Neprestana driska

sajesaviru · 10615

sajesaviru

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
  • Hi Ya! :)
: 29 September 2015, 11:01:13
Pozdravljeni!

Verjamem da je ta tema že nekje odprta, ampak na žalost je ne najdem, a nujno bi rabila vaše nasvete/pomoč...

Naša 8 mesecev stara psička (mešanka med amstaffom) se je počutila vredu. Nato smo jo dali sterilizirati, in tisti teden po sterilizaciji ni znala zadrževat urina (kar je zdaj pošlihtano) in je imela na začetku drisko (kar smo mislili, da je zaradi operacije to normalno). Smo jo pelali veterinarju, ker naju je zaskrbelo zaradi njenega napenjanja in krvave driske. Smo dobili Efloran in Enterofilus ampule za en teden, ter jo dali na piščanca in riž (kakor nam je tudi veterinar rekel). Psička se je v tem tednu pošlihtala. Nato smo naredili prehod iz diete na brikete (Brit Junior Medium mislim da...), in je bila mesec pa pol vredu.

Potem se je ta krvava driska ponovno pojavila, in smo jo takoj pelali veterinarju. Ponovno smo jo morali dat na dieto, ter na Efloran, Ranital in Enterofilus. Se je ponovno pošlihtala. 2 tedna kasneje je pa ta krvava driska ponovno prisotna. včeraj smo ji ob vsakem obroku (2x na dan) piščanca in riža dali LCA probiotični jogurt (ker sem tukaj gor prebrala, da bi to znalo delovati). Psička celi dan ni kakala, danes zjutraj pa vidim da je njen kakec rahlo bolj trd (a je še zmeraj driska - ampak ne več tekoča), tanek in RUMEN. Kri pa nisem opazila.

Ob vsakem veterinarskem obisku, nam gre vsaj 60€ zaradi testov in vsega. In resnično nam ni, da bi vsaki teden odšteli toliko denarja, sam mogoče obstaja kakšna druga varianta. A če je ne ni oz. ne bo, jo bomo ponovno pelali veterinarju.

Psička je živahna, apetit ima in nikjer drugje ne kaže problemov, razen ko gre kakati in se napenja. Sem prebrala tudi, da bi aktivno oglje znalo pomagati ali pa Linex, samo mi ni za devati tablet psički, če nam jih ni dal veterinar, saj se bojim da se stanje lahko zelo poslabša.



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 29 September 2015, 12:42:13
Kadar moja dva jesta piščanca, imata kakec rumene barve.
Ti moraš v osnovi ugotovit kaj pripelje do driske. Mogoče psička dobi kakšen priboljšek, ki ji ne naredi dobro, mogoče na sprehodu poje kaj takega, pije iz kakšne luže, potoka, itd.
Zdaj pa moja "zgodba". Moj starejši cairn je najhujšo drisko fasal, ko smo bili na dopustu. Skupek dolge vožnje, rad je požrl kakšno svinjarijo, stres ker smo šli od doma, pa še kaj, so naredili svoje. Od takrat dalje so bile prebavne težave stalnica na vsake toliko časa. Na koncu niti ne vem kaj je pomagalo, ampak - za jest dobi brikete brez pšenice in piščanca, zmešane s konzervo, ki jo dobro prenaša. Priboljški so res priboljški - občasno in pod kontrolo. Redno je razgliščen, zdaj ko je večji tudi redko požre kakšno svinjarijo na sprehodu. Če samo zaslutim, da se mu v želodcu kaj dogaja (pretakanje, ali pa mogoče mehkejši kakec) pa dobi takoj tableto Normosporja. Smotano mi je delat reklamo, ampak meni se zdi, da so te tabletke zame bile božji blagoslov. Brez konkretnih prebavnih težav (bruhanja, driske) je že več kot leto in pol. Poznam še kar nekaj ljudi, ki pravijo, da te tablete pri njihovih psih delujejo, poznam pa tudi nekaj takih, ki pravijo, da pri njihovih psih pa ne. S tem, da zadnji, ki mu niso prijele, je imel potem diagnosticirano neko bakterijsko vnetje. Sestavine so menda vse naravne, do predoziranja ne more priti. Kolegica, ki ima več psov pa prisega na Linex. Mislim, da mu z njimi ne moreš škodovati.

Sestava Normspor:
Integracija/kg:
•Bacillus coagulans 2500 MLD žive celice
•Lactobacillus rhamnosus 1000 MLD žive celice
•Sadni oligosaharidi 300 g
•kvas PLV Saccharomyces cerevisiae 100 g
•kvasni ekstrakt MOS 50 g
•maltodekstrin
•koruzni škrob
•jetrna aroma
Pomožne snovi:
•koloidni silicijev dioksid
•dikalcijev fosfat
•magnezijev stearat
Analitska vsebina:
•surovi proteini 5,5 %
•surove maščobe 2,6 %
•surova vlakna 13,8 %
•surovi pepel 5,3 %
Namen uporabe:
Normalizacija črevesne flore z prebiotičnim in probiotičnim delovanjem, specifičen za male in velike živali.



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 29 September 2015, 12:56:41
Kakšne barve je driska?



sajesaviru

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
  • Hi Ya! :)
Odgovori #3 : 29 September 2015, 14:31:58
Ooo Keka najlepsa hvala za odgovor!
Bomo se dames pogovorili glede tablet ter najverjetneje sli po ene, ce ne kar obojne  ;D
Za Limex vem da se da dobiti v lekarni, kaj pa te druge tablete? Se tudi tam dobijo?

Kakec oz. driska je drugace normalne barve, torej (svetlo) rjavo in vcasih se zraven pricurlja kri. Danes je pa rumen.



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 29 September 2015, 14:53:25
Potem je kri najverjetneje posledica razdraženosti in ni hujši problem.
Kaj pa alergija ali občutljivost na sestavine v hrani?



sajesaviru

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
  • Hi Ya! :)
Odgovori #5 : 29 September 2015, 15:15:50
Čisto možno da je razdraženost ja.
Do zdaj še ni bilo nobenega takega primera, da bi blo kaj hujšega, torej sumim da alergije ni. Danes bomo šli po Tate of the Wild brikete, ter se teh držali. Mogoče ji bo pa bolj pasalo.  :)

Aja pa še nekaj...koliko tablet(e) pa dam svoji psički? Ima 25kg.



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 29 September 2015, 15:54:33
Linexa daj otroško količino.
Normospor je pa 1 tablet na 10 kg, se pravi bi ti dajala po 2. Če se mojemu psu pretaka po želodcu mu dam eno, pa je ok, če kaka malo bolj na mehko mu dam pa čez par ur še eno, za ziher. Gre za probiotik, ki samo pomaga, da se prebava umiri, če so razlogi za drisko hujši, je seveda treba dobit bolj konkretna zdravila, ki jih predpisuje veterinar. Normospor imajo na nekaterih veterinah, jaz ga pa naročam v spletni trgovini Dogoteka.si
Kadar tvoj pes dobi kakšne antibiotike je tako kot pri ljudeh fino, da mu zraven daješ še kakšne probiotike, ker tudi zdravila dodatno dražijo želodec.

Ne vem sicer, če je prav fino, da zdaj menjaš brikete. Upam, da delate mehak prehod, se pravi postopno dodajanje novih in postopno menjanje razmerja stari-novi, da ne bo potem zaradi prehitre menjave spet učinek pokazal na prebavilih.
Pa še enkrat - ko bo pes ok, bodi pozorna na vse dejavnike, ki bi lahko povzročili, da bo spet prišlo do driske, da boš lahko naslednjič preprečila, da do tega sploh pride.



sajesaviru

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
  • Hi Ya! :)
Odgovori #7 : 29 September 2015, 16:23:57
Hvala!

Tak jih bo počasi treba menjat, ker teh nimam več veliko. Kako menjati hrano pa to, nam je pa tak veterinarka razložila in takrat ko smo ji prvič menjali, ni bilo nič narobe.  :)
Definitivno bo treba pazit ja!

Hvala še enkrat! Ko se odločimo katere tablete ji bomo dali, sporočim kako je naša lepotička.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 30 September 2015, 06:25:03
Pozdravljena, Sajesaviru!
Joj, vem in razumem, kako se človek počuti nemočnega, ker kljub naporom in obiskom veterinarjev, izboljšanja ni in ni.... Jaz ti želim, da s psičko poštimata iztrebljanje in/oz. prebavo!
Pripenjam ti link do sorodne teme: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=12833.0 Sicer simptomatika ni ista, vendar zagotovo ne škoduje prebrati...
LP in srečno, Katja



sajesaviru

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
  • Hi Ya! :)
Odgovori #9 : 30 September 2015, 09:17:58
Živjo JennyK! :)
Sem ravnokar prebrala vse! Najlepša hvala za link, mogoče mi bo pa koristil v prihodnosti, ker pri naši babiki se nikoli ne ve. :)
To glede nemočnosti imaš pa prav....ko je imela krvavo drisko, sem jo v solzah pripeljala do veterinarja, ker se mi je tako smilila da adijo...srce se mi je paralo, ko sem jo vidla tako...
Včeraj sem psičko postila in danes je dobila rižeka in pišeka, tako da držim pesti, da jo bo to popravilo. Drugače sem včeraj naročila Normospor in upam, da bodo jutri tukaj. Včeraj smo kupili TOTW brikete z lososom, saj so za občutljive pse. Ampak na brikete je še ne bom dala, dokler se malo ne poboljša. Potem pa postopoma, kakšnih 7 - 10 dni prehoda iz ene hrane v drugo.

Bom še sporočila kako (napreduje) je naša lepotička. :)




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 30 September 2015, 09:56:20
Jaz za ustavljanje driske in spacanega dreka ter ob močnem napenjanju uporabljam Sikapur gel za črevesje. Pri 30kg psu dam 2x dnevno po 1 dozirno žlico. Kar med njeno hrano.

Kot probiotike pa uporabljam cenejšo, a enako učinkovito firmo, ko je Linex- Nutrilab-Probio.

Kdaj pa je bila nazadnje razglistena?


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sajesaviru

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
  • Hi Ya! :)
Odgovori #11 : 30 September 2015, 12:09:15
Nazadnje je bila razglistena mislim da junija al julija..nisem prepričana. Kolikor sem pa slišala se mladičke razglisti na vsakih 6 mesecev, odrasle pa na vsake 3 mesece?
Menite, da bi jo mogla razglistit?

Ko sma jo dobila pri treh mesecih, nama je prejšnja lastnica rekla, da psička še nikoli ni bila pri veterinarju. Takrat sem pa videla, da ko kaka ima dolgeeee bele/prozorne črve v kakecu. Ampak driske takrat ni imela....



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 30 September 2015, 12:30:41
Do 3. meseca bi mladiček moral biti 2x razglisten in 1-2x cepljen proti kužnim ter steklini. Se pravi ste psa dobili od šteparja, šušmarja, preprodajalca, nekomu, ki ga ne birga zdravje psov. Pozanimajte se, če še imajo kake mladičke ipd in jim pošljite veterinarskega inšpektorja na vrata.
Do 6.meseca, se mladiče razglisti 1x mesečno, zatem pa na 3-4 mesece. Obvezno vedno nekaj dni pred cepljenjem proti kužnim ali steklini.
http://www.vb-sentjur.si/za-male-zivali.html

Dejte blato nest na veterino, da preverijo za parazite.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 30 September 2015, 15:16:35
Zelo te razumem, tudi mi smo se več mesecev borili z drisko, ko je bila naša psička mladiček, tudi krvava driska je bila večkrat, bili smo parkrat pri veterinarju zaradi tega...

Od začetka, ko sem jo dobila (pri dobrih 2 mesecih), sem se pridno trudila in ji kuhala hrano, vsak dan lepo sveže skuhano, mešano meso, zelenjava, riž, kaše, polenta... Pa je njen kakec zelo nihal - od zgledno čvrstega, do popolnoma tekoče driske (tudi s krvjo, kot sem že omenila), pa vse variante in barve vmes... Zdravila sem jo s prekuhanim rižem in piščancem, pa z aktivnim ogljem, pa z Lineksom, pa še z enim praškom probiotikov (vse po navodilih veterinarke), pa je bilo bolje, potem pa spet ne...

Nato sem se enkrat odločila in ji nehala kuhat. Kupila sem brikete (Lupo Natural) in konzerve (Dog Menu?..., v Mr. Petu imajo) in od takrat se je prebava čisto uredila - kakci čvrsti, rjavi, "primerno smrdeči".

Drisko oz. zmehčano blato ima samo še takrat, če ji uspe sfehtati kakšno kost preveč. Strašno jih ima rada - logično, saj je mlad pes in ji je žvečenje in grizljanje smisel življenja! - ampak ugotovila sem, da ji prevelika količina (npr. več kot enkrat na teden ena kost) povzroča težave.

Ne bom pametna, da je pomagala samo prehrana in točno moj izbor briketov in konzerv, verjetno je zraven precej naredilo čisto preprosto odraščanje psa in njegove prebavne poti.

Veterinarka mi je rekla, da se nekje od pol leta do 1,5 leta starosti pokažejo pri psu njegove šibke točke glede zdravja. Pri moji je to očitno prebava (nemška ovčarka sicer), pa še to smo, hvala Bogu, poštimali.

Srečno vama želim!

Srečno ti želim!



sajesaviru

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
  • Hi Ya! :)
Odgovori #14 : 30 September 2015, 16:02:03
Naša psička je rešenček. Mama od naše babike je skotila, in on je hteu dati mladička v azil. Rešla jo je ena punca, nakar so ugotovili, da nimajo prostora in časa za njo. Ta ''kontakt'' z lastnico je pa biu že zdavni zgubljen....
Zdaj sem se spomnila, da te tablete ali ampule, ki jih je dobivala, tudi razglistijo. Vsaj tako nama je veterinar povedal. Ker se spomnim, da sem vprašala, če bi jo morala še razglistit. Blato so ji pregledali  2 tedna nazaj in je bilo vse ok. Verjetno res gre samo za razburjen trebušček.

Pozdravljena majajama!
Očitno je res to kar si rekla glede pokazovanja šibke točke zdravja. Ker prej je bila vedno vredu. Ampak ok, se bo to pošlihtalo in bo spet vse vredu!
Za hrano pa sem že zgoraj omeniila, da jo bomo prešaltali. Sem zelo vesela, da se je tvoja psička pošlihtala in upam da se bo moja tudi.
Ah ja...ne rečejo jim puppy eyes za brezveze, ne? Naša se včasih obnaša, kot da ji ne bi nikoli dali za jesti v njenem življenju.

LP



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #15 : 02 Oktober 2015, 12:39:05
Pa ste dali blato na analizo na parazitologijo? Stane, če se prav spomnim, nekaj čez 20 €, pa hitro veš pri čem si. lahko bi bila giardia.


sajesaviru

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
  • Hi Ya! :)
Odgovori #16 : 02 Oktober 2015, 16:34:15
Veselo sporočam, da je naša pikica danes kakala normalno. Brez napenjanja in driske. TAKO SEM SREČNA, DA BI KAR ZAKRIČALA!   :o ;D :D
Normospor ji je pomagal. Najlepša hvala vsem!  ;D :)



luizagrooks

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 09 Oktober 2015, 11:35:56
Čestitke za čvrst kakec :)

Naj te potolažim, da sem imela na začetku z mjim psom zelo podobno dogodivšino z drisko "neznanega izvora". Skratka, je bilo kar grozno + ogromno denarja smo dali za veterinarja in niso nič ugotovili. V glavenm, kar želim povedati je to, da ob takih driskah zelo zelo zelo pomaga farmatan, dobi se ga v obliki praška ali kapsul, kapsule so mi bolj priročne, ker prašek moram v nekaj zmešat, je precej grenek. Odkar sem našla to čudo, oglja, linexa ipd. ne uporabljam več.

Psi so čudeži s tacami.
Poceni pasja kuharija
Join me :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #18 : 10 November 2015, 13:35:31
Ali je kdo letos dal blato na parazitologijo? Cena? Na uho mi je prišlo  60€, tukaj na ceniku piše 30€ http://www.macjahisa-vet.si/cenik.php

Moj pes ima že cel teden pretežno spacan drek. Razglistena je bila prejšnji teden in od takrat ni čisto OK. V enem iztrebku je takrat imela nekaj čudnega, kot nek rdeč črv. Hrana nespremenjena, z izjemo VMP, stres nič večji. Se pa v zadnjem tedni tudi več praska. Nisem sigurna ali zaraid menjave dlake in kurjenja ali pa bi lahko bila reč v parazitih.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 11 November 2015, 22:30:19
Jst sm dala testirat, mislim da 3 mesece nazaj, pa je bilo okoli 20€ na kliniki v Murglah.

lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #20 : 12 November 2015, 08:56:58
Hvala! Če ne bo konc tedna BP, bom res najprej dala v ponedeljek preverit za parazite. Res imam srečo, da je taka kanta za smetje, trenutek nepozornosti in prepočasne reakcije, pa že posesa drek tak in onak.  :-X


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


e.mac

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 27 November 2015, 19:01:43
Še jaz bi prosila za pomoč. Bi šla k veterinarju takoj, ampak raje prej vprašam, ker že, da pridem k veterinarju, me stane 20€ :)

Torej. Imam nemško bokserko, staro 5 let. Ni sterilizirana, ni imela nikoli mladičev. Torej, moja bokserka ima 3 dni drisko. Danes sem pa opazila, da je po driski še enkrat driskala par kapljic krvi. Zdaj pa strah in trepet. Naj omenim še kaj, kar bi mogoče znalo pomagat oz. bi bilo vzrok za to.
P.S. Imam še enega psa, z katerim ni problemov.

- Ravno je končala z krvavitvijo ( gonitev )

- Na začetku, ko smo jo dobili, je jedla ROYAL Canin, kasneje pa zaradi manjših dohodkov poceni hrano, do 30€ ( velikokrat smo naenkrat menjavali brikete, saj ni bilo problemov ). Tu pa tam pade tudi kakšno meso iz naših krožnikov, skuham jima tudi riž, makarone.
  Ker sem vseskozi brala same pohvale za Acana brikete, jaz pa sem ta mesec imela malo viška €€, sem se odločila, da jih končno kupim (kupila sem jih 11.11.) in se veselila pozitivnih sprememb. Vzela sem Acana Adult Dog.
Super, fino, fajn... tamali hrano prenese super, dlaka je na obeh lepša, kakec lep, manjši. Par dni za tem bokserka začne prdet kot zmešana. Res, ko si že v sobo stopil, si začel iskat kakeca. Tudi prej je veliko prdela, pri vsaki hrani. Ampak to zdaj pa... uf uf uf, luftanje vsakih 15min. To je trajalo vsaki dan ( začelo se je pa par dni po nabavi ). Zdaj ima pa drisko že 3 dni (odkar ima drisko, manj prdi, v bistvu, ko začne prdet, vem, da more it kakat). Samo teče iz nje. Temno blato. Na enem sprehodu driska 2-3x. In danes dobro pogledam in vidim še par kapljic sveže krvi.
Do sedaj sem pač mislila, ok, menjava hrane, veliko boljša sestava hrane, 50% mesa, kar prej še poznala ni. Pač je mogoče le zaradi tega prebava malo drugačna, telo se mora navadit itd, itd... Zdaj me pa že malo skrbi. Sicer dosti zdaj berem o tej krvi v blatu in po koncu driske naj to ne bi bilo nič nevarnega. Pa vseeno. Kaj mi je narediti?
Menjava hrane? Nazaj na poceni robo? Pri tamalem Acana ostane, ker mu je ok. Kaj naj za njo? Sicer je psica zdrava, lepo rejena za bokserko ( kot mladič je bila sama glista ), normalno obnašanje, normalno prehranjevanje. Do zdaj nismo z njo nikoli imeli zdr.težav ( pri vet. smo samo zaradi cepljenja in enkrat zaradi pika insekta v jezik ). Tudi nima navade pobirat kaj po tleh, zunaj... Premlevam in premlevam in upam, da nisem naredila kakšne škode z menjavo briketov ( sicer ne mislim nič slabega o sami firmi briketov, ampak v našem primeru nista od blizu povohala briketov takšne dobre sestave ).
In ja, konec koncev, nimam izkušenj s tem, ampak se mi zdi malo dolgo, da se navadi novih briketov? 2 tedna jih že ima.

No, upam na kak nasvet.



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #22 : 27 November 2015, 20:19:36
Nisem strokovnjak za pasje bolezni, ampak po opisanem sodeč je pes zrel za veterinarja. Driska tri dni zapored in zdaj še kri v blatu že ni ok.
Po moji laični oceni je sicer za vse to krivo prehitro menjavanje hrane (ugibam, da nisi delala postopnega prehoda) in očitno ji neka sestavina res ne sede, če prdi. Namesto, da kar poskušaš z menjavo briketov, najprej ukini vse brikete, skuhaj piščanca, dodaj razkuhan riž (da je sluz) in naj to pes je dokler ne bo bolje. Ker je treba zdaj najprej umirit želodec in novi briketi bodo vse skupaj samo še poslabšali.

In še enkrat - če mene vprašaš je čas za veterinarja, ker mora bit psička po vsem tem že precej dehidrirana in ji kakšna doza vitaminov ne bo škodovala.



e.mac

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 27 November 2015, 20:37:32
Tudi jaz sem najprej mislila kar poklicat, pa sem potem rekla, ok prej se nekje registriram in vprašam. Ker če bi šla k vet. bi mi obral denarnico, sploh pa to, ko ne delajo, računajo kot nočno delo.
Res je, vedno sem naenkrat menjala hrano, nikoli ni bilo težav. Zdaj za to Acano briketi sem želela postopno, pa sem čakala na brikete dolgo, da so stari briketi vsi šli. Glede prdenja je pa tako, da bokserji veliko prdijo. To mi je bilo povedano že predno sem jo kupila in je res. Le, da zdaj je vonj čisto drugačen ( verjetno zaradi drugačne sestave briketov ), prdenje, kot pravim, se je ustavilo. Ko pa začne, jo peljem kakat in potem je mir.
Piščanca je že 2 dni. Tudi riž sem ji skuhala.
Dehidrirana verjetno ni, saj dosti pije in tudi driske ni veliko.
Bom pa poklicala veterinarja, ja, ker si me dobro prestrašila hehe :)

Aja, pa kri ni bila med blatom (no, ni bilo videt), pač pa kasneje, ko sem mislila, da bo spet driskala, je namesto blata prišlo ven par kapljic krvi. Drugače ima tudi drisko le par kapljic... razen zjutraj, ko greva ven, je prva driska "velika" kot drugače kakec, potem pa še samo kapljice dalje ( sem raje razložila, ker sem prej res napisala tako, kot da ne vem koliko driska :) )



e.mac

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 27 November 2015, 22:55:44
Hmmm, sicer ne vem, ali je to tako hitro delovalo, ali se samo od sebe popravlja.
Po tem, ko sem pisala, sem ji dala probiotičen jogurt in 1 kos posušenega kruha. Zdajle sva šli na zadnji sprehod, kakala je enkrat, pa ni bila več čista driska, ampak zelo mehko blato, lepo svetle barve. Sem svetila zraven in ni bilo sledi krvi. Ali je možno, da je jogurt in kruh tako hitro deloval? Briketov ji sploh ne upam dat, dokler ne bo spet normalno kakala. Zjutraj je dobila 150g briketov, nič več. Zdajle sem ji dala še en kos posušenega kruha in naribano jabolko (postano).
Jutri dobi samo riž in piščanca, zvečer pa še jogurt. Če bo jutri spet kazalo boljše, verjetno ne bo potreben obisk veterinarja, sicer jo jutri peljem. Zdaj pa mi povejte prosim, če se stanje stabilizira, da bo spet normalen kakec, ali naj zopet začnem z briketi ali kaj naj?
Zdajle sem dala tamalemu kuhano meso, ki je ostalo od kosila ( neslano, saj tudi sama jem nezačinjeno ), ne vem, ali lahko dam tudi njej?

P.s. jabolko je pustila v posodi, posušen kruh pa obožuje - že nasploh mi ga kdaj pihne iz okenske police, kjer ga sušim za zajce.



luizagrooks

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 30 November 2015, 11:16:48
Če ji riž paše, bi jo jaz potem imela še nekaj dni na rižu, da se pomiri prebava. Mogoče tudi kakšna prezrela banana, pri prebavnih težavah je zakon.
Za take primere je dobro imeti vedno kje na zalogi probiotike, ki jih kupiš v lekarni ali pri vetu, ker dejansko "primejo" zelo hitro, spet pa je vse odvisno od tega, kaj je vzrok driske.
aja..pa za jest dajej večkrat na dan, po malo.

Psi so čudeži s tacami.
Poceni pasja kuharija
Join me :)


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #26 : 30 November 2015, 12:21:10
Pa tabletke medicinskega oglja. Zaprejo prav takoj.