Psi tipa Bull

*matei* · 44517

Lola

  • Gost
Odgovori #60 : 09 Avgust 2005, 21:22:34
nina ali imate vi pri njemu slikane kolke? da boš lahko dokazala da to ni stvar displazije



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #61 : 09 Avgust 2005, 21:31:40
Jah težko bom dokazala da ni znak displazje, ker ima Smart C stopnjo displazije :-\ Tako da... kaj pa vem. Vsede se pa recimo nikoli ne tako kot je navedeno v tisti temi, ki sem jo pripopala. leži pa od majhnega tako, od prvega dne dalje ko smo ga dobili. Njegova starša imata kolke A1/A1 (oče, ki je prav tako, ko smo ga videli ležal kot Smart, ali je bil to slučaj ali ne ne vem) in mislim da B1/A2 (mama).
Za tako močno diagnozo,da bi vse pse ki tako ležijo označili za pse z displazijo bi bilo potrebno zajeti širši krog psov. Ampak to je že druga tema.

Lp nina




Lola

  • Gost
Odgovori #62 : 09 Avgust 2005, 21:38:03
he he potem pa res... no ja pri BT je tak kot sem napisala, nobeden nima displazije.



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #63 : 11 Avgust 2005, 14:30:23
pa ja... :o



Lola

  • Gost
Odgovori #64 : 11 Avgust 2005, 14:33:09
ok če so zate A kolki displazija potem pa res nevem :S



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #65 : 11 Avgust 2005, 14:39:59
Ja predvsem imajo vsi BT-ji A kolke, takih je morda 5%.....



Lola

  • Gost
Odgovori #66 : 11 Avgust 2005, 14:52:42
V tem trenutku govorim o psih kateri so testirani pri nas za kolke in vsi jih imajo A. Če bi bili kolki tako problematični bi jih uvedli tudi v drugih državah.



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #67 : 27 Avgust 2005, 14:04:17
Bratov prijatelj prodaja mlade pitbullčke, poležene 25.07.05. Ogled je možen čez vikend oziroma po dogovoru.
Slike si lahko pogledate tukaj! ;)


Kraj: Straža pri Novem mestu
Za telefon pa me lahko kontaktirate po ZS!

Lp, Maša

p.s.: Če bi morala oglas dati v kakšno drugo temo, me lahko premaknete! :-[



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #68 : 28 Avgust 2005, 12:36:32
Lol, ker je fotr od malih, pa na kaj je pripet, saj ni bik, madona boh.



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #69 : 29 Avgust 2005, 13:19:41
Ja ... oče ima ketno res grozno! :-X

Lp, Maša



seba

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 29 Avgust 2005, 23:43:09
Pa ceno nenormalno visoko!!! :o

Have a nice day !!!!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #71 : 30 Avgust 2005, 09:45:37
Seba a si klical, da veš za ceno??

Lp nina



seba

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 30 Avgust 2005, 10:22:04
Ojla ninci!

Ne nisem klical,ampak mi je kolega na hrvaškem pasjem netu povedal za ceno od tega legla,ker ga je zanimal nakup mladička!!Rekel mu je,da proda mladička za 500 eurov! ??? To ni normalna cena,saj nima rodovnik madona!!!Če pa bi blo to leglo stafordov z rodovnikom pol je že to druga zgodba!!To leglo pa je po mojem mnenju(ne napadam nikogar) malo čudno,ker je več barv!!Opažam tudi kakega mladička pasme rednose!!!VSE TO JE SAMO MOJE MNENJE!!!In pasmo poznam že 10 let ,poudarjam da me ne prepriča nihče v nasprotno!!
No kakorkoli bom vesel,če pridejo kužki v dobre roke! ;D

Have a nice day !!!!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #73 : 30 Avgust 2005, 10:25:20
Seba, a drugače morajo biti vsi v leglu enako barve al kako? Čeprav sta starša različnih barv ??
500 Eurov :o :o Zanimivo. Jaz sem za Smarta z rodovnikom dala 3 leta nazaj 400 ::)

Lp nina



seba

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 30 Avgust 2005, 10:40:29
Ninci!! Leglo je lahko različne barve rjavi,črni,črno-beli...itd!!Tudi,ker so starši različnih barv!!Ampak pasma REDNOSE je pa spet drugačna linija pitbullov!!Rednose ima sweetkan!!!Oglej si njegovega psa(rjave oči, smrček...)!! In,ker je njegovo leglo pitbullov,kakor tudi mladičkovi starši izgledajo,nima tam kaj iskati linija rednose!! Po vsem sklepam,da je mogoče kateri od starš bil v preteklosti parjen z rednosem in so geni pač zdaj privreli na dan(na mladiče)!!

P.s. Nočem nobenega kritizirat in njegovo leglo,podal sem samo svoje mnenje!!Da ne bi bilo nevšečnosti v bodoče!!

Have a nice day !!!!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #75 : 30 Avgust 2005, 10:53:01
Rednose poznam, imamo enega pred blokom :-\ Na ketni :-X

Heh no saj to se mi je zdelo čudno, da mladiči ne bi smeli biti različnih barv, če pa sta starša različna.
Se pravi kar se pa rednose tipa tiče, se pa pari samo rednose z rednose-om al kako? Aja pa še to, tale naš "rednose" se meni zdi višji kot pa recimo od enega soseda iz bloka, ki je "navaden" APBTr. A je to recimo nekako "standard", da so rednosei višji?

Citiraj
P.s. Nočem nobenega kritizirat in njegovo leglo,podal sem samo svoje mnenje!!Da ne bi bilo nevšečnosti v bodoče!
!

Sej nobenga ne kritiziraš, samo izobražuješ nas nevedneže ;) ::)

Lp nina



seba

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 30 Avgust 2005, 11:11:18
Ja vi nevedneži!! ;D Ja v bistvo se parijo rednose samo z rednose,da se obdrži ta linija!!!Ampak,ker so folk malo mimo z koleščki in ne najdejo ali nočejo svojo vrsto pasme pol parijo vsepovprek!!!Linija rednose je samo REDNOSE!!!Ne vem pa kakšen standard imajo,bom vprašal kolega,ki ga ima!!Apbt se pari samo z apbt,rednose pa samo rednose!!
Vzemimo na primer takole: Staford(ast) parimo z pitbullom(apbt) ne bo isto,ker nimajo več svoje linije!!Pol nastane APBT x AST!!Sam folk misli saj so vsi tipa BULL pa veselo na delo v mešanju!!Ne more iti tako!! Pri meni se je isto dogajalo,ko sem šel na sprehod z blade-om in me je en tip ustavil pa vprašal kolk je star pa,če bom dal mojega pariti z njegovo!Pa ga vprašam kero psico ma!On pa REDNOSE!! Sam obrnal sem se in šel dalje na pot!!Ker folk ej!!Bi blo bolje,če bi me vprašal,če poznam koga da ima rednose pesa!!

Mladička rednose spoznamo po barvi očeh(v leglih) imajo zelene oči,nakar imajo pitbulčki rjave!!
Resnično pa upam,da bodo mladički našli prijazne in pametne lastnike!!! :-*


Have a nice day !!!!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #77 : 30 Avgust 2005, 11:18:25
Ja vi nevedneži!! ;D
Resnično pa upam,da bodo mladički našli prijazne in pametne lastnike!!! :-*

Hvala za izobraževanje ;)

Jaz upam, da bodo dobili predvsem pametne, ki vedo kako pasmo kupujejo. Sicer pa glede na popularnost pasme v našem koncu, ni dvakrat za rečt, da ne bo kakšen od telih mladičkov tudi moj sosed.

Lp nina



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 02 September 2005, 14:37:59
ojla, carissimi!
evo mene po mali odsotnosti (sem vas pogrešala :-*, res).

pod vse, kar je napisal Seba, se podpišem.
malečki so sicer full luškani, herclih, kot vsi mali papsi :).
meni je tudi najprej padla v oči barva, pa rednosi. če pa je cena 500 EUR, potem mora imeti vsaj genski certifikat (tag lahko dobi brez problemov). ker sem videla nekaj postov, si ne upam niti pogledat fotk, ker bi se verjetno zjokala, če bi videla pita na ketni. to me zelo zelo boli.

glede mešanja pasem tipa bull mislim popolnoma enako kot Seba. nekateri vzreditelji se toliko trudijo, da ohranijo neko linijo, potem pa se s tako nekimi "po domače" določenimi paritvenimi kombinacijami dogaja to, kar se dogaja. dobiš leglo, ki ima nekaj rednosov, nekaj rumenih, nekaj rjavkastih, nekaj črnih.
v leglu je ponavadi več barvnih kombinacij,to je normalno, ni pa normalno to, da je v leglu nekaj rednosov, ker bi potem tudi oba starša morala biti rednosa. to je linija in jo je treba spoštovat.
če je vzreditelj pravi, bo paritveno kombinacijo izbiral glede na genski certifikat, ker se te paritve delajo načrtno, ne pa kar spontano, kako pač pride in kdo se s kom zmeni.
zato pa imamo v Mb pite, ki so bolj malim dobermanom podobni, ali pa AST-je, ki so veliki kot dogoti, pa take finte...neresno, popolnoma neresno! in škodljivo!

lp, dada



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #79 : 03 September 2005, 12:30:13
Tip se bo zgovarjal nato, da je fotr paški pitbull (sem 90% prepričan), je pa povsem zgrešil kombinacijo mame in očeta, mama čisto drugačna linija in oblika glave, pameten lastnik bi lahko iz te kombinacije vzredil super bojne pse.



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #80 : 03 September 2005, 12:38:41
ojla, carissimi!
evo mene po mali odsotnosti (sem vas pogrešala :-*, res).

pod vse, kar je napisal Seba, se podpišem.
malečki so sicer full luškani, herclih, kot vsi mali papsi :).
meni je tudi najprej padla v oči barva, pa rednosi. če pa je cena 500 EUR, potem mora imeti vsaj genski certifikat (tag lahko dobi brez problemov). ker sem videla nekaj postov, si ne upam niti pogledat fotk, ker bi se verjetno zjokala, če bi videla pita na ketni. to me zelo zelo boli.

glede mešanja pasem tipa bull mislim popolnoma enako kot Seba. nekateri vzreditelji se toliko trudijo, da ohranijo neko linijo, potem pa se s tako nekimi "po domače" določenimi paritvenimi kombinacijami dogaja to, kar se dogaja. dobiš leglo, ki ima nekaj rednosov, nekaj rumenih, nekaj rjavkastih, nekaj črnih.
v leglu je ponavadi več barvnih kombinacij,to je normalno, ni pa normalno to, da je v leglu nekaj rednosov, ker bi potem tudi oba starša morala biti rednosa. to je linija in jo je treba spoštovat.
če je vzreditelj pravi, bo paritveno kombinacijo izbiral glede na genski certifikat, ker se te paritve delajo načrtno, ne pa kar spontano, kako pač pride in kdo se s kom zmeni.
zato pa imamo v Mb pite, ki so bolj malim dobermanom podobni, ali pa AST-je, ki so veliki kot dogoti, pa take finte...neresno, popolnoma neresno! in škodljivo!

lp, dada

Lepo te prosim, kaj bi spoštovali, v sloveniji ni bilo in tudi nebo prave rednose linije, so kvečjemu psi ki na to linijo spominjajo, le manši vizuelni detajli, prava rednose linije je bila delovna, pogon na bike, kasneje pa so linijo začeli spreminjati, sicer iz zelo mišičastega psa z zelo izrazitimi ličnicami (nasplošna super močna glava), v mašega psa z glavo original rednosea, uporabljali so jih za borbe, pravih rednoseov z certifikatom da so vsi predniki rednose linije je zelooo malo, baje da nekaj tisoč v Zda.



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #81 : 03 September 2005, 13:08:54
Je Približek rednosea, kapito, ni tisti pravi, pa še rodovnika nima, tako da je navaden mešanec, ki je podoben rednose apbt liniji, očitni ti neveš kakšnega psa imaš, navadnega mešanca, ki pa še apbtju podoben ni!



insomnia

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
  • Have a smile :)
Odgovori #82 : 03 September 2005, 13:21:34
Aja še nekaj. Prosim, če pogledaš pri Maju kakšne baqrve oči ima, kakšne barve nos ima in kakšne barve ima nebo v ustih....moj ima vse barve ki spadajo v to vrsto apbt-ja....mogoče je pa tvoj bil posvojen in so ga pač dali v leglo...kot v pravljici : Grdi Raček   ;D :-*


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #83 : 03 September 2005, 14:18:13
Aja še nekaj. Prosim, če pogledaš pri Maju kakšne baqrve oči ima, kakšne barve nos ima in kakšne barve ima nebo v ustih....moj ima vse barve ki spadajo v to vrsto apbt-ja....mogoče je pa tvoj bil posvojen in so ga pač dali v leglo...kot v pravljici : Grdi Raček   ;D :-*

Pardon moji nevednosti, ampak a imajo barvo neba tudi kaj special???

Lp nina



insomnia

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
  • Have a smile :)
Odgovori #84 : 04 September 2005, 00:48:23
Če si želite ogledati nekaj slik od Bude so na http://buda.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #85 : 25 September 2005, 10:35:10
Mene pa zanima če je TaLe pesjan mešan z kakšno izmed bull pasem, namreč sam dalmatince take mišične strukture definitivno nima, glede na zgradbo telesa in mišično maso bi pomoje lahko bil dodan kakšen bull tip psa. Kaj pravite??

Lp nina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #86 : 25 September 2005, 10:51:37
ooo...ful lep pesjan! Meni je zelo zelo všeč...nakaj posebnega! ;D ;D ;D.  Če mene vprašate nekaj bull tipa vrjetno ma...no nevem :-[ :-\ ;D :D :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #87 : 25 September 2005, 21:48:31
Mene pa zanima če je TaLe pesjan mešan z kakšno izmed bull pasem, namreč sam dalmatince take mišične strukture definitivno nima, glede na zgradbo telesa in mišično maso bi pomoje lahko bil dodan kakšen bull tip psa. Kaj pravite??

Lp nina

Ali je večji kot naj bi bil dalmatinec. ali obratno?



seba

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 25 September 2005, 22:30:35
Definitivno je mešan z bull pasmo!!!! ;)

Have a nice day !!!!


*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #89 : 26 September 2005, 19:55:49
Definitivno je mešan z bull pasmo!!!! ;)

Niti ne.