Kuža star 4 mesece renči na druge pse

eri · 3126

eri

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 01 April 2016, 12:43:30
Pozdravljeni.

Prvič sem na tem forumu in upam, da mi boste lahko s kakšnim nasvetom pomagali.
Imamo 4 mesece starega mešančka med nemškim špicem in labradorcem. Seveda, lušten, nagajiv, problem pa nastane, ko ga peljemo na sprehod in ko vidi psa, začne lajat brez prestanka in renči. Se ustavimo, da se povohata, naš kar renči in laja, ga primem za ovratnico in v tisti jezi na hitro premakne glavo kot da bi me hotel ugriznit.
To hčerko moti, seveda mene tudi, res ni fino. KAko rešit ta problem? Na kakšen način?

In še: če nekaj odnese v gobcu, recimo čevelj, noče priti nazaj, ko ga kličemo, ampak zdirka s čevljem v gobcu. Gremo za njim, on še bolj teče od nas, res prav nagaja. Kako pa ga to naučimo, da ne uide, da pride nazaj?

Še enkrat hvala.
Eri



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 01 April 2016, 12:51:32
Za prvi del. Tako odreagira, ker se počuti ogroženega.
Drugi del-vi ste šlampasti. Psa na povodec (lahko 10M), veliko igre s psom, polni žepe hrane.

Zapomnit si je treba psi počnejo to, kar se jim splača.

V glavnem pa h kvalitetnemu inštruktorju, ki vas bo naučil kako se s psom ravna, kako ga vzgajat.

Če poveste iz katerega konca SLO ste, pa vam morda kdo lahko predlaka kako šolo oz. inštruktorja.

Dokaj lepa knjiga je tudi od Sabine Stariha pipan- Vzgojimo psa učinkovito, a prijazno.
Tukaj je seznam puppy videov od kikopup Ima jih sicer še cel kup http://dogmantics.com/puppy-training/

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 02 April 2016, 19:11:11
Vsak pes bi moral it skozi osnovno socializacijo v mali šoli. Brez izjeme. Potem takih vprašanj na forumu ne bi bilo. Kako psa naučit se ne da napisat, ker vsak pes reagira nekoliko drugače. V pasji šoli pa naučijo lastnika kako mora delati s psom.
Eri, brez zamere, ampak prej boste šli v šolo, manj škode boste naredili pri osnovni vzgoji.