S ščitniki ali brez?

fiola1 · 6784

fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
: 18 Januar 2016, 18:02:28
Živjo!
Jaham starejšo quarter kobilo, pa me zanima, kakšno je kaj vaše mnenje o ščitnikih za predvsem sprednje noge? Kobila je western ujahana, ko je bila mlajša je tekmovala tudi v reiningu, zadnjih nekaj let pa v horsemanshipu in trailu na western tekomovanjih in se mi zdi, da že odkar je nehala z reiningom ni bila jahana s ščitniki. Zdaj jo jaham že tretje leto in počasi malo bolj trenirava, in včasih slišim, da se z nogo butne/udari v drugo, sploh v spinih, side passu, obratih, majhnih krogih, predvsem pa v galopu. Zato me zanima, kaj vi mislite - nama bi prav prišli ščitniki ali so nepotrebni?

Upam, da mi kdo odgovoril, glede na to, da je to bolj pesjanarski forum  ::) Bom pa vesela vsakega odgovora!



lucifix

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 08 Februar 2016, 23:01:18
Jaz bi jih definitivno uporabljala. Že brez, da veš da se kobila kreše, tetive so presneto občutljive zadeve, z zadnjo nogo se malo nerodno butne v sprednjo.... Če pa veš, da se udarja pa sploh, poškodbe nog niso hec.
Bi se ti pa splačalo preveriti zakaj se kobila "buta" z nogami. Predvsem kovanje in kote kopit, s pravilnim obrezovanjem in kovanjem, se je kobila, ki jo poznam povsem nehala.  :)



fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 09 Februar 2016, 12:30:33
Bi se ti pa splačalo preveriti zakaj se kobila "buta" z nogami. Predvsem kovanje in kote kopit, s pravilnim obrezovanjem in kovanjem, se je kobila, ki jo poznam povsem nehala.  :)

Za butanje bi rekla, da gre v galopu na lonži predvsem zato, ker se na lonži lahko res znori če hoče - malo zrita, da je potem maksimalno pripravljena sodelovat. Pri spinih in side-passu pa jasno pride do tega, glede na to da križa sprednje/zadnje noge in kdaj se malo nerodno prestopi ... Je pa kobila bosa že odkar jo jaham, pa tudi pred tem je bila po mojem že kar nekaj časa in dvomim, da se bodo pri njej še kdaj odločili za kovanje.
Malo sem pregledovala vrste ščitnikov in sem našla ene, za katere se mi zdi, da se bodo še najbolje obnesli - splint boots, taki ki nudijo tudi malo opore, kot recimo SMB-ji.