Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 671012

Miss.Cavalier

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #1500 : 27 Julij 2013, 21:37:19
Zdaj je bolje ji vsak dan izpiramo...



Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #1501 : 27 Julij 2013, 23:11:06
Zdaj je bolje ji vsak dan izpiramo...

Sem imela isti problem pa je po izpiranju blo boljše. za par dni pa vse na novo pa smo spet izpirali pa spet boljše za nekaj dni pa spet vse na novo.- Pa sem doma udarla po mizi da smo psičko peljali k veterinarju (v mojem primeru si je pač ata moral vzet dopust saj sama z njo ne morem k veterinju) so ji prejšni petek dali antibiotik pa je zdaj oko pozdravljeno. Sicer se poškodba očesa ša vedno malo vidi a res samo toliko da vidiš če si prej točno vedel ki je blo.
Pojdi veterinarju saj so posledice potem lahko zelo hude (kronična vnetja,slepota) pa da se ne pogovarjamo o tem da psičko/psička boli.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1502 : 27 Julij 2013, 23:14:03
A je tako težko it do veterinarja ali čakate, da bo prišlo do nepovratne škode?  ??? :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1503 : 30 Julij 2013, 23:30:58
A lahko še jaz nekaj vprašam, naša pa ful rada papa drekce in ji prišlo kar v navado, to se mi ne zdi normalno, kako naj jo odvadimo kar smo že nekaj stvari poskusili pa ni šlo ? Ko je zunaj ful rada leži med travo in vse kar vidi
ima v gobčku. To ni nič čudnega ampak za drekce pa res, k jih nosi okoli.

 Hvala





kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1504 : 03 Avgust 2013, 20:29:40
Ni druge kot ves čas ji stati za ritjo in jo nadzirati in preprečevati, da žre svinjarijo. Lahko jo tudi naučiš ukaz spusti, ki ga potem uporabiš, ko že ima nekaj v gobcu.



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1505 : 04 Avgust 2013, 01:28:48
Ni druge kot ves čas ji stati za ritjo in jo nadzirati in preprečevati, da žre svinjarijo. Lahko jo tudi naučiš ukaz spusti, ki ga potem uporabiš, ko že ima nekaj v gobcu.

Na žalost me ni vedno poleg, da bi gledala kaj točno počne nisem še videla shih tzuja k bi to počel razen naše....k jo ne vidim nese drekce v zgornje nadstropje in zna celo po okroglih stopnicah hodit, imamo dve mački od soseda in je bila mucka na našem dvorišču in pride do mucka in se ga ni bala

mucek se pripravlja, ker je mislil, da mu bo kužek kaj naredil ona ga pa gleda in z repom maha :)


bi se kar igrala z njim, mislim, da če bi prišel medved ali kaj podobnega, da bi ona kar prišla do njega saj bi bila preveč firbčna kaj to je , sploh nič se ne boji, za drekce pa ne vem prvič vidim, da bi kdo to počel jih prinese sabo in nese v zgornje nadstropje, na žalost se je privadila na okrogle stopnice tako, da vedno zjutraj preverja če je vse v redu v zgornjem nadstropju, že zgodaj zjutraj hodi po stopnicah ...







aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1506 : 04 Avgust 2013, 01:47:37
Ja saj če jo vidim potem spusti, ko pa jo ne gledam pa ne vem kaj dela , tako, da nič ne pomaga...



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1507 : 04 Avgust 2013, 02:00:50
Aja imam še eno vprašanje o zobkih , mlečki zobki ostanejo pri mladičkih notri in jih je potrebno ven
in to lahko naredi samo veterinar in sem šla vedno takoj po 5, 6, 7mesecih za moje mladičke in je bilo kar
nekaj zobkov notri mlečnih, k jih je moral veterinar odstranit, vem samo, da jih je nujno treba, sem z vsemi
šla, da jih je veterinar odstranil imam pa vprašanje kako nujno je oziroma kdaj lahko odstrani veterinar
mlečne zobke do katere starosti, kako je to nujno? Če bi mi kdo kaj povedal o tem, ker vidim, da ima enega zobka
še, imam pa res polno izkušenj s temi zobki mlečnimi, k jih je bilo potrebno odstraniti pri mojemu mladičku kar
5 zobkov in so ostali notri  :-\ , veliko sem skakala k veterinarju za te zobke, nisem vprašala če jih je potrebno čim prej odstraniti ali se mudi? Bi pa vprašala veterinarja če ne najdem tukaj odgovor, kako

je z mlečnimi k ostanejo notri, pri nekaterih popadajo vsi ven, pri drugih je treba veterinarja...
Psa je potrebno uspavati. Imam pa vedno veliko vprašaj, ker več glav več ve :) pa
še zanima me ...


hvala lepa




kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1508 : 04 Avgust 2013, 12:14:27
Hm, ne vem, moji psici sta 99% časa (prostovoljno) z mano, tako da ju lahko nadzorujem. Kakata na sprehodih, kjer takoj poberem za njima in nimata dostopa do svojih izločkov. Sta navajeni, da potrebo opravita takrat, ko gremo ven (3x na dan). Čez dan imata v toplem vremenu dostop na vrt, vendar velike potrebe tam ne opravljata, ker sta navajeni, da jo opravita na sprehodu. Moji nikoli nista marali velike potrebe opravljati v hiši in na vrtu, ker bi bil predvidevam potem njun življenjski prostor umazan. Psi so čiste živali in se hitro navadijo potrebo opravljati samo na sprehodu, jih je pa treba redno 3x na dan ob približno istih urah ven peljat ne glede na to, da imajo npr. dostop na domači vrt.  Takšno rutino nam je doma uspelo vzpostaviti tudi pri večji psici, ki živi večinoma na vrtu. Z rednimi sprehodi ob istih urah smo jo navadili, da je veliko potrebo opravljala drugje in ne na vrtu, tako da ni tako zapleteno. Torej, treba je vzpostaviti rutino in potem bo tudi nadzor večji. To, da ima tvoja psica dostop do iztrebkov (te je treba takoj pospravit!) in jih celo v stanovanje nosi pomeni, da ni rutine in ne nadzora.

Glede mlečnih zobkov se posvetuj z veterinarjem. Jaz teh težav nisem imela, prav tako ne mojih prijatelji vzreditelji pri njihovih leglih. Po navadi mlečni zobje pri šicujih izpadejo sami.



katalun

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #1509 : 05 Avgust 2013, 12:09:15
Naš Lun je kot mladiček tudi kdaj popapal svoj drekec, drugi pa so mu smrdeli, da se je namrdnil kot kakšna gospodična  ::). Včasih se mu je celo zelo mudilo, da mu ne bi preprečili pojedine. Ampak ga je na srečo kmalu minilo, ko smo mu vztrajno dopovedovali, da je to fuj. Imel je tudi obdobje, ko so mu strašno teknili deževniki in to posušeni  :D. Sploh mu ni bilo jasno, kaj za vraga delam tako sračko in mu jih jemljem iz gobčka. No, tudi to je minilo in na srečo ne je nič več kar najde v travi in tudi poslastic od drugih ljudi ne jemlje. Uradno je tako zdresiran, v resnici je pa grozno izbirčen  :P



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1510 : 05 Avgust 2013, 23:12:51
Pri meni pa med travo pa med rožice :)



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1511 : 05 Avgust 2013, 23:23:40
Hm, ne vem, moji psici sta 99% časa (prostovoljno) z mano, tako da ju lahko nadzorujem. Kakata na sprehodih, kjer takoj poberem za njima in nimata dostopa do svojih izločkov. Sta navajeni, da potrebo opravita takrat, ko gremo ven (3x na dan). Čez dan imata v toplem vremenu dostop na vrt, vendar velike potrebe tam ne opravljata, ker sta navajeni, da jo opravita na sprehodu. Moji nikoli nista marali velike potrebe opravljati v hiši in na vrtu, ker bi bil predvidevam potem njun življenjski prostor umazan. Psi so čiste živali in se hitro navadijo potrebo opravljati samo na sprehodu, jih je pa treba redno 3x na dan ob približno istih urah ven peljat ne glede na to, da imajo npr. dostop na domači vrt.  Takšno rutino nam je doma uspelo vzpostaviti tudi pri večji psici, ki živi večinoma na vrtu. Z rednimi sprehodi ob istih urah smo jo navadili, da je veliko potrebo opravljala drugje in ne na vrtu, tako da ni tako zapleteno. Torej, treba je vzpostaviti rutino in potem bo tudi nadzor večji. To, da ima tvoja psica dostop do iztrebkov (te je treba takoj pospravit!) in jih celo v stanovanje nosi pomeni, da ni rutine in ne nadzora.

Glede mlečnih zobkov se posvetuj z veterinarjem. Jaz teh težav nisem imela, prav tako ne mojih prijatelji vzreditelji pri njihovih leglih. Po navadi mlečni zobje pri šicujih izpadejo sami.

Aja pri meni pa so bili problemi tako, da sem mogla k veterinarju, da jih je dal ven in mislim, da jih je bilo kar 4,5 mlečnih k so notri ostali pa niso ven padli, jaz pa ne morem biti vedno poleg je treba druge obveznosti naredit v trgovino jih ne moreš samo vzeti... itd ..tu na Primorskem pa je vroče, da se peljejo v avtu in notri skuhajo ne to ne gre, ker tu je zelo vroče in je bolje čez dan ostati notri, tudi za psa ni v redu, da je zunaj na vročini, res je, da imamo vrt in zunaj vodo ampak je prevroče . Zato je bolje zjutraj ali zvečer.

Ker je zjutraj hladno in zvečer se ohladi ampak po 6, 7 uri je še vedno vroče.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1512 : 06 Avgust 2013, 12:19:21
Tudi pri nas je vroče in tudi jaz jih ne vozim okrog v vročini. Sta vsak dan sami doma, vendar potem, ko sta opravili potrebo in ju ne tišči več. Ko je enkrat pes sobno čist in opravlja potrebo samo zunaj, takrat, ko si zraven in počistiš za njim, tudi teh težav ni več.



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1513 : 06 Avgust 2013, 14:55:57
Tudi pri nas je vroče in tudi jaz jih ne vozim okrog v vročini. Sta vsak dan sami doma, vendar potem, ko sta opravili potrebo in ju ne tišči več. Ko je enkrat pes sobno čist in opravlja potrebo samo zunaj, takrat, ko si zraven in počistiš za njim, tudi teh težav ni več.


Jaz sem pa prvo psičko zelo težko navadila in je rabila res pol leta ali več, da se je navadila zunaj potem je pa, ko jo je tiščalo začela lajati in praskati po vratih in včasih res držala dokler ni kdo prišel in jo spustil ven , ker notri ni nikoli delala. Zdaj pa smo kupili wc tako, da vedno na enako mesto, ker če te ni poleg  začne lajati in praskati po vratih, da mora ven ni ravno v redu za sosede, da laja in mi je bolje wc, če te ni, da pač ne drži predolgo, kako pa imate vi ?

Ker če je kužek navajen zunaj  in greš kam ne more zdržati? Tako, da imamo kar wc. Če pride kaj nujnega vmes pa morava kam iti, da imajo lepo wc, da jim ni treba čakati. Tisto zunaj se mi nekako ni dopadlo, ta način , ker če jo slučajno tišči lulat tako po domače, da ima wc, ker ne moreš biti vedno poleg. Pride pa vse sorte in je fino, da so lahko nekaj časa sami tudi, da imajo dostop do wc.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1514 : 06 Avgust 2013, 15:03:14
Moje tako kot velika večina drugih psov, ki jih poznam, počakata brez težav, dokler ne pridem domov in jih peljem ven. Sprehod oz. izhodi ven na potrebo so trikrat do štirikrat dan. Ne cvilita in ne uničujeta. Urnik izhodov je vedno isti, zato vesta, kdaj bosta šli ven. Psi imajo radi red, držijo se enakih ur in se potem zanesejo na lastnika, da se bo potem tudi on držal istega reda. Če ju včasih kdaj vmes ven spustim, ker moram kam ven, me debelo gledata, kaj se grem in se komaj spokata lulat. WC-ja ne uporabljam, plenice oz. časopis sem uporabljala samo, dokler niso bile sobno čiste (doslej sem na sobno čistočo vzgojila tri psice, eno pa, kot sem rekla, navadila na to, da se potrebo opravlja zunaj vrta, na katerem živi). Treba je poskrbet, da se pes dobro olajša, preden greš npr. v službo in da bo brez težav počakal. In kot sem rekla vzpostavit urnik izhodov ven in se ga držat. Takoj zjutraj, enkrat do dvakrat čez dan (odvisno od tega, kako dolgi so sprehodi) in tik pred spanjem. To zadošča vsem zdravim psom.



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1515 : 06 Avgust 2013, 15:16:41
:) Jaz pa po vremenu, ker če je prevroče, jih ne peljem na vročino, se rajši notri hladijo kot, da bi po vročini hodile.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1516 : 06 Avgust 2013, 19:14:10
V vročem vremenu je zgodaj zjutraj sprehod, popoldne okrog petih hitro lulanje, zvečer daljši izhod. Sploh, če imaš svoj vrt, hitro lulanje tudi poleti ne bi smelo biti problem.



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1517 : 07 Avgust 2013, 00:07:49
Ja vsak si po svoje razporedi čez dan :) Uživajte Ljubica :)
Vam jaz naslednjič kar osebno rajši pišem na facebook, veliko bolje kot pa tukaj na forumih, da
kaj rečemo :)



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #1518 : 07 Avgust 2013, 07:09:27
Trdno sem prepričana, da se prav NOBENEMU zdravemu psu ni problem olajšati zunaj - pa magari če je 40 stopinj in brez sence!  Sej niso iz cukra.  ??? In tako grozno občutljiv pa pasji organizem ni! In -sorry- se mi zdi sama potuha in izgovor, da psa zaradi vročine ne izpustiš ven, da opravi potrebo....

Najbrž je iz mojega odgovora razbrati, da ne - ne uporabljam nobenega notranjega wc-ja, pleničnih podlog ali podobnega. Moje osebno mnenje je, da je pes pes in naj opravlja svoje biološke potrebe zunaj! In da! - normalno zdravemu psu štirje izpusti na dan popolnoma zadoščajo; jaz zjutraj mojo odpeljem na kratek sprehod, da opravi vse, kar ima za opravit. Po službi sledi takojšnji izpust ven. Potem gremo na daljši sprehod. In zvečer, tik pred spanjem. To je to. Tako izgleda pri nas "navaden" dan. Urnik dnevnih aktivnosti je stalen. Razen npr. sedaj, ko je res zelo vroče, smo prestavili sprehode na kasnejši čas. Ampak izjemoma in le dokler bo taka vročina.

Ampak ja - vsak ravna po svoje.
Lp, Katja



katalun

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #1519 : 07 Avgust 2013, 13:27:42
Jaz ne poznam nikogar, ki bi imel pasji WC. Sem se prav začudila, ko sem to prebrala. Plenične podloge smo imeli v začetku, da se je Lun navadil opravljati potrebo zunaj in zdaj ni nobenih težav več. Se je pa res zgodilo, da je tekel na teraso, ko je imel drisko, ampak to je bilo izjemoma.
Mi gremo na sprehod zjutraj in zvečer. Lulanje med dnevom pa smo nekako opustili, ko do tega ni kazal nobenega navdušenja. Lun niti ne zna lulati v enem kosu in do konca. Potreben je pravi sprehod, da spusti vse kapljice in jih skrbno čuva za vsaj 15 dvigov tačke  ;) in tudi kakanje je pravi ritual, ki se zgodi šele nekje na polovici sprehoda in zelo velikokrat ob košu za pasje kakce. Imamo tako zdresiranjega, če kdo verjame  :P
Je pa razlika med psi, ki so doma v hiši in imajo izhod na vrt in Lunom, ki je blokovski pes. Vsaj koliko opazujem poznane pse. Hišni se hitro polulajo in pokakajo, ko je potreba. Lun pa potrebuje sprehod in tudi, če smo na obisku pri prijateljih z vrtom, ne bo opravil svojih potreb pa pika. Možna je edino kakšna kapljica na grm ali steber, tako za podpis  ::)



Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #1520 : 07 Avgust 2013, 22:32:11
Nikdar slišala za pasji wc. ???

Sama sem planice uporabljala na začetku še posebej zato ker sem jo še ne 8 tednov staro prinesla domov 17 decembra in planički sta bile nastavljene tam do konca marca (pri našem wc in za stopniščem ki vodi na podstrešje). S pomladjo smo odprli vhodna vrata in damica se je sama naučila iti ven v ograjen vrt. potem sem planičke nastavljala samo še takrat ko sem za več ur kam odšla ker pa nikoli niso bile uporabljene sem jih ukinila. Zdaj pa gre na potrebo prej ko grem kam zdoma in potem brez problemov 6 ur. Te pa gas ko pridem nazaj domov. :P no prvo še me mora mal polupčkat :P
Zdaj poleti ima  vedno izhod na vrt, pozimi pa pač samo 3 x lulat pa en velik sprehod ali pa podenje za žogico na vrtu pa je to to. ;D



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1521 : 11 Avgust 2013, 03:19:15
Jaz imam pa dve punci pa se med seboj lovita namesto žogice. Imamo pa polno plišastih igračk na žalost je prvo igračko k jo je dobila iz psarne strgala potem je bila pa žalostna, ker je bila tako navezana na to plišasto igračko.

Ker je bilo polno plišastih igračk okoli sem 2 vzela pa spravila pa ga je dobila in nesla po stopnicah nazaj dol , da sta njena, da mora imeti vse pod nadzorom. :D L.p



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1522 : 11 Avgust 2013, 03:27:18
Trdno sem prepričana, da se prav NOBENEMU zdravemu psu ni problem olajšati zunaj - pa magari če je 40 stopinj in brez sence!  Sej niso iz cukra.  ??? In tako grozno občutljiv pa pasji organizem ni! In -sorry- se mi zdi sama potuha in izgovor, da psa zaradi vročine ne izpustiš ven, da opravi potrebo....

Najbrž je iz mojega odgovora razbrati, da ne - ne uporabljam nobenega notranjega wc-ja, pleničnih podlog ali podobnega. Moje osebno mnenje je, da je pes pes in naj opravlja svoje biološke potrebe zunaj! In da! - normalno zdravemu psu štirje izpusti na dan popolnoma zadoščajo; jaz zjutraj mojo odpeljem na kratek sprehod, da opravi vse, kar ima za opravit. Po službi sledi takojšnji izpust ven. Potem gremo na daljši sprehod. In zvečer, tik pred spanjem. To je to. Tako izgleda pri nas "navaden" dan. Urnik dnevnih aktivnosti je stalen. Razen npr. sedaj, ko je res zelo vroče, smo prestavili sprehode na kasnejši čas. Ampak izjemoma in le dokler bo taka vročina.

Ampak ja - vsak ravna po svoje.
Lp, Katja

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9227.0

pasji WC  ;)


http://www.ugodog.net/index.php


Ja vsak po svoje,  jaz imam različno razporejeno delo čez dan, tako, da ni vedno ob določeni uri , ker je vedno
različno. Če imaš službo in razporejene ure delaš od 8 do 16 recimo. Če si razporediš ob določeni uri , je super če imaš možnost , da to lahko narediš. Če je več članska družina in če pride kaj nujnega lahko nekdo drugi pelje kužka ven v tem primeru res ni problema.



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1523 : 11 Avgust 2013, 04:08:08
Jaz jih spustim na vrt pa sta nekaj časa tam ampak, ko je vroče še njima ne paše in kmalu želita spet noter, ker jim sploh ne paše ta vročina, hitro prideta notri, na koncu si dobita vedno ploščice , ker je  hladno, tako, da tudi psu ne paše vročina. Veliko energije pa porabita ena z drugo, ker se ves čas vlečeta za dlako pa cukata. Jaz grem včasih po 3 uri na pošto in me sonce že opeče, res nočem, da moj pes hodi v taki vročini. Ker še njim ne paše najrajši ležijo tam kjer je hladno. Tam jim najbolj paše, vročina pa ni za psa.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #1524 : 12 Avgust 2013, 06:37:45
No, kot rečeno - vsak ravna po svoje, tako kot misli, da je najbolj prav zanj in za njegovega psa.  ;)

Glede vročine imam pa tudi svoje mnenje....
Tako ljudje, kot tudi psi, smo narejeni za razpon temperatur npr. od -10 do +35 stopinj in gor. Žal ne vem, kje sem brala prispevek o tem, tako da priložiti linka pač ne morem. Je pa res, da smo vedno bolj razvajeni: bi imeli pozimi in poleti konstantno npr. 20 stopinj.

No, kar hočem napisati je, da sem sama tudi v tej vročini vozila psa na Šmarno goro. Res je, da sva šli s počasnejšim tempom, po gozdu (senca), pa psu sem v tisti uri in pol vsaj 3x ponudila vodo. Aja, pa seveda ji ne mečem palic ipd, tako da ji mišice in pljuča ne delajo na polno. Torej  je navajena visokih temperatur in se mi zdi, da imam sama večje probleme z vročino, kot pes.
Smatram, da če je pes zdrav, v kondiciji in ne kake extremno kratkogobčne pasme, mu tudi te, višje  temperature  ne škodijo!



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1525 : 12 Avgust 2013, 14:20:52
Izhod ven za opraviti potrebo je nekaj drugega kot igranje, tekanje, sprehod. Opravljanje potrebe zunaj naj bo ločeno. Moji vesta, kdaj gresta ven samo za potrebo. Rečem lulat in naredita svoje. Vedno grem z njima. Nikoli ju samo ne spustim, ker potem ne vem, ali sta opravili potrebo ali ne. Če moram od doma za nekaj ur, potem je pomembno, da potrebo opravita. Ko ima pes red in je navajen, da zunaj na tak način opravlja potrebo, potem vročina ni noben izgovor, saj se gre ven za pet do deset minut, se ne igra, divja in sprehaja v nedogled, temveč se gre do mesta, kjer pes po navadi opravi potrebo, pes se polula, pokaka in se gre nazaj v hišo. To je vsa umetnost.

Ostalo so samo izgovori. Tudi jaz nimam službe od osmih do štirih, delam ob različnih urah, razpored imam vsak dan drugačen. Če se hoče, se da, če ne vidiš potrebe, potem pa pač ne. Potem pa so pač kakci v stanovanju.

JennyK, Šmarna gora je za šicuja v poletni vročini le prehud zalogaj zaradi kratkogobčnosti. ;) Zgodaj zjutraj in zvečer, ko se ohladi pa ne bi smel biti problem.

lp




aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1526 : 12 Avgust 2013, 17:18:42
No, kot rečeno - vsak ravna po svoje, tako kot misli, da je najbolj prav zanj in za njegovega psa.  ;)

Glede vročine imam pa tudi svoje mnenje....
Tako ljudje, kot tudi psi, smo narejeni za razpon temperatur npr. od -10 do +35 stopinj in gor. Žal ne vem, kje sem brala prispevek o tem, tako da priložiti linka pač ne morem. Je pa res, da smo vedno bolj razvajeni: bi imeli pozimi in poleti konstantno npr. 20 stopinj.

No, kar hočem napisati je, da sem sama tudi v tej vročini vozila psa na Šmarno goro. Res je, da sva šli s počasnejšim tempom, po gozdu (senca), pa psu sem v tisti uri in pol vsaj 3x ponudila vodo. Aja, pa seveda ji ne mečem palic ipd, tako da ji mišice in pljuča ne delajo na polno. Torej  je navajena visokih temperatur in se mi zdi, da imam sama večje probleme z vročino, kot pes.
Smatram, da če je pes zdrav, v kondiciji in ne kake extremno kratkogobčne pasme, mu tudi te, višje  temperature  ne škodijo!

Ne vem kako bi rekla pri tej temperaturi pri nas grem samo za 10 minut na sprehod in sem že rdeča po rokah, res
je, da sem se preselila na Primorsko imam 22 let in se na vročino še privajam in na burjo..... sem pa bila v bolnici leta 2006/ 2007 za hudo bolezen in mi od takrat naprej ne paše tako sonce. Tako, da moram poskrbeti tudi zase ne samo za kužke! :P Smo pa še mladi....  :P

Kot pravijo sonce ni ravno zdravo danes. Sem pa videla tu na Primorskem, kužke kar puščajo v avtomobilu brez vode, ker morajo po opravkih in se mi smilijo v avtomobilu, vroče je, tako, da mislim, da mi kar dobro skrbimo za naše 2 babe.   :)

Mi puščamo dolgo dlako shih-tzuju- pa še vseeno je veliko zunaj. 3 ure na dan česanja skoraj.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #1527 : 13 Avgust 2013, 07:24:39
Kalsang - tudi pri nas je isto! Sprehod je sprehod (se lula n-krat  :-X ), iztrebljanje je pa ločeno. Minutko, dve zunaj in ni pardona, da bo "afne guncala". Ponavadi sem itak takrat v stiski s časom in sem jo navadila opraviti potrebe brzinsko.
Da, se strinjam, da so šicuji kratkogobčna pasma in težje prenašajo vročino.
Poleg tega ugotavljam še sledeče; pravijo, da je dlaka naravni izolator. Morebiti, ampak Jenny se vsekakor počuti bolje in je bolj agilna v teh vročih dneh, če je postrižena na tistih par cm. Z daljšo dlako bi zagotovo težje prenašala vročino....
Lp vsem in miren dan vam želim, Katja



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1528 : 13 Avgust 2013, 09:11:10
JennyK, postrižen šicu definitivno lažje prenaša vročino. Tisto o dlaki kot o izolatorju pri šicujih ne velja. Mogoče pri kateri drugi pasmi. Poleti je šicujem vroče za pop!"%it, pozimi pa se dlaka zmoči, zmrzne, okepa, pa jih začne zaradi tega zebsti oziroma jih ovira pri gibanju. Kolikor so v primernih temperaturah sposobni prehoditi na kilometre (preverjeno večkrat), so v dolgi dlaki revčki. Ampak za vzrejnega in za raztavljanje dlaka pač mora bit. ;)

JennyK, uživajta preostanek poletja  :-*



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #1529 : 13 Avgust 2013, 09:55:16
Kalsang, se popolnoma strinjam s tvojim mišljenjem.
Hehe, si me spomnila, ja, sedaj na zimo, sneg - in posledično pomrznjene KEPE na dlaki.  >:( No ja, če je vse prav, bomo na sneg vseeno še malce počakali.  ;)

Prijetne poletne dni tudi vam - in da nam (psom + človečkom) bodo temperature naklonjene!
Katja