Povodci-komentarji

Bretonski.pticar · 14929

Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
: 05 September 2015, 23:10:07
Živjo, Pesjanarji!
Tukaj napišite svoje komentarje o razlicnih povodcih, ovratnicah in oprsnicah.  :P
Lp

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 26 Oktober 2015, 18:32:21
Evo temo :) Si jo bom delno izposodila  ;)

Usnjen povodec. Kake so vaše izkušnje?

Drugače pa da prispevam:
-oprsnica je za moje pojme ena boljših oprem ki jo privoščiš svojemu psu. Absolutno sem za H-model, ker se pes iz nje težko sname, lepše ga oprime, manj opleta... pa še po navadi imajo kakšno rinko več npr. spredaj, kar lahko služi za dvojno pripenjaje psa. Naše imajo od Hunterja, Rogza in pa Manmat, ki se meni osebno zdi najboljši nakup.
-običajen povodec. Ćim daljši. Od 2-3m. Na takem lepo sprehodim psice, če nimajo možnosti spuščanja (pač tako okolje). Če pa je to predolgo, ga preklopim na pol in je ravno tako 1,5m dolžina, ki ni predolga niti prekratka. Večino imam doma narejenih iz gurtne in plezalne vrvi. Ker težko kje dobiš daljšega od 2m. Bi pa silno rada preizkusila usnjenega. Zato tudi sprašujem. :)
-ovratnice. Imamo pač katere koli, navadne naylon, ker jih itak uporabljamo samo za nošnjo ID obeskov ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


GHT

  • Gost
Odgovori #2 : 27 Oktober 2015, 12:38:21
Da grem po vrsti  :)

Velika angleška hrtica:
povodec: Ruffwear flat out
ovratnica: Ruffwear top rope, usnjena za hrte

Nemška lovska terierka:
povodec:karlie
ovratnica: karlie

Mešanka:
povodec: karlie
ovratnica: karlie

Za nemško lovsko terierko in mešanko uporabljamo eno (jo menjamo) Loomp SPORToprsnico



Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 29 Oktober 2015, 20:16:16
Evo temo :) Si jo bom delno izposodila  ;)

Usnjen povodec. Kake so vaše izkušnje?

Drugače pa da prispevam:
-oprsnica je za moje pojme ena boljših oprem ki jo privoščiš svojemu psu. Absolutno sem za H-model, ker se pes iz nje težko sname, lepše ga oprime, manj opleta... pa še po navadi imajo kakšno rinko več npr. spredaj, kar lahko služi za dvojno pripenjaje psa. Naše imajo od Hunterja, Rogza in pa Manmat, ki se meni osebno zdi najboljši nakup.
-običajen povodec. Ćim daljši. Od 2-3m. Na takem lepo sprehodim psice, če nimajo možnosti spuščanja (pač tako okolje). Če pa je to predolgo, ga preklopim na pol in je ravno tako 1,5m dolžina, ki ni predolga niti prekratka. Večino imam doma narejenih iz gurtne in plezalne vrvi. Ker težko kje dobiš daljšega od 2m. Bi pa silno rada preizkusila usnjenega. Zato tudi sprašujem. :)
-ovratnice. Imamo pač katere koli, navadne naylon, ker jih itak uporabljamo samo za nošnjo ID obeskov ;)

HVALA za vse nasvete :)

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


MANDY

  • Gost
Odgovori #4 : 30 Oktober 2015, 13:26:05
 :)Pozdrav a mogoče ve kdo, kje bi se dal kupit dolgi povodec 3m +, da bi lahko nanj pripela dva psa. Zoprno mi je nosit dva povodca, ker sta psa redko privezana in sem en povodec že izgubila  >:( .



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 30 Oktober 2015, 13:49:50
Lastna izdelava.  Kupiš tanko plezalno vrv in dva karabina.  Tile preklopni so max 2,5M (Hurtta).Ali pa Annyx (3M), je sicer drag, dobiš ga mislim da tudi v ITA, AU, sicer pošiljajo v SLO prek pošte. Ampak je poštnina okoli 10 eur.

http://www.annyx.de/shop/product_info.php?info=p42_gepolsterte-fuehrleine.html


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 30 Oktober 2015, 15:07:44
Al pa uporabiš navaden 3 metrski povodec in kupiš "razdelilec" - ketnco, ki ima na sredi rinko, na katero pripneš povodec, na obeh straneh ima pa karabin.



MANDY

  • Gost
Odgovori #7 : 01 November 2015, 21:32:01
Kaj sem smotana, hvala Lanabela  :)



majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 03 November 2015, 08:02:14
Imam usnjen povodec, dolg cca 1.5 m in je super. Občasno ga (bolj pošteno) očistim in namažem s kremo za usnje, pa je spet mehak in gladek.
Za bolj urbane sprehode pa imam najlonskega, tistega tadolgega, ki se lahko preklopi na tri dolžine, da psico lažje privežem na kak steber ali mizo, ko se usedem na kavico, ali pa jo dam bolj na kratko, ko se sprehajava bolj v gužvi. Sicer imava redne dnevne sprehode po gozdu in travniku, kjer je večinoma spuščena, ni nikjer nikogar.



Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 21 Januar 2016, 12:50:45
:)Pozdrav a mogoče ve kdo, kje bi se dal kupit dolgi povodec 3m +, da bi lahko nanj pripela dva psa. Zoprno mi je nosit dva povodca, ker sta psa redko privezana in sem en povodec že izgubila  >:( .

Lep pozdrav, Mandy. Malo sem gledala po internetu in sicer po www.aliexpress.si. Vem, da je to sicer kitajska, vendar sem jaz od tam narocila ze en 15 metrski povodec in je res super (pa ga uporabljam za Srednjeazijskega ovčarja). Nasla sem sicer en povodec, ki se razdeli na 2 (torej za 2 psa). Link ti pustim spodaj :). Sicer pa lahko se sama pogledas malo, tam je veliko stvari. Meni se zdi ta stran v redu, saj sem od tam narocila ze veliko stvari. Sicer pa ne vem, če je 3 metre, verjetno boš morala še malo sama pobrskat.
Pa lep pozdrav,
Bretonski pticar
Link: http://m.aliexpress.com/item/32547061018.html

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


MANDY

  • Gost
Odgovori #10 : 21 Januar 2016, 19:26:09
Hvala Bretonski.ptičar sem vse pregledala ampak kupila sem pa v Beogradu na razstavi odličen usnjen povodec, ravno prav dolg za dva psa. Super je mehak, tanek in močan stal je 9,00 eur in letos spomladi gremo zopet v Srbijo, kupila jih bom več še za druge in zase za rezervo. 
LP



Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 22 Januar 2016, 10:24:09
Navadna ovratnica, navaden povodec za po soseski/naselju, fleksi za dolge sprehode (gozdovi, polja itd.). To je to. Brez komplikacij in hudih blagovnih znamk.



fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 22 Januar 2016, 13:38:24
Navadna najlonska ovratnica, trenutno jo imava od Red Dinga in je res super, ne puli dlake, kot mu jo je ena od Nobbyja, pa še lepih živih barv so, nosi jo pa ves čas in ubistvu zaradi obeska. Na sprehod gre v oprsnici od Ruffweara (front range), tudi super zaradi možnega sprednjega pripenjanja, imava pa potem še eno hurtto T oprsnico, ki pa super služi na agility treningu, ker ima ročaj, da se psa lahko prime, če je treba. Povodec pa zaenkrat čisto navaden, najlonski preklopni, tak ki ga ni ravno škoda, da se lahko vleče po tleh, po vodi, blatu, če greva na kakšen bolj ''ekstremen'' gozdni sprehod - zato pa tudi malo razmišljam o gumiranem povodcu.



Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 24 Januar 2016, 23:45:52
Hvala Bretonski.ptičar sem vse pregledala ampak kupila sem pa v Beogradu na razstavi odličen usnjen povodec, ravno prav dolg za dva psa. Super je mehak, tanek in močan stal je 9,00 eur in letos spomladi gremo zopet v Srbijo, kupila jih bom več še za druge in zase za rezervo. 
LP

Sem zelo vesela, da si našla pravi povodec zase.  :)Te lahko vprašam, kdaj je kakšna razstava kje v Sloveniji? V resnici sem do sedaj sla le na mačjo, na nekatere planirane pa sem pozabila  :(

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


MANDY

  • Gost
Odgovori #14 : 25 Januar 2016, 10:07:53
Naslednja razstava je 20.02 v Celju drugače pa lahko pogledaš in spremljaš tu http://www.kinoloska.si/razstave/



Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 27 Januar 2016, 20:14:20
Naslednja razstava je 20.02 v Celju drugače pa lahko pogledaš in spremljaš tu http://www.kinoloska.si/razstave/

Najlepša hvala.  :)

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 27 Januar 2016, 21:45:48
Živjo, Pesjanarji!
Spet jaz, no jaz bi pa samo rada nekako priporocila tale povodec: http://m.aliexpress.com/item/32576197564.html
ker sem ga tut sama narocila in je res top! Sploh pa za mladice trenirat npr. odpoklic nekje na prostem. Super stvarca!  ;D

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 04 Februar 2016, 22:19:17
Hej! A kdo ve, kje bi se pri nas dalo dobit gumiran povodec z ročajem, po možnosti še preklopnega, cca. 2 m dolgega? Edini, ki sem ga zasledila je v zoohitu od julius k-9, nekaj imajo pa še v pasji.net, samo tisti je brez ročaja  :-\ Potrebujem en trpežen povodec, ki ga ni škoda, da se lahko opere in da tudi zdrži pasje zobke, če se slučajno zgodi, da mi ga zagrabi  :-[




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #19 : 05 Februar 2016, 13:08:31
Dobiš, dobiš. Načeloma, bi ti ga trgovine, ki držijo opremo od julius lahko naročile.
SLO uvoznik je pa http://www.k9.si/
direktno na tavečji povodec http://k9.si/julius_k9_dvojni_k9_super_grip_najlonski_pasji_povodec_20mm_2_2m?filter_name=grip

Pa jaz se načrtno igram s povodcem, tako da so sicer ne več tako ostri zobi namensko v štriku. Za igro s povodce so pa ful fajn tisti motivacijski od krdelo.si in mogoče še koga drugega.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 05 Februar 2016, 15:22:58
No, saj tega se na zoohitu dobi. Ga bom najbrž potem kar tam naročila, če bom, pa zraven še kakšne priboljške, ker počasi spet rabim dopolnit zalogo  ::)

Ti motivacijski povodci so fajn, ja, samo se mi zdi, da bi se mojemu zmešalo, če bi imel to na sebi  ;D mogoče potem, ko bova začela agility bolj resno trenirat, da bo za treninge, drugače imam pa raje kar navaden štrik. Sem prvič bolj podrobno pregledala ponudbo od krdelo.si, pa vidim, da imajo kar fajn stvari  :D



Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 08 Februar 2016, 20:01:19
Hej, a kdo kupuje v Dogetu? Men se zdi da je dobra kvaliteta, sam je pa drago?

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #22 : 09 Februar 2016, 09:30:32
Agility bo bistveno lažji, ko bo pes imel večji fokus nate in ne na druge pse. (pobegi iz parkurja)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #23 : 09 Februar 2016, 11:58:11
Hej, a kdo kupuje v Dogetu? Men se zdi da je dobra kvaliteta, sam je pa drago?

Jaz imam doma kar nekaj Red Dingo ovratnic in povodcev in so zelo kvalitetni. Pa ne zdijo se mi tako zelo dragi. Edino na navadnih povodcih mi ni všeč podložen ročaj. Mene moti, ker skoraj nikoli povodca ne držim za ročaj pa še čez rame se ga ne da normalno zapet.



fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 09 Februar 2016, 12:21:52
Agility bo bistveno lažji, ko bo pes imel večji fokus nate in ne na druge pse. (pobegi iz parkurja)

To gotovo. Ampak pri agilityju niti ni tega, da bi gledal druge pse, se kar lepo skoncentrira, je pa res da še nisva veliko treningov dala čez, ko so bili zraven psi  :-[ vse skupaj 3 ... No, se pa zdaj že menimo za tečaj  :D

V Dogetu sem tudi jaz kupila ovratnico od Red Dinga, se mi zdi kvalitetna, pa tudi draga ne, dobi se jih v vseh mogočih barvah in vzorčkih  ::)



Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 09 Februar 2016, 14:52:23
V Dogetu sem tudi jaz kupila ovratnico od Red Dinga, se mi zdi kvalitetna, pa tudi draga ne, dobi se jih v vseh mogočih barvah in vzorčkih  ::)
[/quote]

Jaz sem pa oborožena z novim furminatorjem, torbico za priboljške in priboljški. Vse iz Dogeta. Dobra trgovina, prijazne prodajalke, super je.Upam samo, da mu bodo priboljški všeč  :)

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray