jaz jaham samo priložnostno tako, da so mi te stvari znane bolj iz pogovorov in nimam prakse kako poteka.



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 06 Marec 2015, 11:04:00
Najem pomeni, da si z lastnikom delita stroske oskrbe v hlevu, kjer je konj nastanjen. Zelo malo je taksnih, ki bi ti konja dali domov v hlev. Sicer pa potem vec ne gre toliko za najem kot za to da ti da konja v rejo in ponavadi se zmenita v nekem casu za odkup konja ali zrebe. 100 eur na mesec bi bilo kar dovolj za najem, seveda pa spet odvisno kje je konj nastanjen in na katerem koncu Slovenije saj so cene precej razlicne. Moras pa se zavedat da ce konj v najemu zaradi tvoje oskrbe kakorkoli zboli ali se poskoduje, stroske zdravljenja nosis sama, kar pa lahko pomeni financno velik zalogaj.



zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 27 April 2015, 17:25:06