IZJAVA, DA ŽIVAL V KRAJU ROJSTVA NI BILA V STIKU Z DIVJIMI ŽIVALMI...

Majčika · 5819

Majčika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Pozdravljeni!
Po vsej verjetnosti bomo psičko nabavili na Hrvaškem. Sem že prebrala kakšne dokumente potrebujemo, da jo bomo lahko pripeljali domov. Bila sem že tudi pri veterinarju, pa ni našel obrazca za izjavo, da žival v kraju rojstva ni bila v stiku z divjimi živalmi, ki bi lahko bile izpostavljene okužbi z virusom stekline. Obrazec sem iskala tudi na spletni strani Uprave RS za varno hrano..., pa je ne najdem. Ima mogoče kdo izmed vas to izjavo oziroma mi lahko prilepi link do nje.
Hvala v naprej in lp

Življenje je lepo, če ga živiš:)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
A ni to zraven na obrazcu, ki ga izpolni veterinar pred izvozom? (včasih je bilo)


MANDY

  • Gost
Odvisno od veterinarja, ker izjavo itak podpiše lastnik oz vzreditelj.
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/SL/TXT/?qid=1414413303053&uri=CELEX%3A32013R0577



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Pri naših mladički, ki so šli v tujino, je veterinar to napisal ročno-vzadaj v potnem listu, poštemljal, podpisal in dopisal datum. Vse je bilo ok. Obrazca za to, pa mislim, da ni...

lp




Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
A ni tako, da če iz Hrvaške uvoziš mladiča mora Hrvaški veterinar napisat izjavo/obrazec, ne Slovenski? Poskusi Hrvaškega veterinarja kontaktirat ali pa naj to uredi vzreditelj. 

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Naš je iz Hrvaške, pa smo imeli slovensko izjavo. Kdo je pa napisal, pa ne vem več ...



Majčika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Keka, hvala. Sem našla na tej povezavi, je skrito med tekstom.
Včasih je bilo dovolj, da se izjava napiše kar v eno rubriko (ne vem točno katero) v potni list. Po novem pa je ta obrazec, ki ga izpolnim in podpišem sama.
Bodite lepo.

Življenje je lepo, če ga živiš:)


Andea

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Majčika, tudi sama se odločam za nakup psa na Hrvaškem. In sicer me zanima, ali boste vi že navedeni kot lastnik psa v potnem listu? Kaj pa priporočate drugi? Bojim se namreč, da bi imeli vse ustrezne papirje, ampak še vedno bi nekaj manjkalo.
Pa še to, če kupim psa na Hrvaškem za sebe, ali gre to za komercialni ali nekomercialni premik?



Majčika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Naš veterinar pravi, da moram biti jaz navedena kot lastnik psa v potnem listu. Psiček mora biti tudi čipiran. Glede nakupa psa zase, pa mislim, da gre za nekomercialni premik. Nisem pa sigurna.

Življenje je lepo, če ga živiš:)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Nekomercialni je, ja.



Andea

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Majčika, a si že šla po psa?



Majčika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Sprememba načrtov. Po obisku vzreditelja na Hrvaškem, smo si premislili. Odločili smo se za vzrediteljico iz Slovenije. Imeli smo namreč več variant.

Življenje je lepo, če ga živiš:)