Bretonski ptičar

Bretonski.pticar · 7690

Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
: 31 Avgust 2015, 19:18:03
Tukaj sem in prvič odpiram temo z naslovom Bretonski pticar. Prebrala sem ze veliko o temu psu ce vas zanima si lahko preberete na tej strani:
http://www.happy-doggy.si/pasme/vse-pasme/85-bretonski-pticar-bretonski-spanjel.html
Zelo si želim psa ne samo zaradi izgleda kajti ce bi ocenjevala po izgledu bi kupila Borderskega ovčarja, tukaj: http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=20
Ampak sem resevala te teste kateri pes bi bil zame najprimernejsi in je bil ta vedno prvi. Zanima pa me naslednje:
1. Ce ima kdo kaksne izkusnje bivanja s tem psom, bi zelo vesela prebrala vase zgodbe in opozorila
2. Ali pasmo prodajajo v Sloveniji, če JA potem koliko stanejo (kupila bi jih sele cez eno leto ne sedaj)
3. Slisim da imajo na hrvaskem veliko takih psov in so poznavalci, ce je res, katero psarno priporocate in koliko stanejo.
To so moja vprasanja ce kdo ve odgovore brez odlasanja napisite. Vesela bom vsakega sporocila. Lep pozdrav.

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 31 Avgust 2015, 19:26:16
Tema že obstaja :)
O primernosti pasme odloča veliko več kot le internetni test pa tudi opise na happy doggy bi vzela malo z rezervo.



Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 01 September 2015, 22:22:09
Živjo, Boo!
Sem vesela, ker je sploh kdorkoli karkoli napisal, tako da se ti že za to zahvaljujem. Dobro se zavedam, da pri izbiri psa ne odloča le internetni test ali zaradi tega, ker nam je ta pes všeč. Zavedati se moramo tudi stopnje njegove energije in psa izbrati z ujemajočo našo energijo. Poleg tega pa so še druge stvari. Prav tako se zavedam, da spletni opisi kot so na straneh Happy Doggy ne morejo biti vedno natancni, zagotovo pa povedo nekatere glavne značilnosti o pasmi tega psa, ki jih je dobro vedeti. Psa pa resnično spoznamo šele, ko ga že imamo, vseeno se je dobro pozanimati o nekaterih stvareh.  :)
Sama sem v preteklosti že imela psa pasme Srednjeazijski ovčar, ki je močnejša pasma primerna za lastnike z izkušnjami, kajti brez discipline sama tega psa zagotovo ne bi mogla zadržati. Glede tega pa uporabljam formulo-gibanje, disciplina in naklonjenost po Cesarjevem načinu. Vem da je treba izbiro psa skrbno načrtovati in  če se odločim za posvojitev iz zavetišča moramo sploh znati s psom ker ima ze nekatere stare navade. Najlepsa hvala,
LP

Tema že obstaja :)
O primernosti pasme odloča veliko več kot le internetni test pa tudi opise na happy doggy bi vzela malo z rezervo.


I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray