Psi tipa Bull

*matei* · 44528

AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 04 Avgust 2005, 18:25:29
Sw€€tk@N !,

1. kakšne veze pa imajo tukaj kognitivne spodsobnosti?

2. prosim te, popravi me in dovoli, da se še ostali tako poučimo o pibullih, pa ne lepi celega posta, saj verjamem, da so ga zainteresirani prebrali, ampak podaj ARGUMENTIRANO svoje mnenje in če sem še zelo daleč od poznavanja pasme, me prosim napoti na pravi naslov.

3. žal drugih združenj rejcev razen APBT-ADBA in UKC ne poznam, bi pa ti bila hvaležna, če izpolniš svoje poslanstvo, ko si se na forum prijavil in napiši kaj več kot en stavek ter NAS INFORMIRAJ. zame so te krovne organizacije pač na tem polju avtoriteta, če pa je še kakšna, pa jaz ne vem, bi ti bila hvaležna, če bi mi jo vsaj navedel.

4. zelo rada bi vedela malo več o Irish bullterrierju. ni treba zgodovine, predstavi nam pasmo, pa kako slikco prilepi. mene ni sram priznati, da tega psa ne poznam. pa kakšen link, vseeno kateri jezik, doma obvladamo jezike iz A in B jezikovne skupine Evropske skupnosti.

lp, dada



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #31 : 04 Avgust 2005, 23:29:35
Jaz pa imam doma "pitbull prinašalca". Hahahahaha  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ti roko odgrizne pol pa nazaj prinese? ;D



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #32 : 04 Avgust 2005, 23:35:26
Sw€€tk@N !,

1. kakšne veze pa imajo tukaj kognitivne spodsobnosti?

2. prosim te, popravi me in dovoli, da se še ostali tako poučimo o pibullih, pa ne lepi celega posta, saj verjamem, da so ga zainteresirani prebrali, ampak podaj ARGUMENTIRANO svoje mnenje in če sem še zelo daleč od poznavanja pasme, me prosim napoti na pravi naslov.

3. žal drugih združenj rejcev razen APBT-ADBA in UKC ne poznam, bi pa ti bila hvaležna, če izpolniš svoje poslanstvo, ko si se na forum prijavil in napiši kaj več kot en stavek ter NAS INFORMIRAJ. zame so te krovne organizacije pač na tem polju avtoriteta, če pa je še kakšna, pa jaz ne vem, bi ti bila hvaležna, če bi mi jo vsaj navedel.

4. zelo rada bi vedela malo več o Irish bullterrierju. ni treba zgodovine, predstavi nam pasmo, pa kako slikco prilepi. mene ni sram priznati, da tega psa ne poznam. pa kakšen link, vseeno kateri jezik, doma obvladamo jezike iz A in B jezikovne skupine Evropske skupnosti.

lp, dada

Ne rabim argumentirat, moja beseda velja.

Kar se IBT-ja tiče je tko nekak, glava od SBT-ja, telo od delovne morda težje borbene linije APBT-ja, tak je vsaj meni najbol všeč......



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #33 : 05 Avgust 2005, 09:47:38
Ok moja osebna izkušnja:

Živim v velikem naselju, kjer je ogromno psov tipa bull, eni so jim podobni samo na daleč, drugi dejansko pripadajo kateri izmed pasem. In za vse res dejansko uporabljajo ime Pittbull, ne glede na to kateri vrsti bully-ev so najbolj podobni.
Ampak tako poimenovanje pripisujem nepoznavanju pasem, ker še vedno velja, da so Pittbulli tisti, ki se jim zaskoči čeljust, imajo široko glavo in ... ja so konec koncev taki kot jih je opisal Sw€€tk@N.

Nikakor pa se ne strinjam z tem, da je takšno poimenovanje pravilno, saj se vse pasme tlači v isti koš, nevarnih, agresivnih, tistih ki jedo otroke ( točno tako se je izrazila ena gospa, ko je videla gospoda, ki je šel na sprehod z AST-jem :o). Pomoje bo potrebno narediti še ogrooooooooooomno na osveščanju ljudi o bull pasmah in jih popredalčkati tako kot je treba, to je pa seveda mogoče samo tako, da jih ljudje, ki ste lastniki teh pasem sami predalčkate tako kot je treba. Saj ljudje sploh ne vedo da obstajajo tudi AST-ji in SBT-ji, ker so vsi enostavno na kratko PittBulli. 

Lp nina




*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #34 : 07 Avgust 2005, 17:32:03
Zakaj bi osveščali, manj kot je bull pasem po sloveniji, bolje je....



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #35 : 07 Avgust 2005, 22:14:07
Zakaj bi osveščali, manj kot je bull pasem po sloveniji, bolje je....

Sorry ne razumem zakaj bi bila to boljša možnost kot osveščati? Itak pa popularnost bulliyev pri nas strmo raste, žal je večina takih, ki se želijo samo postavljati z psom in niti ne vedo kaj imajo na drugi strani štrika.

Lp nina



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #36 : 07 Avgust 2005, 23:25:30
Ja no, pa od kdaj si jihj omišluje tolko lludi?...od takrat ko so začeli širiti kako fajn pes je to, čist prijazen..nasledni ZP.....niti ne.....tako se najde vedno več takih ki imajo bull pasmo zato da se postavlajo ali preprosto zato ker jim je pasma v oko padla, res je da so to super psi in oh in sploh, pozabljate pa to da se bull pasmi veliko prej "odpelje" ob nepravilni vzgoji in slej ali prej bo v medijih, da je do tedaj prijazni družinski pes pohabil 2 letnega otroka, ali ušel od doma in pobil 14 psov, kar naj bio se zgodilo v mariboru........bulli so super psi, a le ob dovošnjem poznavanju pasme!!!! 8)



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 08 Avgust 2005, 11:22:36
Ja no, pa od kdaj si jihj omišluje tolko lludi?...od takrat ko so začeli širiti kako fajn pes je to, čist prijazen..nasledni ZP.....niti ne.....tako se najde vedno več takih ki imajo bull pasmo zato da se postavlajo ali preprosto zato ker jim je pasma v oko padla, res je da so to super psi in oh in sploh, pozabljate pa to da se bull pasmi veliko prej "odpelje" ob nepravilni vzgoji in slej ali prej bo v medijih, da je do tedaj prijazni družinski pes pohabil 2 letnega otroka, ali ušel od doma in pobil 14 psov, kar naj bio se zgodilo v mariboru........bulli so super psi, a le ob dovošnjem poznavanju pasme!!!! 8)

Sw€€tk@N, ne bom s teboj razpravljala o poznavanju psov pasme bull, ker je več kot očitno, da si pomešal veliko veliko stvari, od zgodovine, pa razvoja psame itd. ...

mimogrede, psa pasme Irish Bullterrier ni, ne obstaja, nihče nič ne ve o njej, sem malo povprašala v kinološkem društvu, pa so resni in zavzeti kinologi debelo gledali (tudi sodniki in g. Rantaša, velik poznavalec in trener psov pasme bull), pa tudi Google ni našel nič o tej pasmi. pa ne si mislit, da sem povpraševala naokoli, da tebe zabijem, ne, sploh ne, želela sem se samo obvestiti, saj od tebe nisem dobila verodostojnih informacij.
 
bil si naprošen z večih strani, da nam navedeš nekaj linkov, da nam daš kakšno sličico, pa nič...torej sklepam, da si bodisi zelo mlad (čeprav sem zasledila ravno tako zelo malde ljudi na tem forumu, ki pa dokazujejo svojo mentalno zrelost z resnim in odgovornim ter prijaznim pisanjem), bodisi ne poznaš osnovnih pravil komuniciranja. žal! menim, da je smisel pogovorov na forumu, da si izmenjujemo info, ne pa da se gremo "moja beseda velja" ipd. in da smo eden od drugega bolj pametni.

verjetno si opazil, da se na tem forumu resno in argumentirano pogovarjamo (naj navedem samo primer predstavitve "avstralski ovčar"), zato me sedaj zelo jezni, da moram druge gnjavit z naravo pričujočega posta.  res, sorry vsem, da sem off-topic, ampak sem res malo jezna, če se ne spoštujejo pravila dostojnega komuniciranja.

drugo, v MB se ni zgodilo nič od opisanega. če bi se kaj takega zgodilo, bi bila med obveščenimi (že po zakonu!). novica o tem pa bi bila preveč dragocena, da je ne bi pograbili vsi slo mediji, pa še kakšna tiskovna agencija tuje države (če ne že večina). in takšno sejanje nepreverjenih govoric je pasmi naredilo največ škode.
strinjam se, da so to psi, ki zahtevajo drugačno vzgojo (in/ali dresuro) in po mojem bi ena od rešitev bila, da gredo vsi bodoči lastniki te pasme najprej na psihološko evalvacijo, tako da bi se na osnovi psihološkega profila izdalo dovoljenje, ali osebek lahko ima takšnega psa ali ne. 

tretje: vsaj 90% lastnikov pasme bull, kar sem jih do sedaj spoznala, se za psa ni odločilo, da bodo asi, ali da se bodo postavljali, ampak zato, ker jim narava in karakter takšnega psa odgovarja. seveda pa vem, da obstajajo tudi ti, ki se radi važijo, da imajo pita ali amstaffa in ravno zaradi takšnih bi bili potrebni psihološki testi.

četrto: ti psi so zelo prijazni, saj so že "po defaultu"  :) tj. gensko predisponirani, da imajo radi človeka in da se mu čim bolj približajo, prilagodijo ter se nasploh v vsem vživijo v lastnikovo življnje in v njem aktivno sodelujejo. res pa je, da na agresijo reagirajo z agresijo, toda kateri pes pa ne? poglej si, prosim, statistiko ugrizov, torej katera pasma ima na vesti največ ugrizov. boš zelo presenečen!

aja, ZP pa ni čisto tako "easy" pes, sicer pa imata naša admina dva "zlatkota" in bosta bolj znala povedati, kako resno in dosledno je treba delati z njimi.
ne posplošuj, take fore lahko prodajaš na čenča.net, ne pa na resnem kinološkem portalu. s takšnim pisanjem žališ človeka, ki se zelo trudita za to stran in ki žrtvujeja veliko svojega prostega časa, da se mi tukaj pogovarjamo, žališ pa tudi vse nas, ki se trudimo, da bi se en od drugega kaj naučiili.

vse nas bo veliko bolj zanimala predstavitev tvojega psa, kot pa modrovanje, kakšni psi so to in kako jih delimo!

lp, dada



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc

*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #39 : 08 Avgust 2005, 14:56:58
Sw€€tk@N,

drugo, v MB se ni zgodilo nič od opisanega. če bi se kaj takega zgodilo, bi bila med obveščenimi (že po zakonu!). novica o tem pa bi bila preveč dragocena, da je ne bi pograbili vsi slo mediji, pa še kakšna tiskovna agencija tuje države (če ne že večina). in takšno sejanje nepreverjenih govoric je pasmi naredilo največ škode.
strinjam se, da so to psi, ki zahtevajo drugačno vzgojo (in/ali dresuro) in po mojem bi ena od rešitev bila, da gredo vsi bodoči lastniki te pasme najprej na psihološko evalvacijo, tako da bi se na osnovi psihološkega profila izdalo dovoljenje, ali osebek lahko ima takšnega psa ali ne. 


Ja, ok, nism trdil da je res, pač govorice, ki sem jih slišal.....



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 08 Avgust 2005, 15:23:05
glej, eno je če napišeš: IBT in potem to pojasniš kot Irish Bullterrier, potem pa mi daš link pod Irish Staffordshire Bullterrier.

bom šla na site, pa lastnike staffom bom tudi malo povprašala. priznam, da prvič slišim za ta tip bulla in se ti za informacijo res iz srca zahvaljujem.

lp, dada



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #41 : 08 Avgust 2005, 15:35:43
Am..te kratice se nisem jaz spomnil, zasledil sem jo na neki strani, ki pa ne obstaja več, ali pa je samo jaz ne najdem....



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 08 Avgust 2005, 15:40:42
ma, saj je OK, samo jaz sem pač iskala in spraševala o IBT, pa so me vsi debelo gledali.

še enkrat, hvala za link! pa upam, da ne zameriš, ker sem včasih huda teta, samo zlobna res nisem!

lp, dada



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #43 : 08 Avgust 2005, 16:22:36
Tudi tole moje bo malo off-topic, bo pa predvsem informacija in opozorilo vsem, ki na tem forumu sodelujete.

Ne jaz, ne Črt se nimava volje in časa ukvarjat, z kakšnimi nepotrebnimi prepiri z komurkoli, delava predvsem za vas. Midva se želiva naučiti kaj novega in se bova z vašo pomočjo, vi pa lahko preko najinega portala in foruma z širšo javnostjo delite svoje izkušnje, predloge, kritike, članke .. Zavedajte se, da ste Vi na prvem mestu, ker forum ustvarjate Vi, če klepetava sama s sabo to nima smisla, ker se lahko pogovoriva tudi doma.

Sw€€tk@N je bil na svoje neprimerno obnašanje opozorjen, takoj prvi dan ob registraciji zaradi provuciranja v temi ABT, da ne bo kdo mislil, da sva tako obnašanje spregledala ::). Ker pa sva vsakomur pripravljena dati možnost svobodnega izražanja svojih misli in predstav, je dobil še eno možnost in novo temo, v kateri lahko razglablja v problematiki, ki se tiče ubistvu vseh, ki ste z bulliyi povezani na kakršenkoli način že.
Da se mnenja krešejo je popolnoma logično, da se nekateri ne znajo pravilno izražati tudi, važno je da skupaj ugotovimo kaj je nekdo želel povedati, je pa res kdaj pa kaj potrebno vložiti preleto veliko truda v to, da pojasnilo izvlečemo iz pisca.

Aja pa še to, nekatere izmed vas poznam osebno, nekatere upam, bom še spoznala, druge prepoznam po pisanju iz drugih forumov, tako da vem, za skoraj vsakega od vas, kakšno forumovsko preteklost nosite s sabo in kje vse so vas že nagnali. Tukaj vam dajem vsem novo možnost, brez predsodkov, vse kar pa hočem je, da če se greste neko debato, odgovarjajte na zastavljena vprašanje in svoje pisanje argumentirajte (obrazložite!).

------------------------------------------

Zdaj pa naprej o bulliyih.

Sw€€tk@N: stran, ki si jo navedel, navaja še veliko drugih bull pasem, ki pa najbrž niso priznane, to je tako kot če jaz rečem nemški prinašalec, recimo da gre za križanca med NO-jem in ZP-jem.  ::) Vsem tem bull mešanicam bi jaz potem rekla kar Bull Bandogi, pa je problem rešen, vsi imajo bulla v sebi, kateri bulliyi pa so bili mešani pa je spet vprašanje, vsi najbrž izvirajo iz osnovnih-priznanih, bull pasem.


Citiraj
aja, ZP pa ni čisto tako "easy" pes, sicer pa imata naša admina dva "zlatkota" in bosta bolj znala povedati, kako resno in dosledno je treba delati z njimi.

AikVonFlink, več o tem bom na tvojo željo in v branje Sw€€tk@N-u napisala v temo zlati prinašalci. ;)

Citiraj
pa upam, da ne zameriš, ker sem včasih huda teta, samo zlobna res nisem!

Bom kar jaz odgovorila, nihče ti nič ne zameri, rabimo eno tako "teto", ki bedi nad vsem in pove točno to kar misli.

Lp nina






 







AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 08 Avgust 2005, 16:29:39
ojla, carissimi,
ja, sem šla sedaj malo surfat in se obvestit o tej pasmi. kratica je ISBT (in ne IBT) in mislim, da je ta "staffordshire" v imenu tu zelo pomembna zadeva za razumevanje pasme.

pasem ni priznana s strani F.C.I., priznavajo jo UNKC, ISF, IKC. torej isti problem kot pri APBT (pitbull), ki ga praznavata ADBA-APBT in UKC.

je precej redka, kolikor vidim že po številu zadetkov na Googlu :) (prav svoje lastne domene sama pasem nima), pa še nekaj mi je na hitro padlo v oči in sicer razlike v sami pasmi. poglejte slike na prva dva Googlova zadetka:
http://members.aol.com/terrierworld/isbta/
in
http://www.dogbreedinfo.com/irishstaffordshirebullterrier.htm

gre za tipičnega predsatvnika pasme bull, več kot to še ne morem povedati, me pa tema zelo zanima. se takoj vržem na raziskovanje in bom hvaležna za vsako novo info o ISBT-ju. predvsem me zanimajo razlike v temperamentu.

te pa, veselo na delo :-*!

lp, dada



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #45 : 08 Avgust 2005, 16:34:17
Citiraj
pasem ni priznana s strani F.C.I., priznavajo jo UNKC, ISF, IKC. torej isti problem kot pri APBT (pitbull), ki ga praznavata ADBA-APBT in UKC.

je precej redka, kolikor vidim že po številu zadetkov na Googlu  (prav svoje lastne domene sama pasem nima), pa še nekaj mi je na hitro padlo v oči in sicer razlike v sami pasmi. poglejte slike na prva dva Googlova zadetka:
http://members.aol.com/terrierworld/isbta/
in
http://www.dogbreedinfo.com/irishstaffordshirebullterrier.htm

gre za tipičnega predsatvnika pasme bull, več kot to še ne morem povedati, me pa tema zelo zanima. se takoj vržem na raziskovanje in bom hvaležna za vsako novo info o ISBT-ju. predvsem me zanimajo razlike v temperamentu.

Zdaj si pa popolnoma spodbila mojo teorijo o nemških prinašalcih :P ::) :-[

No ja, bom raje tiho in bom prebrala kaj boš odkrila 8)

Lp nina



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 08 Avgust 2005, 17:19:04
Ninci, hvala (velja za prvi post). Ninci, ma imaš parv veš s svojo teorijo :) (velja za drugi post).

pa tole o pasmi bull si tudi dobro povedala.
vsi ti bull psi so v osnovi križanica med bulldogom in terijerjem, potem pa so se začele pasme dopolnjevati in križati ter selekcionirati.
splošno znano se ISBT nikjer ne omenja, očitno pa je, da ga ne gre uvrstiti v nobeno od 4-ih priznanih bull pasem že po izgledu. bom resno raziskala, kje so razlike.

vse te pasme so relativno mlade in že sama sem naletela, da mi lastniki pitov rečejo, da imam amstaffa, je pa pit po APBT-ADBA standardu in ima genski certifikat. torej, so že v sami pasmi različne tki. linije, ki nam povedo, od katerega zelo znanega in resnega šampijona (Ch.) ali celo velešampijona (Gr.Ch.) potekajo. npr. linija Tudor's Dido je ena najstarejših in najbolj borbenih, saj je pitbull Tudor's Dido  bil eden od najuspešnejših borbenih psov.
ja, na žalost, toda pitbull je nastal izključno zaradi bojev, tega ne smemo nikoli pozabiti, kar pomeni, da se moramo zavedati, da je naš pes po naravi pretepač, pes, ki uživa v pretepih in ki se rad retepa, ti pa mu pač moraš dopovedati, da se ne sme in da so druge zadeve še bolj zanimive.
moj Aik se je npr. stepel 4 x, od tega 2 x z istim ZP-jem.

potem se dogaja, da se psi pasme bull med seboj mešajo, recimo AST x APBT in v naslednjem kolenu se ta mešanec pari s čistim AST-jem ali APBT-jem in potem že več ne veš, kaj imaš. zato imajo pravi APBT-ji bodisi registre, bodisi rodovnik in genski certifikat.
trenutno je največ tako imenovanih "nečistih" pitbullov, ravno zaradi neselektivnih parjenj, apmak če je bull mešan z bullom ni neke velike frke, bull ostane bull.

v glavnem so to zelo zdravi psi, ki imajo izredno visok prag bolečine in, žal, nizek prag vzdražljivosti. reagirajo čisto adrenalinsko in kadar začutijo strah. so izjemno privrženi alfi, sicer pa ljubijo vse ljudi iz svojega tropa. poskušajo dominirati in so izredni strategi v igri. izjemno hecno ležijo (kot žabe) in vsi po vrsti so uživači in gurmani. raje ne je, kot pa tisto, kar mu ne diši. pri večini socializacija z drugimi psmi ne pomaga, saj pri določeni starosti ali slabi izkušnji, postanejo napadalni, eni samo do lasnega spola in do nekaterih pasem, nekateri pa do vseh psov enega in drugega spola.

ker želijo v vsem ugajati svojemu gospodarju, alfi, pravilno vzojeni ponavadi začnejo tudi glasovno komunicirati. tu včasih nastane problem, če lastnik tega ne ve in na takšno sporazumevanje reagira z agresijo. je pa res treba znati ločiti med renčanjem in renčanjem, toda pes ne bo nikoli brez razloga ne zalajal, ne zarenčal. ne glede na adrenalin je zelo predvidljiv, če ga le poznaš. zelo rad izraža nezadovoljstvo, zato mu je treba dovolit, da se izrazi in mu tudi dati vedeti, da je to vse, kar lahko tu naredi in da bo ne glede na njegovo voljnost ali nevoljnost moral to in to narediti.

no, toliko za danes, zverina mi cel čas skače na stol in nas bo ata spet kregal zaradi risov!

lp, dada



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #47 : 08 Avgust 2005, 19:03:07
Citiraj
izjemno hecno ležijo (kot žabe)

AikVonFlink  ;D A misliš da ima moj Smart kaj prednikov med bullyji??



Lp nina



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 08 Avgust 2005, 20:13:09
ej, Ninci, definitivno!
zdaj vidim, zakaj se je pit 2 x z zlatkom stepel, hehe
bulli se vohajo, sicer pa bomo v nedeljo sprobali, hehe
pa, TLP bi morali obvestit o tej akciji!

lp, dada in pero



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #49 : 08 Avgust 2005, 23:52:38
Točno tako zgleda kot sem opisal....



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #50 : 09 Avgust 2005, 12:43:10
Na nekem drugem forumu pa neka veterinarka piše, da je to raztegovanje možen znak displazije....žal nemorm prilepit linka :-\



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 09 Avgust 2005, 14:27:21
Na nekem drugem forumu pa neka veterinarka piše, da je to raztegovanje možen znak displazije....

ma, verjetno je mislila na določeno pasmo.
ni logike, saj čisto vsi bulli ležijo tako (sem imela prej BT, sedaj pa ABPT, pa nekaj AST-jev tudi osebno poznam)! žaba ležanje je za bulle splošno znana lastnost!
kot vidim tudi Zlatkoti :) !

pa ja ne more biti res, da bi čisto vsi imeli displazijo... po mojem je samo hotela opozoriti, da npr. pri pesu, ki prej ni tako ležal, pa začne s takšno telovadbo, nekaj ne štima! res dvomim, da bi veterinarka posploševala! vsekakor pa dobro opozorilo tistim katerih psi nimajo navado žab oponašat :) .

lp, dada



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #52 : 09 Avgust 2005, 14:55:05
Ciljala je na AST-e....



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 09 Avgust 2005, 15:11:21
bom vprašala lastnike AST-jev, pa povem, kako je ta žaba položaj pri njih.

lp, dada



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #54 : 09 Avgust 2005, 16:23:45
Tole je tema o kateri govori Sw€€tk@N:  http://www.slo-apbt.com/forum/viewtopic.php?t=1065&start=0 je pa povezana  sedenjem psov in ne ležanjem.

Lp nina



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 09 Avgust 2005, 17:00:04
Ninci, hvala, sem se glih pripravljala, da napadem admine na sosednjem portalu.

torej ni problematično LEŽANJE oz. žaba položaj, ampak SEDENJE. mene je že treslo, sem že Aika videla na kakšni operaciji kolkov. displazija kolkov je torej značilna za AST-je, torej american staffordshire terrierja, ki je precej močnejši od pitbulla.
bom v kratkem pripravila en pregleden in s slikcami opremljen post, da se rešimo te bull solate. samo še ISBTA-ja naj si malo ogledam, pa že pišem (ja ni niti ISBT, ampak ISBTA).

Sw€€tk@N, Ninci je dala link. svetujem ti, da bodi malo bolj natančen glede izjav. pa posta ni pisala veterinarka, ampak študentka, ki se pač spozna na to bolezen, saj se je na žalost morala o zadevi dobro informirati in s tem je rešila svoji psički življenje.
kako pa kaj s predstavitvijo tvojega psa/psičke? še vedno ne vemo niti imena, starosti, spola, pa kakšno slikco bi nam lahko dal... :) navsezadnje smo tu zaradi naših živlac in zverinc.

lp, dada



Lola

  • Gost
Odgovori #56 : 09 Avgust 2005, 17:31:45
Ninci kako dobra slikica!!! Ja res, tvoj ima tudi neke gene BT..... *lol*



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #57 : 09 Avgust 2005, 18:38:39
Če bi dobro prebrali temo, bi vedeli da je ta način ležanja, raztegovanja opaziti pri večini psov z displazijo...



Lola

  • Gost
Odgovori #58 : 09 Avgust 2005, 18:50:59
Halo?! Do zdaj sem jaz še VSAKEGA Angleškega Bull Terrierja videla tako ležati, pa so rezultati slikanja kolkov pri vseh Angleških Bull Terrierjih  kateri so bili do sedaj na vzrejnem pregledu ( za dovoljenje potrebno slikanje kolkov ) imeli kolke:
- roman's pride aintshe a dream A2/A1 ( moja psica )
- sad eyes of truth A1/A1 ( psarna Topfield )
- snow of the sahara A1/A1 ( psarna Topfield )

Torej ne govorit da je tako ležanje pri psih z displazijo, ker to ni res vsaj pri pasmi bull terrier, ker kot sem rekla so testirani psi, vsi pa tak ležijo.

Lp, Ana

p.s. jaz mislim,  da se tako hladijo :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #59 : 09 Avgust 2005, 21:13:31
Citiraj
bom v kratkem pripravila en pregleden in s slikcami opremljen post, da se rešimo te bull solate
Komaj čakamo ;)

Citiraj
jaz mislim,  da se tako hladijo


Jaz tudi no mi rečemo da si hladi "jajčka" ::) :-[ ;D

Lp nina