Alergija na pasjo dlako

jax · 9669

jax

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 30 December 2015, 23:08:10
Hej,

zelo si zelim imeti kuzka - frenchieja, ampak sva z mojo boljso polovico pri alergologu ugotovila, da ima alergijo na pasjo dlako oz. na kozne delce, ki odpadajo psom in mackam. Po domace povedano so ljudje v bistvu alergicni na kozni prhljaj ki ga imajo psi in macke in ne na dlako kot misli vecina. Alergologinja pravi, da v tem primeru ni sanse imeti psa.  :( Kaksne imate pa vi kaj izkusnje? Se to lahko kako navadi? Imate loga v druzini s podobno situacijo in kako se je navadil, ce imate psa?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 31 December 2015, 09:28:36
Joj ti alergologi. Kaj pa imunoterapita SIT? A tega ni omenil, niti predlagal? Kako močna je ta alergija?

Najbolje se je povabit nekam na obisk, kjer imajo v hiši psa, takšnega, ki si ga želita. Na različne pse-reagiraš različno. Odvisno tudi od nega, kože, tipa dlake. Naj razišče malo to svojo alergijo.

Pri nas doma sta dva zmerna alergika, ampak ni težav.

Dobra stvar je tudi bioresonanca, urejena prehrana (urejena je za vsakega posameznika drugačna).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #2 : 31 December 2015, 10:39:28
So pasme, znotraj nje posamezniki, ki so bolj sprejemljivi za alergike. A mora biti vsak alergik testiran na vsakega posamezneg psa. Naceloma se gleda po pasmah brez poddlake ali celo take, ki jim dlaka raste. Prednost naj ima pes, ki se ga lahko bolj pogosto kopa ("vodni psi"), ki se jim dlaka tudi hitro susi, ki ne smrdijo in ki jim kopanje/voda dobro dene (psi, ki dobijo prhljaj po kopanju, odpadejo) itd.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 31 December 2015, 17:31:52
Jaz sem hudi alergik na pasjo dlako pa živim s 4 psi  ;)

Vsakič ko je nov pes prišel k hiši sem ene 14 dni težko dihala in imela izpuščaje, pa sem tisto obdobje jemala zdravila, potem pa se je stvar umirila.



Monika65

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 31 December 2015, 19:27:19
Meni so spomladi ugotovili astmo in s tem povezano alergijo na pasjo dlako. Ko mi je pulmologinja rekla, da je to to, sem ji rekla, da psa pač ne bom dala stran. Na njen predlog, da naj vsaj spi drugje, sem se samo zasmejala - kdo bo meni noge grel?! Zdaj ob pregledih samo vpraša: Kako pes?

In kot je že napisal nekdo drug, z zdravili se da regulirati.




Majčika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 25 Februar 2016, 13:36:53
Je kdo med vami, ki mu je bila s krvnimi testi dokazana blaga alergija na pasjo dlako (v primeru naše hčerke je bila vrednost 0.88, dovoljena vrednost za odrasle je 0.35), medtem, ko nima alergije na pasji epitel (torej kožo) in ima kljub temu psa? Smo namreč v nabavi pritlikavega šnavcerja pa me je malo panika začela loviti. Čeprav hčerka v stiku s psi nikoli ni imela reakcij (ko je se je rodila in do 1 leta starosti, smo imeli tudi psičko, ki je živela z nami v stanovanju, vendar so ji alergijo odkrili šele lani pri starosti 8-ih let), kot na primer v stiku z mačkami, travami, pršico in cvetnim prahom določenih rastlin (na vse našteto ima močno alergijo, kjer so vrednosti vse nad 12 in pri brezi celo > 100). Sem šla še enkrat brat izvid testiranja in v priporočilih alergologa piše, da se mora izogibati mačkam, travam... ne pa tudi psu. Jutri sicer gremo na obisk k eni vzrediteljici šnavcerjev, pa bomo videli reakcijo (ker psov ima veliko). Kljub temu bi mi bile vaše izkušnje v pomoč.
Hvala v naprej in lp.

Življenje je lepo, če ga živiš:)


samson

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 25 Februar 2016, 14:28:01
Živjo. Ja, po desetletjih življenja s psi so mi pred 6 leti odkrili alergijo na pasjo dlako (ne na epitel), takrat sem imela doma 3 pse in še leglo zraven :)
Gre za blažjo obliko, pri moji pasmi, ki nima podlanke, težav sploh ni, pri ostalih so zelo blage (rdečina na rokah in obrazu, kihanje). Nekoliko bolj je izrazito ob krtačenju npr. koker španjela ali pri trimanju ostrodlakih psov. Rdečina in kihanje se pojavi samo neposredno med trimanjem in traja kakšno uro do dve.
Šnavcer ob rednem in pravilnem trimanju ne bo puščal dlake, trimala pa ga hčerka najbrž tudi ne bo sama. Če ima torej tako  blažjo obliko kot jaz, upam, da težav ne bo.
Obvezen pa je seveda "domač" test, za katerega ste že dogovorjeni. Vsekakor je izbira šnavcerja primernejša od pasem z gosto podlanko, pojdite pa večkrat na obisk, da se boste prepričali o reakciji.
Želim pa nič ali čim manj reakcije in novega psička :)



Majčika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 25 Februar 2016, 16:19:31
Hvala, Samson.
Upamo na najboljše. Sem se skušala spomniti vseh hčerkinih stikov s psi odkar so ji odkrili alergije, pa se ne spomnim nobenih reakcij. Tudi v soboto, ko smo bili na razstavi psov v Celju in so bile dlake vsepovsod, ni imela težav (npr. kihanje, srbenje oči, kot se ji zgodi ob stiku z drugimi alergeni). Do maja, ko bi se nam naj pridružil nov družinski član, bomo čim večkrat "testirali" in bomo videli.

Življenje je lepo, če ga živiš:)