joooj tolk pasem pa nevem kero

rayray · 24326

rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #30 : 22 Marec 2015, 18:13:17
kaj samo?? wau
Pol pa res ne bi ta nega bil en velik problem zame
Katero pasmo pa imaš? A je to tvoj pes ki je na sliki.. se mi zdi da je to pomeranec.. nevem točno :D :o



Prue

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 22 Marec 2015, 18:19:58
Ja ta v avatarju je moj. Je pa pasme Mali nemški špic :)



ličinka

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 22 Marec 2015, 18:24:40
No evo se spet oglašam,sicer nisem lastnica so ga pa imeli pri bivšem. Nevem če je bila ravno tipičen predstavnik pasme sicer je bila rodovniška ampak vedno sem si jih predstavljala bolj kot pse za v naročje. Psička ( shih tzu)  je bila polna energije tako da kratki sprehodi pri njej nebi prišli v poštev saj bi bil stanovanje raztur.  Seveda se je rada crklala ampak mislim, da za dlje časa v naročju ni bila ravno idealen pes. Šolanje je bila igra tako, da je znala dosti trikcev in je rada delala. Je kar pogumna psička, ki pa ni povzročala problemov tudi z ostalimi psi se je dobro razumela in ni bila konfliktna. Nega pa ja krtačenje je redno kljub temu, da je dlaka na principu las in jim raste jim še vseeno odpada tako da poleg krtačenja je tudi sesanje redno opravilo. Mislim pa da glede nege je pri vseh pasmah isto če ne želiš stanovanje polno dlak moraš psa redno krtačiti in sesati, spet pa ti to ne vzame dosti časa pa tudi ni potrebno vsak dan 2x-3x na teden mislim da kar zadostuje. Glede na to da vidim da si v zadnjih 2h urah prišla iz mešančka do kavalirčka in sedaj shih tzuja mislim da se najprej odloči kaj točno si želiš od psa pa ne samo sedaj glej naprej za 5 let glede na to da si mlada te lahko kuža spremlja v najbolj vihravem obdobju živlenja najprej šola potem služba še tvoje otroke lahko dočaka...Ugl živlenje se nam zelo spreminja če si bolj športna oseba ti bo mogoče kakšen kuža čez leta premalo saj bi rada sopotnika tudi na daljših sprehodih ali pa boš imela toliko dela da bo za kuža skoraj zmanjkalo časa. Pa tudi denarno glej, ker če bo kuža tvoj ti ga starši ne bodo financirali večno. Sicer kar si zgoraj opisovala je večino na tebi koliko bo lajal kako bo šel z tujci... Tako da prištej h stroškom še šolanje



rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #33 : 22 Marec 2015, 18:51:19
Prue sej pomeranec je druga beseda za nemškega špica.. no vsaj tako mislim. Drugale pa je zelo lep, počohaj ga zame :D

ličinka strinjam se s tabo.zelo in to ZELO sem zmedena, še posebej zato, ker vem, da bi me pes spremljal dolgo časa. Pa sej sem tudi omenila, da bi za psa imela veliko časa :o Sem organiziran tip, in mam urnik za cela leta

Pa stroški res niso problem, pa jaz itak ZELO šparam že od kdar sem se rodila :P

To negovanje itd. ne bi bil nikakršen problem saj imam veliko časa :D

Če pa bi malo olajšala kriterije.. kaj bi mi ti priporočala če bi bilo tako:
- 3 ali 2 dolga sprehoda na dan, kdaj pa kdaj jogging partner
- vzunaj energičen notri umirjen
-lahko živi v stanovanju
Nega mi je pa zdej vseena, ampak mogoče če ne že šicuja, potem pa tudi ne yorkija ( niso mo všeč ko imajo zelo dolgo dlako in rabijo striženje o: )




rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #34 : 22 Marec 2015, 19:25:48
Jst mam vprašanje. Zdej sem prebrala post o neki ninč, mogoče se kdo spomni ko je pisala o šicujih.
Strinjam se, da je ženska nora ampak ne razumem zakaj govorite: če je pes brez rodovnika je mešanček.. no sej itak nevem te stvari z rodovnikom ampak vseeno :D
A to da dobi rodovnik kj stane drugač? ..
Itak nočem zdej začet teme o rodovnikih, zato a mi lah še zmer naprej poveste kkšno idejo za pasmo al je najboljša odločitev zavetišče? Ker so mi res ušeč šicuji ampak nevem kaj je zdej s tem kar je ličinka napisala, nekak ne razumem ??? ??? :(



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #35 : 22 Marec 2015, 19:56:14
Kje pa si prebrala ta post? Pes brez rodovnika pa je mešanec ker nimaš zagotovila o njegovih prednikih. Rodovnik stane zelo malo. Mislim da je izdelava sama okoli 35€, potem je pa še vzrejni, pa testi...

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #36 : 22 Marec 2015, 20:24:47
Gledala sm opis Šicujev in potem sem naletela na ta link in prebrala cel post.
Panama pa hvala za odgovor :) mejhne glavice (ne zamert lol) so tut pametne :D

Lp



ličinka

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 22 Marec 2015, 21:40:21
Itak nočem zdej začet teme o rodovnikih, zato a mi lah še zmer naprej poveste kkšno idejo za pasmo al je najboljša odločitev zavetišče? Ker so mi res ušeč šicuji ampak nevem kaj je zdej s tem kar je ličinka napisala, nekak ne razumem
Mogoče to ko si me zmedla z več različnimi pasmami v kratkem času, če sem pa kaj nerazumljivo pisala se pa oprvičujem. drugače kakšen špic bi mogoče prišel v poštev samo rabijo dosledno vzgojo in malce več nege. corgi samo so za svoj izgled kar aktivni. Drugače shih tzu mislim, da je zelo neproblematična pasma, če se lahko tako izrazim. Nevem drugače pa mislim da je najboljše, da psa psa posvojiš če si res ne želiš točno določene pasme



rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #38 : 22 Marec 2015, 22:03:09
neee, sej si v redu napisala. Mislila sem pač, ker jaz še nimam izkušenj z psi malih rasti in se vi nekak spoznate na to zato vas bi raje poslušala kot da sama nekaj delam. Mislila sem da si nekak rekla sa šicuji ne pridejo v poštev. Ampak sej je ok. Na internetu sem naletela na pasmo Malshi baje je hybird ali nekaj takega. A ve kdo kaj je to med čem je mešanec?

Drugače pa res zgleda da bom posvojila kakšnega psička, ampak želja po šicuji ne izgine :)



ličinka

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 23 Marec 2015, 18:17:01
Teh novih pasem bi se jaz zaenkrat izogibala križancev je preveč v zavetiščih. Drugače pa knjižnica in nekaj knjig za začetek v njih so poleg  splošnega znanja opisi pasem. Mislim da če boš malce prebrala se boš potem tudi lažje odločala.



rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #40 : 23 Marec 2015, 18:34:05
vem, samo zanimal me je kaj je to nisem pa nameravala kupiti

Sposodila sem si knjigo, psi za telebane in sem se kar nekaj naučila
Drugače pa smo se zmenili če ne bomo našli nobene pasme bomo šli v zavetišče po mešančka :)

ličinka a mi lahko pošlješ kakšno slikco tvojega psa? :D



fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 25 Marec 2015, 17:35:56
Jaaaa, knjiga Psi za telebane je super  :D jaz sem se tako nasmejala ko sem jo brala  ;D
Si kaj pogledala kakšne psarne po Evropi, če ne drugega vsaj po sosednjih državah  ;) je pa res, da je fino, da veš potem katero pasmo bi rad. Mi smo šli ravno v ponedeljek po našega novega kužka na Hrvaško in moram reč, da je mali super  ::)
Je pa tudi kar nekaj poštenih oglasov na bolhi (eni so malo za lase privlečeni) in se zagotovo najde kakšno bitjece, ki bi bilo v redu  ;)



rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #42 : 25 Marec 2015, 20:55:08
Vem sej sm mal kontaktirala ljudi na bolhi ampak tok glupih ljudi pa še ne :/

"Čistokrvn mešanček" jooooooj
A mi lahko mal pomagaš s temi psarnami iz drugih držav ker nevem kako kontaktirat zato ker npr. ne govorim nemško pa nevem kako se imenujejo tm pasme itd..

Drugače pa kero pasme ste pa kupil? :D

Pa neven zakaj, ampak zdej bi spet najraj kavalirčka haha



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #43 : 26 Marec 2015, 05:56:18
Večina govori AN, torej ne bi smel biti problem pri komunikaciji?! Če pogledaš na Pesjanarju pasemske skupine oz. pasme, ti pa zraven itak piše tudi AN ime pasme.
Itak boš pa najbrž pregledala spletne strani psarn (pasem), ki te zanimajo? In ponavadi je pripisano, v katerem jeziku se lahko sporazumevaš.
Kavalirji.... luštni kužki. Ok karakterja. Tudi za začetnike. Vendar se temeljito pozanimaj o zdravstvenih testih staršev, ker je pri kavalirjih kar nekaj zdravstvenih problemov! Prepričana sem, da boš podrobnejše info našla v temi od kavalirjev....



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #44 : 26 Marec 2015, 07:10:21
Taka sem bila jaz, ko sem bila mejhna :-[ Tega bi pa tega bi pa tega bi.. s tem da edini mali je bil maltežan, sicer bi pa danes pirenejskega planšarja, drug teden aljaškega malamuta, tretji teden bokserja. Na koncu so mi pa kokeršpanjelčka kupili in sem bila srečna do nebes in nazaj. V takelem primeru, kjer niti sama ne veš kaj bi rada se s starši usedi, pejte skozi zavetišča in poglejte/pokličite kdaj so uradne ure oz. daj lahko pridete na obisk (priporočam zavetišče Horjul, res poznajo svoje pse) in se tam skupaj z vodjo pomenite, kaj bi bilo pravo za vas. V temle primeru so starši neprecenljivi, ker imajo širši pogled na situacijo in vedo, da je pomembno še marsikaj drugega kot le pasma. Drugače bi tipa še predlagala, da namesto googlanja pasem, prebereš teme o vzgoji, prehrani in šolanju psa.



fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 26 Marec 2015, 14:53:18
Ja, za kavalirje se strinjam, da imajo kar nekaj težav. Dva predstavnika poznam, oa še mlajša od 3 let, pa imata že oba težave, eden ima celo hernijo diska  :(

Drugače smo pa dobili avstralskega ovčarčka  ;D