Kdaj jih še peljete lulat?

Nika · 6294

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
: 26 Februar 2016, 07:50:13
Kdaj peljete/spustite svoje odrasle pse nazadnje zvečer lulat in kako dolgo potem ponoči držijo?

Skrbi me, ker mojemu zvečer (okrog 8,9) sploh ni za ven it, če pa ga že spravim se pa kar v brezveze šeta in mu sploh ni za mehurja praznit. Če mu ukažem sicer dvigne nogo in spusti par kapljic, ker ve da lahko potem noter leti. Zadnji sprehod imava še po svetlem, tako da drži potem 12-14 ur do zjutraj, ko se mu tudi ne mudi preveč ven in spi dokler se ne zrihtam.

Koliko je možnosti, da ga čist res ne tišči, da nima polnega mehurja in da s tako dolgim držanjem ni nič narobe?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 26 Februar 2016, 08:14:16
Tudi midve se po svetlem sprehajama. Po potrebi z briketom pred nosom je ob cca 20-21h zadnji wc pred hišo, čez teden je jutranj wc po moji budilki okoli 6h, za vikend, pa po njeni okoli 7-7.30h ....Sicer se je prepogosto dogajalo, da je bila budnica ob 4h zjutraj  ::)

Je pa res, da je moja sterilizirana, mogoče igra vlogo glede mehurja? Pa še jzadnje jesti dobi ob 21h. Dolgo zadrževnja ni zdravo, ne. Ne pri ljudeh, ne živalih. JBG bakterije se dlje časa zadržujejo.

Mogoče ga pa res ne tišči? Če se mu ne ljubi več kot par kapljic spustit.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 26 Februar 2016, 09:32:02
Jaz mojo zadnjič zvečer peljem med 9 in 10, in greva na en tak krajši 10min sprehod. Potem pa zjutraj okoli 8 ure, če delam dopoldan potem greva okoli 7, če je slučajno kaj prej pa samo čudno gleda.  :D



fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 26 Februar 2016, 10:53:46
Jaz mojega zvečer ob pol desetih/desetih (včasih celo prej) spustim na vrt, si vzame kakšnih pet minut, gre malo okrog hiše, se polula, gre še kakat če je treba. Zdrži precej dolgo, običajno ga zjutraj spustim ven ob 8h pred zajtrkom, med vikendi pa spi tudi do desetih in ko se zbudi takoj ven. Če slučajno pozabim nanj, ko si delam zajtrk, me pa spomni tako da se postavi pred vrata, cvili in pocepeta s tačkami.
Se mi je pa tudi že zgodilo, da je moral sredi noči ven in je potem cvilil, dokler nisem vstala in ga spustila na vrt.



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #4 : 26 Februar 2016, 12:09:06
Jaz mojo peljem lulat najkasneje okrog pol 9, 10, pa jo zjutraj pustim najkasneje do 9. Če pa gremo bolj pozno na sprehod, tj. okrog 6, pol 7 in takrat lula, potem pa na tistem krogu pred spanjem za lulanje ne lula in drži do zjutraj.

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 26 Februar 2016, 12:45:33
Moja dobi večerjo, ko se dobro stemni, torej zdaj med šesto in sedmo, potem pa, preden grem spat, jo še spustim ven za lulanje, to je med deveto in deseto zvečer. Zjutraj jo spuustim ven pred službo, to je okoli pol sedmih, med vikendom pa okoli sedmih. Včasih je hecna, sploh, če dežuje, me samo čudno gleda, se preteguje in zeha, pride samo do vrat, ven pa nikakor stopiti... :) In je treba kar nekaj spodbude, da stopi tistih par korakov na dež in se polula (in me medtem gleda s tistim pogledom "oh, kako znaš težit..."), potem pa hitro hitro nazaj na suho!



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #6 : 28 Februar 2016, 07:52:09
Imamo zgleda podoben sistem.

Mi je pa zanimivo, da se je javila le ena lastnica samca, zgleda samičke prevladujejo na forumu  :)



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 28 Februar 2016, 11:29:18
Imam 6,5 starega samca in 9 mesecev starega samca.
Oba gresta ven okrog 9, pol 10 zvecer in opravita malo in veliko potrebo. Kar dosti polulata...
Nato pa zjutraj cez teden med 6 in pol 7, ob vikendih pa tudi ob 9 zjutraj.
Ce bi ju pustila, bi sicer zdrzala 12-14 ur, ampak se mi zdi, da bi se mucila, ker vsakic ko gremo ven, kar dosti ven iz sebe data ;)

Bulldogs... And nothing else...


Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 29 Februar 2016, 13:43:21
Okoli 22h, ampak pošast mala je v vsakem primeru pokonci med 6.30 in 7.30, ne glede na to, a je delovnik al vikend  >:D
Pa ne da ne bi zdržala še kakšno uro... njej se pač dogaja in bi rada v lajf  >:D



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 29 Februar 2016, 14:06:03
Evo, lastnica dveh samcev - zadnjič gresta lulat tik preden gremo spat, se pravi v povprečju okrog desetih. Sta se tudi navadila na besedno zvezo "gremo lulat, pol pa pančkat" in jima je čist jasno, da gremo samo en manjši krog do grmičkov in potem nazaj. Kadar te besedne zveze ne uporabim, se mi zdi, da se malo "šparata" - na daljših sprehodih drugače prehitro zmanjka sredstev za komunikacijo ;)
Do zdaj se mi je ene trikrat in štirikrat zgodilo, da je starejšega res konkretno tiščalo - to je pokazal tako, da se je vzpenjal po steni in hodil od mene do vrat ter potem zunaj s konkretnim curkom lulal več kot minuto skupaj brez da bi spustil nogo na tla.
Kolikor vem se cel prebavni in urinarni trakt v mirovanju upočasni, tako da čez noč odrasel pes lahko zdrži brez lulanja, če je zdrav in ga še ne matrajo starostne tegobe.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #10 : 29 Februar 2016, 15:36:59
konkretnim curkom lulal več kot minuto skupaj brez da bi spustil nogo na tla.

Moj pri fejst tiščanju na punčko lula  ;D

Fora pri njem je, da je še od zime navajen na to zadnje lulanje in v bistvu hoče ven iz navade, se pa zunaj spomne da ga ne tišči in bi šel nazaj noter. Če greva malo dlje hodit kot do prvega grma zato da bi se ja polulal, se me pa tišči "dej me čohi". Če bi vas bilo več takih da vam pes po 12 ur ne bi lulal, ker ga ne bi tiščalo, se ne bi sekirala, tako bom pa očitno morala mal ure za ven spremenit.



fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 29 Februar 2016, 17:31:56
Moj pri fejst tiščanju na punčko lula  ;D

Vem, da sledeče ni za sem, ampak ko je bilo ravno omenjeno ...  :-[ Moj vedno počepne, ko gre lulat, nisem ga še videla dvignit tace. Sicer me nič ne moti, ker se tako enkrat za cel sprehod izprazni in ni potem želje da bi polulal vsak vogal. Ampak me vseeno zanima, če pozna še kdo takega samca, ki to počne in če je v vse v redu s tem, ali zna biti kakšna težava?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #12 : 29 Februar 2016, 18:26:43
Tisti, ki so bili mladi kastrirani pogosto nikoli ne dvignejo noge. Ni nagona, ki bi jim povedal da jo morajo  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 29 Februar 2016, 18:51:27
Vaški, nekastriran, španjel miks, nežne sorte pes, lula z obema tacami na tleh. Ima približno 2-3 leta. Moja, kastrirana, 9 let....dviguje taco večino časa, včasih počepne, včasih v počepu dvigne eno taco....največkrat pa kar lepo kot večina samcev. Samo curka ji ne nese postrani  8)


Evo današnji primer pa je tak....Zadnji vc je bil ob 22h....zjutraj se ji ni dalo ven in je penzionista šele ob 11h ruknila za wc.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 29 Februar 2016, 19:26:43
Moj samec pride sam prosit za ven mogoče šele po kakih 15 urah.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #15 : 01 Marec 2016, 09:40:41
Take rabim  ;) Moj še sploh enkrat v življenju ni prosil za lulat, pride pa povedat da ga kakat

hehe čara, tudi naša v deževnem vremenu ne rukne našega penzionista pred 11  :D



majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 01 Marec 2016, 12:44:11
Ja, Nika, zadnje dni opažam, da v tem dežju moji nikakor ni do "nepotrebnega" izhoda v mokro travo. Zvečer pred spanjem (okoli desetih), ko jo običajno spustim zadnjič ven, po vztrajnem prigovarjanju sicer zleze na prosto, ampak se po treh korakih obrne in smukne nazaj noter, ne da bi se polulala - toliko da neham težit  :) Očitno ji že ni sile! Potem sem se bala, da bo zjutraj ali ponoči zato kriza, pa sploh ni. Torej je čisto prostovoljno in očitno brez težav zdržala brez lulanja od cca sedmih zvečer do pol sedmih zjutraj.

Je bila pa včeraj zjutraj hecna: jo pred službo spustim ven, kar konkretno je padal dež, pa se je na hitro polulala, za kakanje pa imava "rezerviran" poseben kot dvorišča, ki seveda pač ni pod streho. Nikakor se ni mogla odpraviti tiste 3 metre naprej po mokri travi, ampak je počepnila tik ob fasadi, da je bila še pod napuščem, in seveda spustila klobasico na tlakovce... >:( >:( Niti je nisem mogla kregat, ko sem se ji tako smejala! :) :)

Zanimivo mi je, da se nikakor ne more odpraviti na dež zjutraj ali zvečer po tem, ko je že bila nekaj časa v postelji, medtem ko sicer obožuje vodo in če ji le dovolim, nori po vseh lužah, jarkih in potokih ne glede na vreme in zunanje temperature!



Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 01 Marec 2016, 22:29:19
Tudi jaz imam samca - sicer zelo aktiven in živahen, ampak zjutraj ful rad dolgo spi... Zadnji izhod imamo nekako od 20h do 22h zvečer, odvisno od situacije, zjutraj pa počakamo da se gospod vstane  ::) kar je ponavadi okrog 9h, če je kdo dopoldan doma da ga potem ven pelje. Tako da je skoraj vedno več kot 12 ur vmes, pa se mi zdi, da če bi ga tiščalo bi se prej vstal in bil nemiren.
Če nobenega ni in morava it lulat pred službo (okoli 7h), se obnaša kot užaljen otrok ki ga zbudiš za v šolo in gre potem direkt nazaj spat  :D



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 08 Marec 2016, 11:25:22
Jaz mojega tudi ob polnoči peljem ven če sem še pokonci pa gre potem spet lulat ko se zbudi. Če pa noče ven pa lahko nenormalno dolgo drži urin. Zadnjič sem ga na primer ob 9ih zvečer peljala naslednji dan mi pa do enih popoldne ni hotel iz hiše ker je deževalo.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.