Agresivnost psa, ko ga primem za ovratnico se prevali na hrbet in kaže zobe

laydown1 · 33240

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Če se vrnemo k osnovni temi. Kako hudo ali ne je, ve lastnica sama in nihče drug. Najprej: mlajša punca- domnevam da je to vaša hčerka. Če večjo pusti pri miru, potem je to jasen znak, da pes mlajšo hoče podrediti. Iz tega sklepam, da mu ni jasno, kje na lestvici je pes in kje otrok.
Privezan na drevo: videl je nekaj zanimivega in ko ste ga odpeli, jo je ucvrl. Nič čudnega, je pa vidno, da nima ne odpoklica in ne pozornosti na vodnika. Spet lahko domnevam, da je pes "one man band" in da mu ni čisto jasno, kje na lestvici je.
Kožna guba ali prijeti za ovratnico. Bi rekla, da je bilo običajno pregrobo in pes je to pokazal z kazanjem zob.

Iz zapisa bi jaz sklepala, da imate psa, s katerim ste se premalo ukvarjali. Ni znakov, da bi bil plašen ali agresiven. Je pa vidno, da vam počasi raste čez glavo. Sta dve možnosti:
1. Poiskati inštruktorja, nasvete pa striktno upoštevat. Glede inštruktorjev na našem koncu bom rekla takole. Imamo dva tipa njih, eni so do ljudi prijazni in potem se s časom pokaže, da psi niso tako skulirani, drugi tip njih pa je tak, da vodnika ozmerja in nahruli. Če takrat vodnik ne odstopi, je zmaga zagotovljena. Je...t ga, vsi se raje jezijo čez inštruktorje, kot pa da bi sebi pogledali v oči.
2. Lahko pa ne storite nič in čakate. Pes se bo vzgojil sam, delal bo po svoje. Pa bo on čisto zadovoljen, dvomim pa, da se bodo s tem strinjali ljudje okoli njega.

Kakor koli že, pes je vaš. Če pričakujete, da bomo rekli, dajte mu en persen in bodo vse težave odpravljene, se motite. Napake popravljati običajno vzame veliko več truda, kot če bi napake v štartu preprečevali. Srečno

Tole s podrejanjem je neumnost, da večje ni.
Kožna guba in grabljenje za ovratnico je VEDNO poniževalno do psa in je upravično psa takole zagrabit smao kadar rešuješ življenje oz. preprečuješ ugriz.
Pes jim ne raste čez glavo, ampak jim ne zaupa.

Defenitivno k strokovnjaku. In to nikakor ne takim, ki posnemajo CM, ki se gredo razne dominance in šefe in zahtevajo celo zatezne....Bolje je izbrati kaj v stilu Alfakan.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Vixen

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
  • zverinica Taya
Pisek: eno figo me briga, kaj počneta ti in tvoja psica.
Pa da te ne bo odneslo v višave od veselja: sterilizacije/kastracije so nepotrebne izključno pri odgovornih lastnikih.

Takšni komentarji se meni osebno zdijo žaljivi.

Pisek, če se prav spomnim izvajaš neke čudne manevre kot je počepanje pred tujimi letečimi psi, ki gredo do tvojih dveh?

Ima zgornji komentar veze s temo in pred tem napisanimi posti ali je samo poskus diskreditacije?


Mislim, da je forum je namenjen vsem, ki ga želijo brati in ker je to javni forum (in ne "vprašajte strokovnjaka") tudi vsak lahko pove svoje mnenje, pa naj bo profesionalno, temelječe na izkušnjah ali literaturi, ali pa tudi ne!
Spuščanje na osebni nivo pa samo kazi kredibilnost mnenj!

Se opravičujem za off-topic.

P.S.: Zgoraj sem izpostavila komentarje, ki so mene osebno v tej temi najbolj zbodli.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Moja logika pa je, da ko si psa prijel za ovratnico, se je ta vrgel na tla, ker si preprečil njegove načrte, ki jih je imel. To je kot pubertetniški razvajen mulc, ko nekaj ni po njegovo se upre na vse načine. Preveč razvajanja v času odraščanja pripelje do takih situacij, ki jih je potrebno ustaviti takoj, če ne bodo problemi vedno hujši. Če ti ne postaviš pravila v svoji hiši, si jih bo pes postavil sam.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
V zadnjih letih se pojavlja vse več študij, ki dokazujejo, da se s kastracijo precej povečajo vedenjske motnje (torej ne sicer normalno a za lastnika neprijetno vedenje) iz drugega dela spektra: nesigurnost, strahovi, ločitvena tesnoba, agresija iz strahu, kompulzivna vedenja....


Me samo zanima. Koliko tvojih psic pa se je zaradi S spremenilo? Samcev?
Koliko steriliziranih psic si sploh že imela?

Kajti v družini smo imeli prav vse pse "porihtane" tudi mačke 8sploh mačke) pa se vedenje ni prav nič spremenilo, kaj šele zdravje.

Verjamem, da je je lahko sranje s hormoni... Toda potem bi morali biti vsi zavetiški psi defektni .... Bolni, z inkotinenco, rakom, vedenjskimi težavami ( ki so pa itak odraz lastnika)
Prav tako moje živali...
Vse živali iz veterine in vse mačke, ki jih vestni vzreditelji sterilizirajo če se lastnik ne misli z vzrejo ukvarjat.

Nasprotno poznam psice, ki so imele tako hudo piometro, da so poginile, dve samojedki, ki so  dobile raka na maternici, pri 7 letih???? Samce z vneto prostato, krvavim izcedkom, so jih potem K, pa je vse ok sedaj.
Kaj pa vem...

VSAK poseg, TABLETA ima neželene stranske učinke...
Vsaki študiji verjet, .... Če bi jaz verjela vsemu na netu bi bila že z eno nogo v grobu.

Oboji ,lahko zbolijo, imajo inkotinenco, težave z vedenjem, težave s prostato, raka, kostni rak...

Pa bodimo realni, v svetu kjer večina kopuje nerodovniške "čistokrvne" pse, pse hranijo s poceni shit hrano, imajo pse na ketnah, 3/4 psov nima aktivnega življenja in izkoristenega potenciala, je MALO lastnikov sposobnih preprečit , da mu psice pobegne, ali samec.

Na tem forumu ŽE, podeželje, predmestje, vasi, tudi pri nas v mestu, na facebook skupinah (pasjih) se delež odgovornih spusti za vsaj 50%.

Bolje propagirati S/K kotn pa podpirati že tako uničeno človeški odnos in podpreti neodgovornost, da se ljudje še bolj izogibajo tem posegom in raje štepajo legla.


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Pa bodimo realni, v svetu kjer večina kopuje nerodovniške "čistokrvne" pse, pse hranijo s poceni shit hrano, imajo pse na ketnah, 3/4 psov nima aktivnega življenja in izkoristenega potenciala, je MALO lastnikov sposobnih preprečit , da mu psice pobegne, ali samec.

Na tem forumu ŽE, podeželje, predmestje, vasi, tudi pri nas v mestu, na facebook skupinah (pasjih) se delež odgovornih spusti za vsaj 50%.

Bolje propagirati S/K kotn pa podpirati že tako uničeno človeški odnos in podpreti neodgovornost, da se ljudje še bolj izogibajo tem posegom in raje štepajo legla.

Imaš kakšen vir za to statistiko? :)



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
To ni statistika ;) To sem kar tako rekla. iz lastnih opažanj. S tem sem mislila VEČINA oz,. polovica s 50%.Koliko opažam, je večina še vedno neozaveščena, niso niti toliko, da bi si kak forum prebrali.
Po drugi strani je vedno več ozaveščenih, a velik del še vedno ni sposoben si kaj o pasmi preden si jo omislijo prebrati, parijo psico s samcem za prvim vogalom, zavetišča še vedno pričajo kako odgovorni smo, o "ups" leglih... Zato bolje propagirati S/K kot pa zaradi tega odstotka vas odgovornih črnit S/K.
Tako bodo zavetišča vedno polna, ups legla pa povsod.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Samoyed lover: z veseljem lahko razložim podrobnosti, tudi statistiko naših 21 psic lahko naredim, a v za to namenjeni temi. tukaj samo tole: Lastnikom je treba dati resnične podatke in jim ne futrat prirejenih agitk zaradi "političnih" razlogov.


pisek

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
@Vixen

Saj zato pa pravim, da se v tem kokošnjaku med sabo prčkajo samo posvečene uporabnice tega foruma in se dajejo okoli malenkosti. Vsakega neposvečenega v trenutku diskreditirajo, zbombardirajo, konkretno pri meni celo lažejo, kaj naj bi jaz menda počela s svojimi psicami, a ne navedejo nobenega dokaza itd. Zato j pa forum živi dolgčas. In še tisti retki osebki moškega spola so pobegnili.

Kar pa se tiče žaljivosti komentarjv, seveda so žaljivi. Ampak Lanabela v svojem vzvišenem egotripu tega pač ne vidi. Pri njej imam jaz itak občutek, da je to en blazno agresiven in anksiozen človek ;)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Vsak lahko piše kar hoče, je pa fajn da poleg tega kar se vam osebno zdi žaljivo napišete še kaj konkretnega ontopic. Tako kot pisek, ki se meni osebno zdi zanimiva za brat. In verjetno lahko sklepam, da forum berete zato ker tu nekaj zveste, sicer ne bi zabijale časa v tako agresivnem in dolgočasnem kokošnjaku.

Samoyed lover: z veseljem lahko razložim podrobnosti, tudi statistiko naših 21 psic lahko naredim, a v za to namenjeni temi.

Mene bi zelo zanimalo, sploh če še mačke notri vključiš.




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Nika: postavi vprašanje v primerno temo ali pa odpri novo temo. Je pa o tem v temi sterilizacije že veliko napisanega. Mačke sicer lahko vključim notri, a jih ni bilo veliko.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Ah ne, Barbara. To, da nekomu napišeš naj ne skaču u luft od veselja in da te ne briga kaj počne on in njegov pes je žaljivo, to, da nekomu napišeš da je anksiozni agresivc na egotripu pa ni. Ni problema, itak vsak sam s svojim pisanjem sebi drži špegu.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Nasvet za laydown1 - dobra pasja šola, ki vam ne bo prala možganov z raznimi alfa-teorijami, prijemanju psa za gubo, vlačenejm domov itd.

Pes potrebuje jasno in fer komunikacijo. Tečnari - vi ga spustite. In potem ga greste ''domov vlačit''. Kje je tu logična povezava? Ko da mulcu, ki sitnari, daš 20€ za ven it...mu pustiš it čez vrata, ko ga pa kolega pride pred hišo pobrat pa težiš, da ne sme it. In ga za uhe noter vlečeš. Vem, da je mimo primerjava, ampak je logična, a ne  ;)

Če veste kje je problem ga pač ne ustvarjat. Torej, če pes ne pusti prijemanja za ovratnico, ga pač ne prijemat za ovratnico. Ker pa odgovoren lastnik psa pač mora poskrbet, da pes, ki ni vodljiv na besedo, ne šetkari naokoli, ga pripneš na povodec. Pika. Tukaj sploh ni debate. Pes, ki ni zanesljiv pač nima kaj sam naokoli harat.
Povsem elegantno rešen problem. Od tu dalje je pa potem samo nadgradnja. Če se ti ne ljubi s psom karkoli delat je pač celo življenje privezan. Če pa želiš, da bo enkrat tudi spuščen, pa ni druge, kot delo s psom.

Skratka, probleme s psom se ne rešuje ''kaj naj naredim, ker NOČEM da to pa to dela''. Rešuje se jih tako, da se osredotočite kaj je bolje kot tisto kar počne. Torej -> pes beži - (nočem da beži) - želim, da zna prihajat na klic. Pes ne mara prijemanja za ovratnico - (nočem da takrat renči)- naučim, da si pes želi, da ga primem za ovratnico.
Nehajte se ukvarjat s tem kaj NE ŽELITE, ampak kaj ŽELITE od psa. In ga to naučite tako, da si bo tudi pes to ŽELEL. Dvojna korist  ;)

https://www.youtube.com/watch?v=v-I0d8hVZJs
https://www.youtube.com/watch?v=4P-Zo4qBD8I

In pa še enkrat kot opozorilo - forumi so samo za debato, diskusijo, videnje situacije. Kar koli se lotite delat s svojim psom pač previdno in če se le da v dobri pasji šoli.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


pisek

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Ah ne, Barbara. To, da nekomu napišeš naj ne skaču u luft od veselja in da te ne briga kaj počne on in njegov pes je žaljivo, to, da nekomu napišeš da je anksiozni agresivc na egotripu pa ni. Ni problema, itak vsak sam s svojim pisanjem sebi drži špegu.


Hahaha. A vsak si s svojim pisanjem drži špegu? In ti se vidiš kot kuro? Potem imam prav, da tule vlada kokošnjak  :o



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
To, kar sem napisala jaz, lahko, če malo nategnemo pojme, označimo za neprijazno. To kar piše Pisek, je žaljivo prav po vseh definicijah. No pa da se malo umaknemo od neprodiktivnega lapanja:
Forumi so lahko zanimivo mesto za debato, ne morejo pa nadomestiti strokovne literature in resnega šolanja in (pre)vzgoje pod strokovnim vodstvom. Ko se nekdo obrne po pomoč na forum s tako kompleksnimi težavami kot Laydown, mu ne moreš svetovati drugega, kot da naj se obrne na strokovnjake. Ker na podlagi opisanega, ne da bi poznali lastnike in psa ter celotne situacije, ne moremo pomagati. Lahko pa naredimo dodatno škodo. Kaj storiti kot prvo pomoč preden začnejo delat s strokovnjakom sem napisala. Kot zasilno rešitev lahko dodam še nabavo knjige Psi za telebane, ki jo je treba prebrati in se striktno držati navodil (ne, ni mišljeno kot žaljitev, knjiga dejansko obstaja. Še zdaleč ni najboljša na tem področju, obstajajo bistveno boljše metode od opisanih, ima pa prednost, da je napisama preprosto in da lahko z njeno pomočjo celo pridemo do cilja).
Reševati take probleme po forumu je pa nekako tako, kot če bi nekdo napisal, da ima psa, ki mu bruha že en teden in nič ne je, potem pa bi bil užaljen, ker mu ne bi postavili diagnoze in mu predpisali kakšnega (po možnosti domačega in zastonj) zdravila ampak bi ga brez olepševanja nagnali k veterinarju.
Namreč. Lastnik psa, ki je vzgojo že zafural, si s kopico različnih, med seboj nasprotujočih si nasvetov ne bo mogel pomagati. Ponavadi izbere iz kupa podatkov tisto, kar mu je všeč, ostalo presliši. In ponavadi žaliboh izberejo ravno najbolj butaste in škodljive nasvete. Če dobiš težavnega psa od drugot, je zadeva povsem drugačna, čeprav je sam problem na prvi pogled enak.

Še enkrat: tukaj je treba začeti od začetka, narediti navezavo lastnik-pes, ki je po opisanem sodeč zelo slaba, omogočiti psu dovolj gibanja (dokler nima odpoklica izključno na povodcu), mu zagotoviti miselno zaposlitev (učenje trikcev, delo z nosom, poslušnost....), izdelati brezhiben odpoklic, potem pa bodo težave, ki so opisane bodisi izginile same od sebe ali pa se jih bo dalo poraviti brez težav.
Ker je lastnica prepričana, da je naredila doslej vse prav in da je težava v psu, tega brez konkretne pomoči ne bo mogla narediti.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Še vedno trdim, da je najbolje za psa, zaradi katerega se je tole pisanje sploh začelo, da zamenja lastnika.
Nekateri ljudje imajo pač takšno stanje duha, da jim ni pomoči in pes s slabimi izkušnjami s konkretno osebo, lahko funkcionira samo v novem okolju, z novim lastnikom.

Ostala "razglabljanja" raznih oseb izven teme,  so popolnoma neproduktivna in nepomembna. Gre za samopromocijo.




I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Martina, se strinjam, pogosto je menjava lastnikov v takem primeru res najboljša rešitev. Resnično je lepo videti, kako se taki psi lahko razcvetijo ob lastniku, s katerim se ujamejo. A žal je za problematične pse zelo težko dobiti sposobne nove lastnike in ponavadi pridejo še na slabše, končajo na ketni ali 24/7 v pesjaku. Zato sem vedno, če je le mogoče, za prevzgojo lastnikov. Včasih celo uspe.


aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Zakaj menjati lastnika ce je tezava resljiva? Me ne bo noben preprical da je ta pes toliko zafuran. Pac je bla vzgoja verjetno prevec mehka, tezave pa so se zacele verjetno ze pol leta nazaj pa jih lastnik ni niti opazil, ker ocitno nima osnovnega znanja, sedaj pa je sel pes korak naprej in jim je pac malo zrastel cez glavo. Naj grejo do kaksnega strokovnjaka za prevzgojo, ki bo podal strokovno mnenje, kje tici problem. Iz opisa je razbrat da pes lastnika ne jemlje resno, in da nobenega ukaza ne jemlje resno. Pac se pes dela norca iz njih po domac povedano..



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Premehka? Jaz bi rekla da preveč različna. Če en član družine vzgaja psa tako, drugi pa drugače, dobiš zmešanega psa. Če pa se upletejo še razne alfa teorije, tresenje za kožjo gubo... :-X

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Privezali so psa na drevo in je začel lajati in cviliti, ker mu verjetno biti tam lih ni pasalo, oni pa so ga spustili. Kaj je to drugega kot to, da je pes dosegel svoje. Večjo budalo, ko se bo pes delal, bolj bodo lastniki popusljivi. Zame je to premehka vzgoja. In če to počnejo odkar je pes prišel k hiši, ni čudno da je tak kakršen je, če doseže vse kar si zamisli. Zakaj niso počakali da se pes prvo umiri in skulira, preden ga odvežejo? Na tak način se ves čas hvali nezaželjeno vedenje....



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Pozabljaš da so ga nato še nazaj privlekli...

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Ja in kaj če so ga zvlekl... Kaj boš pršu do psa in mu rekel: "Kuža prosim pojdi domov!" Pr men bi letel po luftu domov, če bi se to zgodil, ne pa da bi mu še na pamet pršel, da bi se metu po tleh in zobe kazu.



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Vic je v tem da so ga lepo spustili, potem pa za njim laufal. Sepravi najprej so mu to dovolili, potem pa takoj prepovedali. In ne psa ne pošlješ domov z brco, ker se te bo naslednjič bal in se ne bo pustil ujet, ampak tečeš STRAN od njega in mu čebljaš.

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Oni so nagrajevali nezeleno vedenje, kaznovali pa ful cez 0.5 sekunde... Ce delas s kaznijo, je tajming se toliko bolj pomemben kot pri nagrajevanju s pozitivo (nagrajevanje z negativo je, da kazni ni - beda).


aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Hja uprasanje ce bi tak pes sploh registriral da teces stran in ga vabis k sebi. Pomoje bi se pozvizgal na vse skupaj in tekel v smer kamor je bil namenjen, ker ve da se mu ne bo nic hudega zgodilo. Je pomoje boljse delati na preventivi. Ce je pobegnil ze veckrat, bo sigurno poskusil na isto finto jih vrzt se enkrat. Se pac pripravis na taksno situacijo in mu preprecis njegov pobeg in ga takrat kaznujes.  Je pa po moje tako da ko pes enkrat zacne s slabim vedenjem, tezko resis tezave samo s pozitivo.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Normalno da ne bi slo, saj so s psom do tedaj ze vse tako narobe delali in potrjevali le nezeljeno, da je potrebno pri njemu zaceti od zacetka... kot z mladickom. Pa z veliko potrppljenja, s pomocjo nekoga, ki zna resevati probleme... vendar dvomim, da je clovek kontaktiral katerokoli pasjo solo, instruktorja, da bi se problema lotil resevati tako kot je treba, od objave posta... redko kdo zmiga kaj vec kot s prsti po tipkovnici... Taki problemi ne izpuhtijo, se ne resijo cez noc, tudi ob ustrezni pomoci, doslednosti, vztrajnosti in obilici pametnega dela. Tako psi ponavadi iscejo nove lastnike, ker stari cudezno vec nimajo casa (pa rabis bistveno vec casa za psa, ko je le-ta mladicek - ce ne zelis imeti kasneje problemov...).