Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 673432

aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1530 : 14 Avgust 2013, 19:24:10
Kalsang, se popolnoma strinjam s tvojim mišljenjem.
Hehe, si me spomnila, ja, sedaj na zimo, sneg - in posledično pomrznjene KEPE na dlaki.  >:( No ja, če je vse prav, bomo na sneg vseeno še malce počakali.  ;)

Prijetne poletne dni tudi vam - in da nam (psom + človečkom) bodo temperature naklonjene!
Katja

Ja enako nam ful vroče.... mi pa ravno spletno stran delali http://aboyanasanna.webs.com/aboyanasanna
:))

To začasno, ker bo še veliko dela , to bomo kasneje...  :P  :) l. p

Upam, da greste kaj na morje, se ohladiti v vodo. Nam je ful vroče.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1531 : 14 Avgust 2013, 23:33:58
Smem vprašat zakaj točno se razstave tebi zdijo mučenje?  :-X



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1532 : 15 Avgust 2013, 15:55:45
Smem vprašat zakaj točno se razstave tebi zdijo mučenje?  :-X

 Ne bi rada tukaj razlagala podrobnosti, če želiš vedeti moje mnenje, bi prosila, da mi pišeš na E-meil ....
pa ti z veseljem zaupam moje izkušnje  in ti razložim, tukaj pa ne bi pisala.

Lahko nas tudi bolje spoznaš, nimam nič proti, sem odprta za vse ljudi, če potrebujejo pomoč, za vprašanja, tako, da ti nikoli ne bom rekla, da NE, če te zanima sem ti na voljo  za karkoli. Samo tukaj pa res ne bi



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1533 : 15 Avgust 2013, 18:22:58
Smem vprašat zakaj točno se razstave tebi zdijo mučenje?  :-X

Če rada hodiš na razstave, hodi, če te veseli.  :) 
Moje mnenje je samo moje mnenje.




miki76

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #1534 : 27 Avgust 2013, 08:18:37
Pozdravljeni,

pred petimi dnevi smo dobili malo kepico (stara je 9 tednov). Je zelo živahna in nam je popestrila življenje. Imamo pa en problemček. Sedaj ne vem ali je to zaradi menjave okolja oz. stresa. Namreč zelo slabo je. Tam kjer smo jo kupli so jih hranili z Hillsom in tudi za popotnico so nam ga dali nekaj zraven. Pri nas je pojedla samo polovico predpisane količine hrane nakar naslednji dan niti tega ne več. Samo povohala je in odšla stran. Ker dva dni ni skoraj nič ni jedla smo probala z Royal Caninom. Zjutraj je pojedla 1/3 dnevne porcije s takim veseljem, da sem se vstrašil za posodo :-). Opoldan, zvečer in naslednji dan pa ista zgodba. Samo povoha in gre vstran. Drugače je zeloooo živahna in tudi smrček je vlažen in mrzel. Je to normalno, da psi zaradi stresa na začetku pojedo manj? Ponoči lepo spi, pa tudi našo družino je navidez lepo sprejela saj se veliko igra in crklja z nami. Samo pri hrani ni vse tako kot bi moralo biti.

Lp



katalun

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #1535 : 28 Avgust 2013, 08:47:46
Čestitke za novega družinskega člana  :o
Jaz ti lahko povem samo moje izkušnje... ko sem dobila Luna je bil ravno tako neješč kot opisuješ in v skrbi, da bo kr umrl od lakote, sem mu velikokrat dajala jest iz roke, briketek po briketek... in fant si je vzel čas in vsakega pazljivo pregrizel čeprav so bili miniaturni. Včasih se je obrok kar zavlekel  :-[ Ampak potem sem se malo unesla in ugotovila, da pri polni skledi hrane ne more kar shirat in tako je tudi Lun ugotovil, da bo moral jesti sam. Je pa še vedno bolj izbirčen, tudi alergičen na kar nekaj vrst mesa in preden se spravi k posodici je to pravi ritual  ;)



miki76

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #1536 : 28 Avgust 2013, 08:57:31
Danes zjutraj ji je celo uspelo pojesti 1/3 dnevnega obroka, sicer počasi ampak je. Upam da bo naslednjo rundo enako. To je naš prvi pes zato mogoče malo drugače reagiramo. To je tako kot pri otrocih. Pri prvem kompliciraš pri naslednjih pa je že vse rutina  :)



katalun

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #1537 : 28 Avgust 2013, 11:34:31
Tudi Lun je moj prvi pes in tudi jaz znam "komplicirati".... ampak delaš pač po občutku in iščeš informacije po spletu in pri vzreditelju. Mislim pa, da mi je kr ratalo pri Lunu, ker je za moje pojme najboljši kuža, skuliran, prijazen, umirjen... meni na kožo pisan. Še njegova občasna trmica zame ni moteča  ::) Doma me sicer zafrkavajo, da je moj razvajenec, ampak midva se lepo dopolnjujeva. In ja, primerjava z otroci je na mestu, tega edino ne smeš rečt pred ljudmi, ki nimajo psa  ;)



Miss.Cavalier

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #1538 : 28 Avgust 2013, 13:22:21
Moja psička se zadnje dni  duši in jaz newem kaj naj naredim ko to začne delati ji prekrijem nos in je bolje in to v eni minuti ponovi večkrat...Upam da sem napisala razumljivo



katalun

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #1539 : 29 Avgust 2013, 08:20:25
To se občasno zgodi tudi mojemu shih tzuju. Zgleda tako, kot, da hiperventilira in ko se mu zgodilo prvič je bilo res grozno, ker nisem vedela kaj je to. V začetku se mu je to dogajalo kadar je spal in se je na hitro zbudil in se me je razveselil... takrat je sigurno dobil "napad". Zdaj pa je to mogoče dvakrat ali trikrat na leto. Te probleme imajo večino psi s krajšim gobčkom in ni nič nevarnega. Pomagaš mu tako kot si napisala, če pa ne pomaga, mu lahko tudi prst potisneš v gobček, če pa še to ne pomaga, sedem k njemu in ga umirjam in počasi se konča.
 



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1540 : 29 Avgust 2013, 08:36:48

battito animale


katalun

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #1541 : 29 Avgust 2013, 12:08:00
Tu je opisano tako oteženo dihanje, pri psih s kratkim gobčkom. Pri mojemu je problem kadar je huda vročina, zato se takrat ne sprehajava zunaj, itak noče ven in včasih kadar počiva in ga kaj preseneti. Nima pa takih problemov, da bi bila potrebna operacija.

http://www.veterina-brestanica.net/male-zivali/articles/otezeno-dihanje-pri-kratkogobcnih-psih-brahicefalicni-sindrom.html



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1542 : 29 Avgust 2013, 20:27:35
Jaooooo, mi mamo pa tok dela z dlako danes spet kopanje  :P
:)


 



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1543 : 29 Avgust 2013, 23:28:35
Luštna :)



katalun

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #1544 : 03 September 2013, 13:51:53
Ja, prava manekenka  ;D



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1545 : 03 September 2013, 21:48:04
Ja 2 čopka ima na vrhu glavice.

Ne vem koliko kg ima zdaj 7 do 8 kg sigurno, je bolj močna naša baba :)
dlaka je tako gosta, da je res treba vsak dan česat. Na srečo imamo šampon
in balzam vse v enem in ful dobro deluje, da se ne vozla toliko.

Samo vseeno je treba česat in česat  :)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1546 : 22 Oktober 2013, 11:43:21
Evo, vidim da že dolgo nisem nič pisala. Pa da se še mi "športniki" malo javimo. S Panom sem se letos prestavila v veterane, ker so ovire nižje in Pan veliko bolj teče in lažje seveda skače.

Pan si je prislužil tudi na zadnji tekmi nagrado za 1. mesto na tekmi in za 1. mesto v skupnem seštevku DP! :)
Tole je le del nagrad, ki si jih je prislužil na tekmi.



lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1547 : 22 Oktober 2013, 12:13:50
Bravo Pan in Rapgirl! Carja sta  :-*



Li Mei

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1548 : 03 November 2013, 19:55:44
Čestitke tudi od nas, super sta :)



christinchy

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1549 : 08 November 2013, 14:31:56
Pozdravljene,
javljam se po tem, ko sem prebrala skoraj vseh 52 strani tele teme. :) Sem ponosna bodoča lastnica malega šicuja, ki mu je ime Puppy. Trenutno je star 6 tednov (no, jutri bo) in še čakamo, da bo primeren za oddajo po vseh pravilih, reglcih in tako naprej.

Trenutno še nimam kaj hudih vprašanj, sklepam pa, da se mi bodo pojavila, ko bo nov družinski član pri nas.  :)

Seveda sem že čisto nora, nabavila sem si knjigo Psi za telebane v slovenski izvedbi, pregledala 3/4 youtuba ter prebrala vse možne forume. Imam že tudi pleničke zanj ter seveda eno igračko. Pred prihodom imam že nagledano posteljico za nakup ter seveda take kjut posodice. :)

Kljub vsemu pa me nekaj zanima: ko ste vi/ve šle po vašega novega družinskega člana, kako ste ga pripeljali domov? V transporterju, na kolenih, ...? Ne bi ga želela samo "posesti" v transporter in pustiti na zadnjem sedežu, ampak bi ga rada imela pri sebi. Kaj je najbolje?



riry

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #1550 : 08 November 2013, 14:53:42
Našo smo posadili v box (sicer ni te pasme) in to je bilo to ;). Najbolje je že od prvega dne ravnati tako, kot se bo to počelo do smrti (sklepam, da boste psičko vozili v boxu, je tudi najvarneje za take manjše pasme). Dvakrat je nekaj pojokala, to smo pač ignorirali in od takrat ni bilo nobenega problema več v avtu - je pridna kot bubica ;).



Li Mei

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1551 : 08 November 2013, 20:51:21
Imam dve šicujki. Prvo sem domov pripeljala zavito v dekco v naročju (pa še kasneje kdaj se je tako peljala...) - ne mara boxa, ne mara se vozit in med vožnjo godrnja  ;D
Drugo sem po priporočilu vzrediteljice takoj dala v box in se je v njem (na zadnjem sedežu) kar dolgo pot pripeljala domov - z vožnjo nima nobenih težav.
Zdaj jih že par let  strogo vozim v boxu, tudi če gremo samo okrog ovinka.
Absolutno priporočam box kar takoj, ker se ga bo navadila, kako moraš voziti psa zaradi varnosti, pa itak vsi vemo  ;)

Veliko veselja z novo šicu kepico :)



katalun

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #1552 : 11 November 2013, 11:57:23
Veliko veselja z novim družinskim članom ti želim. Pa kakšno slikico prilepi, ko bo čas.



christinchy

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1553 : 11 November 2013, 13:27:26
Pozdravljeni,
hvala za nasvete. :) Jaz se že neizmerno veselim, seveda, komaj čakam, da pride dan, ko bomo kepico pripeljali domov. Sicer pa je še kakšne 3-4 tedne do takrat, saj so bile kepice v soboto stare 6 tednov, potem pa jih je treba še cepiti in čipirati itd. Tako da sedaj čakam in se slinim preko slikic, ki jih sedanja lastnica objavlja na facebooku vsak teden.

Kljub vsemu delim en video, če bo deloval.

https://www.facebook.com/photo.php?v=650486451649075&set=vb.100000631784935&type=2&theater

Tisti, ki je najbolj temen, je naš fantek, ime mu je Puppy. :)



vellamo

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #1554 : 11 November 2013, 14:48:42
Katera izmed psičk pa je mamica legla?



christinchy

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1555 : 11 November 2013, 14:55:20
Ta družina ima dve psički, Nancy in Mašo. Leglo ima Maša, je pa sicer Nancy hčerka od Maše in torej polsestrica od našega Puppyja. Na slikicah v galerijah se vidi tudi, kako Nancy pomaga Maši pri čuvanju tamalih. :)



miki76

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #1556 : 14 November 2013, 08:21:20
Dobro jutro.
Pri naši mladi dami (4,5 mesece) smo opazili, da ima nepravilen ugriz. Spodnja čerljust je daljša kot zgornja in zato ima spodnje zobovje za cca 0,5 centimetra pred zgornjimi. Moremo kako ukrepati ali je to dokaj pogost pojav pri tej pasmi?



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1557 : 14 November 2013, 19:28:53
Ta pojav je pri pasmi zelo pogost, pravzaprav je zaželen. :)

Ne gre za nepravilen ugriz, temveč za pravilen ugriz pri pasmi šicu. Namreč, pasemski standard (uradni opis izgleda in karakterja pasme šicu, ki ga je sprejela Mednarodna kinološka zveza) določa, da mora imeti šicu predugriz, kar pomeni, da je spodnja čeljust rahlo daljša od zgornje, ali kvečjemu kleščast ugriz, kar pomeni, da sta obe čeljusti enake dolžine. Škarjast ugriz, ki je normalen pri večini drugih pasem, je pri šicujih nezaželen in zelo napačen, saj bi popolnoma spremenil izgled psa.

Če lahko dodam, lepo bi bilo, če bi se pred nakupom psa toliko pozanimali o pasmi, da bi vedeli, kaj so njene glavne značilnosti in zakaj. ;)

V branje priporočam pasemski standard, ki ga najdete na spletni strani Mednarodne kinološke zveze

http://www.fci.be/nomenclature.aspx

lp



miki76

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #1558 : 15 November 2013, 09:27:12
Hvala za odgovor. Psa nimamo za tekmovanja in zato se tudi nismo pozanimali kakšne zobe mora imet. Ko smo to opazili sem pač vprašal če je to normalno oz. če moramo kako ukrepat. To je naš prvi pes in pač ne vemo vsega. Zaradi tega da tega nismo vedali pa še ne pomeni da smo slabi lastnik, ker če bi bili bi nam bilo vseeno.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1559 : 15 November 2013, 09:38:50
Popolnoma razumljivo, ko si prvič omisliš psa. Vseeno pa dober vzreditelj na vse to opozori nove lastnike, saj so podrobnosti kot je pravilni ugriz zelo pomembni ne samo za pse, ki se udeležujejo tekmovanj ampak za vse predstavnike določene pasme. Te zadeve niso določene samo zaradi lepote. ;)