Čeveljčki?

Runo · 12719

Runo

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
: 25 April 2015, 12:37:10
Živjo!
Moj pes je že malo star in sem opazila da šepa ko hodi po kamenju drugače na travi in betonu ne šepa in čisto naormalno hodi.. ;) razmišljala sm če bi mu kupila čeveljčke ampak se hitro umažejo  (on vedno rad hodi po blatu :)).Zato sprašujem če ima gdo kakšno boljšo idejo oz. predlog. Zelo bi bila vesela če bi odgovorili na moje prašanje.

lp,Andreja

p.s Je že gdo imel izkušnje s čevelčki?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 25 April 2015, 17:39:45
Najprej naj psa pregleda veterinar, ker gre lahko za kakšno poškodbo/bolezen blazinic ali prstov.
Če se boš po prefledu odločil za čevlje, imaš več možnosti, mogoče bi bila še najboljša varianta čevlji za vlečne pse (cani fit). umazane in mokre čevlje se da oprati in posušiti (seveda ne neskončno dolgo, a ta varianta niti ni tako draga da jih ne bi mogel vsake toliko zamenjati).
Moram pa dodati, da do sedaj še nisem naletela na čevlje, ki bi jih psu med tekom zanesljivo ostali na tacah.


zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 27 April 2015, 17:20:29
Ojla.

Jaz imam izkušnje z čeveljci (mišljeni so bili za soljene ceste pozimi), vendar ji moja draga ne mara preveč. Predvidevam,da zato,ker so neudobni in trdi. So pa kar ostali na nogah.
Glede na to,da si omenila,da imaš starejšega kužka, ti toplo priporočam tale dodatek za sklepe,večkrat preizkušen in daleč naokrog prekaša ostale izdelke z podobnim namenom.

http://www.tetraktis.si/proizvodi/cortaflex-za-sklepe/

Srečno



Runo

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 28 April 2015, 09:29:47
Hvala vama za pomoč. Najbrž si bo res kar kupila dodatek za sklepe.. Za čeveljčke pa še nevem se bom najprej pomenila z veterinarjem. Včeraj je malo več šepal saj je bil zelo utrujen pa sem mu dala na tačke kar ene  debele nogavice in mu je bilo veliko bolje(se takoj vidi na njegovem obrazu :P) Mislim da imajo pri tem šepanju zraven blazinice čeprav sem jih pregledala če bi imel slučajno kakšen trn. veterinar mi bo gotovo rešil tole zadevico.



ličinka

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 28 April 2015, 10:01:05
Mislim, da če šepa samo po makedamu nimajo sklepi veliko zraven preh blazinice naj mu pa veterenirar pregleda tudi sklepe. Čevelčki, ki se kupujejo v trgovinah so večinoma primerni samo za krajši čas. Edino če kupiš čevlje za športne pse tako kot je rekla lanabela. Moja je imela ene po operaciji kupljene za tam 15€ pa so zdržali en teden z tem da sem ji jih med sprehodom popravljala. Sicer pri starejših psih z dodatki za sklepe nimaš veliko za zgrešiti se še vseeno preh posvetuj z vet.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 28 April 2015, 11:12:35
Lahko poskusiš tudi s kakšno kremo za blazinice na podlagi čebeljega voska. škodilo ne bo, koristilo pa verjetno tudi ne.
Jaz bi na tvojem mestu najprej kupila tiste za vlečne pse, če bi se pa izkazalo, da bo moral imeti čeveljčke dlje časa, bi se pa verjetno bsplačalo kupiti  prave čeveljčke, ki zgledajo kot supergice, nizki, s podplatom ki ne drči. So dobri, tudi trpežni so,  pes lahko z njimi lepo hodi, vendar je škoda če katerega izgubi kar velika, saj so  dragi. Te pa dobiš na pasji.net


Runo

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 28 April 2015, 16:37:42
sem se malo pozanimala..veterinar je sicer rekel da ima zelo suhe tačke in da mu bojo lahko začele pokati.Zato mi je predlagal naj jih namažem z ognjičevim mazilom in tako kot sem že naredila( :o) gor dam nogavičke in naj ne hodi po lužah pač samo na suhem... drugače se je strinjal z nakupom čeveljčkov tako da fino. Hvala vam.



majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 29 April 2015, 07:54:44
Kaj pa če poskusiš kar z otroškimi nogavičkami, tistimi debelimi, ki imajo spodaj "bremzice" proti drsenju? Mogoče ne bodo padale dol s tačk, lahko pa vzameš tiste, ki imajo zgoraj vrvico za zavezat, da jih lahko malo bolj fiksiraš na tačke (ali pa vrvico dodaš sama). Verjetno bo ceneje kot "uradni" pasji čeveljčki...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 29 April 2015, 10:17:05
Ognjič, Vetaseptal. Fajn je namazat tik pred sprehodom in pa ko spi. Ker sicer imaš mastne štemplje po hiši/stanovanju.
Bini občasno, po potrebi, pozimi pa pred vsakim sprehodom, namažem z neko mastno kremo. Slučajno je bil dokaj ugodno balzam/maslo od Pet Head na zoohitu.

Ngavice so pri nas bile NO-GO, niti z gumico ni pomagalo, to je vse dol šlo v snegu. Zaščitni čevelj pa je ostal na tacah.

Preverit se splača tudi kremplje, biti morajo tako kratki, da so v zraku kadar pes stoji, idealno je, če se jih med hojo ne sliši.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Runo

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 29 April 2015, 10:32:42
ko si rekla da premažš tačke pred sprehodom a se nič ne prime gor?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 01 Maj 2015, 21:18:17
Ni tak problem oz. nisem opazila....Je bolj, če stopi v smolo :) Pozimi pa itak pred sprehodom, da malo pred soljo zaščitim. V bistvu ji čez leto res poredko, skoraj nikoli ne namažem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!