pes in talno gretje

moonbeam · 3350

moonbeam

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Roki 13...
: 10 Maj 2015, 23:45:33
Ima kdo izkusnje s talnim gretjem po celem stanovanju? Kako to vpliva na pse, sploh taksne bolj kosmate? Jim je zaradi tega bolj vroce, kaksen vpliv ima na njihovo zdravje, pocutje?

Tolaži me misel, da so vedno ob nas... :)


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 11 Maj 2015, 06:21:05
Pri nas imamo talno gretje.... pod ploščicami. Nimam občutka, da bi bilo psici bolj/manj vroče. Itak je smisel talnega gretja delovanje pozimi, poleti pa ne. Imamo pa pozimi okrog 20-21 stopinj v stanovanju. Je pa res, da se večinoma psica valja na tepihu ali pa sedežni. Tako da ima stika s ploščicami relativno malo....
Na talno smo prešaltali 4 leta nazaj (psica ima 11 let) in nimam občutka, da se psica počuti kaj drugače kot prej.
Lp!



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2 : 11 Maj 2015, 07:06:54
Mojemu "skoraj-vedno-mi-je-vroče" psu bi se zelo zamerila, če ne bi imel na voljo hladnega prostora za ležanje.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 11 Maj 2015, 07:53:02
Za kopalnico je čisto fajn, kjer drugje pa jaz ne bi imela oz. vsaj ne čez vso površino. tudi v kopalnici nimamo povsod talnega gretja. Ne vem no, moja psica tudi v zimskem času leži na ploščicah ali pluti, lesu, na okoli 19 stopinj, oz. pri tleh je morda kakšna manj, pri talnem gretju si mislim, da je na tleh kaka stopinja več kot 1-2M od tal?

Nam ni težko obuti copat.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4 : 11 Maj 2015, 09:52:11
Mi imamo talno gretje in ni nobenega problema :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 11 Maj 2015, 10:50:16
Jaz imam talno gretje in se toplote na ploščicah ne čuti. Talno gretje je namenjeno ogrevanju, ne pa segrevanju ploščic. To pomeni, da pozimi ploščice niso ledeno hladne, ampak prijetno temperirane. Moji kosmatinci pa prav uživajo. Toplo pa jim je glede na temperaturo prostora. Če bi prostor imel 24 stopinj, bi jim prav gotovo bilo pretoplo.



Tjasa13

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 10 November 2015, 22:21:00
Tudi mi imamo talno gretje doma, in mislim da psa to prav nič ne moti, kvečemu obratno. Je pa vrjetno odvisno tudi od pasme.