Analne žleze oz vrečke

ladycy · 9698

ladycy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
: 25 Januar 2016, 14:22:21
Pozdravljeni,
Skozi celi forum, nikjer ne najdem odgovora. Prosila bi za pomoč, da ne bom spet mimo usekala.
Imam 3 leta staro samičko in 7 mesečno psičko pasme čivava. Nimata nobenih alergij, razen enega velike problema in to so žleze..
Zadnja pol leta vozim starejšo psičko na vsake 14 dni na spraznitev, ta mlajšo pa slab mesec dni..
Imamo hrano Royal Canin za čivave in mešam z royal canin gastro intestinal, ker so nam veterinarji na Ptuju tako rekli, to imamo že dobra pol leta in nič nič nič se ni spremenilo. In vedno ko rečem pri pregledu, KAJ BOMO.? je vedno enak odgovor POČAKAJMO ŠE MALO....
Še vedno poslušam jok ko ju začne boleti, potem praskanje ušes in seveda vožnja po ritki... in gremo k VET.
Prosila bi eno stvar in to je da mi pomagate da spremenim hrano.. ker se mi zdi da tile veterinarji vsiljujejo že tale royal canin... Moram povedati da občasno dobita tudi surov rumenjak na riž 1x na mesec, žvečeta stvari za zobeke oz boljšo prebavo.
Kje začeti, da nebo še huje...

Hvala, vsak odgovor je dobrodošel.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 25 Januar 2016, 14:36:12
Alergij preverjano nimata? Si dala testirat?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ladycy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 25 Januar 2016, 14:59:04
Nisem dala testirat, vendar mi je VET rekel, da razne alergije bi se prepoznale po koži, dlaki, dlesnih....... Zato nisem testirala.
Dam vseeno.?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 25 Januar 2016, 15:52:35
Pojdi praznit vrečke prej, preden se pokažeji kakršnikoli znaki nelagodja (torej če greš zdaj enkrat na mesec, pojdi na tri tedne, če porazniš na 14 sni, daj nekaj časa vsak teden). Lahko se naučiš praznit tudi sama. Ponavadi traja več mesecev, da se stanje povsem umiri, če je bilo prej zelo vneto. Kadar ne pomaga nič, je možna tudi operacija.


Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 25 Januar 2016, 17:01:03
Zakaj pa ne bi vseeno probala zamenjat hrane? Ne rečem, da se bo karkoli čudežno spremenilo, ampak vseeno obstaja ogromno hran, ki so boljše od Royal Canina, pa za nekje isto ceno (pri malem psu pa to itak nima toliko veze). Veterinarji itak vedno rečejo da hrani royal/hills/itd., ker ga pač oni prodajajo. Vzami nekaj kvalitetnega brez žitaric, po možnosti brez piščanca, pa mogoče bo vsaj kakšna mala razlika...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 25 Januar 2016, 17:22:01
Hrano je v takem primeru vedno dobro spremeniti, vendar tu niso poanta žitarice in piščanec ampak je poanta v trdem kakcu, ki naj bi s pritiskom praznil vrečke. Ponavadi to pomeni več vlaknin.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 25 Januar 2016, 21:21:19
Alergije in intolerance se kažejo tudi s prebanimi težavami (ne zadosti trden iztrebek). Pri Nabergoju te stane testiranje alergenov z DDV vred pod 40€. Imaš tudi druge opcije, vključno s pošiljanjem krvi v Madrid-precej dražje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 25 Januar 2016, 21:21:44
Kakšen pa je njun kakec?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 26 Januar 2016, 10:23:58
Menjava hrane skoraj vedno pomaga. Pomembno je, da je kakec dovolj trden, da se vrečke praznijo same.



aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 26 Januar 2016, 19:34:25
Se kr strinjam z odgovori, da hrana ne ustreza in je kakec premehak, posledicno pa se ne praznijo vrecke. Punce naj ti pa svetujejo katero briketirano hrano poskusi, ker sama ne hranim briketov.



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 26 Januar 2016, 21:47:41
Ni nujno da se praznijo same, ce je kakec dovolj trd. Nas ima tezavo z analnimi prav tako in je tezava v legi teh analnih vreck in se same niso sposobne praznit. Pac jih je potrebno praznit pri veterinarju ali sam, kot so ze rekli ali jih operativno odstranit za kar pa se nismo odlocili.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #11 : 27 Januar 2016, 08:01:20
Iz firbca, sta psički v sorodu?



ladycy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 28 Januar 2016, 17:18:04
Ja, nisem šla na testiranje ker je res brezveze, bom prvo hrano menjala in sem po forumih sem ter tja pa vse poiskala pa sem včeraj večer menjala hrano na ACANO brez žitarc in ne piščanec, seveda ga bom zdaj še mešala z royal caninom 2 tedna in nato čisto šla na Acano. Psički sta super sprejeli novo hrano, glede na to da ni piščanec  :D In njun kakec je do zdaj bil normalen, lepe oblike mehak/malo trd, ampak ne zelo trd da bi lahko sam kakec spraznil žlezo  :-\
In Ja Nika, ta starejša je mama od tamale  :) ampak, če mislis da bi to podedovala, bolj težko al pa tudi ja, samo je imela 3 mladičke in druga dva nimata problemov...
No vglavnem probajmo s hrano, pa da vidimo če se bo po mescu dva spremenilo kaj.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 28 Januar 2016, 19:45:44
Kontroliraj 1x letno PH urina. Ker se rado zgodi prihrani z višjim deležem beljakovin (nad 28%), da pride do previsokega PH in kristalov.
Sicer alergije in intolerance niso glih brezveze. Sploh če opaziš, da ima pes težave (ni čvrst iztrebek, pogosto bruhanje, refluks, vnetje ušes, težave s kožo, dlako, srbečica....)

Imunski sistem je v večji meri dedna reč iz tega potem tudi razne alergije, intolerance, demodex...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #14 : 29 Januar 2016, 08:40:03
Čisto možno je, da sta obedve genetsko nagnjeni k "slabim" vrečkam in da bi tudi druga dva mladička imela probleme, če bi jedla isto hrano. Lahko pa tudi da ne, čista loterija  :) Prosim sporoči, kako vam bo šlo z menjavo hrane.

Refluks nima veze z alergijami - če po določeni hrani pes bruha, to ne pomeni da je na zadevo alergičen ampak da mu ne paše v želodcu. Niti ne pomeni, da ima avtomatsko refluks



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 30 Januar 2016, 20:47:48
Mislim, da hrana ne bo igrala vloge. Naša tudi je Royal canine, jedla je tudi Bosch in Happy dog, pa ji je vseeno potebno čistit vrečke na 5-6 tednov. Jaz to delam sama že 3 leta, pa se ji žleze še niso vnele. Ravno prejšnji teden smo bile pri veterinarju in je z mojim delom zadovoljen.Če bi se naučila sama, se ne bi toliko obremenjevala,pa tudi stoški bi bili manjši. Jaz dam tamalo pod tuš, ko dvignem rep že točno ve kaj jo čaka, je čisto pri miru, ker ji to ugaja. Pa je spt mir za en mesec  :P :P. Pa ko ovladaš, je to narejeno tik-tak, tak da poglej kak video, oziroma naj ti pokaže kdo, ki to zna. Boš videla, da sploh ni tak bau bau, kakor sem mislila jaz, saj prejšnji pes teh problemov ni imel in sem bila na tem področju čisto nova ;D ;D

lp



aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 30 Januar 2016, 21:53:24
Kimi...  Si že poskusila hrano brez žitaric? Mogoče je pa to problem.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #17 : 30 Januar 2016, 22:04:36
Mislim, da hrana ne bo igrala vloge. Naša tudi je Royal canine, jedla je tudi Bosch in Happy dog, pa ji je vseeno potebno čistit vrečke na 5-6 tednov. Jaz to delam sama že 3 leta, pa se ji žleze še niso vnele. ......

lp

Mogoče pogledaš sestavine vseh teh treh, ki jih je jedla in najdeš skupnega imenovalca?
Pri enih psih je problem v žitaricah, pri drugih pa ne. Pri moji je krivec za spacan kup dreka koruza v briketih in pa pira. Tako, da vzamem brikete brez teh sestavin. RC ima v večini žakljev koruzo, Bosch z izjemo + variant tudi.

Če le ima človek čas, znanje in dodatno skrinjo, je še najbolj sam pripravljat obroke doma.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ladycy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 01 Februar 2016, 08:21:58
V sredo grem na praznenje žlez pa da vidim če je vsaj že malo bolje potem smo na dobri poti pri hrani brez žitarc, če pa po dve/ treh mesecih nebo dobro, potem pa bom res začela sama kuhati, samo kaj ko ne jesta "ne začinjenega mesa". Sprobala bom tudi tale navadni jogurt med brikete vsak drugi dan, mi je ena predlagala..  :) Se bomo javljali.

Aja pa to da bi sama praznila, ni govora :-\ ne upam si, pa se zraven tega "hvalabogu" imamo blizu veterino..  ;D



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 01 Februar 2016, 19:30:23
Mogoče pa bi se bilo res dobro poglobiti v sestavo. Zakaj ne bi praznila sama?? Enostavno je, bolj kot si misliš.Tudi jaz naši kuham poleg briketov, pa to nezačinjeno in nesoljeno, ker drugače dobi vnetje ledvic in smo 2 tedna potem na antibiotiku.  :'(. Vsi, ki so si njeno pozornost kupovali s hrano imajo to sedaj prepovedano...pač rečem, če j to daš, daš še 40 e za veterinarja :P :P. Pa je užgal  ::) ::) ::)



ladycy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 29 Februar 2016, 14:54:32
Okej... Spremenilo se ni totalnoma nič.. sprva sem mislila da bo bolje glede na to da ni žitaric in piščanca v sestavinah, ampak zdaj hodimo na vsak 5-6 dni..  :-\ ??? In na žalost, nevem več kaj naj naredim in enostavno nemorem več gledati kako se najstarejša joka cvili v bolečinah, kar pa naši veterinarji ne morejo pomagati....
Zato sem se danes odločila, da grem v operacijo odstranitev žlež.. Na Ptuju je sicer cena cca 300€, bom pa malo poklicala okrog da vidim kakšne cene so drugje..
Če ima kdo kakšne izkušnje, je vsa pomoč dobrodošla.!  :-\



ladycy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 09 Marec 2016, 09:33:13
Okej... spet se vam javlam. Na Ptuju so mi predlagali operacijo... in ker mi je finančno to malo preveliko, glede na to da imam dva psa, sem šla k drugemu veterinarju da slišim še z druge strani.. In seveda, da lahko tako rečem nadrl me je ko malega psa  :'( Moja dva psa, sploh nista imela problem z žlezami, vse mi je lepo obrazložil in pokazal slike od pravih vnetij žlez. In zdaj sta oba na tabletah da si pomitira žleze od tega stiskanja.. in hrano smo menjali z FARMINA VET, je sicer dražja oblika vendar se obnese.. Dobila sta še eno dozo za notranje zajedalce.. in stanje se je trenutno umirilo. Upam, da smo našli vzrok, kateri je bil od znotraj.. ne pa žleze..
Nauk te zgodbe... Vedno vedno vedno po drugo mnenje.  ;) :-\



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #22 : 09 Marec 2016, 19:07:56
Kaj pa je vzrok?



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 10 Marec 2016, 21:00:57
to tudi mene zanima



ladycy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 08 April 2016, 20:44:04
Nevejo kaj je vzrok.. V ponedeljek imamo odvzem krvi in se na slikanje jo bom dala, ker je nenormalno shujsala in se "črvičenje" v trebuhu se je pričelo.. Grozno mi je to, da nemorem pomagati psici in vem da jo boli !  :( ???



ladycy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 28 April 2016, 09:59:30
Spet se javljam... tokrat smo prebavo uredili in to z dietno hrano + jogurt vsaj 1x na dan... In žleze so minile.
IIn ker se jokanje ni končalo sem jo peljala na odvzem krvi, rentgen in vse kaj je potrebno.. Ugotovili so da ima Hernia disk.. in zdaj smo na inekcijah in mirovanju mesec dni.. torej smo koncno prišli do razloga zakaj joka in joka..  :(



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #26 : 28 April 2016, 12:41:09
Pred leti je mojemu sedaj že pokojnemu psu pet veterinarjev ugotovilo povečano prostato in ko je bil naročen na operacijo (kastracijo) je dežurna veterinarka ugotovila težave s hrbtenico, kar je potem slikanje tudi potrdilo. Začelo pa se je z jokanjem zaradi bolečin neznanega izvora.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #27 : 29 April 2016, 07:01:06
Druga psička je pa zdaj ok?



ladycy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 16 Junij 2016, 20:18:03
Mirovanje se je končalo zadnjič, in zdaj je bil mir en čas. Vendar včasih jo kar prime med spanjem se dvigne pol pa cvili nekje 5 sekund... In vse gre vedno na slabše in slabše, zdaj mi je še mala enako začela s tem cviljenjem... jutri gremo na VET da vidim, če ima mala tudi probleme s hrbtenico..



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #29 : 17 Junij 2016, 05:50:14
 :'(
Poročaj! Upam, da je vseeno nek "banalen" razlog in da težavo uspešno rešite.
Ja, res je najhuje ko vidiš, da pes trpi in mu ne moreš/znaš pomagati....  :'(