vnetje trebušne slinavke

jsta · 2054

jsta

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 31 Januar 2016, 12:02:40
Pozdravljeni,

moj kuža preboleva vnetje trebušne slinavke, še vedno ni ravno vredu, nima preveč apetita, skoraj brez energije..zanima me če je kdo imel že takšne izkušnje? Koliko časa se potrebuje za okrevanje in kaj je potrebno paziti? kaj priporočate glede prehrane?

Hvala in LP



aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 31 Januar 2016, 17:34:38
Priporoča se manj mastna hrana. Mogoče bi bilo fino za začetek tudi brez OH, da je slinavka čim manj obremenjena. Jst bi za začetek hranila samo pusto meso (kuhano ali surovo). Kaj ste pa do sedaj hranili?



jsta

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 31 Januar 2016, 17:52:00
Do zdaj je jedu mokro hrano iz konzerve in brikete bolj malo, pa večkrat tudi kakšne hrenovke,meso,...mogoče je bilo to tudi krivo :( situacija je takšna da od srede do danes ni nič jedel, dobival je infuzijo...danes sem mu dala brikete, res malo useh jih je lahko bilo 15 ( ki mi jih je veterinar dau, neke nizkokalorične), pa je use izbruhau...klicala sem veterinarja pa je reku da je to čist normalno, in sm mu potem skuhala juho da je usaj tisto malo pojedu.



aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 31 Januar 2016, 18:05:48
Ugotoviti boste mogl kaj mu je nadražl slinavko. Če se je to zgodilo prvič. Lahko poskusite kakšno pusto meso malo pokuhati (piščančja prsa, zajčje meso). Izogibajete se svinjini ker je mastna. Kakšne brikete in konzerve pa hranite? Nekateri dodajajo pri pankreatitisu tudi prebavne encime. Žal z dodajanjem tega prehranskega dodatka nimam izkušenj. Mogoče je za povprašati veterinarja. Je pa nujno potrebno hraniti večkrat na dan in majhne obroke.



jsta

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 31 Januar 2016, 18:30:27
Ja to se je zgodilo prvič. Do zdaj smo ponavadi kupovali hrano v konzervi grancarno in brikete pa od hills, kar smo večkrat našo hrano dali so ble kakšne hrenovke, pašta, meso...Mogoče pa veste kako dolgo je okrevanje te bolezni? in ali se to lahko ponovi?



aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 31 Januar 2016, 19:17:40
Velika verjetnost je, da se ponovi. Mislim pa, da je vse skupaj zelo odvisno od vaše pazljivosti, s čim boste hranili psa. Koliko časa traja zdravljenje nebi vedla. Jst bi v takem primeru psa ves čas opazovala kaj mu paše od hrane in kaj ne. Če mu nekaj povzroča prebavne težave bi se temu izognila, predvsem pa naj se ne hrani psa, ki ima občutljivo prebavo, s hrano za ljudi. V tej hrani je sol in začimbe, ki dražijo prebavila. Pazite tudi na težo psa da ne bo debel. Tudi določena zdravila lahko povzročijo vnetje, tako da je tudi tukaj potrebno paziti. Je pa ogromno napisano o tem tudi na tujih internetnih straneh, kjer imate napisano kaj bi lahko bil vzrok vnetja.