Kako urediti pasjo sobo?

Tija · 2680

Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
: 30 Julij 2015, 12:55:15
Zdravo!
Zanima me kako imate urejeno sobo za psa/pse, če jo imate?
Naš kuža ima "skoraj" svojo sobo, kjer spi in kjer ga urejam. Zaenkrat so notri v sobi tudi najine stvari, ker kmalu dobiva še enega kuža bova najine stvari selila. Sedaj ima notri svojo posteljo in posode, brisače, razstavno mizo, glavnike ipd.
Imela sem v mislih omaro, da bi bilo vse zloženo...
Prosim za kak namig, fotko  :)



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 30 Julij 2015, 20:18:26
Ne vem, če je v slo to ravno vsakdanja stvar, da ima pes svojo sobo :D Super, da tako skrbite za psa... Jaz nimam idej, v google napiši dog room ali kaj podobnega (če že nisi)



ličinka

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 30 Julij 2015, 22:28:51
mogoče hiško ki ima strehico na katero lahko spleza dobro je če ima čimveč predmetov, ki jih nemore uničiti ampak so v prostoru da malce razmišlja. Mi smo ji odstopili shrambo tako da nekaj veliko prostora nima le box posodo nekaj igrač ki niso zanjo škodljive in pa malce smo stene pobelili in poslikali :D pa dobro malce rož na okenski polici :P samo pazi katere rože saj so nekatere škodljive.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3 : 31 Julij 2015, 07:55:11
Prebeljeno s tistim beležem, ki se da obrisat  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 31 Julij 2015, 08:29:50
Jap oljne barve so fajn. Se da večkrat obrisat.

Hja še tvoja postelja in tvoja držba manjka. Moja psica, si sobo deli kar z mano, se ne pritožuje. ;D Je pa smiselno imet en kovinski/plastični boks, dokler prišlek in staroselec nista na TI in dokler prišlek ne usvoji hišnega reda (iztrebljanje, grizenje...).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 31 Julij 2015, 11:04:05
Hvala. Najbolj pomembna je potem funkcionalnost. Da se lepo pospravi, pomije. Imam v mislih omarico na koleščkih in tako za privit na steno.
Mogoče pasje sobe res niso pogoste pri nas, ampak mi2 imava prostor, ker žel nimava otrok. Naš kuža tudi kdaj spi pri nama. Mladič bo pa moral tam spati, da se privadi in tam lula itd.
Se mi zdi ta soba tudi fajn, ker tam trimam, zaprem vrata in tam ostanejo tudi dlake  ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 31 Julij 2015, 11:24:36
Potme je bolje imeti prazno sobo, da imaš prostor za učne seanse, nedrseči pod, disk za ravnotežje, pa prosto linijo ob steni za ravno pozicijo poleg....

Mladič bo moral najprej pri vama spat oz. ob vama, magari kateri od vaju na tleh prvo noč ali pa mladič pri vama, sicer bo vik in krik in šele potem postopno preseliš z boksem, škatlo, pasjo posteljo...vred v drug prostor.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


MANDY

  • Gost
Odgovori #7 : 31 Julij 2015, 11:53:16
 :) Mi imamo končno sobico samo za pse v njej je omara (visoka a ozka, na vrhu s predali), da so notri povodci odeje v predalih dokumenti, revije zdravila.
Posteljo, ker rade ležijo na njej in zdaj ko so mladiči se pod njo skrivajo in igrajo pa boks ki bo dobil ob odhodu mladičev zelo debelo peno.
 Na začetku sem sanjarila, da bi mi naredili na višini metra nad boksom tako ležišče po celotni dolžini sobe  in bi lahko bil izhod tudi skozi okno, na drugi strani pa isto narejen izhod, pa ni šlo.
Ni velika sobica, zato je res bolj za spanje in tiste trenutke ko jih je potrebno zapret na varno.

Je pa super  ;)



Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 31 Julij 2015, 13:52:03
To, da moramo prve noči biti skupaj ne vem, če drži. Pri prvem nismo in ni bilo nobenih problemov. Bomo videli sedaj, dva psa nista ista.
Ja, Mandy tudi jaz sem si nekako tako predstavljala kot imaš ti.



fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 31 Julij 2015, 21:30:38
Ja, kakšna omara za povodce, opremo in dukumente bi bila najbrž super, da je vse na enem mestu  :)
Jaz bi dodala še kakšno škatlo z (veliikooo) igračkami  ::) (pri meni so ves čas razmetane po sobi, kot da imam doma celo leglo, ne pa enega pol leta starega norčka :D )

Sem pa tudi jaz razmišljala o nekakšni omari - tudi skico sem začela risat, pa ne vem več kje je. Skratka omarica bi bila cca. meter visoka, na vrhu bi bil prostor za posodice, recimo merilni valjček za hrano. Potem so tu še nizki predalčki za vrečke za kakce, vrečko s priboljški ...
Spodaj bi bil nekakšen obešalnik za ovratnice, povodce, oprsnice, spodaj, na poličko bi lahko zložil kakšno brisačo za deževne dni, ali pa dežni plašček, čeveljčke ... Čisto spodaj bi bil še en predal, kjer bi bil prostor za šampon, krtače, glavnike, stvari za nego psa.




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!