Kje pri nas kupiti "prong" ovratnico Herm Sprenger?

bulman · 9569

bulman

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Lep pozdrav vsem pesjanarjem!

Ali slucajno kdo ve, kje
bi se pri nas lahko kupila trenazna ovratnica
Herm Sprenger ULTRA-PLUS ("prong collar")?

Bi jo potreboval v naslednjih tednih, a kjer koli
sprasujem po pasjih trgovinah, me zabodeno gledajo ...

(Gre za trenazno vrsto ovratnice, ki jo priporoca Gellman -
https://www.youtube.com/user/SolidK9Training
http://solidk9training.com )

----------------




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 14 December 2016, 16:49:51
Bodečke se še vedno dobi po štacunah, veliko vprašanje pa je, ali jo res potrebuješ. Točno te, ki jih kaže tipček pa boš verjetno lahko naročil samo pri njem. Če slučajno nisi opazil, video ne govori o "komunikaciji" s psom, čemer naj bi bile te ovratnice namenjene, ampak si dela reklamo saj jih prodaja.
 


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #2 : 16 December 2016, 17:01:35
Tako ima mr. pet... Sicer pa jaz osebno tole nikoli ne bi dala gor na svojega psa.  :)



bulman

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 19 December 2016, 19:23:06
Rad bi se zahvalil vsem za javne in zasebne odgovore!

Sem preveril tudi pri Mr.Pet-u, pa teh ovratnic nimajo,
hkrati sem se spraseval pri Zooticu - zaman.

Sem pa tudi pisal neposredno na Herm Sprenger v Nemcijo,
ki so mi sporocili, da je zdaj moc dobiti njihove trenazne ovratnice pri Vomarju v Celju.

Tam sem zdaj tudi narocil.


Lep pozdrav,
 Bulman


P.S.:
Vedno spostujem mnenja drugih,
saj se le tako lahko cesa naucis!

Je pa tudi res, da se prav pri rabi polzateznih trenaznih ovratnic silno kresejo mnenja.

Eni trenerji nanje prisegajo, tudi pri nas,
drugi jih crtijo, tretji omenjajo elektronske ovratnice,
cetrti pa samo nagrajevanje s piskotki ...




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 20 December 2016, 07:51:03
Ne vem zakaj uporabljaš besedo trenažne? Bodečka pa fertik ;) Nič kaj posebno trenažnega ni na njej.  Vsaj ne v dobrem in kvalitetnem pomenu besede.

Če že bodice, so mi všeč tiste, s špici navzven, če srečuješ kake zelo zoprne, celo nevarne pse, ki jih lastniki ne popakirajo na nagobčnik in povodec.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5 : 20 December 2016, 08:00:08
Bulman, iz firbca, zakaj jo pa potrebuješ? Če predvidevam, da imaš bulla, se ta ne sme ravno iti športov/dela pri katerih bi bila bodečka upravičena?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 20 December 2016, 08:33:59
ahh poznam mlado punco z bullom, ki mu je samoiniciativno dala bodečko gor, ker jo je vlekel k psom zaradi igre in ga ni obladala fizično... ::)

Žal pa vem tudi za take, ki so psu, sicer ovčarju bodečko na trening obrambe dali-ja ful fajn, ko pes proti markerju skače, da ga za bodečko španaš.

Sem pa videla tudi že poškodbe na vratu.

za okras na pasjem vratu imaš pa lahko karkoli želiš.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 20 December 2016, 10:06:13
Pri treningu obrambe ima bodečka drugo vlogo, ne za ustavljanje psa ko gre proti markerju. Bistveno bolj upravičena uporaba, kot za žlajfanje bula, ki bi se rad igral.

Vsako orodje naj bi se uporabljalo (če že) za nalogo, za katero je namenjeno. Bodečka s špicami navzven je izredno nevarna za vse pse, ki pridejo v bližino, ne samo za popadljive. Če si jo lastnik že omisli, potem naj ima psa v položaju poleg in na povodcu ne daljšem, od pol metra.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #8 : 21 December 2016, 08:06:31
Vsi poznamo primere psov neprimerno "šolanih" na bodečko/teletakt, po mojih izkušnjah ti najraje sp!"%ijo lastnikom.

Mene bi res zanimalo, za kako funkcijo bi imel psa, sploh ker govori o trenerjih in zgleda hoče nekaj trenirat (čeprav bi taisti trenerji verjetno znali povedat, kje se to kupi). V nasprotnem primeru smo pa tu zato, da razložimo kako nekaj zrihtat zanesljivo in brez uporabe mučilnih naprav s katerimi laik sploh ne zna pravilno delat. Nimamo menda psov zato, da jih maltretiramo in se izživljamo nad njimi?