Dilema

Samoyed lover · 19718

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #30 : 07 Avgust 2017, 08:18:47
Če hočeš hranit tri obroke dnevno ti ni treba. gre se za to, da mladi psi ne morejo vse hrane ki jo rabijo dobit iz enega ali dveh obrokov in se jih zato hrani večkrat dnevno. Odrasli psi lahko kamot jejo enkrat, se pa priporoča dvakrat dnevno pri psih ki so nagnjeni k zasuku želodca ali večkrat dnevno pri tistih, ki imajo kake zdravstvene zadeve - kislina, črevesje,ipd, kjer je fajn da želodec ni prazen.



1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 08 Avgust 2017, 05:30:33
Vem, no saj mi smo ravno v obdobju, ko naj bi iz treh obrokov prešli na dva. :) Oz že malo čez. Pa zaenkrat še nismo. Morda gledam preveč počlovečeno hehe, ker se mi zdi dvakrat blazno malo. Me pa sicer tako zanima zakaj je enkrat do dvakrat priporočljivo za odrasle pse recimo brez težav? Kakšne so prednosti? Je odrasel pes, ki ima še vedno tri obroke morda lačen, ker so obroki premajhni ali zakaj je priporočljivo? Ali leži razlog v tem, da sebi olajšamo delo glede iztrebljanja (manj iztrebljanja verjerno oz manjkrat dnevno).
Za mladiče mi je vse jasno, ni mi pa povsem za odrasle.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #32 : 08 Avgust 2017, 07:08:12
To ti pa predlagam branje študij o pasji prebavi oz. kak je iz vidika vrste najprimernejši način prehranjevanja. Ker vsak dela tako kot njemu in psu paše, eni na surovem zagovarjajo hranjenje na polno 2x tedensko tako kot volkovi v naravi, moj ima pa brikete skoraj stalno na razpolago in je ko mu paše, recimo jutranji obrok poje v dveh "obedih" s cca 4 urnim razmikom. Al pa enkrat mi je popoldne bruhal (ga matra kislina) vsaj 8 ur po jutranjem obroku in so bili briketi še čisto razpoznavni, samo napiti. Nikakršnega smisla da bi še kak obrokvmes dobil, če je še prvi v želodcu.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #33 : 08 Avgust 2017, 08:39:56
uhh na to temo je blazno člankov, teorij in praks. Sama prakticiram zajtrk 1/4 obroka in prvo dozo vitaminov, večerja, preostanek in druga doza vitaminov (ne dobiva nič bajnega samo razporedim za sklepe dodatek in omega3, in e-vitamin).

Psi, ki so ješči, požeruhi, aktivni čez dan, ja, je priporočljivo nekako en večji obrok ali zjutraj (pa potem v miru prebavljajo, ko smo mi v službah) ali pa zvečer in potem spat.

Psi ki jedo ves čas po malem (famozno hranjenje iz roke za vsako figo, skozi ves dan) so pa ekstrem požeruhi.

Sama se poslužim več manjših obrokov 5x, kadar so težave s prebavo, kislino.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!