Podarim psa

spela.13 · 11238

spela.13

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 08 September 2015, 17:11:05

Zdravo :D podarjam tegale labradorčka na sliki (ni čistokrven)... star je 2 leti.

No moja oma in deda sta si omislila po smrti nemškega ovčarja, psa da bi zganjal krave. No in k hiši je na vrat na nos prišel 3 mesečni labradorec. Zdaj ko je že odrasel, pes ne zganja krav, ampak se igra. In je prišel tudi čas ko so se začele psice goniti in se je začel on potepat. Seveda nikomur to ni bilo všeč. No bilo bi bolje če bi deda pustil pri hiši kastrirane živali... in smo se odločili da bo najbolje da ga podarimo.

Pes je zelo prijazen do otrok, živahen, in igriv. Potrebuje zelo veliko gibanja. Nikoli ni še nikogar ugriznil ali na koga renčal. Živel ni ravno v hiši saj pušča dlake ane... sicer pozimi je seveda bil v hiši in kadar je bil dež kadar je bilo pa možno, pa zunaj. nikoli pa ni bil v boksu ali na ketni. Zelo se hitro tudi uči. Ovratnico in ''kumplo'' ni imel veliko krat saj je niti ni potreboval. ampak ko jo ima ni nekih problemov. Kastriran tudi ni ampak ko ga bomo oddali, ga bomo prej dali kastrirati. tako da k .vam. bo prišel kastriran ;)

Na psa smo vsi zeloo navezani in jaz ga imam zelo rada ampak mi  doma nimamo časa da bi ga vzeli k sebi :(

Podarimo ga najraje družini, z veliko časa in ljubezni do živali. izkušeni lastniki!



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 08 September 2015, 17:45:25
Že samo ime v ang. pove (labrador retriever=labradorski prinašalec) , da tak pes ne bo zganjal krav! Obstaja pa mnoogo ovčarskih pasem in govedarjev, ki so bili za to vzrejeni in bi to z veseljem počeli... Samo malo zdrave pameti je potrebno.
Sicer pa, če ga kastrirate, ga samice ne bodo več tako premamile in potepanje se bo verjetno (ne zagotovo) umirilo. Upam, da si premislite in ga obdržite, ker je napaka vaša. Tak pes pač ni za zganjanje govedi, pa zato blesti na drugih področjih.



spela.13

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 08 September 2015, 17:51:58
xmark9x vem da je naša krivda a kaj naj js nardim sej sem sam 13 let stara... kaj vse bi js dala da bi ta pes lahko prišel k nam živet ker mi zelo veliko pomeni ...
Ampak kot sem že povedala oma in deda sta dobila tega psa na vrat na nos ker dedana ne moreš prepričat da ta pes ni za krave da niso vsi enaki. Kastriranih živali pa tudi ne prenese!



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 08 September 2015, 18:38:53
xmark9x vem da je naša krivda a kaj naj js nardim sej sem sam 13 let stara... kaj vse bi js dala da bi ta pes lahko prišel k nam živet ker mi zelo veliko pomeni ...
Ampak kot sem že povedala oma in deda sta dobila tega psa na vrat na nos ker dedana ne moreš prepričat da ta pes ni za krave da niso vsi enaki. Kastriranih živali pa tudi ne prenese!

Oprosti, sem prehudo reagiral ..Ce si tako mlada pa vsa cast, da se ukvarjas s tem in psu poskusas najti boljsi dom. Kako trmasti so starejsi ljudje pa vem iz lastnih izkusenj  :D