tujek v ušesu???

doggydog · 5499

doggydog

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
: 14 Avgust 2015, 10:47:36
živjo!

prosim pomagajte..
danes smo šli na sprehod, in se je kuža igral, tekel, tudi valjal v travi, zraven je bil še en kuža.

ko smo prišli domov, že malo prej, je stresal z glavo, in se praskal po ušesu. tudi glavo drži postrani.
je to tujek/trava v ušesu? je spet potrebno k veterinarju? je to hudo??

prosiim pomagajte



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 14 Avgust 2015, 10:50:47
Ni hudo, je pa potrebno k veterinarju da tujek odstrani, če ga sama ne vidiš in tega ne zmoreš



doggydog

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 14 Avgust 2015, 10:53:28
ne, ne vidim ga, uho ima lepo in čisto.

bo moral dobiti narkozo? je to velik strošek? zanima me, ker je ravno včeraj dobil ven klamfice, saj si je prebil ustnico, in je bila "operacija" kar velik strošek :/



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #3 : 14 Avgust 2015, 11:09:25
Moja je imela pri cca. 4 mesecih travo v ušesu. Šli smo k veterinarju, je travo odstranil, ni bilo potrebne nobene narkoze, dal antibiotike in to je bilo to.  :) Samo, kar se tiče narkoze je pa omenjal, da trava ni zelo globoko, zato ji jo je ven povlekel kar "na živo". In ja, kadar sem ji pred obiskom veterinarja pogledala uho trave ni bilo videti.  ;) Pa kazala je podobne znake kot tvoj (slonela na stran in stresala z glavo).

Vso srečo!  ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 14 Avgust 2015, 11:37:16
Najprej lahko poskusiš sama s tekočino za ušesa. lepo počasi jo ob strani slihovoda nakapaš notri, da je uho zzaponjeno, malo pomasiraš in potem, ko se pes otrese, upaš, da je tudi trava oz. seme šlo ven.

Jah,  obiski pri veterinarju znao biti dragi. Ravno zato, je pametno zavarovati mladička pred 3 mesecem starosti ali pa sproti varčevati in dajati na kup denar, da imaš vsaj par 100 eur na zalogi. Če ne pa poprosiš sorodnike, prijatelje, da posodijo denar.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 14 Avgust 2015, 12:01:07
Najprej lahko poskusiš sama s tekočino za ušesa. lepo počasi jo ob strani slihovoda nakapaš notri, da je uho zzaponjeno, malo pomasiraš in potem, ko se pes otrese, upaš, da je tudi trava oz. seme šlo ven.

Jah,  obiski pri veterinarju znao biti dragi. Ravno zato, je pametno zavarovati mladička pred 3 mesecem starosti ali pa sproti varčevati in dajati na kup denar, da imaš vsaj par 100 eur na zalogi. Če ne pa poprosiš sorodnike, prijatelje, da posodijo denar.
Mala napakica - za ugodne odškodnine se lahko zavaruje ddo/pred 18 meseca starosti in naprej doživljenjsko. Kar spet ni majhen strošek.

Ja - travo v ušesu se načeloma odstranjuje pod sedacijo.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #6 : 14 Avgust 2015, 13:28:28
Moja najstarejša zgaga je tudi imela kot mladič travo v ušesu. Veterinar ji je dal samo pomirjevalo, ne narkoze, in ni bilo težav z odstranjevanjem.

You can't manufacture a miracle


doggydog

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 17 Avgust 2015, 11:39:27
Živjo!
Hvala vam za vse nasvete!
Pri meni je pa bilo takole: po tem sva šla malo ven in kuža se je stekel, in tudi valjal in to. Po tem pa ni več stresal z glavo, in ni imel več nagnjene glave. Je možno, da je trava/seme kar samo šlo ven? Ali se je navadil in ga je NUJNO treba odstraniti??

Lp



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 17 Avgust 2015, 11:58:31
Če je uho zdaj v redu, potem je ok. Lahko da je šel tujek ven ali pa tujka sploh ni bilo in je bila kakšna majhna poškodba, pik insekta....


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9 : 17 Avgust 2015, 16:43:12
Ni nujno. Naša "tabela" je en dan malo zacvilila, med malo močnejšim mečkanjem ušesa med božanjem. Po navadi ji je zelo všeč. So šli moji k vetu in ta je odkril, da ima travo v obeh ušesih! Jaz sem jo pred kakim tednom pred obiskom veta enkrat videla otresat z glavo, takoj pogledala not in nič videla. Ker ni kasneje z ničemer kazala, da bi jo kaj motilo nisem nič reagirala, moji pa tudi niso nič opazili. Dokler se ni uho vnelo... Na čohanje po drugem ušesu ni nikoli reagirala.
Tele trave, sploh na obali, so zafrknjene.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


doggydog

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 17 Avgust 2015, 21:14:18
Upajmo da je v redu, verjetno če bo pa kazal še kakšne znake, ali pa le da se prepričamo če je notri ali ne, gremo k vet.

je pa res, trave so res zafrknjene :/  :-X



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 18 Avgust 2015, 14:20:52
Mojemu Dropsiju je trava prebila bobnič.
Zato svetujem kar takoj k veterinarju.



doggydog

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 18 Avgust 2015, 18:24:05
KARMEN,
mu je prebila tako, da si takoj opazila, ali si opazila čez nekaj dni, teden??



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 18 Avgust 2015, 21:44:57
Najprej se je malo čohal po uhlju. Nič ni bilo videt. Potem pa je ob čohanju zacvilil. Poskušala sem s tekočino za čiščenje ušes, ampak ni nič prišlo ven. Ker je na dotik zacvilil, sem ga peljala k veterinarju.
Imel je kar lep kos rese, zapičen v bobniču.
Dobil je antibiotike, bobnič se je zacelil. Naj bi malo slabše slišal, ampak tega nisem opazila.
Od takrat sem veliko bolj pozorna na to.
Takoj ko bi na dotik zacvilil, bi ga peljala na pregled.