Uriniranje

Samoyed lover · 9707

Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
: 04 September 2015, 17:27:37
Spoštovani

Mene samo nekaj zanima, mi lahko kdo predlaga kaj storiti, da bi preprečila uriniranje mačke na našo novo sedežno?
Naj povem, daje muca stara 8 let, da se ni zgodilo neke hudne nenadne spremembe,da bi se želela po mačje "maščevati" oz. izrazit svojo žalost, nezadovoljstvo, sem pa priznam, menjala njen mačji wc, ker sem to pač morala storiti, in od takrat približno urinira na  novi sedežni. Naj povem, mačka je zdrava  :)

Razmišljala sem o spreju proti uriniranju, ima kdo izkušnje, kateri sodokaj poceni a učinkoviti?
Nameravala sem it v Zootic, a sem se odločila, da tukaj raje vprašam, morda ima kdo izkušnje s specifično znamko?
V skrajnem primeru bi morali dati gor neke plastočne prevleke  ??? Kar je zadnja opcija. Ker prevleko iz blaga že imamo, a ji očitno ni všeč  :P


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #1 : 04 September 2015, 18:26:56
Kaj pomeni, da si menjala mačji wc? Pesek ali škatlo? Si spremenila tip škatle (npr. iz zaprtega wcja v odprti, nekatere mačke se počutijo varno samo v zaprti - če je bila na takšno navajena prej..), ali samo posodo? Lahko ji je sedaj previsoka ali prenizka posoda. Nekatere mačke je treba znova naučiti na nov wc (eden od mojih prejšnjih je bil tak, nedojemljiv za spremembe), naj ostane na povsem istem prostoru, kot je bil prejšnji, in ji pač s premikanjem tačke (kot da koplje) pokažeš, da je tam "novi" wc.
Če si menjala samo pesek in ni iste vrste, je največkrat to problem. Pesek ji lahko smrdi (ja, tudi to ;D), lahko se ponovem kadi, ko koplje po njem kar ji draži oči in nos, lahko je preoster za njene tačke, itd. itd. Nekatere so res izbirčne. :)



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 04 September 2015, 19:03:47
Daj ji enak wc nazaj, pa bo :)



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 04 September 2015, 21:39:29
vesta, da sem isto pomislila, pa je mati rekla, da je škatlo vrgla proč... V bistvu je škatlo za psekek menjala moja mama  in ne peska, je ostal enak, škatla je zaprta isto kot prej  :-[ A očitno jo moti... >:D

Kaj storiti v tem primeru, škatle več ne morem dobiti nazaj?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 05 September 2015, 07:29:16
Se pridružujem vprašanju:

Zunanjenotranja mačka je pri 8 letih začela kakat v hiši. Nobenih sprememb, je pa malo psihiča..



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 05 September 2015, 10:21:51
vesta, da sem isto pomislila, pa je mati rekla, da je škatlo vrgla proč... V bistvu je škatlo za psekek menjala moja mama  in ne peska, je ostal enak, škatla je zaprta isto kot prej  :-[ A očitno jo moti... >:D

Kaj storiti v tem primeru, škatle več ne morem dobiti nazaj?

Enako, ne isto :)
Razen če je navezana  na dejansko škatlo in ne na obliko/globino/karkoli je mačkam pomembno.