Pigmentne lise ali kaj drugega?

Dami · 7003

Dami

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
: 02 Avgust 2016, 09:38:23
Pri psu že mesece opažam, da mu nastajajo pigmentne lise - po trebuhu, v gobčku, na gobčku, za komolci,... Star je 10 mesecev, nevem točno kdaj se je začelo. Sicer sem prebrala, da če so le pigmentne lise, da je vse vredu, vendar me skrbi da je kaj več kot le to. Se mi zdi, da ima teh temnih predelov na koži vedno več in da so vedno temnješi. Rastejo in temnijo predvsem te za komolci, ker so velike recimo 5x5 cm, medtem ko ima drugje manjše madeže, recimo 1x2cm.

Sicer se mi zdi z njim vse okej, nima rdeče kože, dlaka je svetleča in ne izpada (za komolci je bolj redka, menda je to normalno - kot zakleto se ne morem spomnit če je vedno imel tam manj dlake in je zdaj zaradi temnih madežev bolj opazno - ima belo dlako in se zato še toliko bolj vidi). Po drugi strani se mi zdi da se tudi praska precej - bolh in klopov seveda nima. Ko se takole sprašujem sploh ne vem koliko se praska zdrav pes.  :-[

Normalno sem šla googlat in našla angleške članke, katerih kredibilnost težko presojam in tam je pisalo, da ima pes lahko temne lise tudi zaradi alergij. Sem razmišljala če bi ga peljala k veterinarju že zato da še pomirim, pa me skrbi da sem popolnoma preveč paranoična. Če mi ga uspe poslikat zvečer naložim še slike, ker vem da se po opisu težko razbere.

Hvala za kakršenkoli odziv  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 02 Avgust 2016, 10:05:05
Pes je še mlad in še pridobiva končno obarvanost. Tudi tam do 3-4 leta pa še dlje, takokot mi.  Problematično bi bilo če bi bila površina na otip čudna.

Praskanje pa, stres, pršice, intolerance ali alergije na prehrano, kurjave sedaj ne moremo kriviti...


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Dami

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 02 Avgust 2016, 14:33:11
Hvala Čara :) potem se glede samih pigmentnihi lis ne bom več obremenjevala, dokler bodo take kot so.

Glede praskanja se bom pa ločeno poglobila, pa morda ob priliki glede tega vprašala pri vetu.  :)