Sterilizacija

evviexe · 3120

evviexe

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
: 24 Marec 2015, 18:21:32
Pozdravljeni.
Danes smo našo 6 mesečno psičko pasme Nemški Bokser peljali na sterilizacijo, ki je potekala v redu.
Dali so ji notranje šive in zato nima nobene obveze. Je to OK? Nenehno se hoče tudi lizat, pa me zanima, če bi ji škodila, če bi ji rano obvezala s sterilno gazo, da se nebi lizala?
Drugače je pa utrujena, trosi se, pa malo je bruhala rumeno sluz, kar se mi zdi normalno.
Moti me tudi oz. bolj skrbi, ker ima ranico še rahlo krvavo, pa se včasih, ko jo sili na bruhanje, kakšna kapljica ali dve krvi pocedi iz nje.
Pa tudi, ko leži, se mi zdi nekako nehigienično ležati s trebuščkom na tleh, pa potem spet na posteljici in potem na travi.. Sicer ne vem kaj dosti o notranjih šivih, zato bi prosila za vaše mnenje.
Najlepša hvalaaa :)
 LP
[/font]



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 24 Marec 2015, 19:43:55
Nič niso dali čez in brez ovratnika so jo domov poslali? Nimam izkušenj z notranjimi šivi, bi ji pa sama ziher nekaj čez dala da se vsaj lizat ne b mogla, čeprav bo verjetno dol spravla?



evviexe

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 24 Marec 2015, 19:47:57
Ne cisto nic. Sem pricakovala vsaj ovratnik, vendar nic..
Zdaj sem jo pustila tako, pa jo pazim, da se ne lize nic, cez noc pa bom nekaj definitivno prek dala.
Edino kar je veterinar predlagal, nam svetoval je, da ji naj okoli ranice namazemo deodorant, da ce se bo kaj polizala, bo grenko, pa se potem naj ne bi vec. to pa je vse.. sem bila kar presenecena.



evviexe

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 24 Marec 2015, 20:15:21
Zdaj sem ji poskusila dati gazico gor pa ni dovolila, ocitno jo zelo mocno boli, vsakic ko dam gor, me hoce ugriznit.. Kaksi nasveti? :(



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 24 Marec 2015, 21:09:13
Je dobila vsaj antibiotike in zdravila proti bolecinam?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 24 Marec 2015, 21:09:44
Čez noč dobro pazi nanjo, da si ne bo odprla rane. Zjutraj pojdi kupit mrežico, vatirance in betadin ali bravnol. Iz mrežice narediš oblekco tako, da narediš luknje za noge, spedaj pa privežeš za ovratnico. Rano pošpricaš z bravnolom, in daš pod mrežico vatiranec. za čas, ko na psico ne moreš paziti rabiš še ovratnik (lučko).
Veterinarji ponavadi dajo psicam po sterilizaciji ali oblekco iz mrežice ali pa na rano prišijejo zvito gazo, ki jo po nekaj dneh lahko odstraniš sama. poleg tega je normalno, da se da tudi nekaj proti bolečinam za dan ali dva po operaciji. Pustiti rano povsem nezaščiteno, psico brez protibolečinske terapije in brez ovratnika se mi ne zdi ravno ok.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #6 : 25 Marec 2015, 07:03:11
Deodorant? Kater veterinar je pa tak majster?




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #7 : 25 Marec 2015, 07:58:22
Pri nas smo dobili psa oblečenega v tako "oblekico" kot jo je opisala Lanabela,  razkuženo z neko barvno zadevo in pokrito rano z gazico. Dobili smo tudi protibolečinske, ovratnika pa ne zato, ker smo ga že imeli... 

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 25 Marec 2015, 10:46:58
A ti to z deodorantom resno, ali si kaj zamešala? Da je rekel mogoče razkužilo? Ker če ti je dejansko dal tak nasvet, potem ti svetujem, da ga po kratkem postopku zamejaš


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 25 Marec 2015, 20:16:39




tkole je zgledala moja punca, ko je prišla domov  ;)



evviexe

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 29 Marec 2015, 13:38:58
Najlepsa hvala vsem za odgovore!!
Ja, deodorant.. Da ga naj namazem OKOLI rane, ne po njej, da ce se bo slucajno poskusala lizat, da bo grenko, pa da bi naj po tem nehala.. Drugace pa ni dobila cist nic gor, kot ste drugi dobili, nic.. Samo je bilo treba pazit da si ne bo lizala..
Zdaj pa sicer celi super pa nismo nic obvezovali, ker sploh ni dovolila..



evviexe

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 29 Marec 2015, 13:42:20
Pa tudi nic ni dobila proti bolecinam. Nisem si pa upala dajat 'cloveska' zdravila proti bolecinam. Vse, kar so nam svrtovali je ta deodorant, ognjic, pa da naj ne skace. Drugace pa je tisti dan bila boga pa vse se je vidlo da jo je zelo bolelo, naslednji dan pa ze cisto druga, ista kot prej :) Skratka zdaj je superca :)))))