Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 676857

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #90 : 06 November 2006, 20:19:14
Iz Trbovelj!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 07 November 2006, 19:32:52
škoda da si tako daleč :( boš mogoče prišla gledat agility 4 fun v koper? 25.11 mislim da je...



ObsequeY

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 08 November 2006, 07:50:15
Živjo rapgirl!

kako kej Pan in Ajka?

lp
 :)

http://kimmi.moj-album.com<br /><br />Na svetu je sedem čudes,.. a osmo je pes :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #93 : 08 November 2006, 09:14:21
Ja pridem na agility 4 fun! Samo bom tekmovala z zlato prinašalko, Pan pa bo zaenkrat samo gledal!
ObsequeY:
Ful se razumeta in sta super! Pa tvoja psička?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 08 November 2006, 20:26:51
potem se pa mogoče vidiva :) sicer bom tam samo kot gledalec ampak vseeno.še nism sigurna če bom šla.smem vprašat kolko si stara?vsaj približno mi namigni ;) js sm 16.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #95 : 08 November 2006, 20:56:42
18

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 16 November 2006, 18:38:26
ql.boš pripeljala tudi shih-tzuja na obalo?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #97 : 16 November 2006, 20:34:28
Ja seveda. Tam kjer gre en pes gre tudi drugi!  ;D Seveda, če nisem sama!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 18 November 2006, 16:26:40
sem mislila da bo manjšega kdo čuval doma ;) ampak če gre zraven še tolko boljše.nevem če bom prišla...pripravljamo igrico za miklavža za male otroke in mogoče bojo lih takrat vaje :(



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #99 : 18 November 2006, 17:56:40
Mi pa ne bomo prišli, če bo slabo vreme!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Dino

  • Gost
Odgovori #100 : 24 November 2006, 22:42:20
Pozdravljeni!!

Zadnje čase me ni bilo gor in nisem sledila pogovru tako, da bi vas vprašala samo, če greste jutri na pasjo razstavo v zagreb??

lp, dino



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #101 : 26 November 2006, 12:04:58
Jaz grem na prvo razstavo v Celje. Potem pa bom videla kako naprej. Ker meni ravno ni ne vem koliko do razstav.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ajatutaja

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 30 November 2006, 15:14:23
Pridružujem se Vam s svojo 6 mesečno Taro. Ker sem novinka s pisi, sem si ogledala kar nekaj forumov, ampak ta se mi zdi še najbolj fajn.
Prosila bi Vas za pomoč in sicer če mi zaupate kako pogosto kopate vaše ljubčke, kako pogosto jih češete in če jim je potrebno  striženje nohtov. Slišala sem namreč različna mnenja glede kopanja (eni pravijo da se jih pozimi ne kopa, drugi da 1x na teden).

Pa še eno prošnjo imam. Mi lahko priporočite kakšnega pridnega pasjega frizerja z Obale?!.

Vnaprej hvala.



majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 30 November 2006, 17:26:35
pozdravljena med lastniki shih-tzujev.pravijo, da ni priporočljivo kopati psa do enega leta starosti,če pa že moraš uporabi čim manj šampona.Srečka je stara 5 let in kopam jo na 2 do 3 tedne,ko se povalja v kakšnem blatu al pa kaj podobnega. trenutno ima srednje dolgo dlako in jo češem trikrat na teden...včasih tudi pogosteje.sej boš kmalu ugotovila kolkokrat na teden tebi in psički najbolj ustreza ;) pri nas krempeljčke strižemo sami,če pa nas pot zanese k veterinarki zaradi kakšnih težav jih postriže ona.
nekajkrat sem Srečko postrigla sama,pa je prišla kar v redu...mogoče malo smešna ;D vem da je ena pasja frizerka (slišala sem same dobre stvari o njej) v Izoli nasproti "lonke" (tam blizu pošte če veš kje je to).
to bi blo zaenkrat vse,če pa te še kaj zanima kar vprašaj.



ajatutaja

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 01 December 2006, 09:30:01
O najlepša hvala majchi.

Tudi jaz sem razmišljala da bi Taro sama postrigla ... bomo vidli no.

LP



majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 01 December 2006, 16:27:03
s katerega konca obale si? js iz Izole.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #106 : 02 December 2006, 13:45:50
Pse, ki naj bi šli na razstavo se kopa enkrat na teden. Jaz pa svojega skopam enkrat na mesec. Jaz striže nohte različno. Ko opazim, da so predolgi jih skrajšam.
Svetujem pa ti, da se izogibaš pasjih frizerjev, ki ti ne dovolijo gledati kako strižejo tvojega psička. Saj sem že od veliko ljudi slišala, da jim dajo pomirjevala ali pa jim celo dajo narkozo. Tako, da rajše pojdi k bolj oddaljenemu frizerju, ki ti bo dovolil ostati. Pa veliko veselja in igranja (ki ti ga zagotovo ne bo manjkalo) s tvojo psičko!

P.S.: Kje pa si kupila psičko?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ajatutaja

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 04 December 2006, 14:25:03
Iz Kopra oz. okolice.

Kar se tiče pasjih frizerjev pa sem tudi jaz slišala, da ne ravnajo glih lepo s kužki. Zato se bomo kar doma znašli. Imam namreč kolegico frizerko in pravi da bo kar ona sfrezirala mojo Taro.

Moja Tarica pa je bila kupljena v Brežicah. Je rodovniških staršev, vendar ona nima rodovnika. To me ne moti, saj sem si jo kupila za svojo dušo in ne za na razstave.

Lp



majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 05 December 2006, 08:55:45
na kakšnem drugem forumu bi te že skritizirali da rodovnik ni samo za razstave ampak to ni moj namen.tudi moja psička nima rodovnika,ker ga nima niti njena mamica.ko sem jo kupovala je bil to hiter nakup,stara sem bila 11 let in to mi je zadostovalo.ampak psička je več al manj zdrava tako da sem zadovoljna z njo  ;D
no sej v bistvu nevem kaj ne namen tega posta ::)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #109 : 05 December 2006, 22:55:37
Jaz pa sm shih tzuja kupila z rodovnikom z namenom, ker sem kupila že prej zlato prinašalko brez rodovnika in je kar dostikrat bolana. Sej ne veliko ampak unetje ušes, oči in itd. Tako, da sem sklenila, da bom imela naslednjega psa rajši z rodovnikom. Ne obtožujem pa tiste, ki imajo pse brez rodovnikov, ker če si se tako odločil si se pač. To je čisto tvoja odločitev.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ajatutaja

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 06 December 2006, 10:13:35
No saj se strinjam z vami. Tudi jaz nisem kupila shihtzuja po prvem oglasu. Nisem želela kupiti kužka od preprodajalcev, ker sem vedela, da bo kužek sigurno bolan ali pa vsaj zanemarjen.

Vam pa povem, da je moj oče kupil pirenejskega planinca z rodovnikom, pa je vseeno imel probleme s kolkom in kostmi. Tako, da ne vem ali se dandanes lahko zaneseš na rodovnik. Na žalost je trgovanje z živalmi postal en zelo velik biznis in nekateri to zelo lepo izkoriščajo. Pse uvažajo iz vzhodnih držav, kjer so kužki vzrejani v nemogočih razmerah.

Upam, da moja Tarica ne bo bolehna.

LP



majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 06 December 2006, 15:16:46
no,samo da smo vsi zadovoljni in srečni s svojimi kužeki  :) za naslednjega psa (čeprav ima Srečka komaj 5 let,tako da je to upam da  še daleč) si bom umislila avstralskega ovčarja če bom imela pogoje za mu nudit življenje z agilityjem,reševanjem,...če ne pa mogoče kakšnega posvojenčka iz azila ki ne bo imel toliko dosti energije kot aussie.kakorkoli,psi bodo vedno v mojem življenju :P
malo sm zarila s teme.rapgirl,kako tvoj mali prenaša mraz?pri nas je kriza samo ko piha burja...takrat noče it ven.drugače pa ni problema ker sploh še ni tako hladno.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #112 : 07 December 2006, 21:23:39
Kako prenaša mraz še ne vem, ker je star komaj 7 mesecov in bo to njegova prva zima. Drugače se pa za zdaj vredu drži.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 07 December 2006, 21:34:58
aja točno...sem čisto pozabla ;D ste mogoče kje vidle dežni plašček ki bi pokril tudi tačke?vem da obstaja en prozoren z rdečim robom,ampak mi nič ne pomaga če ima potem vse mokre tačke.



Dino

  • Gost
Odgovori #114 : 30 December 2006, 20:55:02
ojla!!! Pridružujem se vam ponovno. Moj kuža je zdrav, priden in zelo zabaven. Zanima me ali obstaja plašček ki bi mu pokril spodnji in zgornji del telesa.

hvala, lp nina



xxxsonček

  • Gost
Odgovori #115 : 30 December 2006, 21:09:23
pozdravljeni!! Jaz imam isto shih-tzuja in bi se vam pridružila pogovoru. Star je 6 mesecev belo-črne barve, čistokrven in brez rodovnika.

lp, sonči



majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 31 December 2006, 12:51:49
pozdravljen sonček?kje pa si ga kupil?je tvoj prvi kuža?sej vem da brezvezna vprašanja ma neki sm mogla napisat ;D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #117 : 02 Januar 2007, 22:32:51
Lepo, da se vas je kar nekaj pridružilo!  ;D Upam, da bo sedaj ta tema oživela.  ::) Če vas kaj zanima kar vprašajte pa vam bom odgovorila če bom znala!  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #118 : 04 Januar 2007, 16:45:19
Kopirano s sosednjega foruma:

Citiraj
Na Žebniku nad Radecami se je vceraj zvecer izgubil samcek pasme shih tzu, star 4 mesece. Kuza ni tetoviran, za cip nimam podatka, vendar mislim, da tudi cipiran se ni. Bil je brez ovratnice. Ce bi kdorkoli imel kaksno informacijo o njemu naj to javi na telefon 031/529-905.

Pa še to, tale izgubljenček sliši na ime Nace.


Obstaja tudi možnost, da ga je kdo "posvojil", pa da se pojavi na čisto drugem koncu, zato lastnica naproša vse, ki bi zasledili kaj o Naceku, da to javijo.

Lp


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #119 : 06 Januar 2007, 15:27:09
Danes imam pa bolj žalostno novico in sicer ... da se je Nacek našel ampak žal prepozno.   :(
Revček je bil najden v gozdu in po vsej verjetnosti končal kot plen zveri.    :-\


Lp