stenoza pljučne arterije - pulmonalna stenoza

budwaiser · 2235

budwaiser

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Pozdravljeni.
Pri mojem 4 mesečnem kužku so ugotovili da ima hudo stenozo pljučne arterije.  :(  Svetovali so nam operacijo v Milanu, kateri ni ravno poceni.
Zanima me, če se je že kdo srečal s tem, ali svetujete operacijo, če je že kdo slučajno dal psa na operacijo in kakšno življenje je imel po njej? Ali se je kdo lotil kakšne druge alternative, spremenil način prehranjevanje ipd .....? Vsaka informacije je dobrodošla  :-\
Sedaj dobiva tablete, 1x na dan tritace, 2x na dan 1/2 lanitop in 2x na dan 1/3 lasix. Je zelo živahen, vendar se hitro zadiha, ne vem pa kaj me s časom še čaka. Naj bi se mu tudi voda malo nabirala v trebuščku  :(



aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 18 Januar 2016, 13:00:16
Jst sm imela psa, ki je imel stenozo. Ugotovljena pri 2 mesecih, evtanaziran pri 10 mesecih. Jst pravim tako. Ce so ostali deli srca ok, potem operacija pride v postev. Nas je imel napake tudi na zaklopkah, in stenozo na 2 zilah in bi bilo prevec tvegano vse skupaj. Nam je ze kardiolog rekel, da bi bila operacija zelo tvegana in da samo ena ne bi bila dovolj. Poznam primer, ko so psa operirali na srcu kaksno leto nazaj, sicer ne zaradi stenoze, ampak pes trenutno funkcionira dokaj normalno, poje pa cca. 10 tablet na dan( vsaka tableta je cca. 1€). Vem pa da je tezko, nam je poleg vsega se rejec obrnil hrbet.



budwaiser

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 18 Januar 2016, 15:22:41
Če ne sprašujem preveč, mi zaupaš prosim kako se je pes obnašal v času od 2 - 10 meseca, kakšni so bil znaki slabosti ipd..? Moj se trenutno samo hitro zadiha, zakašlja se mogoče vsak drug dan.



aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 18 Januar 2016, 16:27:24
Srčno napako smo ugotovili na rednem pregledu, ko je veterinar poslušal srček, in zaslišal šum. Takrat smo opravili prvi kardiološki pregled, kjer je bil psu izmerjen šum 6 stopnje. Ampak ker je pes še v razvoju, smo počakali do šestega meseca in potem pogledali ali je šlo kaj na bolje. Pri šestem mesecu je bilo že slišati tudi aritmijo srca in poslabšanje. Pes je do zadnjega tedna živel normalno kot vsi ostali psi. Nikoli ga nisva šparala, nikoli ni bil na dietah. Ko so vsi psi v pasji šoli popadali dol od divjanja, je on še vedno bil poln energije :)

Končalo se je tako, da se mu je v zadnjem tednu nabralo v trebušni votlini cca. 4l vode, da so organi plavali. Zgledal je kot kakšna nosečnica. Postal je brezvoljen, cele dneve je spal. Ko razmišljam za nazaj je mogoče bil en od znakov v zadnjem mesecu, opuščanje hrane, hujšanje, mirnost. Nikoli ni kašljal, nikoli težko dihal.

Imel je možnost, da ga damo na tablete za odvajanje vode, ampak se mi je zdelo mučno gledati takšnega psa in mu podaljševati življenje. Praktično je do zadnjega dne živel kot normalen pes.

Glede na to da se pri vašem že nabira voda, je operacija verjetno že kar nujna. Ali imate samo zožanje ali še kaj drugega?



budwaiser

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 18 Januar 2016, 17:52:52
Diagnoza veterinarke je stenoza pljučne arterije in spremenjena lističa trikuspidalne zaklopke.  :(



aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 19 Januar 2016, 16:42:11
Stenozo že rešijo z balonskim katetrom, pa še to je mislim da tvegano, ker lahko pride s časom do zadebelitve tkiva zaradi brazgotine na šivu in se potem ponovno žila zoža (vsaj to je nam kardiolog omenil).  Za tele lističe pa prvič slišim. Najboljše, da vam kardiolog svetuje in odkrito pove, kaj v takšni situaciji. Nam je pač odkrito povedal, da imamo zelo hud primer okvare, in da je zelo malo verjetnosti da bi z operacijami kaj rešili.