Priboljški

Bretonski.pticar · 22102

Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
: 28 Januar 2016, 13:54:43
Lep pozdrav, Pesjanarji.

Vneto iščem temo z pasjimi priboljški pa je ne najdem. Če kdo morda ve, kje je ta tema?  ??? Če je ni lahko začnemo z novo. Mene pa mal zanima, kateri priboljški zares motivirajo  :o vašega psa, ali uporabljate npr. hrenovke ali kaj podobnega. Sprasujem, ker me res zanima iz vaših izkušenj. Najlepša hvala.
Bretonski.pticar

P.S.: Če je tema že kje odprta se vam iskreno opravičujem in obljubim da bom to temo odstranila. Hvala :)

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 28 Januar 2016, 14:35:33
Poli salama, sir, piščanec, govedina, jetrca. Za vse to bi se prodala. Psica, ne jaz.
Sicer ima to hrano včasih tudi tako na meniju, za obrok. Jo pa uporabljam tudi za priboljške npr na sprehodu, če kaj vadiva (odpoklic, hojo poleg ipd.). Ali za trening / trikce doma.



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #2 : 28 Januar 2016, 14:41:08
Navadne polsuhe brikete, moj revež bolj redko dobi kaj boljšega. ;D Na hrenovke ali meso še nikoli nisva delala, na sirček pa samo ko sva odpravljala pašo avtomobilov.
Pa že brikete moram nekam skrit, ker drugače grejo možgani skozi okno.



Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 28 Januar 2016, 15:03:07
Paša avtomobilov???  ???



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #4 : 28 Januar 2016, 15:35:28
Tudi to obstaja, žal. ;D Je že od malega (2 mes) strmel v gume in so mu bili avtomobili neizmerno fascinantni, ko je bil starejši pa se je opogumil in se začel zaganjati.

Ostaniva na temi. :)



fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 29 Januar 2016, 08:25:42
Jaz uporabljam tiste mehkejše priboljške, ki se jih da lepo razlomit, da imam potem čisto mini koščke, niso pa ne vem kakšne kvalitete (mr. pet / muller), tako, da pazim, da jih ne dobi preveč. :-[ Ko sva hodila v pasjo šolo so bile na meniju ves čas hrenovke, potem pa se je začela pojavljati driska ali pa mehek kakec in ker sem imela na sumu hrenovke, sem nehala z njimi, pa se je vse popravilo. Moj je tudi nor na jabolka, banane, hruške ... in če to narežeš na majhne koščke, dobiš super priboljške, pa še zdravi so  :D Za na sprehod imava pa kar navadne briketke, ki jih je trikrat na dan in se super obnesejo - se mi zdi da mu je čisto vseeno, kaj dobi, samo, da nekaj malega je  :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #6 : 29 Januar 2016, 08:28:53
Pozimi pri nas ni boljšega kot majhne kepice snega  :D

Se mi pa zdi, da je podobna tema v podforumih vzgoje, verjetno pri mladičkih ali pozitivni motivaciji. Za več idej  ;)



Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 29 Januar 2016, 16:01:46
Pozimi pri nas ni boljšega kot majhne kepice snega  :D

Se mi pa zdi, da je podobna tema v podforumih vzgoje, verjetno pri mladičkih ali pozitivni motivaciji. Za več idej  ;)

Kako to mislis kepice snega? Najnajlepsa hvala, takoj grem pogledat ;)

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 29 Januar 2016, 21:13:07
S čimer sem jaz motivirala vse pse okoli sebe, razen svojega ne  ;D, je bilo to surovo meso. Sama imam psa na surovi prehrani in sem včasih imela tudi takšne priboljške v žepu. Joj se nisem nikakor mogla znebit drugih psov, ker so vsi rinili vame.



Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 29 Januar 2016, 22:34:18
S čimer sem jaz motivirala vse pse okoli sebe, razen svojega ne  ;D, je bilo to surovo meso. Sama imam psa na surovi prehrani in sem včasih imela tudi takšne priboljške v žepu. Joj se nisem nikakor mogla znebit drugih psov, ker so vsi rinili vame.

Odličen predlog. Ne sme pa biti preveč, kajne?

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 29 Januar 2016, 22:39:19
Jaz uporabljam tiste mehkejše priboljške, ki se jih da lepo razlomit, da imam potem čisto mini koščke, niso pa ne vem kakšne kvalitete (mr. pet / muller), tako, da pazim, da jih ne dobi preveč. :-[ Ko sva hodila v pasjo šolo so bile na meniju ves čas hrenovke, potem pa se je začela pojavljati driska ali pa mehek kakec in ker sem imela na sumu hrenovke, sem nehala z njimi, pa se je vse popravilo. Moj je tudi nor na jabolka, banane, hruške ... in če to narežeš na majhne koščke, dobiš super priboljške, pa še zdravi so  :D Za na sprehod imava pa kar navadne briketke, ki jih je trikrat na dan in se super obnesejo - se mi zdi da mu je čisto vseeno, kaj dobi, samo, da nekaj malega je  :)

Prvič slišim, da bi psi za priboljške jedli sadje. Ali sem jaz tako zaostala za popularnimi forami, ali pa je to čisto nekaj novega. Nisem prepričana, da bi nač pes jedel sadje, bom pa definitivno poizkusila. :)

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 29 Januar 2016, 22:40:28
Navadne polsuhe brikete, moj revež bolj redko dobi kaj boljšega. ;D Na hrenovke ali meso še nikoli nisva delala, na sirček pa samo ko sva odpravljala pašo avtomobilov.
Pa že brikete moram nekam skrit, ker drugače grejo možgani skozi okno.

Manj je več, pravijo.  ;)

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 29 Januar 2016, 22:41:31
Poli salama, sir, piščanec, govedina, jetrca. Za vse to bi se prodala. Psica, ne jaz.
Sicer ima to hrano včasih tudi tako na meniju, za obrok. Jo pa uporabljam tudi za priboljške npr na sprehodu, če kaj vadiva (odpoklic, hojo poleg ipd.). Ali za trening / trikce doma.

Si bom definitivno zapomnila.  ;D

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 30 Januar 2016, 00:58:52
Jah ce pes ni vajen surove hrane, bi znal imeti drisko. Jst sm tudi uporabila banano za priboljsek, pa sem potem dobila idejo da bi kar naredila bananin cips, da nimam packarije po zepih.



fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 30 Januar 2016, 09:56:31
Prvič slišim, da bi psi za priboljške jedli sadje. Ali sem jaz tako zaostala za popularnimi forami, ali pa je to čisto nekaj novega. Nisem prepričana, da bi nač pes jedel sadje, bom pa definitivno poizkusila. :)

Naš je nor na sadje  :D Vse bi naredil, da dobi košček jabolka, banane ... Psička od mojih sestričen pa obužuje celo korenje - no tega pa naš Zack niti povoha ne  :P



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #15 : 30 Januar 2016, 11:36:27
Midve doma delamo na brikete in ji obrok dam iz roke med treningom. V šoli pa največkrat salamo, klobase, sir, meso, karkoli je pač v hladilniku. Je pa večja motivacija, če je pes lačen in tisti dan zjutraj spustim zajtrk, če imamo pa dopoldne trening, ji pa večerjo prejšnji dan spustim. Pozornost in kontakt zelo lepo dela na hranco, sicer pa ji je načeloma večja motivacija igrača. Za tako vmes kakšen trikec na hitro pa uporabim tudi kakšne pedigre priboljške, frolice, dentastik, tiste krtačke za zobe ali kaj podobnega. Tudi sadje ji gre v slast.  ;D

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 30 Januar 2016, 13:28:45
Je pa večja motivacija, če je pes lačen in tisti dan zjutraj spustim zajtrk, če imamo pa dopoldne trening, ji pa večerjo prejšnji dan spustim.

Pri nas v šoli so tudi rekli, naj spustimo en obrok pred treningom, pa je bil Zack potem tako lačen, da sploh ni mogel lepo delati - je kar poskakoval okrog, cvilil in lajal ...  :-\  Tako da pri njemu se pa boljše obnese, če normalno poje mogoče malo manjši obrok in v šoli potem dela ko urica - ves čas zbran, posluša ...  :)

Aja, pa še pedigre priboljške sem pozabila omenit - našemu prejšnjemu kužku so same probleme naredili ...  :-\ Čim je pojedel kakšen piškotek je bila takoj grozna driska. Ima pa moja prijateljica psičko, ki se ji pa pedigre priboljški čisto obnesejo - vsakemu malo drugače  :) :)



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 30 Januar 2016, 21:56:22
Super so tudi kuhani kurji želodčki, narezani na tanko. Niso mastni in dišijoooo. No Laja obožuje tudi surov korenček  :o, pa rdeč radič, rdeča paprika je zakon, surova cvetača ...  ::)



Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 31 Januar 2016, 18:45:24
Naš je nor na sadje  :D Vse bi naredil, da dobi košček jabolka, banane ... Psička od mojih sestričen pa obužuje celo korenje - no tega pa naš Zack niti povoha ne  :P

Hahaha zanimivo, očitno so si psi zelo različni med seboj. Nekateri bi jedli samo meso medtem ko drugi (kot slisim) padajo na sadje.  ;)

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 31 Januar 2016, 18:47:56
Midve doma delamo na brikete in ji obrok dam iz roke med treningom. V šoli pa največkrat salamo, klobase, sir, meso, karkoli je pač v hladilniku. Je pa večja motivacija, če je pes lačen in tisti dan zjutraj spustim zajtrk, če imamo pa dopoldne trening, ji pa večerjo prejšnji dan spustim. Pozornost in kontakt zelo lepo dela na hranco, sicer pa ji je načeloma večja motivacija igrača. Za tako vmes kakšen trikec na hitro pa uporabim tudi kakšne pedigre priboljške, frolice, dentastik, tiste krtačke za zobe ali kaj podobnega. Tudi sadje ji gre v slast.  ;D

Kot vidim, vse več ljudi pravi, da ima njihov pes rad sadje. To me vseeno vsakič preseneti, sploh ne vem zakaj. Naš je zelo zbirčen, ker je pravi gospod ribjih priboljškov pač ne bo jedel.  :P

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 31 Januar 2016, 18:50:22
Super so tudi kuhani kurji želodčki, narezani na tanko. Niso mastni in dišijoooo. No Laja obožuje tudi surov korenček  :o, pa rdeč radič, rdeča paprika je zakon, surova cvetača ...  ::)

Sploh ne morem verjeti, vaši psi so pa res zanimivi. Nič zbirčni in pravi jedci, skoraj da vegetarjanci. Preseneča me, kaj vse dejansko psi jedo v 21. stoletju. Časi se spreminjajo.   :D

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #21 : 31 Januar 2016, 19:14:29
Kot vidim, vse več ljudi pravi, da ima njihov pes rad sadje. To me vseeno vsakič preseneti, sploh ne vem zakaj. Naš je zelo zbirčen, ker je pravi gospod ribjih priboljškov pač ne bo jedel.  :P
Jst mam labradorko, ona vse poje  :P

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #22 : 31 Januar 2016, 21:25:09
Jst mam labradorko, ona vse poje  :P

Tudi moj ima sindrom labradorca. ::)

Jabolka, banane, papriko, olive, bučke, korenček, jajčno lupino, drobtine kruha,... vse posesa, enkrat sem mu poturila motovilec, sicer ni bil najbolj navdušen a požrl je vseeno, tablete mu za trikce poturim, praške pa kar sam poliže s tal. Ampak teh stvari ne dobiva veliko (npr. za delo imava res samo brikete), samo če kaj slučajno ostane ali pade na tla. Mini kanta za biološke smeti. ;D



Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 31 Januar 2016, 21:38:27
Tudi moj ima sindrom labradorca. ::)

Jabolka, banane, papriko, olive, bučke, korenček, jajčno lupino, drobtine kruha,... vse posesa, enkrat sem mu poturila motovilec, sicer ni bil najbolj navdušen a požrl je vseeno, tablete mu za trikce poturim, praške pa kar sam poliže s tal. Ampak teh stvari ne dobiva veliko (npr. za delo imava res samo brikete), samo če kaj slučajno ostane ali pade na tla. Mini kanta za biološke smeti. ;D

Jajčno lupino? Hahahaha

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 08 Februar 2016, 20:20:01
Hej, sori k sprasujm, sam a kdo kupuje v Dogetu? Kako je kej a je kvalitetn a je drago?  Hvala  ;D

Lp,
Bretonski.pticar

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 09 Februar 2016, 08:03:28
Kot sem zasledila imajo kar nekaj dobrih hran. No Acane nimajo, zato briketov ne kupujem tam. Imajo pa najcenejše svinjske uhlje  :o.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #26 : 09 Februar 2016, 09:19:05
Kako to mislis kepice snega?

Dobesedno. Ali pa naredim večjo kepo in si za nagrado sam odgrizne košček od nje. Sneg je itak v vsakem primeru, ne dobi pa takih količin da bi mu povzročal težave. Pač, tako rad dela na sneg da mu ustrežem in narediva par trikcov.

Mu je pa v bistvu bilokak priboljšek/igra/pohvala samo potrdilo, da je nekaj naredil prav kar mu je pa od vsega najljubša nagrada. Pri psih ni toliko bistveno kako dobra je nagrada, ampak kaj pomeni = da je delo dobro opravil in da je njegov človek s tem zadovoljen.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #27 : 09 Februar 2016, 09:28:17
Priboljški bi tako in tako naj bili pod 10% dnevnega vnosa. Bistvena je interakcija pes-človek. Osnovna hrana ima velikansko vrednost-če jo tako narediš.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 09 Februar 2016, 14:48:20
Kot sem zasledila imajo kar nekaj dobrih hran. No Acane nimajo, zato briketov ne kupujem tam. Imajo pa najcenejše svinjske uhlje  :o.

Hvala Resa, pri njih sem ravnokar kupila priboljške, furminator in torbico za priboljške. Morem rečt super trgovina in prodajalka.

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 09 Februar 2016, 14:49:56
Priboljški bi tako in tako naj bili pod 10% dnevnega vnosa. Bistvena je interakcija pes-človek. Osnovna hrana ima velikansko vrednost-če jo tako narediš.

Ja se strinjam s tabo. Je pa res, da težje treniraš s hrano, ki jo pes ne mara, kot tisto ki jo obožuje.  ;D

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray