kuza ima drisko in je zaprt

mskrbecz · 2375

mskrbecz

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
: 25 Maj 2015, 04:43:01
Nasa eno leto stara psicka je imela v noci iz sobote na nedeljo najprej drisko okoli 1 ure zjutraj, okoli 6h zjutraj je bila zaprta, ko sem jo peljala ven je med odvajanjem blata cvilila, okoli 8h zjutraj pa je imela spet drisko. Na dopoldanskem sprehodu je bila spet zaprta, nato pa v noci iz nedelje na ponedeljek spet imela drisko.
Res smo ji dali surove svinjske kosti v petek zvecer, ali je mogoce to vzrok?



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 25 Maj 2015, 06:16:50
Ja, po vsej vrjetnosti je to zaradi kosti. Preveč naenkrat lahko povzroči hudo zaprtje. Katere in koliko kosti je dobila? Jih je vajena od prej? Kako velika je?





BlackSwan

  • Gost
Odgovori #2 : 25 Maj 2015, 06:30:17
Tudi moj je imel drisko po surovi svinjski kosti. Cel dan je driskal belo-rjavo, čisto na koncu pa je šel ven samo še (dobesedno) bel prah, je naredilo 'puf' po tem pa se umirilo ;D
Ampak ni trajalo cel vikend, samo en dan..  :-\



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 25 Maj 2015, 07:54:03
Odpeljite jo k veterinarju, morda bo potrebno čiščenje črevesja. No, pa svinjskih kosti nikoli več!



majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 25 Maj 2015, 10:09:43
Naša je imela nekoč (tudi nekje pri enem letu starosti) celo krvavo drisko! Pa tudi sicer ima kar občutljivo prebavo, večkrat ima zmehčano blato ali drisko.
Takrat ob krvavi driski sem takoj letela z njo k veterinarju, dobili sva cel kup probiotikov, pa za pomiritev želodca, pa proti zajedalcem, pa ne vem kaj še. Opravili so teste za zajedalce, pa če je kakšno vnetje, pa če je zastrupitev in še kaj. Niso odkrili posebnega vzroka, verjetno so bile krive kosti, ki jih je v tistih dneh res dobila malo več kot sicer. Šlo pa je za kuhane goveje kosti (iz juhe), ki jih je sicer dobila 1x ali 2x na mesec, tako malo za igranje. Od takrat jih ne dobi več...
Pa dieto je imela dober teden: kuhanega piščanca (seveda razkoščičenega) v razkuhanem rižu. Z dodatki zdravil.
V enem tednu se je prebava lepo uredila, od takrat sem kar ponosna na njene kakce  ;D Pazim pa pri prehrani še naprej. Dobi tudi kakšno kost, ampak le za izjemo, pa če si sama kakšno najde/ukrade pri sosedovih...



Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 25 Maj 2015, 10:12:53
Najbolj preverjeno pri nas pri prebavnih motnjah - driski: razkuhan riž + oglje + linex (zadnje dvoje v razmaku najmanj 2 ur - nikoli skupaj, s tem da oglje raztopim v topli vodi, linex pa samo prah (kapsulo vržem stran)).

zaprta je bila samo 1x, takrat sem jo po nasvetu veterinarja nekaj dni dajala malo mleka in se je uredilo.



mskrbecz

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 25 Maj 2015, 10:52:58
Do zdaj je dvalrat prej ze jedla svinjske surove kosti pa ji bilo problema. Dobila je dve veliki kosti, tezka je pa 25kg. Danes ji bom dala dieto, ce se ne umiri pa letiva k veterinarju



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 25 Maj 2015, 13:02:34
Zakaj pa ji dajete svinjske kosti?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #8 : 25 Maj 2015, 13:51:44
Velika svinjska kost zna bit še za mojega 50 kilaša preveč, če se je ne drži gor še en orng konc mesa, tako da je vaš problem popolnoma pričakovan. Ni se treba zdaj v celoti odpovedat kostem, je pa treba poahtat kakšne količine dat. Če še nisi, poglej malo do teme Surova prehrana, se tam najde en kup predlogov za poceni "priboljške", ki ne zapirajo.



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 25 Maj 2015, 16:40:43
S svinjskimi kostmi ni čisto nič narobe. Dokler niso nosilne in jih ni preveč. Moj pes jih brez problema predela.
Kot je rekla Nika, tema o surovi prehrani je informativno branje.