Leglo nemških kratkodlakih ptičerjev

DivaMitra · 4196

DivaMitra

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
: 08 Marec 2015, 09:41:49
V psarni Hudobrek smo 24.1.2015 pričakali veselo novico. Naša Divka (Mitra Adin dom) je polegla 9 malih črno serastih kepic.

Mati: Mitra Adin dom
PZP: 55+22, JZP: 192, Ch.J-SLO; VO: 1/1
HD: A0, ED:0

Oče: Falk vom Westenholzer Bruch
IKP II., AZP, S1, KS1, VGP I (334 t).
HD:A2

Falk je skladno grajen črno serast pes z ekspresivno glavo samca. Zelo dobro pigmentiran. V gibanju odličen in brez napak.
Mirnega značaja, prijazen do otrok in domačih živali.
Pri delu na polju sistematičen, hiter vendar natančen. Divjad nakazuje z ekspresivno in trdno stojo. Umirjen pred pobeglo divjadjo, sistematičen pri delu v vodi ter odličen aporter. Do ranjene divjadi oster in nepopustljiv.
Mitra je skladno grajena temnejša rjava serka. Ravne rahlo padajoče hrbtne linije, globokih prsi. Gibanje je izdatno in povezano.
Je ekspresivnega značaja, zelo prijazna do otrok in domačih živali, poslušna (z odliko je opravila tako BBh kot VP2) in zelo navezana na vodnika.
Divjad nakazuje s trdno stojo. Pri svojem delu je natančna in sistematična.
Pes in psica izhajata iz linij odličnih v delu na krvni sledi.

Nemški ptičarji so preizkušena in zelo vsestranska in aktivna pasma, ki daje vrhunske rezultate, če jim v mladsti namenimo ustrezen trening. Lahko so odlični v vsakem aktivnem športu in jih priporočamo vsem, ki so aktivni in radi preživljajo čas v naravi. Čeprav so prvenstveno namenjeni lovu, so lahko zelo srečni in učinkoviti tudi pri drugih športih, predvsem tam, kjer lahko tudi razmišljajo in delajo z glavo, npr. sledenje, reševanje in podobno.

Vabimo vas, da nas pokličete in nas obiščete, ogledate pa si lahko tudi našo spletno stran www.hudobrek.eu, kjer je več informacij in kjer objavljamo tekoče slike naših mladičkov.
Telefon: Matej 070 898 005

Diva - Mitra Adin dom


Falk vom Westenholzer Bruch


Nubia Hudobreška








DivaMitra

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 14 Marec 2015, 15:44:31
Naši mladički rastejo in raziskujejo že nekoliko širšo okolico...
Norma

Noska

Nubia

Nero

Nord

Nala

Nera

Nodi

Neron



DivaMitra

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 30 Marec 2015, 11:56:15
Še pet nas išče pravega lastnika!

NUBIA HUDOBREŠKA
[/b]



Sem zelo živahna psička, rada sem povsod prva (ne vem, če sem se po naključju skotila prva), v naročju se počasi umirim in se rada pocrkljam, malo me že zanimajo tudi vonjave po tleh, včasih pa že tudi kaj prinesem.

Moj moto je: Biti čim hitreje povsod, da mi kaj ne uide!



DivaMitra

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 01 April 2015, 08:06:58
NERO HUDOBREŠKI


Sem zelo živahen samček, povsod me je veliko, ampak ko moj vzreditelj steče, je to najboljša igra. Najraje imam, da je crklanje bolj hitro, ker je na svetu toliko zanimivih stvari in toliko možnosti za akcijo. Včasih igračo že tudi prinesem nazaj.
Moj moto je: Akcija!

PS: sem že tudi medijsko prepoznaven, ker je moja slikca v današnji reviji Delo in dom!



DivaMitra

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 01 April 2015, 08:31:33
NERA HUDOBREŠKA



Sem zelo igriva psička, igračko z veseljem prinesem k svojemu vzreditelju in se potem z njo veselo igram. Tudi ko se z bratci in sestricami igramo, sem med prvimi pri kakšni igrački ali trofeji. Rada se tudi crkljam.

Moj moto je: Vrzi mi igračo trikrat, potem pa lahko še trikrat!



DivaMitra

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 01 April 2015, 08:34:32
NOSKA HUDOBREŠKA



Res da sem najmanjša psička, ampak če zagledam kaj kosmatega, se prelevim v najhujšo zver. Takrat tudi bratci in sestrice ne pridejo zdraven. Kot že ime pove, rada raziskujem svet s svojim nosom. Malo imam na sumu, da pašem bolj k ljudem in ne toliko k mojim bratcem in sestricam, saj se od njihovih "iger" včasih kar malo distanciram.

Moj moto je: V svet z nosom naprej!





DivaMitra

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 06 Januar 2018, 20:23:41
V psarni HUDOBREK po treh letih v februarju 2018 ponovno pričakujemo leglo nadebudnik kratkodlakih ptičajev in sicer kar okoli valentinovega. Mama mladičkov je naša Nubia Hudobrek, oče pa čudovit samček Justus vom Neuarenberg. Oba starša sta odlična lovska psa, zelo stabilnih karakterjev, ki nimata težav s preklapljanjem, kadar je potrebno, zato sta tudi odlična družinska psa. Na lovskih preizkušnjah sta dosegla najboljše ocene, na zadnjem prestižnem Sežunovem memorialu v letu 2017 sta celo zasedla 1. in 3. mesto, Nubi pa še pokal za vodno delo. Mladičke priporočamo vsem aktivnim lastnikom, ki potrebujejo vodljivega a energičnega psa za skupno preživljanje prostega časa v naravi. Najbolj idealni lastniki so seveda tisti, ki potrebujejo psa odličnih zasnov za delo (idealni so npr. za delo z nosom) ali šport, hkrati pa je pes tudi družinski pes. Naša Nubia je bila z nami celo v kampu, pa mnogi ljudje sploh niso vedeli, da imamo sabo psa. 
Za več informacij vas vabim k ogledu naše spletne strani na www.hudobrek.eu