Ime za velikega psa

AslanTheAlabai · 12083

AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
: 04 September 2016, 17:49:02
Hojla Pesjanprjatli!  ;D
Mam eno vprašanje za vas. Imate mogoče kakšne predloge za imena velikih psov? In sicer kakšne ne tako navadne kot Rex ipd...Razmišljala sem o imenu Banshee (izgovorjava benši), pa me zanima kakšno se vam zdi? Vem da Benši kot izgovorjava zgleda kot za mejhnega psa bolj  :P, ampak k izgovoriš se sliš dost kul. Kaj pravite ostali? Imate še kakšna druga imena?
Lp
AslanTheAlabai(fourgenerationsofalabai)

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 04 September 2016, 19:53:36
Izbereš ime, ki se enostavno izgovori in še lažje sliši in ni predlogo in ti je všeč.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 05 September 2016, 08:44:14
Najbolj enostavno in hkrati dovolj povedno ime za velikega psa je Maks. Če pa hočeš več eksotike, pa mogoče TheGreatOne (ali skrajšano Great) ali pa preprosto Mrcina (pa še malo namiguješ na Sex v mestu :D :D :D :D)



Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 05 September 2016, 10:48:41
Mogoče izpeljanka rodovniškega imena, če ga ima....



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 05 September 2016, 12:06:02
Jaz imam naraje ime iz dveh, treh žrk, pa fertik.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Dami

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 05 September 2016, 13:13:58
Se strinjam s tem, da naj je ime fajn izgovorljivo in kratko ;D pa da ni podobno kakšnemu ukazu ipd.
Lepo se mi zdi tudi, ko imajo psi izpeljanke iz rodovniških imen, če se seveda da.


Meni se sicer zdi dobra ideja da pobrskaš po netu za imeni, si izpišeš ven tiste ki so ti OK, pa potem ko dobiš psa vidiš kateri mu pristaja. Če nisi za tradicionalna imena se splača gledat še imena ljudi, sploh kakšni tujci imajo zanimiva imena  ;D
Meni je za kakršnegakoli psa (glede na velikost) krasno ime Jack ampak mojemu sanjaču pa to ime recimo ne pristaja.  :)



AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #6 : 08 September 2016, 21:24:57
Se strinjam s tem, da naj je ime fajn izgovorljivo in kratko ;D pa da ni podobno kakšnemu ukazu ipd.
Lepo se mi zdi tudi, ko imajo psi izpeljanke iz rodovniških imen, če se seveda da.


Meni se sicer zdi dobra ideja da pobrskaš po netu za imeni, si izpišeš ven tiste ki so ti OK, pa potem ko dobiš psa vidiš kateri mu pristaja. Če nisi za tradicionalna imena se splača gledat še imena ljudi, sploh kakšni tujci imajo zanimiva imena  ;D
Meni je za kakršnegakoli psa (glede na velikost) krasno ime Jack ampak mojemu sanjaču pa to ime recimo ne pristaja.  :)

Hvala vam :) Mogoče bi pa res lahko izpeljala iz rodovniškega imena :D

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.