Premalo čuječ

Orso · 9869

Orso

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
: 05 Oktober 2016, 14:18:27
Pozdravljeni,

Imamo 3letnega psa, s katerim smo opravili bbh in je ubogljiv, nima nobenih vedenjskih tezav.
Edina stvar, ki jo malo pogresamo, je to, da ne opozori z lajezem, ko kdo pride.
Ali se da na kaksen nacin to priuciti? Kaksen trik? V karakterju pasme je omenjeno, da je čuječ, naš pa ni nič čuječ, nič ne zalaja.
Pa bi pasalo, da bi kdaj opozoril, ce se kdo pribliza hisi.
Ali je kaksna vaja, kako bi ga naredili bolj čuječega, on bi bil še vsakega vlomilca in tatova vesel :/



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 05 Oktober 2016, 15:52:50
čuječ pomeni, da je previden/pazljiv in pozoren, ne nujno da se dere na vsakega obiskovalca :)



Orso

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 05 Oktober 2016, 23:11:42
No pa vseeno - kaksen predlog, kako ga spodbuditi, da bo opozoril z lajezem ce je kaj nenavadnega okoli hise? Pri vzreditelju lajajo, ce kdo pride, nas je pa cist prevec flegma, ocitno smo ga prevec socializirali   ??? Nikoli ne laja, razen na ukaz  ::)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3 : 06 Oktober 2016, 07:28:39
Verjetno ste ga res zelo dobro socializirali, za kar vam čestitam  ;) Če ti bo kaj lažje, nepridipravi ki resno mislijo bodo vlomili kljub psu, tisti ki pa niso tako resni jim je pa že sama pojava psa odbijajoča. Če še malo po vasi raztrobiš, da je že koga ugriznil si pa rešen. Kaj pa če ga daš k vzreditelju za kake 14 dni in se bo od drugih navadil?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 06 Oktober 2016, 12:05:39
Ko zakleto lajajo vsi psi, ki so privezani pred hiši ali zaprti v boksu...Derejo, zalajajo vsi psi, ki so nekaj teritorialni ali pa jih je strah.

No, jaz sem porabila precej časa, da sem moji dotumbla, da   se sredi noči, iz hiše, na mimoidoče ljudi, mačke in srnjad naj ne dere. ::) Imam raje psa, ki se ne zmeni na mimoidoče ali pa jih je vesel. 

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Orso

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 06 Oktober 2016, 13:58:33
V bistvu dobra ideja to, da bi malo naokoli povedali, da grize, ceprav ne vem, ce nam bo kdo verjel... Lokacija hise je mal nerodna, ker je tik ob javnih povrsinah in se dostikrat kaki ljudje zadrzujejo okoli in je kar neprijetno, ko sam tega ne opazis in ti sele sosed pove, da so se npr na avte naslanjali pa praskali omet ipd... Ne gre za to da bi kdo vlamljal, samo zoprne stvari, ki bi jih lahko kak bevsk psa opozoril in bi jim sli rect, da naj ne unicujejo... Drugace je vrt  ograjen in je malo notri malo zunaj, boksa in ketne pa niti nimamo in ga ne bi nic zapirali ali privezovali.

Z mojim sva razmisljala, da bi nekomu rekla, naj  zunaj govori in dela  hrup in bi en noter nagrajeval odziv psa...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 06 Oktober 2016, 14:11:02
Pes tega nima v sebi + socializiran in vzgojen je. Za zdraho delat lahko še kakega terrierja nabaviš za zraven. Ampak pol pa ne jamrat-ppes se po cele dneve dere na vse kar vidi in gre. :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #7 : 06 Oktober 2016, 14:34:16
Ljudje vedno verjamejo, da velik pes grize  :) Ja, to da pride en moški mal butat okrog in z globokim basom godrnjat, bi že skoraj mogla bit neka reakcija. Tudi nočem nič predlagat, ampak moj čuvaj par let ni reagiral na poštarja, dokler ga ni en študent dražil - dvakrat je bilo dovolj, da so poštarji zdej za pogrizt. S tem da hitro pridelaš kontra efekt in se ti bo pes drl na vse mimoidoče, tako da tu je treba bit previden in psa usmerjat. Mojemu nikoli nisem pustila da se preveč pumpa ob ograji (kar je bilo dejansko težje dosežt ko smo dobili malo belo bevskajoče ščene -  tako da če mu boste dali za družbo malega psa, se bo definitivno naučil lajat  ::)), zdaj mu pa. Pes je večino časa v hiši in so me začeli random ljudje spraševat "a še mate unga velkega črnega?", zato ga zdaj malo več puščam zunaj da laja kolikor se mu sprdne. Zanimivo pa ne reagira na zvonec - ko se kdo pripelje na dvorišče, počaka da vidi kaj bo naredil, in če človek pozvoni lepo počiva naprej, sicer pa stopi iz garaže in se pokaže. To je dovolj da si človek premisli in gre pozvonit, pes pa nazaj v garažo.



Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 06 Oktober 2016, 15:04:51
Kaj pa če bi dali na vidno mesto tablico - pozor hud pes. Mogoče bi koga odvrnilo, da ne bi delal škode oz. tacal po vašem, iz bojazni, da bo od nekod skočil pes.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 06 Oktober 2016, 16:29:33
Jaz osebno (oz. mi imamo tako urejeno doma) bi raje namontirala kamere.... In na vidno mesto moraš itak obesiti tablico, da je posestvo pod video nadzorom....
Menim, da se človek (lastnik psa) mnogo bolje počuti, če si (skoraj) prepričan, da ti pes ne bo napadel koga, kot pa da si skoz na preži, kje bo kako sr***e.



Orso

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 06 Oktober 2016, 20:22:39
Ja, saj najbrz imate  prav, res bi najbrz pridelala kontra ucinek, ce bi ga prevec spodbujala.
Bomo pac ocitno imeli tihega psa, ki je vesel vsakogar in bomo res s kakimi kamerami resevali druge stvari. Tablica hud pes ne bi pomagala, ker je vse za ograjo razen parkirisce, psu smo pa zaradi drugih lastnikov psov preprecili dostop cist do ograje (ne maramo, da folk namenoma vodi svoje pse do ograje, da se vohajo in tudi cohat so ga vsi hodili - on je sicer ob vsem tem zelo uzival in mu ni bilo  Hudega... Dveh psov si pa ne predstavljam imet, to je pa ze krdelo pol in sploh ne vem, kako bi to folgali z vidika vzgoje pa se dva majhna otroka imamo   :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #11 : 07 Oktober 2016, 08:44:30
Psi klasičnih krdel ne tvorijo. Ampak ja, psov imaš toliko, kot si jih želiš ti in s kolikimi se lahko ukvarjaš ter zanje skrbiš finančno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #12 : 07 Oktober 2016, 14:48:04
Čara, pravzarav jih, če so izpolnjeni pogoji za to. Ampak dva sta za to premalo.
Sicer pa če si samo želiš da pes zalaja, ko kdo taca okrog bajte, bi ga bilo seveda mogoče tudi naučiti. Samo pravi način bi bilo treba najti. kakšne pasme pa je pes?


Orso

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 14 Oktober 2016, 13:16:00
lagotto je :)