Razcepljene konice

Nes · 8074

Nes

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
: 15 Marec 2015, 17:49:17
Zanima me če je kdo že imel probleme z razcepljenimi konicami dlak in kako ste zadevo rešili? Pojavile so se kakšen mesec po tem, ko sva obiskala pasji salon. Je lahko to posledica napačnega šampona, krtače... ker prej ni imel teh problemov. Ali lahko na to vpliva tudi hrana, čeprav imava že pol leta isto plus dodajam mu lososovo olje.

Hvala za odgovore in lep pozdrav :)



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #1 : 15 Marec 2015, 18:23:24
Katero krtačo pa uporabljate? Kakšno dlako ima vaš pes?

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


Nes

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 15 Marec 2015, 19:17:28
Je dolgodlaki nemški ovčar (ravna, gladka dlaka) uporabljam pa podoben glavnik kot je ta čisto na desni.




xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 15 Marec 2015, 19:32:22
S čim se ukvarjate  ::)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #4 : 15 Marec 2015, 19:59:51
S čim se ukvarjate  ::)

Dejansko je dlaka prvi pokazatelj zdravja psa in je edino pravilno spremljati stanje dlake ;)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 15 Marec 2015, 20:54:25
Točno tako. Jaz mu najprej dala kake vitamine, lahko tudi samo biotin. In če v roku dveh mesecev ni bolje, bi preverila kri.
Drugače je meni boljši mehek slicker brush in pa tiste grabljice za dolgo  dlako + gumijasta kongova.

Možno je, da je v salonu bil kak nekvaliteten ali zanj pre agresiven šampon. Preveri kaj so uporabili.Ampak, potem bi se težave morale pojaviti prej kot v mesecu dni.

Nisem sigurna, da bi se mu dlaka razcepila zaradi vsakodnevnega krtačenje. Mogoče pa ob napačnih pripomočkih in grobi uporabi?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 15 Marec 2015, 21:02:01
Sem vedel, da bo nekdo komentiral. Ja verjamem, da je tako. Ampak ste pse totalno pomehkužili. Nemec v pasji salon, me hecaš? Ta pasma je stoletja preživela na dežju in mraz, dlaka se je prilagodila na to, in ne na šamponiranje, vsakodnevno umivanje in striženje. Verjamem, da če se ne bi v dlako preveč vtikala ne bi bilo nobenih problemov.



Nes

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 15 Marec 2015, 22:15:14
Glede na to da za IPO trenirava ni tako pomehkužen kot bi lahko bil, v salon pa zato ker je v pesjaku in ga doma nimam kje pripravit za razstavo. Ima pa seveda lahko vsak svoje mnenje in prepričana sem da vsi delamo to kar se nam za naše pse zdi najboljše ;)



Nes

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 15 Marec 2015, 22:17:36
Aja pa seveda hvala Čara za nasvet  :)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #9 : 15 Marec 2015, 22:30:36
xmark9x: Jaz nisem iz svojega zepa za frizerja... tega psa dala nicesar. Prav tako ta pes ni moj. In dokler lepo/ustrezno skrbijo zanj, se ne vtikam v njihovo oskrbo - kar bi moralo veljati za vse. Da ima pas frizerja pomeni, da oskrba ni minimalna potrebna za inspekcijo - temvec da je to za slovenceljne nadstandard.