Pes brez energije, mehko iztrebljanje, bruhanje sline in žolča

a612na · 2169

a612na

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Pozdravljeni!

Imamo psa, mešančka s staford terierjem, posvojenega iz zavetišča. Kot mladič je bil bolan (stalni zobje so mu zrastli zelo slabi, eden izmed njih 50% črne barve).
Pes je star pet let. Ima zelo občutljiv želodec in prebavila. Kuhamo in dajemo mu le redko hrano in brikete, ki mu ustrezajo. Večkrat mu dajemo dietno hrano, saj se takoj pojavi driska.
Pred dvema - tremi meseci, se je pes začel obilno sliniti, kadar je videl bilokatero hrano. Slinjenje se je stopnjevalo in v začetku meseca decembra se je pes slinil med tem, ko je ležal na postelji. Med tem se je oblizoval in bil rahlo nemiren. Ker se slinjenje in oblizovanje po dveh dneh ni umirilo, smo ga peljali k veterinarju. Ta mu je dal inekcijo ter za pomiritev želodca. V času jemanja zdravil je pes prenehal s slinjenjem, kasneje pa je imel drisko. Ponovno smo ga peljali k veterinarju, da je dobil zdravila proti driski, saj linex ni pomagal. Svetoval je ovčjo hrano in občasno dajanje ranitala za želodec.
Stanje se je izboljšalo, do sedaj. V zadnjih treh dneh pes ves dan spi, ima kilogram manj, iztreblja do 6x na dan, od tega 3x driska. Včeraj je bruhal slino in danes zjutraj žolč. Kljub zelo pazljivemu odmerjanju in izboru hrane, je pes še vedno bolan.

Zanima me, kaj mi svetujete ter ali je v tem primeru potrebno slikanje želodca ali kaj drugega?

LP, Ana



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Pes se slini, ker mu je slabo.
Jaz bi zahtevala, da pregledajo blato, preverijo prebavne encime, UZ želodca in še raje kako gastroskopijo, da s kamero pregledajo črevesje in želodec.
Smiselno je tudi testirati prehrambene alergene. Opcija so tudi kaki trdovratni paraziti Giardia.

http://www.peteducation.com/article.cfm?c=2+2090&aid=3574

Zaenkrat pa pes naj dobiva v obroku le 1 vir beljakovin in 1 vir zelenjave, lahko tudi kuhan krompir. Žitaric, piščanca, purana, svinjine in riža zaenkrat ne hranit-so pogosto alergeni.

heh moja je ravno na ovčjih briketih (pa to taki, ki so sicer kvalitetni in jih večina psov dobro prenaša) dobila refluks in bruhala sredi noči.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Giardia ponavadi povzroča rumeno, penasto, zelo smrdljivo drisko, v kateri je lahko tudi kri.



a612na

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Hvala vam za odgovore.

Zanimalo pa bi me še, ali ima kdo izkušnje z veterinarskim inženiringom v Moravskih toplicah?