Izpadanje dlake v šopih

Asja · 10591

Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
: 17 Junij 2015, 08:02:12
Dobro jutro. Moji psici zadnja dva dneva izpada dlaka v šopih. Ni kritično - sem pa tja pa najdemo kak manjši črn kupček na tleh. To se doslej ni dogajalo (dlako je pač puščala, a ne v šopih). Opazili smo, da se sem pa tja praska po boku, sumim, da gre dlaka od tam. Smo jo pretipali, pregnetli, nič takega, tudi se ne opazi, da bi ji na tistem mestu že manjkalo ful dlake. Me pa vseeno zanima, kaj bi to lahko pomenilo, a me mora skrbet. Sicer jo češemo ca 1x tedensko s furminatorjem, hrane nismo menjali, tudi sicer nismo spreminjali nobene rutine, da bi bila kaj pod stresom, psica je normalno živahna, ješča ... skratka life as usual. Vnaprej hvala za namige.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 17 Junij 2015, 08:16:42
Js bi kot prvo pričela dajat omega 3 (najcenejše kapsule imaš v DMu) - mislim, da smo v temi o surovi hrani pisali o preventivni in terapevstki dozi, mogoče bi poskusila s slednjo. Ker še ni kritično lahko poskušiš tudi z ločevalne dieto, saj ne glede da niste menjali hrane lahko postane občutljiva na določeno sestavino; privošči ji pa še kako kopanje v plivaseptu al kaj je že tisti antialergijski šampon. Je tudi čist možno, da je samo zaradi vročine v preteklih tednih začela dlako odmetavat.



Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 17 Junij 2015, 08:22:35
Hvala. Tudi sama sem pomislila na vročino, plus da se vsak dan na sprehodu kopa vsaj v treh, štirih potokih... Bomo poskusili s tem, kar predlagaš. Kako pa učinkujejo omega 3 kapsule?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 17 Junij 2015, 08:38:38
Tako kot so letos menjavali dlako moji psi, niso še nikoli. Odpadala je v čopkih, če so se kje popraskali, pa so imeli med prsti cele šope dlake.
Sedaj se je umirilo, ker sem jih večkrat zelo močno skrtačila.



Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 17 Junij 2015, 08:40:06
Točno tako je bilo včeraj tudi pri naši, ko se je popraskala, se ji je cel šop dlake zataknil med kremplje  :-\

Nekaj dni bom še počakala in jo morda še dodatno skrtačila, če se ne bo umirilo, bo pa morda res treba s kako ločevalno poskusit. Pa lastnica tudi  :D




Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5 : 17 Junij 2015, 09:40:06
IZločevalno, kaj mi je bilo  :D



Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 17 Junij 2015, 09:43:33
Saj sem razumela, kaj si mislila  8)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #7 : 17 Junij 2015, 10:42:06
Aja, omega 3, tako univerzalno "zdravilo". Koža, dlaka, srce, ožilje, mišice, sklepi..ni da ni. Mojemu tudi če nič ne fali naredim včasih eno kuro in zraven še za sebe eno. Zaradi prehrane nam omega3 skoraj vedno primanjkuje, najboljši vir so drugače meso in jajca pašnih živali oz. v teh je pravilno razmerje 3:6, v večini mes,olj, hrane pa je več omega6 in imamo porušeno ravnovesje.



Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 17 Junij 2015, 10:46:33
Pa dejansko se to lahko daje psu, čeprav so tablete za človeka? So v kapsuli in lahko daš celo ali samo prah ven streseš?
Kako dozirati? Isto kot človeku oz. kot piše v navodilih? Ali je kaj povezano s kilažo psa?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #9 : 17 Junij 2015, 11:11:26
Sej pravim, poišči kjer smo o tem že pisali (predvsem poste od Taar) in prilagodi glede na kilažo. Je tekočina v želatinasti kapsuli, kar vse se da in načeloma imajo psi radi, drugače pa verjetno lahko ven zliješ.

Večina dodatkov iz lekarn in DMov za človeke je praktično ista ali boljša, za manjšo ceno ;)




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #10 : 17 Junij 2015, 11:36:56
Kakšne pasme je psica in koliko je stara?
Sicer pa je tako: menjava dlake je včasih bolj, včasih manj izrazita. Pri naših je to, da gre ven v šopih povsem normalno. Samo izpadanje dlake ni vzrok za skrb. Jo je pač treba orenk prečesat, ne samo povrhu pokrtačit, da gre mrtva dlaka ven. Vzrok za skrb je, če nastajajo gola mesta, če je preostala dlaka izrazito slabe kvalitete, če so spremembe na koži in če se dlaka ne obnavlja (torej da kmalu po molsanju začne rasti nova dlaka) in če je nov dlaka slabe kvalitete. Kadar gre dlaka ven v šopih včasih spodaj že vidiš poganjat novo dlako.


Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 17 Junij 2015, 11:43:07
3 leta stara čistokrvna zavetiščna mešanka  ;)

Hvala, si me kar pomirila. Nobenihi "otočkov" ni na telesu, vsa je še vedno kosmata kot medved  8)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 17 Junij 2015, 12:12:26
Jaz sem mojim dajala Omega 3 iz DM. Po eno na dan.



Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 17 Junij 2015, 12:15:16
Če prav razumem, je ustrezna alternativa omega 3 kapsulam tudi dodajanje žlice konopljinega olja na dan?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #14 : 17 Junij 2015, 14:22:00
Ne, ni. Konopljinega (in bilokaterega drugega rastlinskega) moraš dajati približno 4x več kot živalska olja. Ker ji psi toliko slabše izkoristijo. In še eno opozorilo. Pri dolgoročnemu dodajanju ribjega olja, je potrebno dodajati tudi E vitamin, sicer ga začne primanjkovati in to se navadno pokaže kot tipične starostne težave (boleči sklepi, trda hoja, slabši vid....).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #15 : 17 Junij 2015, 14:44:10
Tudi za ljudi je najbolj zdrava/primerna svinjska mast, sam je lažje nasedat sončničnemu olju brez holesterola z omega 3  ::)

Ne bom pametna okrog konopljinega, sam če prav vem ima idealno razmerje omega 3:6 in če to dodajaš v organizem prežet z omega 6 si v istem neravnovesju kot brez dodajanja tega.
Ko pravim da so človeške zadeve boljše, leti tudi na vitamin e, ki je v teh večinoma že dodan, pri pasjih pa ne vem če so že pogruntali to. Mogoče pri unih 2x dražjih kot so človeške  ;)