Hladno stiskani briketi

A! · 20498

A!

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 11 September 2016, 16:03:22
Pozdravljeni,

zanimajo me Vaša mnenja briketi vs. hladno stiskani briketi. Seveda pa bi bila tudi vesela, če bi kdo delil svoje izkušnje s hladno stiskanimi briketi.  ;D

Do zdaj sem dobila dober vtis in me  mika, da bi začela svojega psa hraniti z njimi. Nekaj časa nazaj sem dobila dva vzorčka Farm Food HE in sem bila presenečena kako rad jih je imel, saj je že od malega zeloooo zbirčen.  :o To je tudi eden izmed glavnih razlogov, da bi začela z novo prehrano.

Seveda sem poiskala še nekaj drugih znamk in preverila sestavo itd.

Nekako me je najbolj navdušil Lukullus
poleg tega pa štejem Lupo Natural in 4Pet k moji top 3 izbiri.

Glede na sestavo se mi Farm Food HE ne zdi ravno vrhunska hrana in iskreno, ne bi bila pripravljena odšteti toliko denarja za njo.
Preverila sem tudi Naturavetal, Purizon in Markus Mühle.



Liza Liza

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 13 September 2016, 01:07:01
Tudi jaz že nekaj časa razmišljam o hladnostiskanih briketih. Tudi pri nas smo 2 vzorčka zmazali z navdušenjem, pa nekako se mi zdi vsa ta filozofija o ohranjanju hranilnih snovi in boljšem okusu logična.

Prijateljica že nekaj časa hrani s hladnostiskanimi in je super zadovoljna. Pravi da je celo dlaka boljša, da pa pes na teh briketih več pije, česar si ne znava razložit. Predvsem ker naj bi bili tako proizvedeni briketi bolj sočni in res vsebujejo več vlage mi nikakor ni jasno zakaj bi pes po njih več pil.

V moj ožji izbor so se uvrstili Platinum, Lukullus in Marcus Muhle, pa se ne morem odločit katere bi začeli, tako da smo zaenkrat sicer še na suhih ampak bomo pa slej ko prej zamenjali.



Katja

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 25 Oktober 2016, 19:59:36
Tudi mi smo pri naših border collijih že nekaj časa na hladnostiskanih peletih.
In od vsega kar sem poskusila so se mi najboljše obnesli Naturavetal. Iskala sem briketke, ki ne vsebujejo piščanca (zaradi negativnih reakcij na kožo pri eni psički) in ta znamka mi to ponuja. Žal mi je le, ker je v Sloveniji ta znamka dokaj slabo poznana in ponudba ni takšna, kot jo ponujajo Nemci. Sicer se da z zastopnikom dogovorit za naročila, ampak me moti, da nima vsega v redni ponudbi. Kvaliteta briketkov pa pretehta tudi to :)

Mi smo se prvotno odločili za to varianto zato, ker naši dobivajo tudi surovo meso... In pelete lahko kombiniram s tovrstno hrano. In to je zame po vseh izkušnjah kar jih imam s psmi najboljše kar sem naredila za pse... Opazno je na dlaki, v velikosti iztrebka, energiji, zobeh, koži... Tako da definitivno veliko boljša izbira kot pa briketi.



Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 26 Oktober 2016, 14:05:54
Verjetno zato nimajo večje ponudbe, ker imajo kratek rok uporabe.

Se pa tej krmi reče peleti, ker so hladno stiskani, ekstrudirani so briketi.

Priporočam branje te strani http://www.zdravahranazapse.si , kjer je napisano marsikaj koristnega in zanimivega.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 26 Oktober 2016, 14:12:58
Jaz imam s temi peleti težave najdit sploh ustrezne, ker par zadev not ne sme bit. Meni 1.5kg vreče traja več kot dva meseca. Ker imam to za izhod v sili, kadar pozabim pravi čas vzeti futer iz skrinje (traja dva dni, da se te mesne kocke odtalijo).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #5 : 27 Oktober 2016, 23:19:19
Platinum ni hladno stiskana :) Pri nas se tudi hrani s hladnostiskanimi briketi, plus surovo meso in je super. :) Jaz na navadne brikete ne grem več, sploh ker so hladnostiskani samo sušeni na okrog 60 stopinj, vsi ostali pa obdelani na približno 300 stopinj in vsi vitamini se pri tem izgubijo, poleg tega se navadni briketi težje prebavljajo, ker se v želodcu in vodi napihnejo, dajo večji občutek sitosti, ampak s tem pripomorejo k večjem tveganju zasuka želodca, kar se pa pri hladnostiskanih briketih ta tveganje zmanjša. Tako, da mislim, da če se hrani z briketi so hladnostiskani kr ok izbira :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #6 : 28 Oktober 2016, 09:06:35
Na podlagi česa pa lahko govoriš o manjšem tveganju zasuka? Bi rekla, da je to zgolj marketinška fora, podobno kot je pri hranjenju s surovim manjše tveganje, pa pri hranjenju z doma pripravljeno ipd. Količinski obrok kuhane hrane naj bi bil okvirno trikrat večji kot porcija briketov, kar je količinsko enako napihnjeni porciji briketov - zakaj bi torej napihnjeni briketi povzročali zasuk, enaka količina kuhane hrane pa ne? Je kje kaka raziskava glede povezave prehrane s tveganjem za zasuk? In, če so v briketih vsi vitamini zgubljeni, kako sploh lahko nekateri psi preživijo izključno na briketih 10-15 let? Brez zasuka? Ne pravim, da hladnostiskani niso kvalitetnejši, le da jim ni treba pripisovati čudežnih lastnosti napram navadnim briketom.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 04 November 2016, 14:55:19
Tudi pri izdelavi hladno stiskanih briketov, najprej sestavine termično obdelajo na višjih temperaturah, same brikete pa potem res stisnejo pri nižjih, ampak sestavine so predhodno termično obdelane na več kot 60°C  ::)




*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #8 : 23 November 2016, 19:41:36
Hmm... Baje da je obdelan samo meso na višji temperaturi, druge sestavine naj ne bi bile.. Meni je predvsem ful bolj všeč že to kako se prebavlja.  :) Itak se pa ne more reči 100%, da ne bo prišlo do zasuka želodca, če je te brikete, ampak zmanjša se pa ziher tveganje, že zaradi tega, ker ne povzorca take teže v želdocu.  :) Ni pa nikjer nobene garancije..



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #9 : 26 November 2016, 14:25:47
Meni je najbolj všeč tist šolski drek. Pa nima drugače slabega po nobenih briketih, ampak po hladnostiskanih je pa prav prijeten na pogled  ;D Ampak zaradi količine popite vode pri nas res odpadejo, ne vem kam gre vsa tista voda.



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #10 : 26 November 2016, 21:40:52
Sm se pogovarjala že z ogromno ljudmi, ki so isto rekli, da pes popije nenormalne količine vode po teh briketih.. Jaz do zdaj tega še nisem opazila, res pa je da je mladič in da že od nekdaj skoz po malo pije..  :) Nika, katere hladnostiskane brikete pa si imela?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #11 : 27 November 2016, 08:22:18
Nenormalne količine ja, če ne bi vedla da je od briket bi zgledalo čist bolezensko. Pa ko bi vsaj bilo logično, tako mi pa nobena razlaga "ne pije vode"  ;D Markus muhle in ene na Lu (ala lupo al lukulus), pa ni bistvene razlike niti med znamkami niti med okusi



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #12 : 27 November 2016, 10:20:57
Jst bom, ko gledam in berem sestavo teh briket, se mi zdijo vsi na enak način.. Se mi zdi sestava kakšnih ekstrudiranih briketov boljša.. ampak kaj je pa realno boljše za psa pa ne vem? Malo slabša sestava pa mogoče res način obdelave briket psu bolj prijazen, ali pa superduper sestava in način obdelave slabši? To sem zdaj že celi čas v dvomih.. Ampak ker dobi mladič še surovo meso se mi je zdelo bolj logično kombinirat s hladno stiskanimi briketi.. Pri starejši psici pa niti nočem nič spreminjat in je že 9 let na briketih pa kar se tiče hrane ni nobenih problemov..



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #13 : 27 November 2016, 15:09:31
Že navadni market briketi so popolna hrana in lahko psi na njej doživijo lepo starost, tako da če je del prehrane še doma pripravljen (pa tudi če ne, v končni fazi), je praktično vseeno katere vsaj približno kvalitetne brikete/pelete/ipd izbereš, glavno da pašeju psu in tebi. Recimo Buda je bil na hladnostiskanih na meji glivic zaradi konstantno mokre brade. Superduper sestava je tisto kar psu najbolj paše, superduper no grain, 80% mesa briketi so neuporabni, če psu paše zlata sredina po tretjinah.



1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 16 Maj 2017, 11:53:31
Če je kdo zainteresiran bi prodala dobro polovico žaklja hrane Markus Muhle Black Angus Junior. Se pravi 8kg. Smo mislili, da bomo z njo popolnoma ukinili kuhano hrano, pa se je izkazalo, da psički še vedno dobro dene, če jo dobi. Zato nam je trenutno 15 kg malce preveč, ker omenjeno hrano kombiniramo s kuhano, dobi veliko manjše porcije peletov. Zraven dam načet Dino Puppy paket(pakunga cca 1.8kg, notri še cca 1.6kg).
Več info na ZS.



Anitkom

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 15 April 2018, 10:02:59
Pozdravljeni!

Imam 3,5 mesece staro srednjo šnavcerko. Do sedaj  sem jo hranila z Royal canin kot pri vzreditelju, sedaj pa sem se odlocila za hladno stiskane brikete Lupo natural. Po tabeli proizvajalca royal canin je bila dnevna priporocena  doza okoli 300g. Pri lupo briketih je zapisano samo, da mora mlad pes zauziti 2,5 procenta svoje teze - zdaj pa ne vem ali je to mišljena koncna teza ze odraslega psa ali zdajšna. Če je mišljena kot zdajšna, potem dobi samo 150g. Je to ok?

Hvala za odgovore,
Tina  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #16 : 16 April 2018, 07:57:01
Jaz ob takih dilemah najraje vprašal uvoznika/zastopnika, ki po potrebi povpraša proizvajalca. Lupota in ostale hladnostiskane dobijo psi malenkost manj za jest.

Mogoče pa si lahko pomagaš s tabelo Lukollus Junior-prav tako hladnostiskana hrana. Važno je, da ni predebela, posebno v tej fazi rasti. http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/lukullus/junior/449253

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #17 : 16 April 2018, 12:17:52
Pozdravljeni!

Imam 3,5 mesece staro srednjo šnavcerko. Do sedaj  sem jo hranila z Royal canin kot pri vzreditelju, sedaj pa sem se odlocila za hladno stiskane brikete Lupo natural. Po tabeli proizvajalca royal canin je bila dnevna priporocena  doza okoli 300g. Pri lupo briketih je zapisano samo, da mora mlad pes zauziti 2,5 procenta svoje teze - zdaj pa ne vem ali je to mišljena koncna teza ze odraslega psa ali zdajšna. Če je mišljena kot zdajšna, potem dobi samo 150g. Je to ok?

Hvala za odgovore,
Tina  :)

Svoje teže, drugače bi bilo preveč; nato pa itak dviguješ kakor se dviguje teža psa. 150 g se zdi kar normalno, jaz sem mojega odraslega psa hranila s 160-180 g hladnostiskanih briketov (za odrasle, tvoja hrana je pa itak za mlade in drugače sestavljena). Drugače pa glej kako se psičkino telo odziva in dviguj/nižaj po potrebi, številke na embalažah niso vedno 100 % primerne za vse pse.



Anitkom

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 18 April 2018, 12:31:31
Svoje teže, drugače bi bilo preveč; nato pa itak dviguješ kakor se dviguje teža psa. 150 g se zdi kar normalno, jaz sem mojega odraslega psa hranila s 160-180 g hladnostiskanih briketov (za odrasle, tvoja hrana je pa itak za mlade in drugače sestavljena). Drugače pa glej kako se psičkino telo odziva in dviguj/nižaj po potrebi, številke na embalažah niso vedno 100 % primerne za vse pse.

Problem je, da Lupo natural nima posebne linije za mladice, ampak samo priporocajo vecjo kolicino briketov. Po izracunu Lupovih priporocil pride 150g, na Lukullus tabeli hrane za mladice pa pise okoli 300g. Se mi zdi malo cudno, da bi morala pojesti 1x manj Lupovih, glede nato da je kaloricna vrednost tu nekje  ??? Zaradi dileme sem zdaj rajsi narocila Lukullus, kjer je vse bolj jasno + imajo linijo posebej za mladice.

Hvala za pomoc in lep dan,
Tina :)



_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #19 : 19 April 2018, 22:13:01
 Bolje je da potem kupiš Lukullus. Je tudi ok.
Za mladiče linijo ima tudi Naturavetal.

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda