Različne vrste briketov

frupika · 7756

frupika

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
: 19 Avgust 2016, 10:09:34
Pozdravljeni.

Imam velik problem. Moja psička je po večletnih težavah z bruhanjem, napenjanjem in drisko pristala na briketih Hills (Renal), saj so ugotovili, da ledvičke ne delujejo prav. Stanje se je izboljšalo in razen občasnih manjših težav, ni bilo nič hujšega, mi pa prehrane, kljub odličnim izvidom nismo želeli spreminjati, saj smo po več letih končno našli pravo stvar.

Zdaj se situacija zaplete. Vse kaže, da ima naša psička (10 let) težave s srčkom, tudi jetrni testi so zelooo slabi, ledvice pa hvalabogu spet super. Imela je totalni kolaps, niti hoditi ni mogla, a si je opomogla. (trkam po lesu) :-[ 
Torej: rada bi ji omogočila in naredila vse, da bo še nekaj časa z nami in da bodo njene težave čim manjše. Razmišljam o tem, da bi ji k Renalu (ne bi ga rada kar naenkrat ukinila), pričela mešati še hrano ali konzerve za srčeka ali jetra. Bo to prevelika zmešnjava? Bojim se, da mogoče na koncu ne bo želenega učinka, ker se nekatere stvari med seboj lahko "izključujejo".  S tem mislim, da če bo nekaj ok. za jetra, pa mogoče ne bo za srce, ali pa za njen občutljivi želodček.

Naj ostanem na Renalu, dodajam malo za srce, za jetra pa posežem po prehranskih dodatkih? Katere dodatke (za jetra in srce) bi sploh bilo smiselno dodajati?

Hvala in lp!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 19 Avgust 2016, 10:18:58
Zakaj pa ne pripravljate hrane sami doma? Samo treba se je pozanimat glede diet za zdravstveno stanje koliko česa, kaj ja in kaj ne.

http://dogcathomeprepareddiet.com/

Za podporo jetrom je navadno kak pegasti badelj http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=12609.0
za ledvice Ipaktine.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


frupika

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 19 Avgust 2016, 10:24:24
Bi šlo načeloma tudi doma pripravljat hrano. Ampak ne upamo preveč eksperimentirat, ker ima občutljiv želodec in znajo takoj biti težave.
Do sedaj smo k Renalu dodajali zelenjavo (kar ima zelo rada: bučke, korenje, tudi kumare ...), ampak vedno kot dodatek, toliko, da je raje pojedla brikete.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 19 Avgust 2016, 11:35:45
Poglej pod sestavine briket, ki so ji dosedaj odgovarjali in tako dobiš potem surovine, s katerimi lahko ustvarjaš.

Moja ima "občutljivo prebavo" s težavo sem iskala brikete, ki bi ustrezali....končno smo ugotovili alergene, ki so bili vzrok težav z želodcem.
 
Čeprav pri jetrih-karkoli poje, je dosežek. Sploh v napredovanem stanju, ko jim navadno apetit pade na polno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


frupika

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 19 Avgust 2016, 12:15:38
Zaenkrat še ima apetit.  :'( Ne vem kaj je s temi jetri. V nedeljo je bilo vse vredu z izvidi, v torek je vse podivjalo. Ne vem, ne znam si predstavljat kaj se dogaja in nestrpno čakam nove izvide. Sem tako ali tako vsa panična.  :'( ???



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5 : 19 Avgust 2016, 12:41:42
Mislim, da tako kot pri ledvicah tudi pri jerih ni priporocljiva velika doza beljakovin, tako da pomoje  hrane ni treba menjat, se pa o tem in morebitnih dodatkih vsekakor posvetuj z veterinarjem.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 19 Avgust 2016, 12:47:35
Tam, kjer šprodajajo veterinarsko dijetno hano, bi morali znati tudi svetovati glede kombinacij. Dijetne hrane delat doma pa ni tako lahko. Bi morala dobiti zelo natančne recepte.


frupika

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 23 Avgust 2016, 13:41:21
Ostajamo na Renalu, zraven kuhamo zelenjavo. Odločila sem se dodati še vitamine od PetVital, da ji malce dvignem imunski sistem po tem kolapsu (ena kapsula na dva dni) in probiotike Reinfoces (eno-tedenska kura), ker je bila na antibiotikih. To je to. Lahko povem, da se je prebava že začela urejati, tako da zaenkrat sem s probiotiki zadovoljna in tudi rada jih "poliže",  ni nobenega problema.