Sušena pljuča kot priboljšek

Majčika · 9045

Majčika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
: 11 April 2016, 21:19:45
Na blogu Alfakan sem našla recept za sušena pljuča, ki jih lahko uporabljamo kot priboljšek oziroma jaz bi jih uporabljala kot nagrajevanje pri šolanju. Je že kdo poizkusil s tem? Predvsem me zanima, če povzročajo kakšne prebavne motnje (mislim zlasti na drisko).

Življenje je lepo, če ga živiš:)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 12 April 2016, 08:28:31
Če pes še ni jedel, poskusiš z majhno količino. Zdej pa, če je moje znanje pravilno so pljuča organ. Se pravi do 10% dnevne prehrane, tako kot jetra, srce, ledvice, vranica in ostala drobovina.

Jaz sem recimo-dokler je bila osnovna hrana briket, za potrebe treningov imela pol vlažne brikete (v eno "tuperwavare" ali podobno posodo, sem nasula dozo briketov, dodala 10% vode in čez noč v hladilnik. Je na trenungu šlo lažje po grlu in manj je bilo žeje vmes...Zdaj pa, ko ima madam čedalje bolj občutljiv želodec in vedno večji problem z iskanjem optimalnih briketov (oz. so pri nas težko dobavljivi, niso vedno na zalogi). Sem si malo prebrala o prehrani in začela sama pripravljat večino obrokov. In tako sedaj za potrebe treningov uporabim ali mleto meso z zmleto zelenjavo ali pa kako kvalitetno konzervo v tubi ( http://jogini.com/?product=tuba-za-priboljske&lang=sl ), in nekaj sušenih ribic, naravnih priboljškov, sušeno meso (tam do 10% dnevnega obroka so priboljški).

Nisem pa še kje staknila pljuč. Se jih ne bi branila. Moram it v mesnico pogledat.

Aja tistih 10% preračunaš...dnevna doza svežega futra je za psa 2-3% od njegove telesne teže

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 12 April 2016, 10:48:05
Eni štejejo pljuča pod mesni del obroka eni pod organe. Tako da pri pljučih ni nekih pravil kot kaj jih boš hranil, itak pa to tukaj ni važno, ker verjetno ne hranite surovo in bi jih uporabljali samo za nagrajevanje. Eni jih sušijo v pečici, jaz jih včasih sušim kar v hladilniku cca. 1 teden, ker pečica je še vedno na nek način toplotna obdelava mesa. Če jih sušim v pečici, jih dam na 50 stopinj za ene 5 ur, da se vse skupaj suši in ne peče.

Poskusite za začetek manjšo količino, da boste videli kako jih bo vaš pes prenašal. Kakšen procent boste pofutrali, je za vas vseeno če ne hranite izključno surovo.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3 : 12 April 2016, 11:57:31
čara, srce v prehrani šteje bolj kot meso in ga je torej lahko več kot le 10% (rit ne bo eksplodirala tako kot recimo pri jetrih ali ledvicah). V mesnicah je ponavadi kot del drobovine in kot tak cenejši od ostalega "pravega"mesa. Povej, da bo za psa (=ceneje) in se pozanimaj katere dneve stran mečejo/poteče rok - ponavadi je to ob petkih pred vikendom, kar pomeni da ob četrtkih, sploh proti večeru dobiš ogromno robe in to ne le drobovino.

Ko se bo kdo lotil sušenja pljuč, toplo priporočam da jih na konce nareže še rahlo zmrznjene, gre dosti lažje.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 12 April 2016, 12:12:20
Ja, točno to delam. Lovim pred rokom in klavniške odpadke :)  Pri zelenjavi podobno (dokler pač naš ne bo vrt ne bo obrodil, zdaj samo šparglje zobamo). No, če pa pri srcu rit ne boeksplodirala pa super, ga bom več vklučila naenkrat, brez sekerancije.

Tak zdaj pa samo še eno dodato skrinjo, manjšo, pa bo :) trenutno vsak teden pokupim nekaj mesa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 12 April 2016, 13:56:33
Srce je mišica in se hrani pod mišičnino in ne organe.



Majčika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 12 April 2016, 17:11:05
Hvala ženske za pomoč. Bom poskusila najprej malo, pa bomo videli. Sicer sem najprej mislila nagrajevati kar z briketi, ki jih bo jedla, saj so šnavcerji zelo ješči, pa mi je vzrediteljica svetovala, da naj bi bilo nagrajevanje z nečim boljšim npr. hrenovke, poli... (to mi pa nekako ni všeč), zato razmišljam o kakih bolj naravnih zadevah.
Ma, bomo videli. V teoriji se mi vse sliši super, kako bo pa praksa bova pa videli. 
Še samo 11 dni, pa bo mala doma ;D

Življenje je lepo, če ga živiš:)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 12 April 2016, 17:23:43
Hihi. Alfakan in tudi nekaj drugih svetujejo obratno. Priboljške vstran, pa delat na osnovno hrano. Je pa res, da če bo pa doma v skledo in zastojn dobil brikete, jih med treningi iz roke ne bo zadosti cenil. Zato je fajn vse pofutrat iz roke, pa čeprav ne delaš nič drugega, kot futraš iz roke in se mogoče za korak premakneš nazaj in ti pes sledi.

Kam pa pridemo, če bi pes na treningih pojedel za celo hrenovko in sira. V prdečega pujsa.  ;D  Jaz sem razne dobrote (sir, hrenovko, etc...) Uporabila za ekstra super opravljeno zadevo, ko sem vaje selila v težje okolje. Težja je za psa-boljša je nagrada.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Majčika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 12 April 2016, 17:34:14
Ja, priporočila za hranjenje iz roke sem ravno na Alfakanu pobrala. Greva pa tja tudi v šolo.

Življenje je lepo, če ga živiš:)


neznalec

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 12 April 2016, 19:05:00
Za osnovno delo pri šibkih motnjah ali brez njih je hrana ok (če jo pes dojema kot nagrado), pri večjih motnjah pa je smotrno uporabiti kaj boljšega (kaj to je, precej odvisno od psa) - ko sem pri svojem delal odpoklioc pri divjadi ipd. so bila v igri surova jetra ... precej ogabno, ampak mojega takrat briketi, kupljeni priboljški in niti doma sušene zadeve niso zanimali (pljuval ven ... ) . Sicer pa, vsaj po mojih izkušnjah, Alfakan uporabo bolj cenjenih nagrad priporoča, a ne čistem začetku učnega procesa. Takrat je bila striktno osnovna hrana + delo brez motenj.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 13 April 2016, 05:46:13
Prosim za 2 pojasnili, glede teh sušenih pljuč;
1) jih narežete preden se jih prične sušiti ali po "obdelavi"? In v tem, drugem primeru - ali se "drobijo" pri rezanju?
2) koliko kaj smrdi ta zadeva? Ker po žepih takih dišečih stvari ne bi ravno valjala....  :-\
Hvala!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #11 : 13 April 2016, 06:44:36
V ta namen imam jaz nekaj hlač, trenerk, ki so namenjene za pasje sprehode in treninge. Morda niso najbolj lepe (posilnjene in blatne in ne dajem jih sproti prat), opcija ti je brezrokavnik za treniranje in še ena opcija-torbica okoli pasu. :) Edino kar ne priporočam, je dajanje hrane v vrečke, ker potem traja celo večnost, da ti psa nagradiš. Je že vse mimo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 14 April 2016, 10:35:55
Tudi jaz jih sušim, kot tudi ostalo drobovino. Pljuča nekateri hranijo kot meso, prav tako srce. So pa pljuča lahka, dietična.
Nekje sem prebrala, mogoče ravno Alfakan, da jih prej kuhajo, jaz ne.
Fino je, da so pomrznjena, potem gre rezanje super. Jaz pol koščke do konca odtajam, da se odcedi. Sušim bekaj ur v pečici na 50 stopinj. Potem pa nad kamin čez noč, super suhi, nič se ne pokvarijo. Shranjuješ v papirnati vrečki in ne v zaprti posodi ali v hladilniku, bo splesnelo.
Ja pri sušenju je vonj, za nekatere lahko smrdeč.