Katere brikete izbrati?

Polo · 14427

Polo

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 12 Julij 2016, 19:36:52
Pozdravljeni,

izbiram hrano za 9-letnega nemškega ovčarja. V poplavi informacij sem povsem zmedena, kaj bi bilo za psa najbolje. Izbrala bi hrano, ki ni med najdražjimi, vendar boljša od trgovinskih. Mi lahko svetujete, kaj od naštetega bi bilo najbolje? Lahko mi svetujete tudi kaj drugega. Hvala

https://www.mimovrste.com/suha-hrana-pse/brit-hrana-za-osrasle-pse-premium-l-15-kg

https://www.mimovrste.com/suha-hrana-pse/bosch-dog-adult-maxi-15-kg

http://www.husse.si/pasja-hrana-izdelki/suha-hrana-za-pse/?izdelek=213

http://www.moj-dino.si/trgovina/dino_adult_premium_10_kg_89/



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1 : 13 Julij 2016, 10:57:12
Glede na sestavine, Husse je za izogibati. Ena najslabših po mojem. Ne moreš vedeti, kaj je vse notri. Dino so moji dobili v preteklosti, ni vrhunska a ni slaba. Sodeč po sestavinah, pa bi rekla, da je Brit najboljša izbira od tistih naštetih. Ampak je tudi odvisno od tega, kaj ustreza posameznemu psu--kaj mu tekne, kakšen kakec ima, dlaka itn.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 29 Julij 2016, 16:58:24
Če kdo slučajno ve na pamet...sicer bom že stuhtala in našla.
V glavnem. Občasno, za poflikat rabim brikete. Zato vedno vzemem male pakle tam do ene 3kg.
Med sestavinami pa ne sme biti: govedine, svinjine, jajčnega beljaka, kravjega mleka, paradižnika, jabolk, koruze, soje.

In pa še BELJAKOVINE med 24-30% in maščobe tam nekje do 15%.

Trenutno se mi zdi misija nemogoče. Ker skoraj vsak žakelj vsebuje vsaj nekaj...

EDIT:  no, vsaj eni so. fish4 dogs :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


fun

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 30 Julij 2016, 10:41:15
Čara,

Poglej si hrano Vet"s Choice, losos. Ima jo Dogmania (dostava) in Žako v Ljubljani. Morda mi uspe celo link prilepit :D

http://dogmania.si/vet-s-choice-grain-free-adult-losos-2kg.html



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 30 Julij 2016, 12:48:27
Če bi vedela kaj je zelenjavna omaka. Da ni not paradižnika....Meh, to je ta šmorn pri briketih. Not je vse sorte. Ko pa doma serviram je pa preprosto 1 vrsta mesa in 1 sorta zelenjave in na svete trenutke nekaj ovsene kaše, prosene kaše...
Drugače sem uspela najti še Cibau ribo in Farrado postrv, raca...


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5 : 30 Julij 2016, 15:21:03
Kaj pa ce si jih sama naredis in zamrznes po porcijah? Ali pa meso posusis ala jerky



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 30 Julij 2016, 15:41:17
Al pa če sem ne-lena in psu sproti dajem iz skrinje porcije :)
Ah saj samo za tu in tam poflikat rabim. V praksi je to včasih manj kot 50g v treh mesecih.

V bližnjih trgovinah imajo tole fish4dogs, pa bo OK.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #7 : 30 Julij 2016, 21:05:32
Poglej med bosch z novo recepturo ali pa enoproteinskega. Podezelska raca in krompir je brez vseh bavbav sestavin,edino ce je kje kaj skrito



Sedem

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 09 November 2016, 18:12:37
Živjo,

Iščem na netu pa nič ne najdem in sicer, ima kdo izkušnje s hrano ontario? Sem mu jo zadnjič kupila 3kg, jo zaenkrat je 5 dni in se mi zdi, da je vonj, ki ga je prej malo imel izginil. Sem predvidevala, da bo potrebno spet praznenje obanalnih vrečk (zaradi vonja, ki ponavadi nakazuje na to težavo), odkar pa je to hrano ne smrdi več.

Res pa da o hrani ni veliko napisanega.

Še link: https://www.mrpet.si/hrana-ontario-adult-medium-jagnjetina-in-riz-750-g-p-14677.aspx

Hvala za odgovore.



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #9 : 10 November 2016, 09:37:54
Se mi zdi, da je super razmerje glede na kakovost in ceno. Saj kar se primerja s staro linijo ontaria, ima več mesa in manj žit, cena je pa praktično enaka.  :)



1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 25 April 2017, 10:24:44
Jaz bi bila pa zelo hvaležna za komentar poznavalk sestavin.  :-[
Skratka pred časom smo kupili različico Ontario Puppy Mini Jagnetina&Riž in nam je še kar odgovarjala. Za nasleden nakup smo se odločili za verzijo Medium (ker je stare briketke psička kar goltala). Po pregledu sestavin na spletu smo ugotovili, da gre za popolnoma enako zadevo, kot verzija Mini, zato smo odšli v nakup. Po prihodu domov pa smo ugotovili, da se hrani še vedno kar precej razlikuejeta sestavinsko. Trgovec nam je odgovoril, da je vmes prišlo do spremembe serije in posledično sestavin ter da so na spletu navedene stare sestavine. Briketki so bolj svetli iz česar sklepam, da je verjetno dodanega več riža.
Sedaj pa me zanima kako je omenjena hrana v primerjavi s prejšnjo.

Sestavine stare verzije:
posušena jagnjetina (27%), riž (20%), grah, piščančja maščoba, riževi otrobi (8%), puran (5%), sušena jabolka, pivski kvas, ribje olje, sušeno korenje, manan-oligosaharidi (210 mg/kg), frukto-oligosaharidi (140 mg/kg), mešanica morskih alg, komarčka, timijana, cimeta, janeža, klinčkov, rožmarina in juke (120 mg/kg).

ANALITSKE SESTAVINE
Surove beljakovine 29%, Vsebnost maščobe 18%, Vlaga 10%, Surovi pepel 7,8%, Surova vláknina 3%, Kalcij 1,6%, Fosfor 1,3%, Natrij 0,3%, Magnezij 0,08%

NUTRITIVNI DODATKI NA 1 KG
Vitamin A (E672) 22000IU, Vitamin D3 (E671) 2000IU, Vitamin E (α-tokoferol) (3a700) 600mg, Vitamin B1 1,5mg, Vitamin B2 5,5mg, Vitamin B6 (3a831) 1,5mg, Vitamin B12 0,06mg, Cink (E6) 115mg, Železo (E1) 100mg, Mangan (E5) 50mg, Jod (E2) 0,9mg, Baker (E4) 20mg, Selen (3b8.10) 0,28mg. Vsebuje v EU odobrene antioksidante.

In sestavine nove verzije:
posušena jagnjetina (25%), riž (20%), grah, riževi otrobi (10%), piščančja maščoba, puran (5%), sušena jabolka, pivski kvas, ribje olje, sušeno korenje, manan-oligosaharidi (210 mg/kg), frukto-oligosaharidi (140 mg/kg), mešanica morskih alg, komarčka, timijana, cimeta, janeža, klinčkov, rožmarina in juke (140 mg/kg).

ANALITSKE SESTAVINE
Surove beljakovine 30%, Vsebnost maščobe 17%, Vlaga 10%, Surovi pepel 7%, Surova vláknina 2.5%, Kalcij 1,6%, Fosfor 1,2%, Natrij 0,1%, Magnezij 0,08%

NUTRITIVNI DODATKI NA 1 KG
Vitamin A (E672) 20000IU, Vitamin D3 (E671) 1800IU, Vitamin E (α-tokoferol) (3a700) 500mg, Vitamin B1 1,2mg, Vitamin B2 4,5mg, Vitamin B6 (3a831) 1,2mg, Vitamin B12 0,05mg, Cink (E6) 100mg, Železo (E1) 88mg, Mangan (E5) 42mg, Jod (E2) 0,8mg, Baker (E4) 18mg, Selen (3b8.10) 0,25mg. Vsebuje v EU odobrene antioksidante.


Spremembo sestavin sem označila z rdečo barvo. Predvsem sem opazila precej veliko razliko v nutritivnih dodatkih na 1kg. Vsebuje precej manj vitaminov in mineralov (zmotila me je vsebnost cinka le 100mg). Je pa res da se na sestavine ne spoznam dobro, tako da dobrodosel vsakakršni komentar kolikšna je razlika med prejšnjo in sedanjo hrano. Za omenjen komentar bi vam bia zelo hvaležna, ker nam je bilo ponujeno vračilo hrane pa sedaj ne vemo popolnoma ali naj vztrajamo na novi recepturi ali se je hrana morda znatno poslabšala.

Najlepša hvala in Lp, 1_girl



Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 25 April 2017, 18:09:20
Razlika med sestavo se meni ne zdi velika. Na splošno je sestava skoraj ista, s par procenti gor-dol. Tiste dodatke se pa tudi ne bi obremenjevala, saj je povečini razlike le v par miligramih na kg, kar je nepredstavljivo malo. Po odprtju vreče itak vitamini in podobno hlapijo na zraku, svetlobi, toploti... Tako da se v tele miligrame pomojem ni preveč za spuščat. Itak pa vsak pes čez dan še kaj drugega poje kot brikete, kot je kakšen kos mesa, zelenjave, priboljška, žvečke, kar to ravnovesje malo prevrne in če bi se tako zelo sekirali bi bilo življenje precej dolgočasno  ;)

Važno je, da je v hrani zadosti mesa, da je lepo napisano za katero meso gre (v tem primeru je posušena jagnjetina, kar je kar specifično), da ni koruze in podobnih filerjev (tukaj je riž, ampak to se meni osebno zdi okej). Po sestavi sodeč je to okej hrana, bi se dalo tudi boljše, ampak tudi veliko slabše.

Glede barve briketov sem pa tudi jaz pred časom že dobavitelje spraševala, ker se zna zgodit, da so briketi iste znamke in okusa včasih malo temnejši, včasih svetlejši... Pa je bil odgovor, da je pač to odvisno od mesa, včasih je zraven več krvi ali organov ali nečesa pa je potem hrana temnejša ali nekaj v tem smislu (to sem takrat spraševala za Taste of the Wild).

Če je psički prej odgovarjala ta hrana, pomojem z novo ne bo veliko razlike. Je pa spet vprašanje, kakšne priboljške ji zraven dajete, če je kaj drugega jedla, mogoče kaj od mize ali na sprehodu kar ne bi smela...



1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 25 April 2017, 20:24:48
Najlepša hvala za komentar in pomoč. :) Bomo jo potem zaenkrat res obdržali in upali, da se obnese. Se mi zdijo pa briketki na otip resnično bolj mastni. Prav roke imaš mastne in na roki se ti skoraj prilepijo, ko jih primeš. Prejšnji so bili veliko bolj suhi, kljub temu da naj bi vsebovali 1% več maščob kot nova verzija.

Hvalain Lp, 1_girl :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 26 April 2017, 07:46:05
Mastnost na otip  je zaradi postopka obdelave. Ekstruiranje in potem dodajanja maščob...Na otip niso mastni hladno stiskani peleti in v pečici na nižji temperaturi pečeni briketi, na pamet vem samo Magnusson.

Načeloma so te mini, medium, maxi-gigant hrane za rastoče pse ravno s temi (razni miligrami etc) razmerji hranil prilagojene. Posebno pomembno je pri velikih pasmah, ki znajo bit hitro rastoče, da se hrani primerno hrano, uravnoteženo.

Koruza ali riž je prilično isto. Koruza ima sicer več sladkorja v sebi. Sama ne bi komplicirala, če bi bilo koruze ali riža, ovsa...v manjši količini. Kar je problematično z mojega vidika, je to, da je večinoma koruza surova, zmleta in kot taka neprebavljiva, verjetno riž tudi. Pri koruzi se to zelo lepo vidi ker gre neprebavljeno ven, ker je drek rumen.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #14 : 26 April 2017, 10:06:02
V sami sestavi ni veliko razlik, je pa lahko velika razlika v kvaliteti sestavin. Tako je lahko mesna moka svinjarija na kvadrat ali pa popolnoma ok sestavina. koruza je lahko v obliki, ki jo pes ne prebavi ali v obliki, ki jo lahko....Zato ocene, ki se nanašajo samo na sestavo napisano na vreči niso ravno točne.


Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 26 April 2017, 10:19:16
Ja, za velike in gigantske pasme je res malo bolj pomembno zaradi hitrosti rasti, ampak pri majhnih in srednjih pasmah pa pomojem ni preveč za komplicirat pri takih malenkostih...

Pomembno je predvsem psa opazovat- prebavo, počutje, dlako... Kot je Lanabela rekla itak pri katerihkoli briketih ni možno vedet kako kvalitetne so dejansko sestavine. To lahko veš samo, če hrano pripravljaš sam. Ampak pol pa je že večji riziko da razmerja teh mikrohranil niso prava, če imaš znanje, čas in voljo za domačo pripravo hrane je seveda super, ampak je precej trial and error proces.