Pomoč pri izbiri briketov za zbirčno prebavo

Zemirah · 22638

Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Zivjo,

nova tema, ker gre za dokaj personalizirano vprašanje a hkrati upam, da je kdo tukaj ki se je že bolj poglobil v ponudbo briketirane hrane pri nas, tako da se meni ne bo treba. Moj pes je stestiral že cel kup briketov a praktično nič ni ustrezalo njegovi prebavi. Res najboljše rezultate sem imel s Power of Nature - Country Lamb ampak je s ceno 90 evrov za vrečo ki niti ne zdrži čez mesec postala predraga za moj žep.

Zato iščem zamenjavo. In kar me zanima je, če kdo opazi kaj med sestavinami kar ni tako običajnega pri drugih briketih. In naprej, če kdo pozna kakšno hrano, ki bi bila čimbolj podobna tej Power of Nature. Ampak za največ cirka 40 evrov na veliko vrečo. Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko stestiral? Vse kar sam poznam so drage hrane ki sem jih že stestiral. Healthy paws, Orijen, Taste of the wild in podobno. Mislim da mu je Healthy paws ustrezal nekaj časa ampak nisem siguren. Pri več kot 10 različnih proizvajalcih tekom 5 let nimam več v glavi podatkov ki bi jim zaupal. To so sestavine hrane Power of Nature:

Citiraj
Power of nature jagnjetina prvorazredna hrana za pse s prvorazrednimi sestavinami, vsebuje več kot 50% mesa, NE VSEBUJE koruze, krompirja, pšenice, ovesa, ječmena, graha, mlečnih izdelkov, soje, stranskih produktov ter umetnih barvil, arom in konzervansov.
Vsebuje dehidrirano in sveže jagnječje meso – oboje vir visoko prebavljivih beljakovin. Jagnjetina je primerna tudi za občutljive pse. Riž je vir energije, je hipoalergen in lahko prebavljiv. Optimalno uravnotežene omega-3 in omega-6 maščobne kisline iz jagnječje maščobe in lososovega olja za kožo, dlako in vitalnost.
*Več kot 80% visoko kvalitetnih mesnih beljakovin.
*Optimalno uravnotežene omega-3 in omega-6 maščobne kisline.
* BREZ nizko kakovostnih stranskih produktov.
* BREZ rastlinskih beljakovin, kot so soja, gluten, grah, fižol ali krompir.
* BREZ koruze, pšenice ali drugih žitaric, razen riža.
* Kombinacija ogljikovih hidratov (rjavi riž, beli riž) in rastlinskih vlaknin (lucerna) z visoko biološko vrednostjo za več energije in zdravo prebavo.
* DOGactive kompleks: bioaktivne sestavine kot so vitamini, mineralni kelati in snovi za boljšo prebavo (pre- in probiotiki), ki zagotavljajo popolno in zdravo prehrano za vse pasme psov.
* BREZ umetnih barvil, arom in konzervansov.
* Naravno konzervirano z vitamini.

Sestavine: Dehidrirano jagnječje meso, sveže jagnječje meso, rjavi riž, beli riž, lucerna, jagnječja maščoba (naravno konzervirana z vitaminom E), dehidrirana jajca, vitaminsko-mineralna mešanica s prebiotiki, jagnječja jetra, lososovo olje (naravno konzervirano z vitaminom E).

Hvala za pomoč.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 21 Avgust 2015, 07:23:34
Kot prva pomembna zadeva. Ali ima pes alergije oz. kako intoleranco v prehrani? Je za to testiran? Če še ni, je to nujno storiti.
Ima pes vse OK s prebavnimi encimi ali kakega primanjkuje? Če še z veterinarjem niste delali preiskave za prebavne encime jih dajte.
Splošna krvna slika?

Do takrat naj pes dobiva kuhano hrano po 1 vir beljakovin, 1 vir OH, 1 vrsto zelenjave v posameznem oboroku. Verjetno bi za začetek bilo OK po 1/3 vsakega.

Čisto možno je, da je težava v pršici, pšenici, riži, perutnini, svinjini....Preglej za nasaj sestavine vseh briketov, ki jih je jedel in zadeve črtaj iz jedilnika.

Pes ima prebavni trakt verjetno zelo načet, razdražen in je nujno, da ne eksperimetiraš s tem in onim, ampak preko preiskav ugotoviš kaj je problem in se temu izogneš.

Sicer ne vem v kakem načinu ne ustrezajo. Mehek iztrebek, prhlaj, kup dreka, pes hujša, slaba dlaka?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 21 Avgust 2015, 09:57:15
Če bi imel čas iti čez vse sestavine na desetih različnih vrečah in potem cross checkat vse s tistimi na Power of nature bi naredil to takoj. Sem upal, da bo kdo tukaj ki je imel podobne probleme hitro prepoznal kakšno cenejšo hrano s podobnimi sestavinami kot jih ima PoN. Prav tako nimam denarja za krvne teste, teste na alergije in teste prebavnih encimov. Zato pa grem na cenejšo hrano.

Govoril sem z veterinarko, specializirano za to področje. Bom poskusil s Fitness Trainer 3 Zajec-Krompir, 48€ za 12 kil.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 21 Avgust 2015, 11:32:34
Obrni se na vzreditelja, ker dosti teh težav izvira iz imunskega sistema. S čim pa on hrani?

p.s. koliko denarja si dosedaj že zapravil za različne hrane in veterinarja?

Ne vem, no, kako bi se tebi zdelo, če bi se ti 5 let vlekle težave s prebavo. Pomisli, kje lahko priškrneš denar (kavice, cigareti, bencin, xy pasjih hran in kdo od prijateljev ter sorodnikov ti lahko posodi za vsaj alergološki test). Nazadnje je Nabergoj za cca 40 eur naredil alergološki test.
In če bi pes potreboval doživljensko dodajanje prebavnega encima?

Še enkrat-za zdaj sploh ne hrani briketov, ker ima pes totalno razdražen želodec. Dodajaj mu probiotike (lahko posebej pasje, lahko jih kupiš v DMu) in kuhano hrano. 1 vir beljakovin, 1 vir OH in 1 vrsta zelenjave.

A nima tvoj pes tudi dolgoletne težave z šepanjem?

Opcija je še, da psa podariš nekomu, ki je bolje situiran in bo lahko psu omogočil menedžerski veterinarski pregled ter nadaljno oskrbo.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 21 Avgust 2015, 12:03:28
Kaj sploh je s psom, kake težave ima.. ? Lahko provaš kakšno hrano z ribo, dodajaš probiotike vsak dan..
( meni osebno fitness trainer ni všeč )


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 21 Avgust 2015, 15:13:43
Mogoče malo izven budgeta ampak kaj pa Acana? Morda ena od limited ingredient verzij?



Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 21 Avgust 2015, 16:36:57
Mogoče Barking heads verzija z lososom ali pa z ovco?  Pa probiotike dodajaš posebej. Okrog 50e za 12 kil, tale z ovco je precej podobna sestava kot si jo napisal. Manj mesa, ampak vseeno precej več kot pri Fitnessu, pa tudi vsakemu pač ne paše ogromno mesa v hrani. Je malo več od budgeta, vseeno pa ni 90e...



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 21 Avgust 2015, 17:46:48
Tale Barking heads je super predlog. Zdajle sem takoj kupil Trainerja zajec + krompir. Ampak če mu ne bo ustrezala bom potem še barking heads probal. Acano sem že imel - več verzij, pa ni bilo vse ok, kakor si želim pri hrani za tist denar. Sicer pa psu razen napol mehkega blata nič ne fali. Dlaka ok, prhljaja ni, energije psu njegove starosti z epilepsijo primerno.

Kar se pa tvojih predlogov tiče, čara, jih pa več ne potrebujem. Vsakič ko naredim temo za kaj, se najdeš s predlogi ki nimajo veze z originalnim vprašanjem, res. Ko sprašujem po močnejšem povodcu se najdeš s pametovanjem kako je glasovna komanda glavna. In ko sprašujem po alternativnih briketih se najdeš z ne vem kolk testi. Sem govoril z veterinarko po telefonu in brez opisa mojega finančnega stanja je rekla da so dotični testi povsem brezvezni. In da je testiranje z različnimi hranami edino učinkovito. Nisem ne kadilec, ne kofetkar tako da ne potrebujem finančnih nasvetov kako maksimizirati prihranke. Zadnjega debilnega predloga o oddaji psa kateremu ničesar ni manjkalo v njegovem šest in pol letnem življenju, od najdražjih Orijenov, Acan, Taste of the wild briketov, do ogromnih ležišč in testov ter zdravil zaradi epilepsije in še česa, pa niti ne mislim na dolgo komentirati. Tako da za kratek zaključek: če se ne moreš držati v okviru zastavljenega vprašanja v prvem postu, bo mogoče bolje če sploh ne komentiraš.



GHT

  • Gost
Odgovori #8 : 21 Avgust 2015, 20:41:35
Pred tednom dni sem poskusila s hrano Biss 25. Izjemno zadovoljna.
Je ''znana'' kot hrana za izbirčne pse.  :)

Še link do strani: http://si.biss25-international.com/

Priporočam  ;D



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #9 : 21 Avgust 2015, 20:56:04
Dehidrirano jagnječje meso, sveže jagnječje meso, rjavi riž, beli riž, lucerna, jagnječja maščoba (naravno konzervirana z vitaminom E), dehidrirana jajca, vitaminsko-mineralna mešanica s prebiotiki, jagnječja jetra, lososovo olje (naravno konzervirano z vitaminom E).

Podobno se da doma naredit za 2-3€ na kilo. Kuhano/surovo ne bi probal?



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 21 Avgust 2015, 21:43:06
Malo off, ampak če se ravno govori o surovem.. Mi smo na surovo hrano prešaltal pred slabim 2 tednom in izkušnje so samo pozitivne. Driske sploh ni več, kakec manjši, apetit x10 (smo imeli težave, ker ni nič jedla). Cenovno sem pa računal, da približno 50-60eur/mesec (za 34kg psa).



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #11 : 22 Avgust 2015, 06:46:44
Mal se še ulaufaš pa boš na 20-40€  ;)



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 22 Avgust 2015, 17:05:10
A si mogoče poskusil s hladno stiskano hrano? Naš se sam po taki lepo pokaka. In še drago ni. Na zoohitu dam za 15kg manj kot 40 evrov. Drgač pa je Barking heads res po sestavinah zelo podobna tisti "tvoji" Power of nature.



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 22 Avgust 2015, 17:43:57
Če ti časovno, finančno in prostorsko znese, je surova hrana super. Ali pa morda samo neočiščeni vampi kot dodatek? Pa kakšen kefir ali podobna stvar, ki fino vpliva na črevesno floro.



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 22 Avgust 2015, 18:01:56
Mal se še ulaufaš pa boš na 20-40€  ;)

Verjamem hehe, smo še začetniki :) Morem mal zvohat kje se da dobit poceni meso. Pa kakšni kmetje, ki  ''slabe'' dele mesa in organe dajo skoraj zastonj.



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #15 : 22 Avgust 2015, 20:23:25
Kateri TOTW si pa preizkusil? Mogoče bi mu odgovarjal Sierra Mountain, ki od beljakovin vsebuje samo ovco, ampak je še vseeno dosti drugačna sestava od tvoje, saj je grain free in namesto riža vsebuje krompir. Moj ekstremno občutljiv labradorec na njej odlično funkcionira. Kar se tiče alergoloških testov, smo jih tudi mi pred leti naredili pa razen alergije na pršico niso ugotovili nič...No sedaj pri njegovih 13 ugotavljam, da je pršica ena izmed redkih stvari, ki mu ne povzroča težav :P. Veliko več smo imeli od bioresonančnega testiranja...
Še sestavine TOTW ovce - s popusti jo dobiš za cca 50€ iz tujine...
jagnjetina, moka mesa jagnjetine, sladki krompir, krompir, grah, repično olje, jajca, pečena jagnjetina, paradižnikova mezga, naravna aroma, sol, holin klorid, mešani tokoferoli (naravni konzervans in vir vitamina E), posušen koren cikorije, tavrin, paradižniki, borovnice, maline, izvlečki juke schidigere, posušeni Enterococcus Faecium, prebavo spodbujajoči posušeni Lactobacillus acidophilus (fermentacijski izdelek), Lactobacillus casei posušen (fermentacijski izdelek), posušen Lactobacillus plantarum (fermentacijski izdelek), posušena Trichoderma longibrachiatum (izvleček fermentacije), dodatek vitamina E, železov sulfat, cinkov sulfat, bakrov proteinat, železov sulfat, cinkov sulfat, bakrov sulfat, kalijev jodid, tiamin mononitrat (vitamin B1), manganov proteinat, manganov oksid, askorbinska kislina, dodatek vitamina A, biotin, niacin, kalcijev pantotenat, manganov sulfat, natrijev selenit, piridoksin hidroklorid (vitamin B6), vitamin B12 dodatek, riboflavin (vitamin B2), vitamin D dodatek, folna kislina.



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 23 Avgust 2015, 17:25:27
Mislim, da je bila TOTW high prairie varianta. Vidim da se jo dobi za cirka 52 iz zoohita.

Za kuhanje nimam časa. Pa sicer, če pride 50-60€ za 34kg psa, bo moj 55kg izven budgeta. Problemi ki jih ima niti niso tako hudi, samo želim da se izboljša. Sploh ne gre za kakšno resno drisko, bolj to da je namesto enega kupa en večji in potem 5 manjših. Trenutno sem na Fitness Trainer zajec + krompir in mislim da je že boljše. Počakam da porabi celo vrečo, potem nadaljujem če bo še vedno ok iz. menjam če ne bo nadaljnega napredka. Nadaljne opcije so Barking heads in Exclusion.



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 28 Avgust 2015, 13:27:20
Zaenkrat ne morem prehvaliti hrane, res pravo izboljšanje.

Vseeno pa bi še probiotke dodajal. Klical sem v DM pa jih več nimajo. Lahko kdo še kakšne priporoči? Pa da bi jih dobil danes v trgovini v Lj, ne preko spleta.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #18 : 28 Avgust 2015, 13:52:24
Lekarne, istazadeva kot za ljudi.



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 28 Avgust 2015, 17:07:51
Sem kupil od Dorwesta. Pa še malo kokosovega masla bomo prakticirali.



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 05 September 2015, 11:50:19
Rezultat: totalno poštimana prebava, nikjer niti sledi o kakšni driski več. In to celo brez da bi oddal psa!

Torej Trainer zajec+krompir, dorwest tablete za prebavo in malo kokosovega masla.



Dami

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 18 Maj 2016, 18:12:25
Si bom malo sposodila temo, saj potrebujem nasvet pri menjavi hrane, iz istega razloga kot Slycer - preveliki mehki kupčki kakca. Sicer niso ravno vsi kakci mehki, pa vseeno.

Sem naredila domačo nalogo in šla gledat sestavine vseh predhodnih hran, vse so vsebovale piščanca ali perutninsko meso (ali p. moko), zato bi vzela nekaj brez piščanca (raje niti purana ne). Izločila bi tudi koruzo in pšenico. Naletela sem tudi na pohvale hladno stiskanih briketov, zato se nagibam k le-tem (Lukullus).

Malo sem v dilemi ker je pes star 7 mesecev (srednja velikost, trenutno 12,5 kg) in nevem, koliko % beljakovin še potrebuje? V trenutni hrani jih je menda 30%, nažalost pa tudi cel kup pšenice in koruze. Bi bilo OK za njegovo starost, če bi vzela hrano z 24% ali 25% beljakovin ali je to še premalo?

V ožji izbor sem si dala slednje hrane, ki so kolikor toliko OK sestavinsko in za moj žep in seveda vključujejo prej navedene želje  :) Če ima kdo kakšen komentar bom vesela  :)

http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/lukullus/adult/245341

http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/james_wellbeloved/junior/245120

http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/simpsons_premium_pasja_hrana/simpsons_premium_sensitive/365962

http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/taste_of_the_wilde/414093

http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/taste_of_the_wilde/245147

http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/pro_plan/medium/521368

http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/nova_foods_trainer_fitness_3/trainer_fitness_medium_maxi/526969



metica

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 18 Maj 2016, 19:13:39
V temi Dog Lovers Gold sem opisala svojo podobno izkušnjo, ki jo imata vidva s Silver. Sama sem se z različnimi hranami vsaj 4 leta. Piki so se konstantno mašile analne žleze. Vse hrane so vsebovale bodisi piščanca, perutnino, perutninsko moko ali jajca. Pisala sem tudi o tem, da sedaj uporabljam Lukulus, a pozor Lukulus vsebuje jajca, zato previdno, če je pes alergičen na piščanca ali perutnino.
Meni so že pred časom povedali, da če je pes alergičen na perutnino, je lahko alergičen na vse povezano kar se tiče perutnine alli jajc. Tudi Piki je zgleda škodila jajčna sestavina. Zato zdaj že več kot en teden uvajam Dolg Lovers Gold - ribo. Dobro se obnese. Več pa sami temi, Dog Lovers Gold.

Gospod, nujno morate si vzeti čas in analizirati sestavine v hrani, ki jo je imel vaš kuža, saj ste vi edini, ki ste jo kupovali in iz prve roke veste katero ste mu kupovali. Morate pa vedeti, da to ni enostavno in vas popolnoma razumem. Iskreno vam povem, da tudi sama nimam velik denarja, a žal tako pač je. Če imamo kosmatinca, moramo to vzeti v zakup.
Fitnes trainer hrana ni preveč ok za občutljivega psa. Če že vztrajate na tem, da boste dajali brikete, potem poskusite z BOSH postrv in krompir brez žitaric, Barking heads FISHPOOT roza vreča ali paket brez žitaric, Dog Lovers Gold ribo.... Možnosti je kar nekaj, se a strinjam z gospo, ki pravi, da mu kuhajte, da se prebavni trakt pozdravi in pomiri in potem počasi probajte kar sem napisala.



Dami

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 19 Maj 2016, 10:55:39
Metica hvala za nasvet - imam v mislih, da če je recimo problem piščanec, da bodo morda tudi jajca ali piščančje maščobe. Kolikor sem brala po forumu pa ni nujno. Ker je kar težko dobit hrano za mladiča, ki ne vsebuje piščanca, še težje bi bilo pa verjetno brez jajc in drugih perutninskih dodatkov, bom preizkusila najprej samo strogo brez piščanca.

Pes zaenkrat ni bil niti testiran, samo glede na kakec se mi zdi da mu hrana ne odgovarja 100%. Lahko je samo preveč žit, bomo videli. Ker vse ostalo - dlaka, energija sta OK. Imam pa namen, če ne bo ok, dat čez bioresonančno preiskavo, ker je brezveze da mu uničim celotno prebavo z večnim iskanjem hrane. Je možno da je pes prav alergičen in da se pozna samo na iztrebku?



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 19 Maj 2016, 11:06:31
Kaj pa če mu skuhaš riž, dodaš korenček in piščančje meso, pa žlico olja in ga imaš na tem nekaj časa. Če bo ok, potem ni problem v piščancu. Lahko potem daš polento in meso in če bo ok, tudi koruza ni problem.
Naš lahko kuhano poje karkoli in bo kakec super. Navadnih briketov pa sploh ne prenaša. Vedno mehko ali pa celo driska. Šele s hladno stiskanimi se mu je uredila prebava. In v tej obliki prenaša vse, piščanca, govedino, koruzo...
Lahko, da mu tudi ne ustreza količina beljakovin, maščob. Ne takoj zaključit, da je kriva perutnina in koruza.  :-) če je čvrstost drekca edini problem, kar testirajte lepo počasi. Mi smo dali en kup hran čez, da smo našli pravo.
Lp in srečno!



Dami

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 19 Maj 2016, 11:49:59
Hvala za predlog, samo zaenkrat mu res ne morem kuhat - mi ne znese, ne prostorsko ne časovno. :-\
 Razmišljala sem, da bi mu v primeru, da bi mu odgovarjala hrana brez piščanca in koruze/ pšenice, potem dodala doma kuhanega piščanca in opazovala, kasneje bi probala še s polento, pa bi videla. 

Imela sva recimo Barkin Heads Puppy days, ki ima zelo lepo sestavo, brez koruze in pšenice. In kakor je bila meni hrana všeč (diši, fajn pakiranje  8)), je on imel po njej vsak kakec pocast, če ne drisko, količine se sicer ne spomnim.

Vem da je lahko težava tudi z razmerji, prav zato bi mogoče vzela hrano z manjšim % beljakovin, čeprav je najbrž prej "problematičen" % OH in maščob. Razen glede % beljakovin, hran še nisem natančno primerjala. Je pa res, da jih je imel tekom odraščanja in so že zato % najbrž različni - kot baby je imel drugačne potrebe kot trenutno. Mi malo kvari raziskavo.  ;D

Če dobim kakšen pozitiven odgovor glede zadostnosti 24% beljakovin za tako starost, bom preizkusila Lukullus. Na netu sem našla da je za mladiča potrebno vsaj 25% - 28% beljakovin - pa spet, za kakšno starost točno, koliko aktivnega psa...



MareM

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 06 Julij 2016, 13:10:22
Sem bolj nov tu, ampak vas že nekaj časa berem. Tudi sam sem imel probleme s psom in njegovo prebavo. Poskusila sva različne stvari, prebral sem veliko tudi tujih forumov in upošteval tudi nasvet veterinarja, da visoko beljakovinska hrana ni najbolj primerna. In po testiranjih in branju vsega mogoče prišel do hrane Picart Select Sensitive (losos in riž), ki sem jo po nasvetu prodajalca počasi dodajal k trenutnim briketom in rezultat je zdrav kuža s čvrstim kakcem :) V Sloveniji sem jo zasledil samo v spletni trgovini http://www.qlzoo.com



ervo66

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 04 December 2016, 18:02:48
Pozdravljeni
Tudi moj 4 mesecni mladic bulldoga ma probleme z prebavo.
Ko smo ga prevzeli je bil na Royalu ampak kakci kot puding....zaceli smo mu takoj po par dnevih mesat z TOTW losos zacel je boljse kakat ampak po 10x na dan in vsak je bil mehkejsi nikoli driska plus mi je vsako noc ob isti uri bruhal...
Priporocali so mi hrano N&D z buco,kar me je mal skrbelo velik procent beljakovine 35%.
Kakec 3xna dan ampak vedno kot pudin ter dlaka scetinasta,prhlaj in izguba dlake....
Po priporocilo trgovke v Mr.pet da naj mu dajem probijotike ter hrano Trainer fitness3 raca&riz da bo vse ok...
Problem je v temu da moj bulldog bi pojedu res vse ampak te brikete res nemore,saj je sam riz.
Je imel kdo kak podoben primir kake brikete bi lahko dajal da bodo vsaj mal bolj okusni?
Obvezno brez glutena,piscanca in verjetno tud lososa.



skokica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 08 September 2017, 12:05:07
Pozdravljeni,

Tudi jaz sem pred dilemo zaradi briketov. Pes ima občutljivo prebavo, takoj probleme na koži..., zdaj mu dajem Tow - ribo, pa sem prebrala tam v postu, da so neki problemi prav zdaj s to hrano, da psi bruhajo..., bi rada menjala, pa se ne morem odločiti med Arden Grange,, Canidae ali Artemis. Prosim za pomoč, katera od teh se vam zdi najbolj kvalitetna?

hvala in lep pozdrav



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #29 : 08 September 2017, 14:17:10
Arden grange ni nek presezek med hranami, meni se dopade mogoce boljs canadiae. Ste mogoce poskusili z briketi isegrim? Moja se je na teh briketkih cisto lepo popravila:) zdaj je prebava super, dlaka je lepa, praska se ne vec, useska so ok, pa je imela isto ogromno problemov z briketi, nobeni niso ustrezali :) zdaj je isegrim z jelenom in je super :) je isto brez zitaric, pa veliko manj ima brezveznih dodatkov :)