OVRATNICA ZA SLEDENJE

Tjasa13 · 10738

Tjasa13

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
: 04 November 2015, 12:46:36
Pozdravljeni, zanimam se za nakup ovratnice na spletni strani www.gps-sledilnik.si pa me zanima če je že kdo od vas preizkusil napravo?
Hvala za odgovore.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 04 November 2015, 13:00:22
Prek te spletne strani ne.  Ajpes sicer nič vzpodbudnih številk za to firmo ne prikaže.
Zakaj to rabiš? Jaz bi pregledala tujino in mnenja o posameznih izdelkih. Pri nas tega reševalci, niti lovci ne uporabljajo. Delajo z nagimi psi (zatikanje vej za ovratnico...).  Ostali lastniki psov pa...Tisti, ki imamo nezanesljivega psa-ga ne spuščamo iz štrika, ostali pa niso v neki nevarnosti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #2 : 04 November 2015, 16:19:29
Da lovci GPS ovratnic ne uporabljajo no čisto res. Kar nekaj vodnikov, ki imajo probleme z vračanjem psa po gonji, si omisli nekaj takega. Tudi kakšne odsevne ovratnice imajo, na malo močnejšega ježka pač.



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 04 November 2015, 18:00:59
Veliko lovskih psov, ki delajo bolj samostojno, ima na sebi GPS oddajnike.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 04 November 2015, 18:38:34
Tudi pri nekaterih reševalnih psih se uporablja, zaenkrat v tujini. Ne uporablja se samo pri psih, za katere se bojiš da bodo ušli (za kaj takega je povodec cenejša varianta) ampak predvsem tam, kjer pes dela samostojno in želiš vedeti kje je, pri reševalnih pa tudi zato, ker lahko potem ko pogledaš GPS točno veš, kaj so psi pregledali in katero območje so spustili. Pri lovu je moč zadevo tudi zlorabljati, kot delajo Italijani pri lovu na ptiče (zlasti sloke): spustijo ptičarje, se usedejo v terence, ko na GPS opazijo da so se psi ustavili (nakazujejo ptice) se odpeljejo  tja in jih postrelijo.


Tjasa13

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 05 November 2015, 11:57:29
Ovratnico bi kupila za svojega psa, ker se mi med sprehodom v naravi dostikrat tako oddalji da ga ne vidim več, in me je malo strah da se nebi kdaj izgubil. Sem pregledala cene tudi v tujini pa se mi zdi na tej strani kar ugodno pa še garancijo imam če ne drugega.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #6 : 06 November 2015, 08:29:26
Pri lovcih se GPS uporablja, sploh pri dobrih krvosledcih, ki delajo samostojno. GPS ovratnice se najdejo v večini držav tudi na policijskih psih. Če se pes med sprehodom v naravi tako zelo oddaljuje, ga pa najprej nauči, da se ne sme. Bo ceneje in rezultat prijetnejši kot GPS naprava, pa še varnejše za avtohtone prebivalce v naravi.


Tjasa13

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 10 November 2015, 22:16:37
Danes sem dobila napravo na dom in moram reči, da sem kar zadovolna. Na začetku sem sicer potrebovala skoraj uro da sem jo usposobila, vendar mi je nato le uspelo :). Sem pa ob nakupu dobila kupon za 10% popusta za drugi nakup, tako da če kdo potrebuje naj mi napiše na ZS pa mu povem kodo, ker sama ne rabim še ene gps ovratnice :).