Pomoč pri izbiri briketov za zbirčno prebavo

Zemirah · 22640

skokica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 08 September 2017, 14:31:24
Hvala za nasvet, vendar tega je tolko da še sama ne vem... Canidae in Artemis naj bi bila boljša od Arden Grange. Kje pa kupim oz. dobim vzorčke da poskusim? Sem iskala že na spletu, Canidae bi že dobila, Artemis pa nikjer. Sem iz obale.

lep pozdrav,



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #31 : 09 September 2017, 14:17:52
Saj pravim, da arden meni ni nek presežek. Tudi artemis mi ne potegne, ker ima ogromno nekih brezveznih stvari noter. Oves, riž... Imam raje hrane, ki tega nimajo. Mi je recimo veliko boljša hraa Canagan, ki ima sestavo: Sestava: sveže pripravljena raca brez kosti (16%), osušena raca (12.5%), sladek krompir, osušen slanik (8.5%), sveže pripravljena divjačina brez kosti (7.5%), grah, krompir, puranja maščoba (5%), osušen zajec (4%), osušena divjačina (4%), osušena jajca (3.75%), lucerna, grahove beljakovine, lososovo olje (2.25%), piščančja omaka (1.5%), krompirjeve beljakovine, minerali, vitamini, jabolka, korenje, špinača, morsko rastlinje, fruktooligosaharidi, indijski trpotec, kamilica, poprova meta, ognjič, brusnice, janež, božja rutica.

Je res, da je malo močnejša, ampak mislim, da ima tudi različne linije za različne potrebe psa. Pooch and mutt je tudi ena izmed boljših. Orijen je isto kar ok, ampak za večine psov kar konkretno preveč močen.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #32 : 09 September 2017, 14:39:47
heheh jajca, jabolka, nekaj kar moja blizu ne sme.

Raje kot krompir vidim oves, ajdovo kašo ali kako drugo zelenjavo (bučke recimo). Lažje je, če veš na kaj je pes občutljiv, to pa najlažje ugotoviš če hraniš neko preprosto hrano 1 vir mesa itd. Čim manj sestavin, tem bolje.

Pri enih so problem razmerja morda preveč/premalo beljakovin, maščob, OH.

Moja, ne uspeva dobro, oz. se ne počuti dobro, če je izključno na briketih. Ker pa življenje ni potica in včasih čara pozabi kako reč iz skrinje pravi čas vzeti kombiniram. Fish4dogs recimo ali pa Lupo natural, obojno s krompirjem (JBG je težko najti nekaj kar ji ustreza). Preostali je pa sveže meso (odrezki, nikar zrezki iz trgovinske vitrine) in pokuhan zelenjavni pire. Zankrat takole dobro krmarimo.

Še raje bi našla brikete/pelete brez krompirja...je pa težko, ker če ni krompirja, je pa nekaj drugega kar ne sme. Vzamem pa navadno 1.5 kg žakelj, ker mi že ta traja 3 mesece, morda celo dlje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #33 : 09 September 2017, 14:59:42
Meni je pa recimo sladek krompir veliko bolj všeč kot pa žitarice, pražita itd... Če že mora nekaj bit, naj bo krompir oz sladek krompir, tudi ustreza ji to veliko boljš kot pa briketi z rižem..  ::)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #34 : 09 September 2017, 16:49:52
Pa saj so še bučke različnih vrst, korenje, zelena, peteršilj, špinača, grah, različni kalčki...Edino ne maram v pasji dieti razhudnikov, ker znajo nadražit želodec. Krompir je v osnovi za pse težje prebavljiv in bolj obremeni njihovo trebušno slinavko. Zato meni ni preveč všeč, zaradi psa in njegove prebave, presnove.

Zdej, če pes ni alergičen bo lažje prebavil žlico kuhane ajdove kaše, kakor kuhan sladek krompir. V konzervah moji ne ustreza krompir, nikakor, v briketih, kjer je zmiksan in tudi gledam, da ni zares veliko, tam okoli 20%, pa za zdaj še nisem opazila težav.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #35 : 19 September 2017, 08:19:18
No, pa da še jaz pokoristim temo, ker sem že utrujena od gledanja sestavin...Skratka suha hrana briketi ali peleti. NE SME VSEBOVATI govedine, svinjine, koruze, paradižnika, jabolko, soje, jajce, mlečnih zadev.

Trenutno rotiram med Fish4dogs in Lupo Natural. Bilo bi pa še bolj super, če ne bi bilo krompirja, ker se mi dozdeva da ji ne sede najbolj.

Cena cca 7€/1kg

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!