Maltežan problemi

loveme · 4610

loveme

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 09 April 2016, 21:38:12
Imamo maltežana(star eno leto) pri prejšjih lastnikih je imel v stanovanju plenično podlago in je lulal kadar je hotel in bil je spuščen ni bil vzgajan hrano je imel cel dan na razpolago.

Sedej sem ga prevzela jaz :Dan poteka nekako takole vstanem prb ob 3.30 greva na sprehod 10-15minut toliko ,da se polula in pokaka.Potem prideva domov dobi hrano jaz grem pod tuš potem se začnejo prve težave  na vsak način mi hoče vzet copat (čutim kakšen zobek sem in tja )podivja med igro občasno ugrizne na ime se ne odziva.Potem  ga ulovim dam v kletko (notri ima odejo hrano igrače  vodo-plenično podlogo je uničil že 2x)zato vsak dan peremo polulane odeje.Nekje ob 7 ga nekdo od domačih pelje na travo ,da se polula in pokaka.Čez prb 5 ur ga drug od domačih pelje ven in ga ima spuščenega  jaz pa ga peljem ven ko pridem domov še ob 15tih in ob 19 na vseh sprehodih se polula in pokaka)ob 20 tih moram spat in ga dam v kletko kjer počaka brez težav.Če smo doma je kuža spuščen v dnevni sobi ima plenično podlago na katero se zjutraj polula
Ali so plenične podlage smislene?
Koliko sprehodov na dan naj imava kako dolgi naj bi bili?
Kako ga naj odvadim grizenja?
Kako naj ga navadim odpoklica?
Kako naj ga navadim osnovnih ukazov sedi zna ampak to upošteva samo doma.Verjetno je rešitev pasja šola ampak imam zelo nepredvidljiv delovnik in ne vem če bom vedno lahko šla z njim v šolo



_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #1 : 11 April 2016, 11:56:18
Psa ne peljete zjutraj ven ?

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


loveme

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 12 April 2016, 16:25:23
Zjutraj greva ven 10-15 minut in se polula in pokaka.Ampak se polula preden sploh prideva ven.



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 12 April 2016, 20:26:46
Jaz ti sicer v globalu ne znam najbolje pomagat, ker bi pri teh težavah najbolj pomagala pasja šola - obstajajo tudi individualni tečaji, prilagojeni tvojemu urniku. Bi pa v boks na polovico dala časopisni papir, mogoče se bo raje tam polulal, namesto na deko.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 13 April 2016, 07:44:49
Najprej veterinar, potem pa trening sobne čistoče. V začetku 1x na uro na wc-v naročju, kadar se s psom aktivno ne ukvarjaš-v boks. Predhodno naj zunaj opravi wc. Podobno kot pri mladiču. Oz. mogoče ne bi bilo potrebno tako pogosto, ampak na 4 ure pa že-v naročju do trave! Jaz se ne bi šla scanja na časopisni papir. Ampak na travo. Spodaj plenično podlogo, čez pa travo.

Za vse ostalo pa kvaliteten inštruktor, ki vas bo opozoril na vaše napake pri vzgoji psa in vam razložil kako pes dojema svet.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


loveme

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 15 April 2016, 21:43:53
Zdaj sem začela v tej smeri ...psa zjutraj nesem ven (ne stopi na tla in se šele zunaj polula)na odejico manj lula  oziroma zdrži dokler ne pride ven.Vse odejice in posteljice redno peremo boks in  po tleh pomivam z kisom in vodo razmerje 1:1.(Tam kjer se je polulal sem pomila z kisom in vodo in se na to mesto ni več polulal)smo poizkusili tudi plenične podlage na polovici kletke pa jih je uničil.Osnovnih vaj (sedi lezi...)bi ga rada naučila z klikerjem.Se  bom pa pozanimala o možnosti inštruktorja kuža je pri nas dobre 14 dni ampak se vidi da gre na bolje