Povezovanje ušesk

evviexe · 12000

evviexe

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
: 07 April 2015, 20:42:29
Živjo :)
Imamo psičko pasme Nemški Bokser in odločili smo se za povezovanje ušesk; da kasneje ne bodo štrlele na vse strani.
Povezovali bomo pa z Micropor trakom. Kak se to naredi približno vem, tudi zelo razvidno je iz tega videa:
 https://www.youtube.com/watch?v=q5PBHQtMylc 4
Prosila bi pa, če kdo ve kako dolgo naj to ima gor, se pravi ko prvič povežemo, kdaj to snamemo, pa kdaj spet ponovno povežemo itd.. Pa kako dolgo vse to skupaj traja.. Če ma/ je imel kdo podobne izkušnje, pa nasvete; na kaj naj pazimo; bi lepo prosila, da jih deli z mano  ::)
Najlepša hvalaaa :)
LP



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1 : 07 April 2015, 20:50:29
To vam mora pa povedati vzreditelj in tudi to, da pes potem vec ne bo ustrezal standardu, da ne bo mogel na razstave, da je to krsenje zakona... obilo srece z iskanjem informacij.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 07 April 2015, 21:14:07
Barbara pes nima kupiranih ušes samo lepijo jih da lepo ob glavi ležijo.. (po standardu za to pasmo)


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 07 April 2015, 21:16:34
Svašta, česa se vsega se folk ne spomne...



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 07 April 2015, 21:22:32
Razlika v videzu s povezovanjem in brez. evviexe če mu ne štrlijo jih pusti pri miru, drugače pa kontaktiraj vzreditelja.

http://www.raevon.net/TAPING.html

Prijaznejša alternativa:
http://www.raevon.net/MASSAGE.html

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 08 April 2015, 09:08:41
A je vzrejna prepoved za napačna ušesa?
Jaz bi jih pustila takšne kot so, važno, da sliši, je zdrav in da ima fajn karakter. Videz, če ne škoduje funkcionalnosti psa, je pa zgolj videz.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 08 April 2015, 10:23:41
Standard:

Uhlji: Uhlji, ki ostanejo v naravnem stanju, so primerne velikosti; nastavljeni so na najvišjem predelu kranialne regije glave, v mirovanju ležijo na ličnicah in z izrazitim pregibom padejo naprej, posebej kadar je pes pozoren.



Napake:

.... "-Pri uhljih, ki niso kupirani: uhlji ohlapno visijo, so napol ali popolnoma pokončni, uhlji v obliki vrtnice."...








Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 08 April 2015, 11:19:19
Mene pa bolj skrbi mikropor trak. Iz lastnih izkušenj vem, da uporaba tega traku ni tako prijazna. Po dveh tednih sem imela vso ranjeno in vneto kožo, kljub redni negi in limanju na druge dele kože. A se dobi kaj drugega? Pes ima še dlako po ušesih, to ga mora zelo boleti, ko trak odstranjuješ? Na posnetku kičasto mirno sedi in čaka. To pri uporabi mikropor traku nikar ne pričakujte. Srečno!



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #9 : 09 April 2015, 21:36:13
Res? Mikropor je tisti ta tanek, "pergamenten", ki nic ne prime ... Jaz po njem nikoli nisem imela vnetij, v nasprotju z obicajnim bandaznim trakom, levkoplastom in drugimi z mocenjsim lepilom.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 09 April 2015, 21:52:51
Mikropor je tak...dlje ga maš gor, bolj prime. Moji otroci so imel z njim po cepljenju zalimano gazico. Tamalmu sem to enkrat šele zvečer dol dajala. Je šlo težje preč, pamž se je pa drl huj k pri cepljenju. Pa tut v službi vidim to...dlje ko ma folk s tem zaliman, težje gre stran.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #11 : 10 April 2015, 08:55:37
Mikropor je Bina že včkrat imela na svojih kosmatih tacah (razne poškodbe in je blo treba fiksirat povoj in odvzemi krvi). Nič je ni bolelo ko sem to dol jemala.

Druga stvar je pa. Recimo popravljenje ušes z raznim lepljenjem itd. Ok ni največji možni greh pod soncem, je pa vseeno narobe, če se potem taki psi parijo naprej. Zdaj koliko je zdravju in skeletu škodljiva ta napaka, ne vem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!