Celoletno prekomerno izpadanje dlake

Zara0107 · 14907

Zara0107

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
: 24 Maj 2016, 16:09:17
Pozdravljeni,

imam vprašanje glede psičke (stara je 3 leta in pol, je mešanka med čivavo in pekinezerjem, kratkodlaka). Pri njej že od začetka opažamo prekomerno izpadanje dlake skozi celo leto. Naj povem, da smo kupili že vse možne pripomočke za česanje, imamo furminator, obojestransko krtačo za kratko dlako, krtačo v obliki rokavice, navadno krtačo in glavnik. Kljub vsakodnevnemu česanju (češemo jo 2x na dan), pri katerem odpade veliko dlake, dlaka vseeno ostaja in izpada. Veterinar je rekel, da hišnim psom (naša preživi večino časa znotraj hiše) dlaka izpada enakomerno skozi celotno leto, medtem ko zunanjim psom le spomladi in poleti. Vendar ali je normalno, da izpada v takšnih količinah? Naj povem še, da ji šampon za pse ni odgovarjal in zato po nasvetu veterinarja uporabljamo Johnson&Johnson šampon za dojenčke, na katerega je lepo odreagirala. Ima kdo od vas podobne izkušnje in ali imate kakšen nasvet kako omiliti izpadanje dlake?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore.  :)

Amanda



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 24 Maj 2016, 16:28:00
Se ji dlaka redči in postaja psica gola?



Zara0107

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 24 Maj 2016, 17:22:16
Ne, dlaka se ne redči, ampak ostaja približno enaka. Naj omenim še, da je koža sicer zdrava, dlaka pa svetleča.



Tomaž-33

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 26 Maj 2016, 01:36:48
Pozdravljeni,

imam vprašanje glede psičke (stara je 3 leta in pol, je mešanka med čivavo in pekinezerjem, kratkodlaka). Pri njej že od začetka opažamo prekomerno izpadanje dlake skozi celo leto. Naj povem, da smo kupili že vse možne pripomočke za česanje, imamo furminator, obojestransko krtačo za kratko dlako, krtačo v obliki rokavice, navadno krtačo in glavnik. Kljub vsakodnevnemu česanju (češemo jo 2x na dan), pri katerem odpade veliko dlake, dlaka vseeno ostaja in izpada. Veterinar je rekel, da hišnim psom (naša preživi večino časa znotraj hiše) dlaka izpada enakomerno skozi celotno leto, medtem ko zunanjim psom le spomladi in poleti. Vendar ali je normalno, da izpada v takšnih količinah? Naj povem še, da ji šampon za pse ni odgovarjal in zato po nasvetu veterinarja uporabljamo Johnson&Johnson šampon za dojenčke, na katerega je lepo odreagirala. Ima kdo od vas podobne izkušnje in ali imate kakšen nasvet kako omiliti izpadanje dlake?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore.  :)

Amanda

Tudi sam imam višavskega terierja - problem je prav tako, da je dlaka postala tko čudna, cufasta in ja ful pričela izpadat. Sam uporabljam sicer sledeč izdelek http://www.moja-lekarna.com/images/PRODUCT/large/Dermanorm-olje,-250-ml.jpg Dermanorm. Malenkostno izboljšanje je sicer - je pa tako, da je verjetno težava v sami prehrani, ker ni tko zlo prirejena za psička; briketov mali ne želi, tko da dobi ponavadi kaj od našega kosila. Ker hrana posledično ni raznovrstna mu verjetn primanjkuje številnih vitaminov in posledično je izpadanje dlake posledica...
Bomo vidli kak bo naprej...

Tomaž



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 26 Maj 2016, 08:00:26
Za naprej naj dobi posebej za njega pripravljeno uravnoteženo doma pripravljeno hrano, marsikaj o tem napisanega dobiš v podforumu hrane.



Zara0107

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 26 Maj 2016, 08:47:40
Najlepša hvala za odgovore. Prehrana bi lahko bila problem, nismo niti pomislili na to. Namreč psička ne želi niti videti hrane za pse, razen različnih priboljškov od Pedigreja.  :) Ponavadi smo zato vedno za kosilo skuhali malo več, da je bilo še za njo, npr. zrezek, ribo... Bomo poskusili s spremembo prehrane, čeprav bo težko, ker je res ne mara. Priporočate kaj določenega? 



ličinka

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 26 Maj 2016, 09:24:00
Ta baby sampon je prporocil vet? Jaz kot frizerka ga ne prporocam niti ljudem kaj sele psom. Za dlako ji lahko dodajate malce lososovega olja. Kuhana hrana je ok ce dobi pes vse kar rabi drugace je boljse ce je na briketih in da niso ravno pedigre probajte z kaksno malce bolj kvalitetno hrano pa tudi priboljske probajte nadomestiti z cim bolj zdravim ce ne je mu lahko nazacetku zravn mesate malce kuhane hrane. Tudi za ta furminator baje ni ravno najboljsa stvar za dlako baje jo poskoduje. Drugace pa ce ima dlako normalno gosto jaz nebi zganjala velike panike pac je kuza dlaka se bo vedno nasla tako kot nasi lasje.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 26 Maj 2016, 10:51:14
Če je koža in dlaka ok, potem je izpadanje dlake normalno in s psico ni nić narobe. Pri enih psih je izpadanje dlake sezonsko, pri drugih psih dlaka izpada skozi vse leto. Ni toliko vezano na to, kje pes živi ampak na hormonsko stanje. Pogosto se ritem izpadanja dlake spremeni po sterilizaciji. Zlasti pri dolgodlakih psicah se po sterilizaciji tudi poslabša kvaliteta dlake. Menim, da vam hrane ni treba drastično spreminjati, ker ne kaže, da bi bilo z njo kaj narobe. Naj bi doma pripravljena hrana vsebovala tretjino do polovico mesa (lahko tudi surovo), ostalo pa žitarice ali krompir in zelenjava. V celoti naj bi bila ta hrana pol manj slana kot za ljudi in manj začinjena.
Ne vem kako pogosto jo kopate, a za večino psov prepogosto kopanje ni v redu. Če je omenjeni šampon ok, potem ga komot uporabljate naprej, a kot rečeno ne prepogosto. Če imate furminator, je za kratkodlake sicer v redu, a tudi tega ne gre uporabljati prepogosto. Za običajno vsakodnevno nego dlake raje uporabite kakšno manj "agresivno" krtačo ali glavnik, kakšno pa je odvisno od vrste dlake.


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 26 Maj 2016, 13:35:07
Se bom jaz kar na tole temo navezala. Naš galgo mix je k nam prišel star cca 9 mesecev, kastriran pri cca 7 mesecih. Ko smo ga dobili mu dlaka praktično ni izpadala, res, prav nič. Po cca dveh mesecih se je pa začelo in se do dandanes, ko ima tri leta, še ni umirilo. Ful mu izpada, skoz. Krtačim ga z zoom groom krtačo. V teh dveh letih in še malo sem sprobala lososovo olje, Lupoderm(Velcote) olje, kvas, biotin...Nobenega haska.
Tako da v bistvu me sploh več ne zanima rešitev, ker dvomim, da mu česa v hrani fali, ampak čist iz firbca, VZROK?
Kastracija?
Notranje bivanje?
Stres?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9 : 26 Maj 2016, 13:44:27
Če ni težav s ščitnico, če je spošna krvna slika OK (hemogram, biokemija, plinska, elektroliti).
Potem vpliva stres in kastracija-hormoni.   Pa nekaj je pasemsko. Se še prav spomnim, kako so se veselili in hvalili lastniki hrta, kjer njihov pa nič ne pušča dlak, skoraj nič. Do cca prvega leta, potem pa so dlake skozi vse leto odpadale. :)


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 26 Maj 2016, 13:49:06
Nismo mu sploh še nikoli dal krvi pogledat, nekako se mi to ob sicer splošnem dobrem stanju ni zdelo potrebno (pustimo to bolezen ta trenutek ob strani, govorim za dve leti, kar ga imamo). Dlaka je sicer lepa, pes živahen, lih prav težak, se ne redi, ne hujša, poje normalno količino hrane za svoje kile, pije normalno...
Mogoče mu bom pa vseeno dala kri pogledat, ko se iz tele infekcije zdaj izvleče, kak mesec kasneje, da bo realno...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 26 Maj 2016, 15:04:19
Pri težavah s ščitnico ne gre za prekomerno izpadanje dlake ampak zato, da se dlaka, ko izpade ne obnovi. zato postaja dlaka vse redkejša, poleg tega pa so zraven še značilne spremembe na kožo (črni ogrci, prhljaj, spremeni se na otip).


Zara0107

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 26 Maj 2016, 17:57:13
Ta baby sampon je prporocil vet? Jaz kot frizerka ga ne prporocam niti ljudem kaj sele psom. Za dlako ji lahko dodajate malce lososovega olja. Kuhana hrana je ok ce dobi pes vse kar rabi drugace je boljse ce je na briketih in da niso ravno pedigre probajte z kaksno malce bolj kvalitetno hrano pa tudi priboljske probajte nadomestiti z cim bolj zdravim ce ne je mu lahko nazacetku zravn mesate malce kuhane hrane. Tudi za ta furminator baje ni ravno najboljsa stvar za dlako baje jo poskoduje. Drugace pa ce ima dlako normalno gosto jaz nebi zganjala velike panike pac je kuza dlaka se bo vedno nasla tako kot nasi lasje.

Je šampon škodljiv ali zakaj naj ne bi bil primeren?  :)



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 26 Maj 2016, 19:35:49
Pri težavah s ščitnico ne gre za prekomerno izpadanje dlake ampak zato, da se dlaka, ko izpade ne obnovi. zato postaja dlaka vse redkejša, poleg tega pa so zraven še značilne spremembe na kožo (črni ogrci, prhljaj, spremeni se na otip).
No, tega definitivno nima :-)



ličinka

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 26 Maj 2016, 23:39:12
Sulfati so na zadnji doloceni meji kar jaz upazam pri strankah ki ga uporabljajo ima vecina razdrazeno lasisce uniceno povrhnico nevem kako je z phjem pri psih ampak meni so povsod rekli da cloveski sampon nima pravega ph-ja za pasjo kozo. Pa se testirani so na zivalih nevem pri ljudeh upazam samo negativne ucinke ceprav vecina trdi da jim pomaga jim ne in sele ko dobijo pravi sampon za svoj tip lasu vidijo razliko  in ce nasi samponi niso primerni za pse nevem zakaj bi kdorkoli to priporocil.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 27 Maj 2016, 07:11:32
Malo off topic. Ampak jaz sem alergična sulfate in silikone. Lasišče me začne tako srbeti, da sem bila prepričana, da imam bolhe.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #16 : 27 Maj 2016, 07:39:22
Mi že od nekdaj uporabljamo johnsons&johnsons na psih, brez problemov.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #17 : 27 Maj 2016, 08:22:01
Ta firma itak že leta testira sestavine in izdelke na živalih. Bi skoraj morali ustvarit nekaj, kar psi OK prenašajo. Jaz imam za psico od Biogroom. Prvih 5-6 let en getle verzija, sedaj pa z medom.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ličinka

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 27 Maj 2016, 09:17:19
 Nevem pri nas je imela psicka zelo razdrazeno kozo po usemu sedaj uporabljam biogroom ki ima olja in je brez sulfatov in moram reci da je odlicen nic vec razdrazene koze res da ji dodajam tudi lososovo olje. Mislim da dobro veste kako potekajo testiranja in je ta izjava da da po tokih letih pa ok prenasajo nevem ali je to sarkazem ali resno mislite. Se je pa ucasih uporabljav ta sampon za vse otroke, pse, konje in starejse ki imajo ubcutlivo lasisce receno kot ce je za otroke primerno potem je za vse. No dobro da gredo casi naprej vsaj pri nekaterih...



zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 29 Maj 2016, 07:43:54
Vsem tistim,ki imate težave z prekomernim izpadanjem dlake pri psih: praznjenje analnih žlez zelo pomaga.
Je pa tu seveda tudi vprašanje zakaj so preveč polne. A to je že debata o prehrani.

Lp :)



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 29 Maj 2016, 16:24:25
Vsem tistim,ki imate težave z prekomernim izpadanjem dlake pri psih: praznjenje analnih žlez zelo pomaga.
Je pa tu seveda tudi vprašanje zakaj so preveč polne. A to je že debata o prehrani.

Lp :)

Me pa res zanima povezava analnih žlez in izpadanja dlake. Daj, prosim, objasni...



zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 30 Maj 2016, 15:36:13
mamarozi, iskreno povedano,ne bi vedela. prijateljici je ta "recept" svetoval vzreditelj nemških dog,zato sem poskusila še sama in definitivno deluje.
Imam psico,ki je alergik;trenutno je na dietnih briketih (Exclusion zajec)in je ok ima lepo dlako,ki izpada minimalno,skratka tudi ostale stvari so ok.
Smo se pa vmes nekajkrat pregrešili z prehrano in se ji je to poznalo na polnih vrečkah,(no pa še čem) in ji je tudi dlaka izpadala bolj. Po praznjenju žlez je bila vedno vidna izboljšava-in to konkretna.

V vsakem primeru,če da kdo izpraznit žleze, takemu psu ne naredi nič slabega.

Lp

Tako,da zdaj se orientiram kar po izpadanju dlake;ko začne bolj izpadati,gremo izpraznit žleze in je ok. Aja; pa vet mi vedno ob tem pove,da so bile že kar polne in se tudi vidi.



Zara0107

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 30 Maj 2016, 17:07:40
Vsem tistim,ki imate težave z prekomernim izpadanjem dlake pri psih: praznjenje analnih žlez zelo pomaga.
Je pa tu seveda tudi vprašanje zakaj so preveč polne. A to je že debata o prehrani.

Lp :)

Bo kar držalo. Danes smo klicali veterinarja, ki je rekel, da je lahko tudi to vzrok izpadanja dlake, tako da peljemo našo psičko naslednji teden tja, da ji to uredijo. Najlepša hvala za nasvet! :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #23 : 31 Maj 2016, 07:13:17
google anal glands and shedding. :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 31 Maj 2016, 12:09:31
Zara0107,
bi te pa samo še opozorila na to,da -no vsaj pri moji psici- ,če predolgo čakaš z izpraznjenjem žlez,se lahko vnamejo in se potem "zdravljenje" malo zakomplicira:potrebno jih je izprat z antiseptično tekočino,včasih so potrebni tudi antibiotiki. Pri meni se je zgodilo tako,da vet (en občinski živinozdravnik   ??? ) tega 1x ni naredil in sem imela pol kar sr***. Zdaj hodim k veterinarki,ki ji zaupam in ne čakam predolgo ;)

Sporoči,kako bo.

Lp



pisek

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 19 September 2016, 08:49:20
Pozdravljeni,

imam vprašanje glede psičke (stara je 3 leta in pol, je mešanka med čivavo in pekinezerjem, kratkodlaka). Pri njej že od začetka opažamo prekomerno izpadanje dlake skozi celo leto. Naj povem, da smo kupili že vse možne pripomočke za česanje, imamo furminator, obojestransko krtačo za kratko dlako, krtačo v obliki rokavice, navadno krtačo in glavnik. Kljub vsakodnevnemu česanju (češemo jo 2x na dan), pri katerem odpade veliko dlake, dlaka vseeno ostaja in izpada. Veterinar je rekel, da hišnim psom (naša preživi večino časa znotraj hiše) dlaka izpada enakomerno skozi celotno leto, medtem ko zunanjim psom le spomladi in poleti. Vendar ali je normalno, da izpada v takšnih količinah? Naj povem še, da ji šampon za pse ni odgovarjal in zato po nasvetu veterinarja uporabljamo Johnson&Johnson šampon za dojenčke, na katerega je lepo odreagirala. Ima kdo od vas podobne izkušnje in ali imate kakšen nasvet kako omiliti izpadanje dlake?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore.  :)

Amanda

Jaz vse vem o izpadanju dlake, ker je naši izpadala tako ekscesno, da nihče, prav nihče, ki jo je videl, ni verjel, da je to sploh možno. Krvna slika je bila sicer super. Zdaj ji ne odpada sploh, še ko jo rahlo pocukaš za dlako ti nič ali ena dlaka ostane v roki. Odpadala ji je pa 2,5 let skupaj, zadnjih nekaj mesecev smo mislili, da bo postali Slovenski goli pes. Lososovo olje, vsak dan, brez izjeme. Rabili smo 3 mesece, da se je ustavilo. Ustavilo se je čist. In zdaj je tako že od sredine avgusta. Tudi v preteklosti smo ji že dajali lososovo olje, po nekaj tednih je izpadanje prenehalo, potem smo ji nehali dodajati, pa se je po kakem tednu zopet začelo. Zdaj pa ni in ni hotelo prenehati, da sem bila že čisto panična, tokrat je trajalo dooolgo da preneha, ampak je prenehalo. Kako je možno, da ima to olje tak učinek je meni čisto nerazumljivo, ampak ga, očitno, ima. Kot rečeno, vztrajajte nekaj mesecev in ko dlaka preneha izpadati, nadaljujte, brez pavze, iz svojih izkušenj povem da je že nekajdnevna prekinitev dodajanja olja p!"%arija.

p.s. jaz sem iskala po netu informacije glede izpadanja in čisto nikjer nisem naletela na zapis, da bi prekomerno izpadanje dlake lahko "pozdravili" z lososovim oljem, vedno so o tem pisali samo v povezavi izpadanje dlake ob gonitvi, pa jim potem dajejo 2 tedna, pa se ustavi. Ampak to je čisto drugačen problem kot ga imamo mi ali kot ga imate vi. Skratka, jaz še nikoli nisem doživela ali slišala, da bi imela neka posamezna stvar tako dramatičen učinek na nek organizem, kot ga ima to olje. Ne morem dovolj poudariti kakšen čudež je to olje. In mimogrede, naj bi bilo čudežno tudi za ljudi glede njegovega učinka na kožo in lase, ampak ga moraš jemati vsaj dobre tri mesece za kak učinek, samo tole jaz nisem sprobala :)



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 30 September 2016, 19:05:36
Pri nas tudi večmesečno dajanje lososovega olja ni popolnoma nič pomagalo. Žal :-(



pitra

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 05 Oktober 2016, 12:08:07
definitivno pomaga smola industrijske konoplje in odpravlja alergijo